FAF POLSKA

Zielona Góra

Opinie o FAF POLSKA

pracownik obozu 2013-10-06 12:18:46
Tak zapewnia premie w postaci pracy w święta. Tak to nigdy nic nie było na święta.
Jak to już mówią na zakładzie z porządnej firmy zakład przekształca się w ,,(usunięte przez administratora)." zapewne już nigdy nie będzie lepiej tylko jeszcze gorzej.
ksiegowy 2013-10-13 15:23:08
na swieta pewnie premia 100 zl brutto bo przecież i tak mamy dobrze i oczywiście uscisk prezesa(usunięte przez administratora) który zmienia firme w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
spawacz 2013-10-13 20:22:53
(usunięte przez administratora).fakty są takie jak piszą koledzy,
Moja 2013-10-31 19:09:14
Dlaczego zniknęła ponad połowa postów?
hahah 2013-11-11 22:47:22
jakiś cienki ten pracownik a co do stawki to jak się nie upomina to nikt nie przyjdzie i powie "ty jesteś dobry pracownik masz podwyżkę " to nie te czasy obudźcie go ze snu zimowego bo trochę zaspał
Zdegustowany 2013-11-11 23:11:43
firma dobrze prosperuje tylko dlatego, że jest popyt na maszyny tego typu.
Zarząd idąc dalej tą drogą doprowadzi zakład do bankructwa. Mam tu na myśli tworzenie fikcyjnych stanowisk, każdy "kierownik" zarabia odpowiednią sumę pieniędzy gdzie analogicznie brakuje tych pieniedzy na podwyżki.
Zwalnianie pracowników którzy tworzyli filar tej firmy może przysporzyć samych kłopotów.
Dotrzymanie terminów Tartecha już w tej chwili jest niewykonalne.

Oby tak dalej z kolejne 100 osób w Zielonej Górze będzie zmuszone szukać pracy.
pracownik faf 2013-11-12 18:53:23
Tartech to duże wyzwanie dla firmy, niestety nie wszyscy do tematu potrafią podejść profesjonalnie. Dopiero gdy zbliża się termin wysyłki w nadgodzinach (soboty, niedziele i święta) musimy zasuwać do upadłego. Przykład dla pracowników idzie od samej góry (prezes który skacowany zjawia się w firmie jak mu pasuje i w stanie wskazującym zwalnia pracowników i zatrudnia kolegów na wysokie stanowiska, kierownik zakładu który potrafi poświęcić najlepszych kolegów dla tuszowania swoich ciągłych błędów). Firma nie docenia dobrych pracowników a laury zbierają tu tylko lizusy i kapusie. Atmosfera zrobiła się nie do zniesienia - nawet jak jesteś pracowity firma nie potrafi zapewnić ciągłości pracy bo tzw. kadra kierownicza ma inne priorytety. Nie polecam pracy w tej firmie.
Bojka 2 2013-11-14 22:50:23
Prezes ma prawo po pracy robić co chce. Nikt nie ma prawa oceniać tego gdzie przesiaduje ani czym się zajmuje.
Co do pracowników nowych nazywanie ich nieudacznikami jest głupie, żaden wysokiej klasy specjalista nie przyjdzie już pracować do FAF-u ponieważ oferuję się stawkę na poziomie 2tys Brutto.
Duża część pracowników poszukuję już innego zatrudnienia, a jest to spowodowane tym iż trzymały ich przy firmie zarobki na poziomie 4tys netto, które skończyły się wraz z nadgodzinami.
(usunięte przez administratora) nie był dobrym człowiekiem ale, bardzo ułatwiam nam zadanie!
Mała ilość pracowników, motywująca wypłata oraz umiarkowany ład. Teraz nie ma gdzie stanąć bo miejsca nie ma.
Na te chwile jest taki rozpierdol, że nikt nie panuje nad tym co się dzieje.
Za te pieniądze nie mam zamiaru się denerwować. Pozdrawiam "jeszcze" współpracowników.
co to ma być ?? 2013-12-16 23:45:04
kominiarz do roboty
nikt 2014-01-01 21:37:20
Jak tam wigilia fajnie było ;}
Fossil 2014-01-15 11:23:04
Kominiarz to nie człowiek, kominiarz to legenda :)
Głos z hali 2014-01-18 23:40:22
juz nikt nic nie pisze o tym co się w fafie pisze bo wszystkich zwolniono.
opcja 2014-01-25 20:41:05
tekra wita was
precz z nim 2014-01-30 18:58:23
zatrudniacie nowych pracowników a roman zrezygnował przez majstra r który jeździł po nim jak po ścierce ale majster się wyparł wszystkiego jak zawsze. majster r nie nadaje się do kierowania ludźmi. nawet kierownik a wcześniej majster nie wypowiadał się pochlebnie na temat majstra r ale teraz już trzymają sztamę więc wszystko jest ok majster r nie jest nawet lubiany wśród załogi ma problemy nawet z programem AutoCAD musi mieć niezłe plecy że go tu trzymają ps. proszę się przyjrzeć poszanowaniu pracowników przez majstra r bo nie ma go wo gule
były FaF 2014-02-08 12:38:01
do roboty !!! a jak się nie podoba zawsze możecie się zwolnić a nie biadolić,za to co robicie i tak dostajecie dobre wynagrodzenie w porównaniu z tym co się dzieje w zielonej Górze.
Fossil 2014-02-10 12:45:15
Moim zdaniem "majster r" to jedyny człowiek na produkcji, który logicznie i bez zbędnej biurokracji potrafi rozwiązywać problemy. Ma specyficzną osobowość, to fakt ale więcej jest na plus niż minus. Winą są dziwne terminy szalonych zleceń, amatorskie podejście kierownictwa i szefa produkcji. Brak jakiejkolwiek kontroli jakości na etapie początkowego montażu. Gdyby nie doświadczenie zawodowe części kadry spawającej jakość połączeń spawanych byłaby porównywalna z produkcją ogrodzeń działkowych. Zmiana "szefa produkcji" a tym samym wprowadzenie zmian w toku produkcji pozwoliłaby na dużo lepsze wykorzystanie możliwości firmy. Uważam, że zrezygnowanie ze spawalnika z "dyplomem" na osobę z zewnątrz byłaby o wiele korzystniejsza patrząc na wzgląd finansowy jak i komfort załogi. Jedno to dyplomy a drugie to intuicyjne serce do zarządzania ludzmi, którzy bardziej są rodziną niż szeregowymi pracownikami w wielkiej instytucji bo takową firma nie jest.
budda 2014-02-15 13:00:50
(usunięte przez administratora)wszyscy do gubina tam w miecha wyciagne tyle co tu przez 2.zostawic ta rozpadajaca sie amatorska firme z fikcyjnymi stanowiskami gdzie pieniadze wydaje sie w bloto a nie inwestuje w ludzi.juz nie dlugo prezes i jego pacholki beda pracowac na produkcji i montazu bo nie bedzie komu.i jeszcze jedno zeby w ponad 70-cio osobowej firmie nie bylo stolowki kibla i prysznicow tylko smierdzaca prowizorka,dachu ktory ciagle przecieka podczas deszczu to jest paranoja ale kasa na okamerowanie wszystkiego i ciaglych imprez z jankielem jest.zarobki marne dlatego coraz wiecej ludzi spierdala gdzie placa wiecej.
Moja 2014-02-22 16:04:18
Zastanawiał się ktoś skąd się biorą pieniądze na ciągłe premie, zamiast podwyżek rozdawanie premii na lewo i prawo.
Cytuje:

"Czesto pracodawcy używają odliczenia premii jako możliwości odliczenia podatku. Często robią to przy użyciu umowy timesharingu, dzięki której mają długoletnie odliczenie sporych kosztów, a wyjazd zakupiony w ramach timesharingu dają właśnie w premii pracownikom, dzięki czemu podwójnie odliczają to co i tak muszą zapłacić, mądre rozwiązanie"

Nie wiem czy FAF tak robi, ale tak chętne dawanie premii jest co najmniej dziwne.
dawanie premii ?? 2014-03-07 23:28:49
od 6 lat tu pracuje a pamiętam tylko 3 może 4 premie od początku chyba mam słabą pamięć bo na prawo a tym bardziej na lewo to nie rozdają MOJA chyba coś ci się pokiełbasiło
MaRAK 2014-03-24 21:12:46
Witam
budda czy mógł byś udzielić mi więcej informacji na emailu ??
marcinrak56@gmail.com
Fossil 2014-04-08 23:52:31
"Budda" W Gubinie aby zarabiać w miesiąc pensję dosłownie dwa razy większą niż w faf'ie to trzeba coś więcej potrafić :) wiem z własnego doświadczenia. Do Gubina nie przyjeżdża się na mile spędzone 8 godzin ale na to aby za dobre pieniądze dać dobrą i wydajną pracę ! Fakt, że porównując te dwa przedsiębiorstwa, funkcjonujące na podobnych zasadach, można pokusić się o zestawienie ze sobą Ursusa C 330 z Audi A6 Pana "Bojki" ;P niby jedno jeździ i drugie ... ale technologia, komfort no i myśl ludzka to dwa zupełnie inne końce kija :) Miłych niedzieli, weekendów i reszty nienormowanego czasu pracy :)
MaRAK 2014-04-10 07:37:24
Witam ponownie
Czy ktokolwiek udzieli mi szczegółowych informacji na emailu?
marcinrak56@gmail.com
zaorany 2014-04-10 22:00:57
fossil po twoim poście i ksywie wiemy kim jesteś nie porównuj ursusa C 330 do tej pięknej firmy bo on nie miał tylu roboczo godzin co my od czasu swojej produkcji
Fossil 2014-04-12 09:24:49
Coś w tym jest
ergonomia 2014-04-23 16:09:06
a jak wyglada praca lakiernikow i wynagrodzenie?
migmagspaw 2014-06-05 06:35:08
Witam!Pracowałem w faf-ie praca fajna atmosfera super ale nie traktuje się ludzi tak że daje się umowę na 5 lat a po 3 miesiącach zwalnia.
bezrobotny 2014-07-28 10:10:39
przyjmuja moze lakiernikow?jezeli tak to jakie sa zarobki i czas pracy.prosze o odpowiedz.
kapusta 2014-08-28 23:30:32
nowe schody w firmie były w 4 D projektowane i co z tego wyszło nikt nie wie
Kierownik 2014-09-05 09:52:11
firma zajmująca się konstrukcjami stalowymi nie potrafiła sobie schodów zrobić do baraków. A właśnie czemu nikt nie pisze o tym, że firma "międzynarodowa" ma biura w kontenerach? wygląda to zupełnie jak kańciapa Mietka co stróżuje na budowie A18 pod Ostrowem.
odkierownika 2014-09-21 13:52:13
dokładnie, domagamy się informacji od kierownika
spawacz 2014-10-26 10:58:49
pracowalem tam prawie 4 lata. Biura sa w kontenerach.
obserwator.. 2014-10-30 08:57:56
