Opinie o Printbox Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Printbox Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Printbox Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Printbox Sp. z o.o. w Kraków

Pisaliście już o procesie rekrutacyjnym, mnie interesuje już bezpośrednio to jak pracuje się jako operator wózka na magazynie. jak można zauważyć jest wystawiona oferta. doświadczenie już posiadam oczywiście. Ciekawią mnie więc zarobki, spodziewać się należy okolic minimalnej czy może cos więcej proponują?

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Printbox Sp. z o.o.? Dodali nowe ogłoszenia 2 lipca na Rocketjobs.pl.

Printbox Nowy wpis

Cześć, Dziękujemy za podzielenie się swoim pytaniem. W Printbox każdy proces rekrutacyjny jest szczegółowo opisywany w naszych ogłoszeniach i może się różnić w zależności od stanowiska (rola techniczna/ nietechniczna/ stanowisko Liderskie itp.). Zanim jednak zaaplikujesz otrzymujesz komplet informacji z ilu i jakich etapów będzie składał się poszczególny proces. Większość naszych procesów rekrutacyjnych składa się z 3 etapów: 1. Rozmowa telefoniczna z przedstawicielem People Team (około 30 minut) 2. Spotkanie techniczne z Team i Tech Leaderem w formie zdalnej lub w biurze (około 1-2 godzin) 3. Zadanie rekrutacyjne ( zadanie praktyczne jest przewidziane na kilka godzin w zależności od Twojego doświadczenia - od nas dostajesz kilka dni na wykonanie go i odesłanie) Zapraszamy Cię do śledzenia naszych aktualnych ofert pracy na stronie www.getprintbox.com oraz profilu LinkedIn.

@Printbox

Hmm...a jaki jest odstęp czasowy między etapami? No i ile czeka się na informację czy zostało się zatrudnionym po ukończonym procesie rekrutacyjnym? Jeżeli kandydat nie przeszedł pozytywnie waszego procesu rekrutacyjnego to otrzymuje od Was feedback w zakresie co było nie tak i co Waszym zdaniem jest do poprawy?

Printbox Nowy wpis

Cześć, Odstęp czasowy między etapami trwa średnio około 1 tygodnia, ale oczywiście jest zależny od takich czynników jak: ilość etapów rekrutacji, ilości kandydatów zaproszonych do procesu etc. Każdy kandydat, biorący udział w procesie rekrutacji na bieżąco otrzymuje informacje zwrotną. Jeżeli na, którymś z etapów, zdecydujemy się na podziękowanie kandydatowi - otrzymuje od nas feedback z informacją co wpłynęło na tą decyzję. Jeżeli jest to rekrutacja na stanowisko techniczne to również konkretne informacje od Tech/Team Lidera, czego zabrakło, co wymaga poprawy, czy zgłębienia wiedzy. Zachęcamy do śledzenia przyszłych ofert na naszej zakładce kariera.

@Irena Pracuje w Printbox od ponad roku i jak się rekrutowałem do firmy to w ogłoszeniu była inf. o widełkach finansowych. Już na wstępie miałem mniej więcej informację na jakim poziomie będzie kształtować się wynagrodzenie (widzę, że w aktualnych ofertach też są ) Z dodatków to na pewno możliwość uzyskania opcji na udziały firmy tzw. ESOP program, wszystkie popularne benefity: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, zajęcia z angielskiego. Po 3miesięcznym okresie próbnym dostałem swój budżet szkoleniowy - 2000 zł + dodatkowe 5 dni wolnych na realizację dowolnego szkolenia. Też jest budżet na książki branżowe i biblioteczka firmowa. Pytałaś o biuro, jak wpiszesz V Office to można sobie zobaczyć rok budowy, zdjęcia i udogodniania, ale TAK jest nowoczesne :D i mamy free parking dla zmotoryzowanych Coś na co zwróciłem mocniej uwagę w porównaniu do innych poprzednich pracodawców to na prawdę dobra i koleżeńska atmosfera w firmie i ekstra imprezy. Raz w miesiącu jest event łączący prezentację biznesową + późniejszą integrację. Zawsze jest dobre jedzonko i coś dobrego do picia i jakieś zabawy jak piłkarzyki, darty, fifa, konkursy itp. A no i poza tym wyjazdy integracyjne w fajne miejsca

