Opinie o Corthinx Sp.z.o.o. w Wałbrzych

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Corthinx Sp.z.o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Corthinx Sp.z.o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - produkcja statków i łodzi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Corthinx Sp.z.o.o. w Wałbrzych

Ja również zgodzę się z negatywnymi opiniami na temat tej pożal się Boże firmy (moze nie tyle co firmy, a Kierownika) Praca jak praca. Między pracownikami przyjazna atmosfera, oprócz jednej osoby, która lubi donosić do kierownika, ale też lubi go poobgadywac na hali i w szatni. Pracowałoby się dużo lepiej gdyby zmienił się kierownik (bez pozdrowień Marcin), niby mu zależy na zdrowiu pracownika, a jednak jak wracasz z chorobowego to możesz spodziewać się zwolnienia lub nie przedłużenia umowy, która jest już przygotowana do podpisania.. Kierownik by chciał tylko oszczędzać na wszystkim, nawet na papierze do rąk w łazience, wyłącza światło podczas pracy na hali, ponieważ cytuje "wiesz ile to kosztuje?" Niestety nic pozytywnego nie można o nim napisać. To co się tam dzieje to cyrk na kółkach, Pani sprzątająca nie może się doprosić o jakąkolwiek premie, mimo tego, że każą jej robic rzeczy, które nie są w jej zakresie obowiązków. Np w deszczu myć formę, ciąć maty. Gdy prosiła o nowe ściereczki do sprzątania dostała pytanie czy wie ile taka jedna ściereczka kosztuje. I ma prac je w rękach. Pani która sprząta mowią, że pracownicy na produkcji dostają dodatek za pranie ubrań roboczych, co niestety jest kłamstwem, ponieważ nikt nie dostaje takiego dodatku, a na fiszce nie ma o tym dodatku ani słowa. W dodatku na terenie zakładu jest całkowity zakaz Palenia, no chyba, że jesteś rodziną właściciela wtedy możesz palić w biurze i wrzucać pety do kubka, który posprząta sprzątaczka- to jest właśnie ten szacunek który okazują pracownikowi. Wynagrodzenie - tragiczne, ponieważ jest to najniższa krajowa, osoba sprzątająca dostaje taką samą stawkę co pracownicy na produkcji. Powinno być płacone szkodliwe, niestety gdy wiedzą, że będzie kontrola to otwierają wszystkie drzwi i bramy żeby był przeciąg i mniejsze stężenie chemikaliów. Pan od BHP otwarcie mówi, że może wejść w każdej chwili i zamknąć to miejsce. Mimo, że porobili ciągi wentylacyjne to są one wyłączone no bo przecież trzeba oszczędzać. Fiszki - trzeba się o nie prosić, a i tak dostaniesz ją na drugi dzień nic szczegółowego na niej nie jest napisane, nawet nie ma informacji ile godzin przepracował pracownik. A wystawia je kancelaria, tylko jaka? Bo o tym też ani słowa. Badanie Alkomatem - zdarzają się sytuacje, że kierownik chodzi i bada alkomatem na hali produkcyjnej, gdzie stężenie chemikaliów jest wysokie, wyjdzie pozytywnie idziesz do biura dmuchasz jeszcze raz wyjdzie negatywnie mina kierownika mówi sama za siebie, że jest niezadowolony, nie ma mowy o jakimkolwiek przepraszam z jego ust, ani przyznania, że Alkomat pokazał fałszywy wynik. Zaletą tej firmy to jedynie płatne do ręki soboty i praca na jedną zmianę. Z czystym sumieniem odradzam każdemu pracę tam, póki kierownikiem jest kto jest. Jeśli zmieni się kierownictwo i podniosą pensję to jest potencjał dla tego zakładu. Bardzo cieszę się, że moja "kariera" w tej firmie się zakończyła. Żałuję tylko, że w ogóle przyszło mi do głowy podjęcie tam pracy. Pozdrawiam każdego oprócz wyższych stołków i fałszywej kierowniczki działu laminatów :)

@Jan paw

Dwie lewe ręce? To jak wy teraz ze szkoleniami stoicie? Chyba w jednym wątku rzuciła mi się w oczy wzmianka o nich ale pisali wtedy, że ich w zasadzie nie ma. do dziś się to zmieniło? Na jakie ewentualne przeszkolenie mogę liczyć?

