Spyrosoft S.A.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Spyrosoft S.A.

Jest tu może ktoś kto pracuje jako IA Consultant? Interesuje mnie ocena po pierwsze odnośnie rozmowy i tego czego mogę się na niej wstępnie spodziewać. Zastanawiam się po jakim czasie jest teraz odzew, zwłaszcza jeśli jednak mnie nie zaproszą, bo niestety nie wszystkie wymagania spełniam

Nowy wpis

Cześć, jeśli osoba aplikująca spełnia wymagania określone w ogłoszeniu, to najczęściej odzywamy się w ciągu pięciu dni roboczych od otrzymania CV. Informację na temat etapów rekrutacji znajdziesz w ogłoszeniu. W przypadku tej roli oprócz rozmowy HR, weryfikacji technicznej i rozmowy np. z Line Managerem może pojawić się również krótka rozmowa z CTO lub COO. Pozdrawiamy EB Team

Marlenka Nowy wpis

hejka. :) znalazłam ofertę dla młodszego księgowego. nie widzę przy tym by wymagano wykształcenia wyższego. Zastanawiam się czy byłoby ono jakoś lepiej punktowane i czy przede wszystkim jest szansa na późniejszy awans?

Nowy wpis

@Marlenka

Cześć, wykształcenie wyższe faktycznie nie jest wymagane, zwracamy jednak uwagę czy osoba aplikująca ma przynajmniej ukończone odpowiednie kursy :) Jeśli chodzi o awans to w Spyrosoft przygotowaliśmy Skills Matrix, w tej matrycy określiliśmy jakie umiejętności i osiągniecia są konieczne do awansu na danym stanowisku. Ścieżkę rozwoju omawia się ze swoim Line Managerem, więc jest to jasna droga. Pozdrawiamy EB Team

gizmo

Propozycje wzięcia udziału w rekrutacji otrzymałem przez LinkedIn.. Proces rekrutacyiny oceniam b. pozytywnie. Profesjonalna komunikacja, bez zbędnych opóźnień, itp. Bardzo pozytywnie oceniam wczesne podjęcie przez Spyrosoft dyskusji nr. stawek godzinowych. Niestety, nie mogę się wypowiadać co do dalszych etapów rekrutacji - w tym technicznych - ponieważ właśnie na etapie wstępnego określania stawek nasze dyskusje że Spyrosoft się zakończyły. Dla zainteresowanych: stawka, którą mi zaproponowano za pozycje seniorskie, w tym SW Architect w modelu B2B do projektu prowadzonego w EU, 100% zdalnie, sięgała pułapu 200 zł/h czyli bardzo nisko. I to w zasadzie jedyny (malutki) minus - niskie stawki.

@gizmo

Bardzo dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoją opinią. Jak najbardziej rozumiemy, że nie zawsze możliwe jest spełnienie wszystkich preferencji finansowych, tym bardziej cieszymy się, że mogłeś zweryfikować ten element na wczesnym etapie rozmów. Życzymy wielu sukcesów i do zobaczenia w przyszłości!

radek
@Spyrosoft S.A.

To aż 200zl oferujecie na pozycję architekta na b2b? To jest jakieś 33 tys. na miesiąc. W firmie w ktorej ja pracuję (międzynarodowe korpo zatrudniające ok tysiąca ludzi we wrocku, nazwy nie chcę podawać, ona zatrudnia na umowę o pracę tylko ale za to na czas nieokreslony) architekci mają tak 13-15 tys. brutto (czyli kosztują firmę gdzieś 16-18 tys) i to są mega dobzi architekci co rozwiążą każdy problem jaki by nie był. To ja jest taka kasa to rozumiem, że pewnie umowa jakaś na czas określony typu 6 miesięcy z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia? No i pewnie czas pracy nielimitowany. W firmie w której ja pracuję jak ktoś się zadeklaruje na planowaniu sprinta, że coś zrobi w 40h a potem na koniec sprinta okaże się że nie zrobił mimo ogromnego zaangażowania, to nic się nie dzieje, podaje powody czemu się nie udało, że problem okazał się bardziej skomplikowany niż przy planowaniu się wydawało. To tu pewnie za 200zł/h nie ma czegoś takiego, tylko on musi to zrobić w 40h nieważne co w trakcie sprinta się okaże, bo inaczej zwolnienie? Próbuje znaleźć gdzie jest kruczek tak wysokiej stawki.:)

@radek

Powiem Ci skąd taka stawka. Każą Ci pracować ponad godziny pracy i za nadgodziny nie zapłacą złotówki (tak robią, odczułem na własnej skórze) - obwinią Cię, że nie znasz jakiejś technologii i będziesz za darmo sie jej douczał po nocach. Dodatkowo równolegle każą Ci po nocach pomagać w innych projektach za co nic nie zapłacą. Jak już im sie przydasz do jakiegos projektu i zarobią na Tobie szybko znajdą haka na Ciebie i zwolnią. Produkt który od Ciebie dostaną za darmo i którego nadal będziesz właścicielem (bo nie będzie przeniesienia własności od Ciebie na nich) sprzedadzą klientowi za gruby hajs. Jest to bardzo nieuczciwy pracodawca i należy się od nich trzymać z daleka.

