Opinie o Cars4Europe

Ile jest zmian w Cars4Europe?

zainteresowany Nowy wpis

a co to produkcja cementu że praca na 3 zmiany, firma dynamicznie się zwija, pracuje tam chyba poza "grupą trzymającą władzę" to chyba 2 osoby, w coraz mniejszym biurze, na jesieni 2023 przeprowadzili się do pobliskiego "kurnika"

Byly pracownik Nowy wpis
@zainteresowany

A to ciekawe. A gdzie ten kurnik? Bo sluchy niosą ze z czasow ponad 20 osob aktualnie jest 2 pracownikow.

Byly pracownik Nowy wpis

A rzeczywiście. Okulickiego 4/21. A na stronie cały czas nieaktualne dane. Czyżby celowo?

syn proboszcza Nowy wpis
@Byly pracownik

dziwisz się, że nie "pochwalili" się przeprowadzką do nowej ekskluzywnej, prestiżowej lokalizacji?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Cars4Europe? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Aldo

Nie ma telefonu służbowego, nie ma samochodu sluzbowego

Pracuję tu od 6 miesięcy i jestem zadowolony. Wiadomo, że jak to w sprzedaży jest presja na wynik ale chociaż dobrze zarabiam. Dbają tu na pewno aby utrzymywać odpowiedni poziom zatrudnienia utalentowanych osób, a tych „mniej utalentowanych” szybko się pozbywają lub oni sami rezygnują nie czując się dobrze w atmosferze pracy. Niestety takie osoby zawsze obniżają poziom i motywację osób ambitnych, chcących osiągnąć coś więcej niż tylko dobra kawa w miejscu pracy :)

Byly pracownik
@Adam

Pawel, dobrze wiemy ze to nie jest prawda. Nie potraficie utrzymac pracownikow bo kazdy kto tam przychodzi natychmiast ucieka. I nie ma tam zadnego Adama ktory pracuje od pol roku. Ile ci zajmie tym razem aby ten komentarz rowniez usunac?

@Byly pracownik

Dziękujemy za opinie. Przykro nam, ze znalazłeś się w grupie pracowników, którzy nie sprawdzili się w dziale sprzedaży, nie każdy jest do tego stworzony. Nie każdy rownież będzie pracował z nami przez 8 czy 5 lat jak najlepsi, którzy z nami nadal są. Tak czy inaczej gratulujemy, ze spróbowałeś swoich sił. Życzymy powodzenia i intensywnego rozwoju Twojej kariery zawodowej. Na pewno weźmiemy pod uwagę Twoje sugestie aby dalej poprawiać nasze usługi.

@Cars4Europe

ile zarabia handlkowiec?

Arek
@Kandydat

Malo

Jak się pracuje z ludźmi z Cars4Europe?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Cars4Europe? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były Pracownik

14.03.2023 02:03

Na jakim stanowisku Pan/ Pani pracował(a) i na czym konkretnie polegało Pana/ Pani stanowisko? Jak długo Pan/Pani pracował(a) w tej firmie?

Były Pracownikikona wywiad

Byłem zatrudniony na stanowisku specjalisty do spraw sprzedaży z językiem francuskim i przede wszystkim kontaktowałem się z klientami we Francji (telefonicznie, mailowo). Do moich obowiązków należało pozyskiwanie klientów, nadzorowanie sprzedaży na różnych jej etapach, utrzymywanie dobrych relacji z klientami. W firmie pracowałem na tym stanowisku przez okres pięciu miesięcy.

Czy pracował(a) Pan/ Pani w zespole? Na czym polegała współpraca zespołowa? Ile osób było w zespole? Jakie relacje panowały w zespole? Co było przyczyną takich relacji?

Były Pracownikikona wywiad

Na początku byłem jedynym pracownikiem odpowiedzialnym za kontakt z klientem francuskojęzycznym. Później zatrudniona została druga osoba, a w międzyczasie pojawiły się jeszcze dwie osoby odpowiedzialne za rynek niemiecki. Zanim zostałem zatrudniony, w firmie pracował już ktoś zajmujący się klientami z Włoch, potem dołączyła do niego druga taka osoba. Łącznie dział handlowy tworzyło 6 osób i 2 prezesów, którzy nadzorowali prace wszystkich zatrudnionych. Dozorem nad bieżącymi działaniami działań zajmował się głównie wiceprezes. W zespole (wyłączając prezesów) atmosfera była dobra, ale wszyscy byliśmy świeżymi pracownikami w firmie, wiec relacje nie były zbyt bliskie. Na pewno można je określić jako mocno koleżeńskie, nowym osobom łatwiej było się zaaklimatyzować trzymając się razem.