Anna Nowy wpis

Witam jakie czynności wykonują kobiety? Lakierowanie? Jest ogłoszenie, że również jest tu praca dla kobiet.

To pani sprzątająca ile zarabia? Najniższą czy więcej? Dużo tych obowiązków jest jej dokładanych? Ona tylko jedna tam pracuje na tym stanowisku?

Misia Nowy wpis

Po czym stwierdzasz, że ktoś faktycznie mógł do pracy się nie nadawać? Pytam ,bo zastanawiam się na jakiej podstawie w takim razie wybiera się kandydatów skoro takie sytuacje wychodzą, że ktoś jednak może być niedopasowany? Kto decyduje o wyborze?

Jan paw Nowy wpis

Jak ma się dwie ręce lewe nie dziwnie się ze umowy nie dał nowej, jak pracuje się 2 tyg z dojazdami i już się idzie na chorobowe nic nie potrafi to po do taki pracownik

@Jan paw

Sylwia

Odniesie się ktoś z perspektywy tego roku do tematu premii? ktoś pisał, że są latwe do utracenia. Ja na ich temat nie widziałam nawet wzmianki w jednym z ostatnich ogłoszeń na produkcje. Były jednak podane widełki od 3,7 do 4,5 tys., czy ta rozbieżność to właśnie ta wspomniana premia? Opisze ktoś także przy okazji aktualne wyposażenie zakładu? Jaka ocena tegorocznych warunków?

Na jakie benefity można liczyć w Corthinx Sp.z.o.o.?

Odpowiedź

Nie ma żadnych benefitów. Płaca zasadnicza i dwie premie, które stracisz na czymkolwiek bezzasadnie i tyle, rocznych podwyżek również brak.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Corthinx Sp.z.o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Januszerka Flipa i Flapa

Dzień dobry, na wstępie zaczne od tego że z miłą chęcią bym się rozpisał szczegółowo o tej firmie używają wszelkich adekwatnych wulgaryzmów pasujących tutaj jak znicz na grobie w 1 listopada. Ale mi się nie chce rozwodzić na temat tego jakim (usunięte przez administratora) jest prawa reka "szefa", pozdrawiam Marcin. Wystarczą słowa prywatnego Pana od BHP który przyjeżdża "doglądać bo takie prawo", który jawnie stwierdził, że, cytując: "Ja tu nawet nie musze wchodzić, aby mieć natychmiastowe prawo do zamknięcia tego miejsca." To chyba jasno obrazuje sytuacje tej Januszerki, oraz tego że chyba ktoś tu dostaje "w łape" nie mało za zamknięcie ust. :) Państwowa Inspekcja Pracy powinna tam zawitać już od dawna, a za nią odrazu Urząd Skarbowy, oraz ZUS którzy to również powinni być poinformowani przez kogokolwiek znajdującego się nadal w szeregach tej pseudofirmy. Sądze że jest to jedno z nielicznych miejsc aka "perełek" do topowych materiałów nagłówkowych niejednej poważnej i szanującej się redakcji. 1. Warunki pracy: a) Tragicznie - brak JAKIEGOKOLWIEK ogrzewania zimą - brak dostępu do wody pitnej na twrwnie calej firmy - brak wentylacji przy pracy z toksycznymi substancjami (lakiery, żywice, utwardzacze, laminat itd.) - brak utylizacji chemikaliów i substancji łatwopalnych na terenie całej firmy w każdym miejscu b) Atmosfera pracy: - między pracownikami a zarządem: TRAGICZNA do granic absurdu jak jest traktowany pracownik utrzymujący tą stodołe jeszcze w ryzach przez łby na stołkach nie mające najmniejszego pojęcia gdzie i po co są. - między pracownikami: WYJĄTKOWO Przejazna proludzka integralność z relacjami przyjacielskimi co jest rzadkością. Aczkolwiek nadal nie na tyle aby sie ta grupa ok. 15 osób się z jednoczyła i zrobiła burde raz na dobre z tym d*pkiem i całą januszerką na stołkach. 2. Warunki umowy: Każdy ma totalnie inną pensje, każda za to jest wyliczona na niespelna 3100beutto zasadniczej i 2 jednakowe premie w widełkach od 200 do 600brutto o oznaczeniu "premia uznaniowa" i "szantażówa". Fiszki: Fiszki to pic na wode w tej firmie, oczywiscie je otrzymacie na prośbe lecz oczywiscie niezgodnie z prawem z paru względow, np: nie dostaniecie jej w dniu upomnienia się o nią (tak jest na to paragraf), oraz że fiszka w rażący sposób nie pokrywa się z rzeczywistością co powinno mocno zaintwresować Urząd Skarbowy. Kończąc: Nie, nie rozpisałem się, to jest tylko kropla w oceanie tego o czym tak naprawde mógłbym się rozpisać. A wszystkich których tam poznałem i dobrze wspominam mam takie słowa: Łapcie ich za gęby w końcu i zróbcie z nimi porządek bo możecie wiecej niż Wam sie zdaje, a żadne "znajomości" tamtejszych bossow się nie sprawdzą i to Wam gwarantuje, bo przy zgłoszeniach takowych zawsze zajmują się urzędnicy niezależni nawet z drugiego końca kraju aby do takowych sytuacji "kolesiostwa" nie dochodziło! POZDRO MORDY