@radek

Jeżeli chodzi o formę współpracy to jest dowolna i zależy od charakteru wykonywanych zadań. Współpraca B2B obejmuje umowę na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. W przypadku projektów krótkofalowych, jest to wiadome już na etapie rekrutacji. Nie ma więc możliwości, by nagle zakończyć współpracę bez wcześniejszego poinformowania pracownika. Jeśli chodzi o estymacje, funkcjonuje to u nas podobnie - jeśli podczas realizacji projektu wystąpią komplikacje, które nie zostały przewidziane na pierwszym etapie planowania, oczywiście jest szansa na doliczenie odpowiedniej ilości czasu na ich rozwiązanie. Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

@pracownik

Dziękujemy za komentarz. W przypadku przeniesienia praw autorskich z partnera lub pracownika na Spyrosoft, kwestia ta jest ustalana na etapie podpisania umowy, w której wyszczególniony jest zapis o przeniesieniu autorskich praw majątkowych w chwili wykonania prac będących przedmiotem usługi. Nie można zatem powiedzieć, że pozostają one przy pracowniku/partnerze, gdyż bez konieczności składania dodatkowych oświadczeń woli, automatycznie przechodzą na Spyrosoft, a dalej przenoszone są na klientów. Jest to standardowy zapis, który widnieje na umowach w branży IT. Jeśli chodzi o pracę ponad wymiar godzin staramy się, aby każda z takich sytuacji była wcześniej ustalana z Project Managerem. Po wcześniejszym zaakceptowaniu planowanych nadgodzin, są one doliczane do puli urlopowej lub wypłacany jest ekwiwalent - wybór leży po stronie pracownika. Bardzo zależy nam na dobry relacjach z naszymi byłymi pracownikami. Jeśli masz uwagi do zaistniałej sytuacji, chcielibyśmy móc ją wyjaśnić. Prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym działem Human Capital – hc@spyro-soft.com.

tester
@Spyrosoft S.A.

Myślę, że warto zaktualizować powyższy wpis o fakt, że nie oferujecie już płatnych urlopów

@tester

Nasze umowy B2B są konstruowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, jednak w miarę możliwości staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych obecnych i potencjalnych pracowników.

Pracownik bia
@tester

Jaki ma cel pisanie takich opinii (nie są to fakty) ?

br
@radek

Nie wiem jaką umowę i warunki negocjował gizmo, ale w tej chwili, na takich stanowiskach - tj. SYS Arch, SW Arch - stawki rzędu 70+EUR/h są bez problemu do osiągnięcia przy współpracy z firmami z DE o podobnym profilu do Spyrosoft. Oczywiście, to są stawki dla ludzi z dużą wiedzą i umiejętnościami. Tutaj należy przyznać, że dużo zmieniła pandemia. Firmy, które dotychczas zdecydowanie był na "nie" jeśli chodzi o pracę zdalną, diametralnie zmieniają zdanie. Pełna praca zdalna lub częściowa z koniecznością wizyty w biurze (w DE) co 2-3 tygodnie na 2-3 dni - oczywiście po pandemii - jest normalną opcją. To teraz proszę to porównać do 200zł/h, o których wspominał gizmo

Sceptyczna Nowy wpis
@radek

Widać, że mało masz pojęcia o stanowiskach architektów. Jestem kontraktorką na stanowisku enterprise architect, otrzymuję 550-650 euro dziennie, a więc w przeliczeniu na PLN to 2530-2990 zł dziennie, czyli 316-373 zł za godzinę. Miesięcznie to 53130-62790 zł. 33000 zł miesięcznie to bardzo niska stawka.

U nas do Polski ciężko będzie się dostać na stanowisko juniorskie? Konkretniej o Wrocław mi oczywiście chodzi. na głównej stronie pokazuje, że są oferty ale na inne kraje. Interesowałoby mnie zatrudnienie w formie fullstacka, wiem ze teraz jest dostępna oferta ale dla seniora

Cześć LA, na naszej stronie mamy aktualnie otwarte rekrutacje: https://spyro-soft.com/career#see-open-positions Obecnie faktycznie mamy zapotrzebowanie, o którym wspominałeś, w innych krajach niż Polska. Natomiast rozkład otwartych pozycji do aplikacji różnie rozkłada się w każdym z naszych site. Warto zaglądać na stronę, ponieważ publikujemy oferty dla Jniorów, w różnych polskich miastach. A jeśli chcesz być z nami na bieżąco to koniecznie zaobserwuj nasze social media, informacje o nowych ogłoszeniach publikujemy również bardzo często tam. Bądźmy w kontakcie! EB Team

Treść ogłoszenie odzwierciedlała zakres obowiązków a całość była opisana w przyjazny sposób. Transparentne widełki płacowe. Od początku proces rekrutacji został szczegółowy przedstawiony przez rekruterkę. Spotkania dopasowane pod moją dostępność.