Od niedawna wlaścicielem Faf jest firma Wirtgen. Wydaje się że dzięki temu firma powinna się rozwinąć w niedługim okresie czasu. Jednak jak na razie zaczęły sie zwolnienia. Oczywiście znowu kierownik zakładu zakręcił prezesem a ten zwolnił bez głowy tych co na to nie zasłużyli. Z tym prezesem który w tej chwili prezesuje firma daleko nie zajdzie i nie wykorzysta swojego potencjału. Jego lewe interesy ze znamym kryminalistą Jankielem to chleb powszedni. Księgowa która się im sprzeciwiła długo nie popracowała. Poprzedni Prezes orientował się w produkcji i montażu, obecny nie ma o tym pojęcia i daje się wodzić za nos wszystkim kierownikom komórek.
hajzer 2014-12-20 22:26:32
Ile mozna zarobic jako lakiernik?
mintaj 2015-01-26 12:27:42
chcialbym zlozyc swoje cv na stanowisko lakiernika.moze mi ktos napisac jak wyglada praca lakiernika i jakie sa warunki placowe.z gory dziekuje.
Izmar 2015-03-25 08:28:02
Jeżeli już nie poszukują to znaczy że kogoś znaleźli. Ta osoba, która uzyskała takie stanowisko w poprzedniej rekrutacji mogłaby tutaj napisać co i jak wygląda w tej firmie, żeby ewentualnie inni również mogli podjąć decyzję czy chcieliby tu pracować i być w jakiś sposób związani z tą zielonogórską firmą.
kiero W. 2015-05-26 16:00:26
Hala duża ... ale standard wczesna komuna czyli zimą +5* a latem + 40* :)Jakość? hmm wszystko robione na łapu capu, kierowca czeka na elementy, które są na szybkiego spawane i względnie czyszczone :) Jeśli chcesz zobaczyć jak firma nie powinna funkcjonować to trzeba udać się do FAF :)
A najnowsze kontenery są ekstra ! Już prawie do złudzenia przypominają biura.
pracownik faf 2015-07-04 00:03:13
Do kiero W - jak coś piszesz o FAFie to pisz prawdę hale owszem komuna ale zimą jest co najmniej 14 + latem gorąco ale 40 + nigdy nie było ! Biura i socjalne warunki po remoncie bardzo przyzwoite. Organizacja pracy - w każdej firmie są niedociągnięcia ale jak tobie jest tak żle - to znajdź sobie lepszą.
wybujana 2015-10-05 20:08:03
FaF jest jak jest kiedyś tam pracowałem i jedno co mi na myśl przychodzi że kierownicy to dupo lizy a jak jest problem to gonią na pracowników ... a z tego co słyszałem że w biurze to sie jak szczury gniotą i przyjmują zbedne osoby sami rzadzący a robić nie ma komu lepiej ludzią dali by na produkcji a nie pompują w głąbów i podpierdalaczy !!! cyrk jak huj doczepić kółka i niech jada w huj!!! hahaha... wredna Suka
Daniel 2015-10-07 16:54:38
Sytuacja na dzien dzisiejszy jest inna, firma mocno się zmieniła.
Aktualnie zamówień jest mnóstwo i o pracę nie trzeba się obawiać.
Patrząc przez pryzmat Zielonej Góry to zdecydowanie polecam tę firmę.
Obiektywny 2016-01-10 21:19:26
Dzień z życia firmy:
Zmian jest wiele w przeciągu pół roku firma zmieniła się bardzo.
Czy na lepszy czy gorsze to pokaże czas.
Plusem jest to, że firma ciągle jest otwarta na przyjmowanie nowych pracowników.
Umowa o pracę jest tu standardem, jednak zarobki bardzo słabe w tej chwili "nowi" otrzymają ok 2500brutto na produkcji zaś 2000brutto na montażu.
W ostatnim czasie zauważyć można coraz to większe ilości pracowników z Ukrainy, co może nieco martwić.
Coraz bardziej daje się we znaki brak poszanowania pracownika(mam tu na myśli mam problemy chociażby przy wydawaniu urlopów na prośbę pracownika), bardzo źle to świadczy o kierownictwu FAF - Polska.

