Opinie o Quantum Lab w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Quantum Lab. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Quantum Lab o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Quantum Lab w Gdańsk

Michał Nowy wpis

A można samemu wybrać szkolenie na które chce się jechać ?

Justyna Nowy wpis
@Michał

Tak :) biorąc pod uwagę to co napisane we wcześniejszym komentarzu - jeśli szkolenie jest związane z rozwojem na Twoim stanowisku w QCX :)

Czy firma Quantum Lab w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Justyna Nowy wpis

Jeśli to firma "wysyła" ;) Współpracownika na szkolenie to finansuje je w 100%. Jeśli członek Teamy chce odbyć szkolenie (związane ze stanowiskiem/obowiązkami) to wtedy firma płaci 2/3 wartości szkolenia, Współpracownik 1/3 - wierzymy, że coś ma dla Ciebie wartość dopiero kiedy za to zapłacisz #zaczerpanezbiznesu :)

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Quantum Lab?

Justyna

Cześć! :) Zależy to od indywidualnych ustaleń. Nie mamy twardych zasadch ani precedur - zwracamy uwagę na indywidualne potrzeby. Współpracę już po procesie rekrutacji w przypadku umowy o pracę zaczynamy zwykle od umowy 3-miesięcznej. Potem przedłużamy ją na dłuższy okres czasu (rok, dwa), lub tak jak wspomniałam wyżej - na inny, jeśli jest taka potrzeba i możliwość :)

Czy w Quantum Lab są paczki/bony świąteczne?

Justyna

Cześć :) Nie mamy ustalonych stałych, corocznych świątecznych paczek. Co roku dostajemy prezenty/premie - raz mniejsze, raz większe. Za to zawsze mamy wspólną wigilię, czasem na mieście, czasem u kogoś w domku :) Dobrze nam w swobodnej atmosferze, z jedzeniem, grami czy wspólnym filmem :)

Office Manager

Bardzo sympatyczna rekrutacja. Spodobało mi się to, że nie było formalnie, już podczas rozmowy telefonicznej przeszliśmy na ,,Ty". Rozmowa bez ciśnienia, z uśmiechem i kawą. Największy plus daję za odpowiedź, dlaczego nie przeszłam do następnego etapu - pomogło mi to dostać teraz pracę! Z wdzięczności więc postanowiłam napisać opinię :)

Dużo pytań osobowościowych np. co cię motywuje, co denerwuje itp. Fajnie, że nie było typowych pytań od rekruterów, tylko takie, nad którymi serio trzeba się zastanowić, a nie odpowiadać automatycznie.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jakie są warunki zatrudnienia w Quantum Lab?

Justyna

Cześć, bardzo przepraszam za opóźnioną odpowiedź, umknęło mi zapytanie :( Jesteśmy w trakcie poszukiwania dwóch osób to Teamu: 1. PHP Developer Mid https://www.pracuj.pl/praca/php-developer-mid-gdynia,oferta,7192532 2. Account Manager https://www.pracuj.pl/praca/account-manager-gdynia,oferta,7192142 W ogłoszeniach opisane są warunki. Gdyby jednak nie odpowiadały na wszystkie interesujące Cię pytania, odezwij się na hr@quantum.cx odpowiem na to, czego nie zawierają ogłoszenia. Pozdrowienia :) Justyna

Witam, pracuje w Quantum od stycznia 2018. Pracowałem poprzednio w wielu firmach jednak takiej atmosfery pozytywnego myślenia i szacunku dla współpracownika nie było nigdzie. Podstawowa wartość „uczciwość, transparentność i szczerość” nie jest tylko sloganem a faktem i codziennością. Oczywiście czasami powoduje to mocne dyskusje ale zawsze prowadzące do celu przy jednoczesnym poszanowaniu drugiej strony. Co najlepsze, jeśli ktoś chce poznać tą atmosferę prowadzimy jako jedni z niewielu „dni próbne”. Czyli ktoś kto chce z nami pracować może przyjść na dosłownie kilka dni i popracować bez zobowiązań. Polecam :-).

Daniel
@Tomek

Przez „dni próbne” masz na myśli przyjść na kilka dni i popracować na darmo?