Dlugi

Firma dalej ma swoje bolączki takie jak brak organizacji i dyrektor zakładu mobber. Wylicza godziny zdupy 3 tyg pracy według niego to 1200 roboczo godzin nie wiem z kad bierze te liczby ale napewno nie z realiów. Zabiera premie uznaniowa za 1 dzień na żądanie czy chorobowego wgl zarobisz niby 3000 na rękę z czego na umowie jest 3010 i po 400 premii które mało co dostajesz także ciężko dostać więcej niż 2850

Małgorzata
@Dlugi

A nie, no to jak w ten sposób wychodzi z zarobkami to słabo. Niby premia, ale no jak uznaniowa to niestety trzeba się z tym liczyć. :/ No ale skoro serio jakieś nieścisłości w godzinach wychodzą to ktoś nie powinien się temu dogłębniej przyjrzeć?

Beata

Ale chyba to obniżenie pensji do najniższej z okazji wybuchu pandemii, to już historia? Mamy koniec 2021, otrzaskaliśmy się z epidemią, gospodarka już nie stoi w miejscu...

Dominika

@Mateusz Nie fajnie jest dawać komukolwiek takie nazwy. Swoją wypowiedź mógłbyś chociaż poprzeć jakimiś przykładami. Nie widzę nic na temat, aby Corthinx upadła. Skąd masz takie info?

@Dominika

Nie fajnie to jest nie wypłacać wynagrodzenia pracownikom.

@Mateusz

Czyli rozumiem, że Corthinx Twoim zdaniem nie płaci pracownikom. Ile razy zdarzyło Ci się, że nie dostałeś wypłaty za pracę? Daj znać, z góry dzięki.

@Dominika

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz i co piszesz i na jaki temat bo dobrze wiesz jak Corthinx NIE płaci jeśli płaci to daj znac z góry dzięki.

@Dominika

I jak Corthinx wypłacił bo nikt z pracowników nie ma wypłaty ajuz 12 listopad podobno tak płaci na czas.

Pracowałem
@Dominika

Pracowałem w tej firmie i zawsze były opóźnienia z wyplata

pracowałem w firmie Corthinx wiosna roku 2020 czyli w czasie pandemii i powiem wam omijajcie tą firmę szerokim łukiem a dlaczego to już piszę, z końcem marca 2020 wszyscy pracownicy dostali ultimatum od prezesa Sroki (notabene kuzyna właściciela ), że albo zgadzają się na obniżenie wynagrodzenia na stawkę 2600 zł brutto albo dostają wypowiedzenie. Taką informacje dostają wszyscy pracownicy nowi jak i nawet Ci, którzy są z firmą są od początku 4.5 lat i mają po 70, 80 dni urlopu wypracowane i do odebrania, czyli z dnia na dzień (usunięte przez administratora) wszystkich pracowników. Ja mogę napisać, że przez cały czas zatrudnienia czyli jakieś 5 miesięcy nie skierowali mnie na badania lekarskie, praca w pyłach i lakierach i brudzie a w zapleczu socjalnym nie ma pryszniców, załoga czyli jakieś 25 osób myje się w 3 umywalkach, tak w umywalkach albo wraca brudna do domu, nie ma szafek na ubrania przebierasz się w przebieralnio-kuchni w czyli w jedynym pomieszczeniu socjalnym koedukacyjnym dla 25 osób, będącym jednocześnie kuchni, stołówką i szatni. Na temat wynagrodzenia mogę powiedzieć, że przez cały okres zatrudnienia dostawałem serie zaliczek nie wypłacają wynagrodzenia w całości, asortyment, wyposażenie załogi i materiały zamawiane na ostatnią chwilę albo na wczoraj, brak przepływu informacji, brak szkoleń, brak wprowadzenia pracownika w system pracy, jednym słowem (usunięte przez administratora)

Qwerty
@ja

No i mi to wystarczy, nawet nie będę tam aplikował. Takie opinie zawsze na plus.