Pytania dopasowane do mojej historii zatrudnienia oraz kompetencji.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Brum

To jest takiej sredniej jakosci software house. Duzo zalezy gdzie trafisz. Ostatnio niestety brak podwyzek, po kolei zabierane kolejne benefity no i starajcie sie bo juz jest kilku innych na wasze miejsce (to na oficjalnych spotkan ze wszystkimi). Czy taka filozofia brzmi skads znajomo? jak ci sie skonczy projekt to albo ci sie poszczesci i zostaniesz albo i nie. Ani nie polecam ani nie odradzam, to zalezy kto czego oczekuje od pracodawcy. moze niektorym bedzie to pasowac.

@Brum

Cześć BRUM, rzeczywiście zdarza się, że nasze ścieżki - z niektórymi osobami naszego zespołu się rozchodzą. Czasami jest to świadomy wybór pracownika i po zakończeniu projektu sam decyduje się odejść, wiedząc, że w innej organizacji dołączy do projektu lub zespołu, który jest mu bliższy z uwagi na dalszy rozwój. Takie decyzje szanujemy i rozumiemy. Co więcej... czekamy na powrót do nas za jakiś czas, gdy znowu to nasz projekt i zespół będą stanowiły "ideal match". Czasami są to nasze decyzje, podyktowane obecną sytuacją na rynku czy też wymaganiami klientów. Są to główne czynniki, dla których zdarza nam się nie przedłużać współpracy lub ją kończyć, jednak podchodzimy do nich bardzo indywidualnie. Jednocześnie nadal szukamy ludzi. Zanim jednak opublikujemy ogłoszenie na naszej stronie, sprawdzamy czy któryś z naszych pracowników, któremu właśnie skończył się projekt, pasuje swoi profilem i umiejętnościami do tej oferty. Pozdrawiamy EB Team

BikBik13

1. Wszystko zależy od projektu - czasami jest do kitu, czasem świetny. 2. Trzeba faktycznie (niestety) walczyć o podwyżkę w firmie. 3. W firmie relacje są zdecydowanie pozytywne, a z ludźmi się dobrze pracuje i gada.

@BikBik13

Te świetnie projekty to jakie przykładowe miałeś na swoim koncie? Ciekawi mnie czy jest sposób na to by jednak nie wdepnąć w minę. Z tymi podwyżkami to faktycznie pisali, że jest ciężko. jest w ogóle jakieś okres czasu po którym dopiero jest sens się o nie starać? Rok współpracy?

Cześć, mieliście doczynienia ze stanowiskiem Salesforce Consultanta? Proponują 18500 zł, ale kwota jest zależna od umowy. Wolałbym wybrać uop niż b2b, jak wtedy wyglądałoby wynagrodzenie? Pisaliście o premii rocznej, a coś więcej zdradzicie? Od czego jej wysokość jest uzależniona, jak trudno ją dostać? Co do tych wpisów tutaj o nieprzedłużaniu umow, bo to mnie zaniepokoiło.. jakiej części pracownikom dziękują? Pracuje może ktoś z was już kilka dobrych lat w firmie?

Cześć @TK, dziękujęmy za Twój komentarz. Zajrzyj do ogłoszenia na naszej stronie internetowej, gdzie określiliśmy dwa poziomy wynagrodzenia. W przypadku zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę kwota orientacyjna to 18 500 PLN brutto, a w przypadku B2B stawka została określona godzinowo i wynosi do 150 + VAT PLN/h. Tutaj link: https://spyro-soft.com/career/salesforce-consultant Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania związane z ofertą skontaktuj się z Asią Świtoniak (jsw@spyro-soft.com), która odpowiada za rekutację na to stanowisko. Asia chętnie udzieli Ci wszystkich informacji, może również skontaktować Cię z osobami, które pracuja w tym Zespole. Pozdrawiamy Ania z EB Team

A w jaki sposób podziękowano tak w ogóle? co do samego projektu to jaki okres czasu trwał? Miałeś okazje w trakcie upewniać się co do dalszej współpracy? sam projekt jaki miał efekt?

