Outsourcing Partner

Wywiadu udzielił:
Tomasz Finogenow
CEO Outsourcing Partner
Absolwent CEMBA Univeristy of Quebec at Montreal – Warsaw School of Economics. Od 1993 roku związany z branżą teleinformatyczną. Koordynował powstanie spółki AT&T w Polsce. W kolejnych latach odpowiedzialny za zarządzanie LUCENT Technologies Polska. Kierował sprzedażą w LUCENT Technologies w Wiedniu. Zarządzał firmami takimi jak Kapsch Telecom (członek zarządu) oraz AVAYA Poland (CEO). Od 2012 roku w zarządzie Betterware Polska Sp. z o.o.
Outsourcing Partner
Liczba pracowników: 60
Rok założenia: 2003
Adres:
ul. Kwitnącego Sadu 9
02-202 Warszawa
Branże:
  • Programowanie - E-commerce

Czym zajmuje Outsourcing Partner?

Nasza firma koncentruje się w trzech głównych obszarach działalności. Pierwszy to tworzenie dedykowanych aplikacji pod indywidualne potrzeby klientów wraz z integracją infrastruktury klienta. W tym obszarze posiadamy dość unikalne kompetencje jeżeli chodzi o tworzenie automatycznych systemów obsługi klienta za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji, takich jak głos, czat, e-mail, aplikacje mobilne. Drugi obszar do wdrażanie i dostarczanie systemów telefonii IP oraz dużych rozwiązań dla systemów call center. I wreszcie trzeci obszar, taki najnowszy, to analiza baz danych i ich przetwarzanie, np. w celu optymalizacji procesów sprzedażowych.

Zdaje się, że w tym trzecim obszarze mają już państwo na koncie pewne sukcesy.

Zgadza się. Możemy pochwalić się dwoma dużymi wdrożeniami systemów służących do analizy nagrań, które są wykorzystywane na potrzeby dużych centrów obsługi klienta.

Gdzie fizycznie mieści się państwa firma?

Główna siedziba znajduje się w Warszawie. Posiadamy również biuro we Wrocławiu i to są nasze dwie główne lokalizacje. Natomiast jeśli chodzi o obszar prowadzenia działalności, to obejmuje on całą Polskę, a w chwili obecnej również niektóre kraje europejskie.

Ilu pracowników zatrudniacie?

W tej chwili pracuje u nas około 60 osób.

Na jakie stanowiska rekrutują państwo najczęściej?

Głównie rekrutujemy programistów w obszarach takich jak Java, a także Web developerzy, programiści do aplikacji mobilnych zarówno dla androidowych, jak i iOS. Do tego dochodzą osoby, które są analitykami w obszarach IT i inżynierami systemowymi.

Czy aktualnie poszukują państwo osób do pracy na wspomnianych stanowiskach?

Tak. Są to stanowiska na których prowadzona jest permanentna rekrutacja. Nasza firma cały czas rośnie i w związku z tym poszukujemy nowych osób.

Którą drogą można do was trafić, krótko mówiąc, gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Oferty pracy są dostępne na naszej stronie internetowej. Do rekrutacji pracowników używamy również portali takich jak LinkedIn oraz Facebook. Czasami korzystamy również portali ogłoszeniowych typu Pracuj.pl. Dobrym miejscem do rekrutacji są dla nas również biura karier znajdujące się przy największych polskich uczelniach, np. Politechnice Warszawskiej czy Wojskowej Akademii Technicznej.

Skoro poruszyliśmy już temat uczelni, to proszę powiedzieć, czy oferują państwo praktyki studenckie?

Oferujemy praktyki i staże. Są one skierowane zarówno dla osób będących na końcowym etapie studiów licencjackich i inżynierskich, jak i magisterskich. Rekrutacja na oba programy odbywają się poprzez uczelniane biura karier.

Dlaczego warto wziąć w nich udział?

Uczestnicy praktyk mają możliwość zetknąć się z zagadnieniami komercyjnymi. Oferowane przez nas staże ułatwiają im również wybór właściwej ścieżki dalszego rozwoju.

A wracając do tematu rekrutacji, proszę zdradzić nam, czego oczekują państwo od kandydatów do pracy?

Przede wszystkim wiedzy, która jest odpowiednia dla danego stanowiska, np. na temat programowania w konkretnych językach. Bardzo dużą uwagę zwracamy na umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i szybkiego uczenia się. Ważne jest dla nas także to, aby osoby te umiały pracować w zespole.

Dlaczego warto pracować w Outsourcing Partner?

Jesteśmy przyjaznym miejscem pracy. Wyrośliśmy z małej firmy dzięki czemu mamy dosyć indywidualne podejście do pracowników. Dajemy im dużo samodzielności i swobody. Gwarantujemy również elastyczne godziny pracy. Myślę, że jest to coś, co pracownicy bardzo sobie cenią. Większość z nich wiąże się z nami na dłużej. W naszej firmie nie mamy zbyt dużej rotacji, co jest dowodem na to, że jesteśmy dobrze oceniani przez pracowników.

Jaka atmosfera panuje w państwa firmie? Spotykają się państwo po pracy?

Oczywiście. Organizujemy wspólne grille czy oglądanie wydarzeń sportowych. Dążymy do tego, aby w naszej firmie panowała przyjemna atmosfera pracy.

Czy oferują państwo swoim pracownikom jakieś świadczenia pozapłacowe?

Nasi pracownicy mają wykupione ubezpieczenia zdrowotne w dosyć szeroki wariancie Silver,  który daje im możliwość korzystania z wygodnych dla nich usług medycznych. Z takich rzeczy miękkich, to w naszej kuchni zawsze dostępne są świeże owoce, kawa, herbata czy ciasta.

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Głównym naszym celem jest dalszy rozwój, wzrost zysków i utrzymanie obecnych oraz pozyskanie nowych klientów.

Jak osiągnąć te cele?

Uważam, że nie jesteśmy wstanie osiągnąć tych celów bez dobrego, profesjonalnego zespołu. Kapitałem firmy świadczącej usługi są nasi ludzie. Naszym celem jest więc to, aby przy realizacji szybkiego rozwoju o którym mówiłem nie zapomnieć o tworzeniu przyjaznej i koleżeńskiej atmosfery. Jestem przekonany, że zadowolenie naszych pracowników, bezpośrednio przekłada się na efekt ich pracy, a to z kolei skutkuje zadowoleniem naszych klientów. Celem firmy jest więc wzrost biznesowy, ale nie może się on odbyć kosztem pogorszenia atmosfery pracy.