Czy można liczyć w Corthinx Sp.z.o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Rafi

Tak ale tylko psychiatryczną.

Nie polecam nikomu tej psełdo firmy prowadzi ja cała rodzina (usunięte przez administratora) naczele Sroka.

Maniek

Witam powie ktoś ile zmian jest??

AM

Witam, Jak wygląda praca Corthinx na dzień dzisiejszy ? wynagrodzenie na czas ? może coś ktoś wie ?

Jak ze studentami w Corthinx Sp.z.o.o.? Chętnie zatrudniają?

Mądrych, ambitnych zawsze

Mądrych, ambitnych, zawsze chętnie.

@Mądrych, ambitnych zawsze

To super. Dobrze wiedzieć, że Corthinx zawsze chętnie przyjmują wszystkich, którzy tylko wykazują chęci do pracy - są ambitni itp. A może wiesz, na jakie konkretnie stanowiska trwa tam teraz rekrutacja? Szukałam ogłoszeń w sieci, lecz nic nie znalazłam i dlatego Cię o to pytam.

Profeska

Jest dobrze.

Ninio

Witam!!! Mam pytanie odnośnie zatrudnienia czy na dzień dzisiejszy są przyjęcia do pracy? I jeszcze jakiś namiar do firmy jak ktoś coś

Mariusz
@Ninio

Jakiś czas temu interesowałeś się pracą w firmie Corthinx. Obecnie według informacji podanych w internecie firma nie poszukuje żadnych nowych pracowników. Zastanawia mnie, czy od Twojego pytania, które zadałeś w tym wątku, śledziłeś może oferty, które dodaje pracodawca? Ciekawi mnie, jak często pojawiają się nowe ogłoszenia.

elektro

opinia a realia to dwa różne aspekty,odróżnić można,,,,,,,a co ? Darek S. kazał napisać ? własnymi słowami czy podyktował tekst ?

Ulka
@elektro

Każdy może wyrazić swoją opinię. Nie doszukuj się tu nikogo na siłę, bo możesz się ładnie pomylić.

PS

Myśle, ze jedna z fajniejszych wałbrzyskich firm. Bardzo dużo zamówień z wielu krajów co wskazuje, ze się dobrze rozwija. Kasa zawsze na czas. Atmosfera nawet dobra.

Barbara
@PS

A co Twoim zdaniem wpływa na dobrą atmosferę w pracy? Ciekawi mnie, czy pracodawca organizuje dla swoich pracowników na przykład jakieś wyjścia lub spotkania integracyjne? A może są jeszcze jakieś inne kwestie, które warto byłoby podjąć w temacie pracy w Corthinx. Czy ktoś chciałby napisać jeszcze o socjalu w firmie? Zachęcam.

Barbara

@elektro, co masz na myśli pisząc o wirtualnych zarobkach? Przyznam, że nie spotkałam się jeszcze z takim określeniem, więc ciekawi mnie to. Jaki rodzaj umowy oferuje ten pracodawca? Czy jest jakiś socjal w firmie? Jak obecnie pracuje się w Corthinx? Czy praca w tej firmie jest rozwojowa? Napiszcie coś na ten temat!

electro

zarobki wirtualne.zero odpowiedzialnośći,kombinacje z kasą,umowa na najniższą stawkę a póżniej ,,czarowanie świata,,szwindel na max,krótko mówiąc wyimagowani ,,inwestorzy,,i nacisk,żeby ,,wydymać,,pracowników.Płaca i wywiązywanie się z uzgodnień na poziomie kadry zarządzającej,czyli,,,mniej niż zero,,cytując Lady pank,,,nie polecam ! szkoda czasu na tak oszukańczą firmę

Zostaw merytoryczną opinię o Corthinx Sp.z.o.o. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Corthinx Sp.z.o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Corthinx Sp.z.o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Corthinx Sp.z.o.o.?

Corthinx Sp.z.o.o.
2.9/5 Na podstawie 31 ocen.
  • Piaskowa 19
    58-160 Wałbrzych