Cześć, Dziękujemy za podzielenie się opinią. Przykro nam, ze Twoje doświadczenia nie były zgodne z oczekiwaniami. Jako firma zależy nam na zapewnieniu pozytywnego środowiska pracy, zarówno w trakcie projektu, jak i po ich zakończeniu.
 Chcielibyśmy zgłębić Twoje uwagi i zrozumieć co dokładnie spowodowało Twoje odczucia. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z szefową działu People Ops, Anną Kołodziejczyk (akd@spyro-soft.com) aby dokładnie zbadać te sytuacje.

Dobrego dnia! Magda z EB Team

Dowidzenia

Tutaj nie da się upewnić co do dalszej współpracy. Obiecują dalsza współpracę i nowy projekt, potem z zaskoczenia dowiadujesz się ze byleś niekompetentny (za praca za która wcześniej chwalił cię manager i klient) po czym jednak obcesowo informują cię ze umowy nie będzie. I robi to gość który trzy parę dni wcześniej mówił że cieszy się na dalszą współpracę i że jesteś bardzo kompetentny.

@Dowidzenia

Bardzo nieprzyjemnie.. czyli jeśli kończy się umowa, to trzeba liczyć się z tym, ze ci jej nie przedłuży firma? A na jaki okres się ją podpisuje? Ile czasu pracuje się przy jednym projekcie? Wiadomo, reguły nie ma, ale tak mniej więcej? No nic, dobrze chociaż płacą? Rozwinąłeś się tutaj pracując przy projektach?

Byly

Jeszcze na rozmowie rocznej dostalem podwyzke a umowe mialem na czas nieokreslony. Projekt sie skonczyl i zostawili tych ktorych wczesniej wprowadzalem. Naprawde nie polecam qa managera. Poza tym wyciskaja z klienta ostatnie soki a potem klient nie jest w stanie placic i robia mega ciecia. Bardzo dziwna polityka. Krotkowzroczna. Poza tym nie jest to firma przyjazna osoba majaca dzieci. Bardzo sie zrazilem.

Kamila
@Byly

Piszesz o wyciskaniu klienta i teraz zastanawiam się czy faktycznie jest tak, że nie ma on kompletnie żadnego wpływu na regulacje ceny? Co do samego projektu to w przyszłości mogą jeszcze cos zaproponować? Poszedłbyś na to?

Ciekawski
@Byly

Możesz powiedzieć więcej o tym, że to nie jest firma dla ludzi z dziećmi?

Bylypracownik2

Skończył się projekt i nawet na ławeczce człowieka nie dają. Daja wypowiedzenie. A zanim dadza to podrzucają fake rozmowy ws niby nowych projektów aby mieć podkladke do zwolnienia.

@Bylypracownik2

Cześć, dziękujemy za Twoją opinię. Sytuacje, w których kończymy współpracę z pracownikiem po zakończonym projekcie, mogą mieć miejsce, ale zdarza się to sporadycznie. W przeważającej części przypadków nasi pracownicy przechodzą / zaczynają pracę w innych projektach w Spyrosoft. Czasami zdarza się jednak, że podejmujemy decyzję o zakończeniu współpracy. Rozumiemy, oczywiście, że ta sytuacja może być dla Ciebie po prostu niekomfortowa, dlatego prosimy Cię o kontakt z Anną Kołodziejczyk, Chief People Officer w Spyrosoft (akd@spyro-soft.com), aby moc wyjaśnić czy przedyskutować tę sprawę. Dobrego dnia! Klaudia z EB Team

Bylypracownik
@Spyrosoft S.A.

Tez z nimi tak miałem. Potwierdzam. Po ukończonym projekcie fakerozmowy i out.

Byly2
@Spyrosoft S.A.

Dodam ze doicie klienta ile sie da w taki sposob ze potem klient robi ciecia zalogi i dziwicie sie potem ze zwalniac musicie. Dziwna polityka.

@Byly2

Cześć,   Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Chcielibyśmy podkreślić, że nasza firma kieruje się zasadami profesjonalizmu, parnterstwa oraz otwartości.
 Pracujemy w pełnym zaangażowaniu, a satysfakcja klienta i pracownika to dla nas priorytet.   Chcemy aby atmosfera w naszej firmie sprzyjała poczuciu docenienia i motywacji, co bezpośrednio przekłada się na pozytywne doświadczenia naszych klientów.   Jeśli chcesz porozmawiać o swoich doświadczeniach lub czujesz się przez nas nie fair potraktowany to zachęcamy Cię do kontaktu z szefową działu People Ops, Anną Kołodziejczyk (akd@spyro-soft.com).   Miłego dnia, Klaudia z EB Team

@Spyrosoft S.A.

Witam. :) i co w zasadzie jest wobec tego robione? W jaki sposób teraz Pracodawca dba o wspomniana atmosferę? Ciekawi mnie również to w jaki sposób sami pracownicy się do jej tworzenia przyczyniają?