@Daniel

plis przeciez to widac, ze opinia jest sponsorowana - pare dni for free lub za jakas niska stawke a potem co? umowa probna na 3msce?:) faktycznie innowacja

@Daniel

Dni próbne (od 2 do 5) mają na celu wyłonić najlepszego kandydata na dane stanowisko. Zobaczyć, czy dobrze pracuje się zespołowi z tą osobą, ale przede wszystkim sprawdzić, czy atmosfera w firmie jej odpowiada. Dzięki temu trafniej można ocenić czy dana osoba przejdzie okres próbny (standardowo 3 miesiące). To oszczędność czasu i stresu dla potencjalnego kandydata. Dni próbne są oczywiście płatne, sporządzamy do nich odpowiednią umowę. Obowiązują one na wszystkich poziomach, nieważne czy ubiegasz się o staż czy pozycję na C-level. Nie korzystamy ze sponsorowanych materiałów :)

Witold
@Magda

Jak aktualnie wygląda sytuacja kadrowa w tej firmie? Chciałbym ustalić, czy w najbliższym czasie mogą pojawić się ogłoszenia do pracy w tej firmie. Chyba że jest to na tyle stabilne miejsce pracy, że nie ma co liczyć na zatrudnienie.

@Witold

Cześć Witoldzie! :) Mamy otwartą rekrutację na dwa stanowiska: Account Managera (mamy już jednego, ale poszerzamy Zespół, tutaj link do ogłoszenia: https://www.pracuj.pl/praca/account-manager-gdynia,oferta,7192142) oraz PHP Developer Mid (https://www.pracuj.pl/praca/php-developer-mid-gdynia,oferta,7192532 głównie rozwój produktu) do pracy razem z nami w biurze. Szukamy też zdalnego wsparcia u Front-enda. Jeśli chodzi o stabilność, to podobnie jak wszędzie. Jest czwórka osób, która jest tutaj praktycznie od początku założenia firmy, kilka osób które są krócej, a i kilka takich, które już nie pracują. Zespół ma zwykle około 8 osób i jest dla nas bardzo ważny. Zależy nam, aby każdy czuł się tu dobrze, dlatego rekrutacja jest dość długim procesem, który polega głównie na dopasowaniu się wartościami. Jeśli żadne ze stanowisk nie odpowiada temu, czego szukasz, napisz do nas na hr@quantum.cx. Możemy porozmawiać o tym co kto z nas planuje i sprawdzić, czy gdzieś nasze drogi się zbiegają :) Pozdrowienia :) Justyna

Kazimierz

@Tomek, piszesz o tym, że chętne osoby mogą przyjść poznać firmę od wewnątrz, czy pracodawca płaci za wykonaną w tym czasie pracę? Wymieniasz wiele plusów zatrudnienia w tym miejscu, czy można liczyć na umowę o pracę i pakiet benefitów? Jak oceniacie możliwość awansu? Czy pracodawca wspiera osoby niepełnosprawne?

@Kazimierz

Na dni próbne zapraszani są najlepsi kandydaci z rekrutacji, aby móc sprawdzić ich podejście do pracy w naturalnych warunkach. Oczywiście, że są płatne i sporządzana jest do nich umowa :) Umowa o pracę, benefity (karta sportowa, abonament medyczny) i ścieżka kariery informująca, kiedy i w jakich obszarach warto się rozwijać, aby awansować również jest. Nie zatrudniamy obecnie osoby niepełnosprawnej, gdyby z nami pracowała, otrzymałaby potrzebne wsparcie :)