Jak oceni Pan/ Pani ogólną atmosferę panującą w firmie? W jaki sposób pracodawca dbał o atmosferę w firmie i integrację pracowników?

Były Pracownikikona wywiad

Ogólna atmosfera w firmie była bardzo zła i nieprzyjemna. Można było odczuć ciągłe napięcie w tym negatywnym znaczeniu. Pracodawca bardziej poganiał pracownika, a nie motywował go do działania. Jeśli wyniki sprzedaży nie były zadowalające, cały czas można było słyszeć docinki i dwuznaczne, obrażające "żarty". Regularnie pracowałem z Łodzi i często, gdy odbierałem telefon od wiceprezesa, najpierw słyszałem nieprzyjemny krzyk, że coś zostało zrobione źle lub nie było zrobione, a dopiero potem następowało ewentualne wyjaśnienie problemu, który się pojawił. Początkowo nie komentowałem, gdy byłem oskarżany o różne działania. Później jednak, gdy zrozumiałem, jak działamy, i jak funkcjonuje system, zacząłem się bronić. Często miałem rację, co było bardzo negatywnie odbierane. Myślę, że szczególnym problemem był sam fakt, że miałem odwagę się sprzeciwić. Wiem, że nie tylko ja miałem nieprzyjemne doświadczenia. Jeden z kolegów opowiedział mi, że chciał pójść na pogrzeb, więc poprosił o dzień pracy zdalnej, i firma zareagowała źle na tę prośbę. Trzeba jednak przyznać, że pracodawca potrafił zadbać o kilka rzeczy niezwiązanych bezpośrednio z pracą. Czasem w piątki zamawiano pizzę do biura, z okazji świąt pracownicy zostali zaproszeni na kolację i do teatru. Z okazji ósmych urodzin firmy również wyszliśmy na kolację.

Jak ocenia Pan warunki i ustalenia dotyczące pracy i przestrzeganie tych ustaleń przez pracodawcę?

Były Pracownikikona wywiad

Warunki, pod względem zapewnionego sprzętu czy miejsca do pracy, były bardzo dobre. Każdy pracownik miał swój służbowy laptop, do naszej dyspozycji była kuchnia. Na początku dostępne były nawet miejsca do parkowania dla pracowników. Jeden z kolegów, który po moim zwolnieniu pracował w firmie jeszcze kolejne trzy dni (a następnie sam postanowił odejść), powiedział mi, że firma jednak nie ma wykupionej odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, więc zapanowała zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Jeśli chodzi o ustalenia między pracownikiem a pracodawcą, miałem dojeżdżać do biura raz, może dwa razy w miesiącu do Piaseczna. Potem okazało się, że musiałem pojawiać się w siedzibie firmy raz w tygodniu. Podczas rozmowy rekrutacyjnej poinformowano mnie, że firma sprzedaje bez żadnego problemu 10-15 samochodów, co niestety okazało się nieprawdą. W takich, i większych, ilościach sprzedawał tylko jeden pracownik, czyli rodowity Włoch, który posiada 8 lat doświadczenia jako trener sprzedaży, wcześniej obejmował stanowisko dyrektora sprzedaży w innym przedsiębiorstwie, oraz połowę życia przepracował - również w dziale sprzedaży - w rodzinnej firmie. Kiedy zacząłem pracę, ja i kolega z Włoch byliśmy jedynymi handlowcami. On sprzedawał 20 samochodów miesięcznie, a ja 2 czy 5. Początkowo myślałem, że robię coś źle. Jednak zmieniłem zdanie w następnych tygodniach, gdy firma zatrudniła czterech kolejnych handlowców, którzy mieli podobne do moich, lub słabsze, wyniki sprzedaży. Głównym problem stanowił fakt, że firma narzucała zdecydowanie zbyt wysokie marże, przez co zakup byłby nieopłacalny dla potencjalnych klientów. Podsumowując, jeden handlowiec sprzedawał na rynku, z którego pochodzi, ale już kolejnych pięciu (w tym ja) - stale słyszało, że oferowane ceny są po prostu zbyt wysokie. Brałem pod uwagę, że niska sprzedaż mogła wynikać ze zbyt słabej znajomości języków obcych, ale firma zatrudniła między innymi mężczyznę, który był odpowiedzialny za rynek francuski, a spędził w Belgii przeszło 15 lat. Zakładam więc, że nie miał kłopotów z językiem, a mimo tego nie udało mu się uzyskać dużych wyników sprzedażowych.