Cześć, Dzięki za pytanie. Na podstawie ankiety satysfakcji pracownika, przeprowadzonej w 2023 roku, atmosfera w naszej firmie została w większości oceniona jako wyjątkowa i dobra. Z pewnością możemy potwierdzić, że ta atmosfera jest rzeczywiście odczuwalna w naszym środowisku pracy. Przede wszystkim pracownicy na bieżąco współpracują ze swoimi menadżerami liniowymi, którzy wspierają ich nie tylko w codziennej pracy czy pojawiających się wyzwaniach, pomagają również w podejmowaniu decyzji związanych ze ścieżką kariery. Są także odpowiedzialni za kwestie związane z feedbackiem i inicjatywami rozwojowymi. W kwestiach bardziej miękkich i dotyczących integracji warto wspomnieć, że nasi pracownicy sami inicjują rożne grupy zainteresowań, takie jak klub kawowy, miłośnicy gier planszowych, entuzjaści sportu czy filmów. Nasza firma wspiera te inicjatywy poprzez zakup nowych gier, sprzętu do parzenia kawy czy strojów sportowych. Co więcej, średnio raz w miesiącu organizujemy spotkania, podczas których pracownicy o podobnych zainteresowaniach mogą dzielić się wiedzą w luźnej atmosferze, przy pizzy. W naszej organizacji istnieje także dział People Ops, który aktywnie wspiera naszych pracowników w codziennym tworzeniu i utrzymywaniu tych inicjatyw oraz dba o pozytywne relacje między pracownikami. Dobrego dnia! Klaudia z EB Team

Melo

Pracowałem w Spyro ponad 2 lata, niestety nienajlepiej wspominam pracę w tej korporacji - projekty nieciekawe a o podwyżce ZAPOMNIJ! Po roku zaproponowali kilkaset złotych podwyżki - żenada totalna. Pseudo managerki próbują zrobić z ciebie półgłówka i przekonać cię, że nie zasługujesz na podwyżkę. Cały proces podwyżki o kilkaset złotych jest oczywiście baaarrddzzoo rozciągnięty w czasie.

Ada
@Melo

Opowiesz z ciekawości o tych projektach? Zastanawiam się co w nich uważałeś za nieciekawe, że mimo wszystko dwa lata jednak porobiłeś. A średnio po ile ludzie pracują? ciekawi mnie do jakich stawek przy opisywanych przez Ciebie podwyżkach można mimo wszystko dojść

@Melo

Cześć, Dziękujemy za Twoją opinię. W Spyrosoft dążymy do tego, aby projekty były różnorodne i rozwojowe, niestety nie wszystkie zadania mogą być idealne dla każdego. Co do wynagrodzeń, to staramy się zapewnić obiektywne i sprawiedliwe podejście, które zaczyna się od otwartej komunikacji. Regularnie analizujemy osiągnięcia projektowe jak i potknięcia, żeby z nich wyciągnąć lekcje na przyszłość. Każdorazowo ustalamy również indywidualne plany rozwojowe oraz planujemy wykorzystanie budżetu szkoleniowego, który ma pomóc w zdobyciu nowych umiejętności. Natomiast zmiana wynagrodzenia opiera się na kompetencjach pracowników. Nie jest więc procesem automatycznym i wynikającym jedynie z tzw. stażu. Jeśli uważasz, że w Twoim przypadku to nie zadziałało poprawnie, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z szefową działu PeopleOps, Anną Kołodziejczyk (akd@spyro-soft.com), która z chęcią z Tobą omówi ten temat. Dobrego dnia! Klaudia z EB Team

@Melo

Można wiedzieć, czy te kilka stówek podwyżki to brutto czy netto? I to tylko managerki, przełożeni decydują o tych podwyżkach? Czy też HR jest w to zaangażowany albo może nawet samo szefostwo firmowe?

Byly

Z tego co wiem to daja 500brutto na uopie

Ksenia
@Byly

A jak tu jest z tymi umowami? UoP są najbardziej popularne teraz? większość się na nie decyduje? Zastanawiam się także czy mimo typu umowy podwyżka i tak nie będzie przypadkiem jednolita?

Alex

Jest tu ktoś, kto pracuje w marketingu? ;) Chcę kandydować na stanowisko content managera. Widełki oferowane na uop wynoszą 6 150–8 650 zł. Czy zarobki bliżej górnej granicy są osiągalne? Przybliży mi ktoś proces rekrutacji, może macie jakieś rady, żeby dobrze wypaść? Ciekawi mnie czemu szukają kogoś na kierownicze stanowisko, a nie awansują obecnego pracownika działu? Jak wyglada tu rozwój, kwestia awansu? Manager to już ściana pod względem hierarchii?