smieszek

"Zawsze jest dobre jedzonko i coś dobrego do picia" nie no fajnie, to jedna z najważniejszych rzeczy xD

kandydat

Rekrutacja na junior devops. Widełki płacowe dla tej roli kształtowały się w przedziale 8-12k netto na b2b. Jako senior w większości technologii, które tam używają wysłałem CV, ponieważ stwierdziłem, że będzie to fajny rok na przód jeżeli chodzi o k8s i chmury, które znam bardzo dobrze teoretycznie i praktycznie na poziomie niekomercyjnym. Podczas rozmowy przyznałem, że będzie to moje drugie zlecenie na b2b i zupełnie nie będzie kolidowało z pierwszym w żadnej postaci (konkurencji, core-hours, wszelakich spotkań). Niestety tydzień później otrzymałem informację, że niestety firmie nie pasuje taki układ i odpadam z rekrutacji.

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Printbox Sp. z o.o. padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Junior Graphic Designer/Ilustrator.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Nicky

Omijać szerokim łukiem dział HR nie ma pojęcia o szczegółach zadaje tendencyjne pytania z ankiety, skutkuje to tym, że możecie wiedzieć więcej niż jest wymagane a wypadniecie blado, absolutna i bezpowrotna strata czasu.

Irena

Dużo tutaj wpisów o samej rekrutacji, a czy ktoś ją ostatnio przeszedł i może powiedzieć o pracy cokolwiek? Interesują mnie warunki, jakie proponują. Czy biuro jest w miarę nowoczesne, czy oprócz podstawy oferują coś?

zainteresowany

po co robicie prace domowe czy zadania? obecna praktyka przez wiele zagranicznych firm jest negowana. dochodzi do tego takze ,,praca domowa" czy projekt jest nieodpłatny i juz nei raz potwierdzono ze taki sposob jest darmowym zbieraniem pomysłów od kandydatów jak np. zrob projekt strony dla Firmy Automotive. potem firma czerpie inspiracje for free. zaprzestańcie tych metod bo to tylko skresla waszą firme z listy dobrych pracodawców. po to są rozmowy aby pozyskac dobrego pracownika ktory da z siebie wszystko a nie szukac głąba który jak owieczka zrobi co chcecie. pamietajcie ze mozecie dac zadanie ktorego ktos nie zrobi idealnie bo umie je w 60% a w stu innych zrobi na 110% idealnie. to jest za mała próba aby ocenić kogoś umiejętności. to tak jakbym powiedzial zrob 300 pompek to powiem Ci czy jestes dobrym sportowcem. pompek nie zrobisz ale np biegasz maraton.

@zainteresowany

Cześć, bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią/pytaniem. W sytuacji gdy prowadzimy projekt rekrutacyjny, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów zadanie faktycznie jest jednym z elementów. Bywa jednym z pierwszych, ponieważ przy bardzo dużej ilości aplikacji musimy wyłonić te osoby, z którymi będziemy się spotykać. Nie jesteśmy w stanie porozmawiać z np. 300 kandydatami ;) Oczywiście zgadzamy się z Tobą, że zadanie nie odzwierciedla wszystkich kompetencji kandydata. Dlatego jest ono szeroko omawiane na spotkaniu z Team i Tech Leaderami. Rozmawiamy o tym co w nim poszło dobrze, a co nie i dlaczego. Oczywiście dotyczy to tych kandydatów, którzy wykonali zadanie na poziomie, który kwalifikuje do takiego spotkania. Zadania, które wysyłamy pokazują najważniejsze elementy z jakimi nasz przyszły kolega/koleżanka będzie się mierzyć na co dzień w pracy. Czyli są nie tylko źródłem informacji dla nas, ale także dla Was, kandydatów. Nie są to zadania, w których jest do napisania np. aplikacja. Czy takie z których czerpiemy inspirację i możemy to przełożyć na jakiekolwiek profity dla nas. Nie wiemy skąd ta sugestia. Nie działamy też w branży automotive, ani pokrewnej ;) Proces rekrutacji jak i samo wzięcie w nim udziału są dobrowolne. W naszych ogłoszeniach zawsze informujemy jak poszczególne etapy są zaplanowane, w jakiej kolejności i czego można się w nim spodziewać :) Zadania staramy się ułożyć tak, aby nie były czasochłonne dla naszych kandydatów. (przy czym oczywiście w praktyce jest to kwestia względna i indywidualna, zależna od doświadczenia i umiejętności)