Kiedy i dlaczego zakończył(a) Pan/ Pani pracę w tej firmie?

Były Pracownikikona wywiad

Ostatni dzień mojego zatrudnienia przypadł na 11.02.2023, a dwa tygodnie wcześniej dostałem wypowiedzenie. W firmie pracowaliśmy do 17:00. W poniedziałek o 16:00 postanowiłem z kolegą z Włoch wyjść na papierosa. Główny prezes, kiedy zobaczył, że się ubieram, zapytał: "Idziesz na papierosa?". Odpowiedziałem, że tak. Prezes zapytał, czy coś tego dnia sprzedałem, więc odpowiedziałem, zgodnie z prawdą, że nie. Atmosfera zrobiła się nieprzyjemna, prezes nie chciał, żebym wychodził, tylko pracował bez ustanku. Wyjaśniłem, że nie jestem niewolnikiem, ale pracownikiem. To go zdenerwowało. Udał, że nie zrozumiał, wiec powtórzyłem swoje wcześniejsze słowa. Godzinę później otrzymałem wypowiedzenie. W takich warunkach trudno zatrzymać pracownika. Trzy dni po moim odejściu zwolnił się kolega, który w firmie był odpowiedzialny za rynek francuski. Z tego, co wiem, koleżanka zajmująca się rynkiem niemieckim skorzystała ze zwolnienia lekarskiego i nie zamierza wracać do tej samej firmy. Inny handlowiec podobno uznał, że zrezygnuje z pracy wraz z upływem okresu próbnego.

Czy na stanowisku na którym Pan / Pani pracował/a widział/a Pan/Pani możliwości rozwoju?

Były Pracownikikona wywiad

Firma nie oferuje ścieżek rozwoju w żadnej płaszczyźnie. Nie ma możliwości sięgnięcia po stanowiska wyższe, ani tez migracji w ramach tego samego poziomu, ponieważ firma jest na to stanowczo zbyt mała, a pracownicy podlegają bezpośrednio zarządowi.

Specjalista

Praca w Cars4Europe to najgorsza którą dotychczas wykonywałem. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej Prezes twierdził, że każda osoba sprzedaje miesięcznie po 20-30 Aut i jest z tego dobry pieniądz. Okazało się jednak ze nie jest to takie łatwe, wręcz trzeba „nachodzić” klienta telefonicznie aby w ogóle wszedł na ich stronę. Niezbyt mądre teorie szefostwa które kazali użyć w praktyce nie przynosiły żadnych efektów a wręcz frustrowało pracownika oraz klienta. Była tez mowa o możliwości HomeOffice, jednak podczas zatrudnienia Prezes nie dotrzymywał słowa i był wręcz oburzony kiedy się pytało o HO. Atmosfera w Firmę- zła. Panowie lubili na siebie warczeć, przerwy nie mogły być za długie bo odrazu wyganiali do Roboty, ogólnie wszystko bardzo i to bardzo fałszywe. Jedyny plus to fajny taras i dobre Obiadki od Pana z pudełkami. Nie polecam!

@Specjalista

Przykro nam, ze wylewa Pan swoje frustracje oraz niepowodzenia w taki sposób, obrażając przy okazji inne osoby. Zawsze można rozmawiać o sytuacjach, które ludzi frustrują i poprzez argumenty dojść do porozumienia. Przyznajemy, ze zbyt długie i częste przerwy w pracy związane między innymi z paleniem papierosów na fajnym tarasie nie są zbyt mile widziane ponieważ jeśli spędza się tam ponad 2 godziny dziennie to wpływa to negatywnie na wyniki pracy całego zespołu, a szczególnie na wyniki osoby nadużywającej tego typu sytuacji. Być może to właśnie spowodowało, ze nie udało się Panu osiągać wyników? Tak czy inaczej życzymy Panu znalezienia wymarzonej pracy na zasadach home office, gdzie będzie mógł Pan do woli korzystać z przerw i nie wykonywać zleconej pracy. Pozdrawiamy serdecznie :)

Katarzyna

dalej wieść gminna nieście podobne treści, że panuje tu dobra atmosfera? widziałam post, gdzie pisali o podstawie 10 k... faktycznie taka wychodziła? do dzis coś podskoczyło czy dalej na podobne zarobki można tu liczyć? czy zatrudnienie się zwiększyło?