@Alex

Cześć Alex, Jeśli chodzi o wspomnienie stanowisko, to nie jest to rekrutacja do naszego działu marketingu, tylko do projektu klienta, w związku z tym zachowujemy nomenklaturę klienta. Nie jest to również stanowisko zarządcze w rozumieniu ludzi, a zarządzanie treściami na wewnętrznych CMSach. Wspomniane wynagrodzenie jest jak najbardziej osiągalne, a proces rekrutacyjny bardzo sprawny, składający się z następujących etapów: screening z osobą z zespołu rekrutacji, spotkanie z managerem liniowym oraz spotkanie z klientem. Awans jest możliwy na zasadzie wskoczenia na wyższe seniority, czyli np na senior content coordinatora.

Po więcej szczegółów chętnie odsyłamy do Moniki Korzec (moo@spyro-soft.com), która proowadzi ten proces rekrutacyjny.

Miłego dnia! Magda z zespołu EB

Do alex
@Alex

Firma nie ma działu marketingu swojego

@Do alex

Cześć, Co prawda nie padło żadne pytanie, ale należy się tu słowo sprostowania. Dział Marketingu w Spyrosoft istnieje i ma się dobrze, Pozdrawiamy świątecznie! Zespół Marketingu

Czy w Spyrosoft S.A. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Cześć, dziękujemy za to pytanie. Każdy pracownik może skorzystać z pakietu benefitów. Są to między innymi budżet szkoleniowy czy opieka medyczna. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na naszej stronie Careers w sekcji benefits: https://spyro-soft.com/career :) Miłego dnia, Magda z Teamu EB

Programista

Uczestniczyłem w rekturacji do tej firmy. Przeszedłem wszystkie etapy z sukcesem (było ich aż 4, w tym 3 techniczne, i 5 to rozmowa z managerem). Angielski klient mnie zaakceptował, ocenił na poziom lead'a i na koniec procesu byłem zaproszony na rozmowę z managerem. Manager od razu wydawał mi się na jakiegoś janusza biznesu. Jak powiedziałem mu jakie zrobki chcę (a nie były one duże jak na mój poziom), zrezygnował. Z tego co teraz czytam tutaj komentarze, to chyba dobrze, że nie doszło do współpracy z tą firmą.

Tez Programista
@Programista

Cześć Programista, jak już wystawiasz negatywną opinię, to może podziel się konkretami, bo wiesz: skądś dowiedziałeś się, że oceniono Ciebie na leada, i że nie jesteś drogi, a jednak zostałeś odrzucony po akceptacji Ciebie przez klienta, coś mi się wydaje, że przebiłeś magiczną barierę netto na fakturze, a mimo to uznałeś, że to mało, rynek dzisiaj przeżywa cofkę i ciężko jest dostać stawki 150+ na godzinę osobom z zewnątrz i to nie dlatego, że Spyrosoft nie chce płacić, tylko dlatego, że klienci przykręcają kurek.

@Tez Programista

Zdradzisz przy tym jakie stawki od Firmy otrzymujesz obecnie? mam to rozumieć w ten sposób, że wcale się za Nią nie wstawiasz tylko po prostu z czasem się terapeuta rozluźni i trzeba być cierpliwym? To Oni nie maja na to kompletnie żadnego wpływu podczas kontaktu z klientem?

Zadowolona

Uważam, że to bardzo dobre miejsce pracy. Stawki ok, normalne. Ludzie z doświadczeniem, chętni do pomocy na co dzień, wyrozumiali. Sporo wymiany wiedzy + budżet szkoleniowy pozwala sie rozwijać. Duża elastyczność jeśli chodzi o godziny i miejsce pracy. Wszyscy są szczerzy i otwarci, nawet jak trzeba przekazać trudne kwestie to robią to prosto w oczy, z szacunkiem. Byłam w różnych miejscach, ale tutaj mogłabym zostać na dłużej.

@Zadowolona

A konkretnie, to ten budżet na szkolenia ile wynosi? Jak to kwota? Czy wysokość tego budżetu jest różna i zależna od poziomu stanowiska, czy wszyscy mają tyle samo? Taki pracownik swobodnie tym dysponuje, czy jakiś przełożony musi to kontrolować?

Cześć XW, sama kwota budżetu szkoleniowego jest uzależniona od seniority w organizacji. Wykorzystanie takiego budżetu ustalamy z Line Managerem w trakcie rozmowy o planie rozwojowym. Każdy pracownik ma także do wykorzystania 2 płatne dni szkoleniowe, które może przeznaczyć na udział w szkoleniu lub indywidualną naukę. Dobrego dnia! Ania z EB Team

Dev

Jeśli jako backend developer który nigdy nie chciał pracować z frontend chcecie dostać zadanie do wykonania w React - do nauczenia się w czasie jednego weekendu, nikt nie płaci za nadgodziny - to polecam to miejsce pracy. Możesz też usłyszeć wspaniały komentarz - "Przecież jesteś inżynierem, zrobisz to. A może jesteś niekompetentny i nie umiesz się uczyć?" W Spyrosoft doświadczysz sytuacji, zadań i projektów o których na ogół tylko się czyta. Jeśli masz jakąkolwiek własną wizję rozwoju i tego kim chcesz być w IT, to Spyrosoft nie jest miejscem dla Ciebie. Na szczęście zakończyliśmy współpracę. Na plus - jak tylko wspomnisz że chcesz odejść, wszyscy w firmie starają się aby nastąpiło to jak najszybciej.