Arek

Tak do końca nie rozumiem, po co firma zatrudnia tak mało kompetentne osoby do rekrutacji. Prowadzenie proces rekrutacji na bardzo niskim poziomie, brak dokładnej znajomości funkcjonowania firmy. To zdecydowanie odstrasza osoby zainteresowane pracą. Nie polecam, szkoda czasu!

@Arek

Cześć, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Bardzo nam przykro, że wspomniany przez Ciebie proces rekrutacyjny nie spełnił Twoich oczekiwań. Mógłbyś podzielić się większą ilością informacji na temat samej rozmowy? W jakim procesie brałeś udział ? Na jakie pytania nie uzyskałeś odpowiedzi ? Jakie elementy wystąpiły podczas rozmowy, które miały wpływ na niską ocenę z Twojej perspektywy ? Zależy nam na tych szczegółach, ponieważ to one pozwolą nam na wyciagnięcie wniosków i doskonaleniu naszego procesu rekrutacji. Zapraszamy do wypełnienia ankiety, którą otrzymałeś na maila po zakończonej rekrutacji lub napisania wiadomości na nasz adres recruitment@getprintbox.com Dzięki temu będziemy mogli wyjaśnić zaistniałą sytuację. Ciężko jest odnieść się do opinii i wyciągnąć z niej wnioski zupełnie nie znając konkretów i nie wiedząc czego ona dotyczy. Dziękujemy za udział w naszym procesie i zainteresowanie pracą w Printbox, życzymy samych sukcesów zawodowych.

ASlim

Pierwszy raz w życiu zdarza mi się tutaj napisać coś niezbyt pozytywnego, to dla mnie ostateczność, ale niestety muszę się zgodzić z innymi opiniami w podobnym tonie: Proces rekrutacji to nieporozumienie.(0 wiedzy osoba pytająca w temacie) Trudno jednak mieć pretensje do samego rekrutera, bo czyta tendencyjne pytania..wina firmy. Rzadko kiedy można się spotkać z takim brakiem profesjonalizmu. Stracone prawie pół godziny życia na rozmowę, to czas stracony którego nikt nie zwróci. Nie polecam zdecydowanie. O samej pracy się nie wypowiem, bo nie mam wiedzy.

Natalia
@ASlim

Możesz powiedzieć jak konkretnie wyglądała ta rozmowa? Bo przez te pół godziny chyba jakiś dialog miał miejsce? Firma zapewnia feedback po rozmowie? Sam zrezygnowałeś z dalszego etapu?

@ASlim

Cześć, dziękujemy za podzielenie się z nami opinią. Bardzo nam przykro, że wspomniany przez Ciebie proces rekrutacyjny nie spełnił Twoich oczekiwań. Nasz proces rekrutacji najczęściej składa się z minimum dwóch etapów: (1) rozmowa telefoniczna z Rekruterem oraz (2) spotkanie z Team Leaderem danego zespołu. 1 - to rozmowa nastawiona głównie na wzajemne, bliższe poznanie się. Pojawiają się tu często standardowe pytania dot. motywacji, aktualnego doświadczenia, znajomości naszych technologii, oczekiwań kandydata itp.. 2 - tutaj mocniej analizujemy background kandydata, doświadczenie i znajomość konkretnych technologii; tu również tworzymy przestrzeń do omówienia bardziej szczegółowo stacku, projektu, perspektywy pracy/rozwoju. Podczas rozmów zawsze staramy się przekazać jak najwięcej informacji, natomiast nie jesteśmy nieomylni i zdarzają się pytania od kandydatów na które nie zawsze od razu możemy odpowiedzieć - wtedy najczęściej wracamy do kandydata z tą inf. jak tylko ją uzyskamy. Wspomniałeś/aś o braku profesjonalizmu podczas rozmowy, czy mógłbyś/aś podzielić się z nami większą ilością informacji? Jakiej wiedzy po stronie osoby rekrutującej Ci zabrakło? Na jakie pytanie nie dostałeś/aś odpowiedzi? Bardzo dbamy o to, by zapewniać komfortowe warunki podczas rozmów z kandydatami już od pierwszych spotkań, dlatego tak ważna jest dla nas Twoja opinia. Pytamy o nią każdorazowo w ankiecie wysyłanej do kandydatów po rekrutacji. Nie otrzymaliśmy ankiety, która odnosiłaby się do tego o czym piszesz. Jeżeli zechciałbyś/łabyś podzielić się z nami szczegółami rozmowy zapraszamy do wypełnienia otrzymanej ankiety lub napisania wiadomości na adres recruitment@getprintbox.com Pomoże nam to w udoskonaleniu naszego procesu rekrutacyjnego w przyszłości.