Adamus
@Katarzyna

W teorii jest możliwe zarobić 10k, w praktyce to zupełnie inna sprawa. Atmosfera nie jest fajna, nie polecam

Kumpel

Coś w tym jest, ze tylko najlepszych trzymają. Widziałem jak pracowałeś, dziwie się szefostwu, ze wogole Cię zatrudniło bo tylko zaniżyłeś średnią tym, którzy realizują cele i nie maja z tym problemów. Leser jesteś i tyle w temacie. Siedzę obok biurka przy którym „pracowałeś” to wiem jak się „starałeś”

Czy w Cars4Europe zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Cars4Europe?

edek z fabryki kredek

to zależy od pozycji na jaką aplikujesz generalnie wieść gminna niesie się tam panuje bardzo rodzinna atmosfera

Lorens

@zdziwiony a co ty taki negatywnie nastawiony? Byłeś? Widziałeś? Czy tylko tak sobie hejtujesz?

Jack

Byłem u nich na rozmowie rekrutacyjnej i mówili, że w zależności od umowy. Umowa o prace 1000 brutto, B2B 1000 netto. Ale trzeba mieć duze doświadczenie żeby dostać te robote na tym stanowisku.

pajac
@Jack

czekaj czekaj to ile ta umowa podstawa 10.000 PLN czy 1000 PLN bo to jednak ma znaczenie

@pajac

1000 to prowizja mówili

zainteresowany
@Jack

a postawa 10.000? a jakie założenia budżetowe ile trzeba minimum opchnąć tych wózków? zastanawiam się czy wysłać tam kwity

@zainteresowany

Tak

Prawda

Proponują 10000 netto za key account managera plus 1000 za każdy sprzedany samochód. Czy to prawda? Co myślicie o tej pracy i jak yo wgląda?

zdziwiony
@Prawda

zapytaj się za ile i komu masz sprzedać i jaki to ma sens i tak dalej.... bo to jakoś się chyba nie spina....

wow

@Prawda ale to 1000 za kazdy sprzedany samochód w sensie netto?

Nicola

Czy praca wykonywana jest także w innych językach ? Jest znajomość języków wymagana?

@Nicola

Dzień dobry, To oczywiście zależy od stanowiska. Mamy także takie, na których wymagana jest znajomość języków obcych - francuskiego czy niemieckiego.

Andrew

Hahahaha, wysokiej klasy specjalista. Pracowałem z nim przez ten czas jak tu był - dużo mówił, mało robił.

Igor

Dlaczego w ostatnim czasie występuje u Państwa tak duża rotacja pracowników? Co stało się z wysokiej klasy specjalistą HR Panem Victorem?

Byłem u nich w tym tygodniu na rozmowie kwalifikacyjnej. Pan, z którym rozmawiałem bardzo profesjonalny. Oferta wydaje się być ciekawa.

Mają wysokie pakiety medyczne i owoce w biurze

Pracuś

Minął ponad miesiąc od rozmowy kwalifikacyjnej. Pomimo zapewnień Pani rekruterki, że dadzą znać o wynikach naboru, nie dostałem żadnej wiadomości. Widać jak traktuje się tam ludzi od samego początku. Dobrą reklamę sobie robicie. Kompletny brak profesjonalizmu. Nie polecam.

@Pracuś

Dziękujemy za opinię i przepraszamy za niedogodności, których Pan doświadczył. Staramy się uczyć na swoich błędach i więcej ich nie popełniać, dlatego też jesteśmy wdzięczni za ich wskazanie.

Zostaw merytoryczną opinię o Cars4Europe - Piaseczno

• Jak się pracuje w Cars4Europe?

Zobacz opinie na temat firmy Cars4Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cars4Europe?