@Dev

Co do tej nauki, samemu trzeba ogarnąć wszystko, czy firma zapewnia, chociaż jakieś szkolenia czy kursy do dyspozycji? Tak szczerze, czy zarobki były chociaż okej? Czyli co, twoj okres wypowiedzenia trwał krócej? :p

Dev
@Karolina

Zarobki były ok, zresztą widełki są podawane w ogłoszeniach. Jeśli chodzi o szkolenia to jest budżet szkoleniowy w zależności od stanowiska, który możesz wydać na dowolne szkolenia. Od strony finansowej myślę, że jest ok ale wszystkie pozostałe elementy oceniam bardzo negatywnie - kontakt z ludźmi, brak wsparcia z ich strony czy możliwości wyboru projektu. Taka praca na zasadzie płacimy Ci i się dostosuj a jak cokolwiek Ci nie pasuje to się rozstajemy, bo najłatwiej. Wszystko zależy od projektu - niektóre są ciekawe, ale PM zawsze jest twoim bogiem. Niektórzy są ok, ale w jednym z projektów był brak jakiejkolwiek metodyki, a wszyscy - dosłownie wszystko - raportowali do PM który nie pozwalał np. na konsultacje czy rozmowy między dev, obowiązek raportowania w systemie czasu pracy krótkich spotkań, pytania czemu zadanie rozpisane na dwa dni jest wykonywane dłużej o godzinę itd.

@Dev

Dzień dobry Dev, dziękujemy za Twój komentarz i opinie na temat naszej firmy. Szanujemy Twoje zdanie, dlatego chcielibyśmy odpowiedzieć w duchu zrozumienia i otwartości. W Spyrosoft staramy się tworzyć środowisko pracy, które wspiera rozwój naszych pracowników oraz umożliwia im osiąganie celów zawodowych. Rozumiemy też, ze każdy pracownik ma swoje preferencje i obszary, w których chce się rozwijać, dlatego staramy się zapewnić różnorodność projektów oraz zadań, aby każdy mogł pracować nad tym co go interesuje. Równocześnie jesteśmy świadomi, ze nie zawsze jesteśmy w stanie stawić czoła oczekiwaniom każdego pracownika. Przykro nam, że Twoje doświadczenia nie pokrywały się z Twoimi oczekiwaniami. Jeśli chodzi o Twoje uwagi dotyczące komunikacji, wsparcia, wyboru projektów i zarządzania nimi, są one ważne dla nas. Chcielibyśmy bardziej zgłębić te kwestie, dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje obawy i podejść do nich. Anna Kołodziejczyk (akd@spyro-soft.com), szefowa działu PeopleOps, z chęcią z Tobą porozmawia. Dobrego dnia, Magda z EB Team

@Dev

A wiadomo. czy te szkolenia to są na miejscu w firmie? Gdzieś w innym mieście? Może one sa online? I jak pracownik jest na szkoleniu, to ten czas liczy się jako praca i jest pensja za ten czas? I dajcie znać, czy budżet na szkolenia zwiększa się im ktoś jest na wyższej posadzie?

Cześć, Dziękujemy za pytanie :) Szkolenia są organizowane w zależności od potrzeb - online lub stacjonarnie. Korzystamy zarówno z firm zewnętrznych jak i organizujemy szkolenia wewnętrzne, w którym to nasi pracownicy dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Pracownicy w Spyrosoft mają indywidualne budżety szkoleniowe, których wykorzystanie ustalają razem ze swoim Line Managerem, podczas rozmowy o swoim planie rozwoju. Każdy pracownik ma także do wykorzystania 2 płatne dni szkoleniowe, które może przeznaczyć na udział w szkoleniu lub indywidualną naukę. Sama kwota budżetu szkoleniowego jest uzależniona od seniority w organizacji. Dobrego dnia! Klaudia z EB Team

Wiecie może, czy w Spyrosoft S.A. szukają chętnych na staż?

Dzień dobry w poniedziałek :) dziękujemy za zapytanie o możliwość stażu w Spyrosoft. W chwili obecnej nie prowadzimy rekrutacji na staże, ale zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz strony internetowej. To właśnie tam będziemy ogłaszać wszelkie aktualne oferty pracy, w tym również możliwości stażu. Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i życzymy powodzenia w poszukiwaniach stażu! Pozdrawiam, Magda z EB Team

Czy w Spyrosoft S.A. występują paczki/bony świąteczne?