Dawi

Pracuję tu już kilka miesięcy i jest to najlepsza firma i najlepsze miejsce w jakim pracowałam. Team jest bardzo zaangażowany, otwarty i stawia sobie bardzo wysoko poprzeczkę. To jest super, bo w dwa lata zdobyłam tyle doświadczenia i umiejętności, co w innych miejscach zajmuje pewnie o wiele więcej. Atmosfera jest fantastyczna, no ten Zespół to skarb. Kadra managerska daje ogromny kredyt zaufania i wspiera w rozwoju. Wszyscy traktują się na równi. Zarobki są bardzo dobre. Firma jest prowadzona bardzo nowocześnie, ma wartości, Team bierze udział w kreowaniu strategii. No i produkty są nowoczesne, pełne wyzwań ale i innowacji. Plus nikt nikogo nie ściemnia, jak coś jest nie tak, zawsze ktoś przychodzi i mówi wprost, a każdy z nas ma nawet przykazane popełnianie błędów i uczenie się. Aż chce się od siebie dawać więcej, niż masz w obowiązkach :) najlepszych przyjaciół bym tu wzięła (i biorę :) Nie jest może łatwo się dostać, ale to jedno z najlepszych wyzwań jakie podjęłam w życiu, polecam :)

Klawiatura
@Dawi

Pani z HR, która to pisała mogła przynajmniej zmienić formy osobowe ;)

Waldi

Interesuje mnie praca w firmie. Podpowiedzcie coś więcej o pracy.

Magda

Firma z duuużym potencjałem i genialnym pomysłem. Rewelacyjni ludzie z ogromną energią i zapałem do pracy. Żałuje, że nie udało się nawiązać współpracy. Trzymam mocno kciuki!Samych sukcesów!

Jakaś dziwna sprawa z tymi opiniami. Generalnie zrobiłem mały research w necie i chyba nawet trafiłem na osobę, która je pisała :D Byłem na rozmowie (na staż co prawda) i zaproponowali mi 1600 na rękę. Nie spotkałem się w żadnej innej firmie z taką kasą dla stażystów (nawet ze staży finansowanych przez UE, wtedy płacą około 1500, ale brutto). Nie wiem ile płacą na pełnym stanowisku, ale logicznie patrząc, pewnie więcej niż stażystom.

monterooo 2017-03-29 14:47 Szymek 2017-03-29 14:51 Rudi 2017-03-29 14:56 Hanker żeglarz 2017-03-29 15:03 Daty sugerują, że to jedna osoba pisała. Ciekawe ile tutaj jest prawdziwych opinii, a ile to prywatna wendetta jakiegoś frustrata.

Szymek

Ciekawe- wcześniej było tu 20 opinii, każda dająca ocenę 1. Teraz są nieco ponad 30 i ocena średnia 5/6 Dużo Quantum za to płaci?

monterooo

Napiszę krótko, wszystko co złe na ich temat, to nie są puste słowa.

niedoszły

Dużo firm tak niestety robi! Tak samo w przypadku aplikacji mobilnej Everytap oraz gdyńskiej firmy Apella. Na jednej i na drugiej doszedłem do drugiego etapu (tworzenie zadania: strategii, kampanii itd) i otrzymałem wiadomość o następującej treści od Everytap: - dzięki za materiały, sory że tak o długo trwało, ale jednak nie potrzebujemy nikogo w tym czasie na stanowisko, przepraszamy. - rozumiecie to? do tej pory czekam na odzew z Apelli, dostali materiały i ni widu ni słychu :) uważajcie drodzy Państwo, bo najwidoczniej rynek schodzi na psy.

KOT

To jest ogólnie przyjęty model tak zwanej rekrutacji w wielu firmach, nie tylko w branży marketingu. W ten sposób firmy zaczęły radzić sobie z trudnymi projektami. Ktoś robi za nich robotę za darmo a w zamian dostaje nic, nawet zapłaty za zmarnowany czas. Wystarczy pogrzebać trochę na forach. Niektóre firmy w ramach niby okresu próbnego lub sprawdzenia umiejętności danego kandydata pytają o zrobienie prezentacji danego produktu, napisanie recenzji itp. Później najzwyczajniej w świecie kradną pomysł a ogłoszenie wraca do sieci poszukując następnego naiwnego. Niestety Polscy pseudo pracodawcy żyją wciąż w epoce cwaniactwa i kumoterstwa.

Zostaw merytoryczną opinię o Quantum Lab - Gdańsk

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Quantum Lab?

Kandydaci do pracy w Quantum Lab napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Quantum Lab
2.2/5 Na podstawie 74 ocen.
  • Al. Grunwaldzka 472
    80-309 Gdańsk