Wybujana 2016-01-19 15:15:15
2000 tysiące na rękę to nie mają pracownicy którzy mają staż ponad dwa lata co za buce 2000zl brutto odjąć podatek VAT i inne wszystkie kategorie płatnicze na nasze państwo zostanie jakieś 1480 zł .... a w dzisiejszych czasach to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie podetrzesz bo jak wpłyną na konto to ich nie ma ... Prezes firmy jest spoko kierownik produkcji totalny [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak miał by jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to może i był by inny ale jaka by chciała takiego kretyna portfel wypchany nie pomoże, jak nie zmieni nastawienia do ludzi to w końcu ktoś się za niego weźmie. Wredna [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
byly spawacz w Fafie 2016-01-24 14:59:58
Siemano asy.Pracowalem w fafie w latach 2008-2009.Ktos z starej ekipy zostal?
Widze ze ladnie sie pozmienialo.Zarobek 2 tys na reke byl w latach kiedy ja pracowalem.Czyli 7-8 lat temu!.Kibel widze jest.Dalej debil kierownik co calibra kiedys jezdzil jest na stanowisku?.Pozdro huligani
byly spawacz w Fafie 2016-01-24 15:00:21
Siemano asy.Pracowalem w fafie w latach 2008-2009.Ktos z starej ekipy zostal?
obecny pracownik 2016-03-05 13:06:13
Siema Asie po przeczytaniu kawałka forum nie dowiesz jak jest naprawdę
Obiektywny 2016-03-14 21:21:12
Firma FAF-Polska została przejęta przez zielonogórskiego bandytę Leszka Trelę zwanego Jankiele. To już koniec tej firmy. Pozdrawiam starą ekipę.
Wredna suzi 2016-03-20 11:12:00
Fakt co dzieje się w Faf przechodzi ludzkie wyobrażenia teraz firma FaFX przejął rządzenie ludzie z faf juz nie zarobią dobrze bo każde stanowisko na produkcji obstawia jankiel Ukraincami o sobocie możesz zapomnieć kierownik Balcerowicz. .. jak dziecko w przedszkolu lata za małym jankielem i wali zdjęcia na tablecie posłuszny piesek a swoich pracowników ma w czterech literach ... Produkcję odmawiam ale jak już faf to na montaż jest tam inny kierownik pan Grzegorz który dba o swojego pracownika i jest w stanie zrobić dużo i cieszy się dobrą opinią choć jest wymagający czasem ponadto to warto pracować pod jego kierownictwem oby się nie zepsuł. Wracając do produkcji nie dajcie się zwieść miła gadka na początku i tak będziecie jeba ni w du pe a pan Balcerowicz jest pajacykiem wiszący na sznureczkach pod zadam pana treli.
wolsiak 2016-05-27 12:25:07
To jeszcze tam pracuje Bojka? I pewnie dalej daje tej swojej tłustej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na każdym kroku.
Myt 2016-07-12 23:08:15
Sytuacja pracowników w firmie może się już tylko pogorszyć.
Jedynym działem do którego warto przystąpić w firmie FAF-Polska jest nowo powstały dział logistyczny.
Nabór wciąż trwa i zarobki też całkiem spoko, na początek niska stawka bo trzeba odsiać ziarno od plew, po 3 miesiącach stawka 3300brutto, do tego firma przeszła na system podwyżek z matczynej firmy, czy się stoi czy się leży 5 % rocznie się należy.
Czyli pewna podwyżka co roku w wysokości 165zł brutto.
timek 2016-07-13 15:58:47
No włąsnie widziałem ogłoszenie na Magazyniera, wiec jak to prawda o czym piszesz ,ze stawka po 3 miesiacac 3300brutto to aplikuje!
Może pracownik 2016-11-27 10:46:45
Siema chłopaki z fafu, powiedzcie jak wygląda praca w tej firmie ile się zarabia jako elektromonter?
Zostaw swoją opinię o FAF POLSKA - Zielona Góra
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FAF POLSKA