ByłyPracownik

Ja nigdy nie dostałem. Nie dostałem także od nikogo z przełożonych życzeń na święta, za to sugestie, że część czasu w niedziele lub święta powinien spędzić nad obecnym projektem tak - bez dodatkowo płatnych godzin. Pracowałem w czterech różnych software house i ten zdecydowanie jest najgorszy jeśli chodzi o bonusy i stosunek do ludzi. Przez cały czas miałem wrażenie, że firma jest zainteresowana tylko i wyłącznie wykorzystaniem mojej osoby i pozbyciem się po zakończeniu projektu. Nikt, nawet w minimalny sposób nie szanuje Twojej wiedzy ani umiejętności, projekty do których trafiasz często nie pokrywają się z tym na czym się znasz. W czasie studiów byłem pracownikiem fizycznym w agencji pracy tymczasowej - mniej więcej takie same stosunki między ludźmi i podejście firmy, tyle że lepsza pensja. Nie polecam.

@ByłyPracownik

Cześć, dziękujemy za Twoją opinię. Musimy przyznać, że mocno nas zaskoczyła, bo pierwszy raz spotykamy się z takim zarzutem. W Spyrosoft cenimy, szanujemy i po prostu lubimy siebie nawzajem. Dokładamy wiele starań, aby tworzyć przyjazną atmosferę pracy opartą na relacjach. Mówiąc wprost – ludzie to nasz atut, dlatego chcemy, żeby byli zadowoleni z pracy nie tylko “tu i teraz”, ale też w perspektywie dłuższej współpracy. Oczywiście również w Spyrosoft zdarza się tak, że czasem prosimy nasz zespół o pracę poza standardowymi godzinami, ale takie wyjątki są rekompensowane. Odnosząc się do tematu świąt – jako różnorodna kulturowo organizacja rzeczywiście nie praktykujemy wręczania bonów, ale mamy inne rytuały, które pielęgnujemy lokalnie w naszych biurach. Na co dzień staramy się zapewnić wszystkim komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jak? M.in. reagując na negatywne czy trudne sytuacje niezależnie od obszaru, którego dotyczą. Rozumiemy i przyjmujemy Twoją opinię, dlatego będziemy wdzięczni za bezpośredni kontakt, żeby otwarcie przedyskutować tę sytuację i znaleźć źródło problemu. Anna Kołodziejczyk (akd@spyro-soft.com), szefowa działu PeopleOps, z chęcią z Tobą porozmawia. Miłego dnia! Magda z EB Team

DB
@Spyrosoft S.A.

Potwierdzam w 100% powyższe słowa.

@Spyrosoft S.A.

@Pracodawca daje ludzim dużo wolności! Mi nigdy się nie zdarzyło musieć pracować po godzinach, za to cenię bardzo fakt, że jest duża swoboda co do godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w ramach zwykłych 8h. Mam też przyjemność pracować w zespole w którym wszyscy wzajemnie się lubią, szanują i sobie pomagają - niezależnie od stanowisk i zakresu obowiązków. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że dobrze mi się tu pracuje.

Skysis

W pierwszym miesiącu pracy, w zasadzie po 2 tygodniach od podpisania umowy miałem sytuacje, że życie przeleciało mi przed oczami. Wypadek na skuterze za granicą, bardzo poważny. Od Spyro otrzymałem bardzo dużo wsparcia oraz realną pomoc w tej trudnej sytuacji. Po rozmowie kwalifikacyjnej wiedziałem, że to fajni ludzie, ale to jak zachowali się w czasie gdy mój świat się zawalił - zapamiętam do końca życia. Bardzo polecam pracę tutaj!

Ninja

Luźna atmosfera, masa zaangażowanych, osób, dużo można się nauczyć. Jasne warunki współpracy, widełki, masa organizowanych i proponowanych szkoleń z budżetu treningowego - co roku się odświeża budżet. Ogólnie polecam.

Ksiąc

Czy dobrze mi się wydaje, że w firmie były zwolnienia ostatnio?

@Ksiąc

Cześć! Dzięki za pytanie. Jeśli ma ono na celu sondowanie, czy zwalniamy większe grupy pracowników to odpowiedź brzmi: nie. Natomiast - tak jak w każdym miesiącu - odnotowujemy zakończenia współpracy wynikające z decyzji pracownika, albo upływu czasu, na które zostały zawarte umowy lub innych obiektywnych przyczyn omawianych szczegółowo pomiędzy danym pracownikiem a jego liderem. Udanego weekendu :) Klaudia, Spyrosoft

Zostaw merytoryczną opinię o Spyrosoft S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Spyrosoft S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Spyrosoft S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Spyrosoft S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 8 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Spyrosoft S.A.?

Kandydaci do pracy w Spyrosoft S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Spyrosoft S.A.