Kamil

Totalny brak profesjonalizmu jeśli chodzi o rekrutację. Najpierw telefon z rekruterem, który obiecuje, że da znać do końca tygodnia. Po weekendzie napisałem maila z zapytaniem o informacje. Dostałem info, że w ciągu dwóch dni otrzymam odpowiedź. Minęły 2 tygodnie :)

@Kamil

A o jakie stanowisko chodzi? Jakbyś mógł napisać parę szczegółów o samej rozmowie, o co cię pytali, ile było etapów, to byłabym wdzięczna w sumie. Zdalnie jest czy stacjonarnie prowadzona?

Moja opinia odnosi się do procesu rekrutacji oraz nie jest odzwierciedleniem warunków pracy w PrintBox, a jedynie pierwszym wrażeniem po pełnych etapach rekrutacji. Profesjonalne podejście, mili ludzie oraz ciekawe projekty. Zarówno HR jak i Lead Developer z ktorymi mialem przyjemnosc rozmawiac sprawili ze gdybym dostal oferte pracy z PrintBox wybralbym ja ponad dwie inne jakie mialem. Rozmowa techniczna dosyc trudna, ale ciekawa, czuć po niej że mają kompetentnych programistów. Zadanie techniczne też relatywnie ciężkie, ale równie interesujące. Po ustalonym czasie dostałem odpowiedź (co też jest ważne bo niektóre firmy opóźniają się z rekrutacją oraz decyzją) - niestety negatywmą, ale ze zrozumiałego powodu - małe e-commercowe doświadczenie w porównaniu z innym kandydatem.

Niestety jak większość osób tutaj, mam również mało przyjemne doświadczenia z rekrutacja. Bardzo nieprzyjemny dla mnie proces, chociaż Panie go bardzo pozytywnie oceniły same. W rzeczywistości proces z mojej perspektywy przeciętny.

Niestety każda z rozmów na bardzo słabym poziomie. Dodatkowo brak feedbacku, a jedynie telefon że jednak nie. Firma uważa się za jedną z lepszych, a dział HR nie ma pojęcia o dobrych praktykach w rekrutacji. Szkoda czasu na rozmowę rekrutacyjną w tym miejscu.

Bartek19

Słaba firma, na co składają się kompetencje pracowników oraz zespołu HR. Dodatkowo słabe stawki. Generalnie nie polecam.

Natalia
@Bartek19

No cóż. A dopowiesz coś więcej na temat tych ich kompetencji?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Printbox Sp. z o.o.?

HR

Zwykle jest proces rekrutacji składa się z 4 etapów: 1. rozmowa telefoniczna z rekruterem 2. rozmowa teczniczna z przedstawicielem zespołu 3. zadanie domowe 4. omówienie zadania i informacja zwrotna lub decyzja o zatrudnieniu

Rozmowa rekrutacyjna z Pania M.P. przeprowadzona w tragiczny sposób. Rozmowe zaczęła bez żadnego wprowadzenia, a od tego czy mam jakieś pytania, na które później nie potrafiła odpowiedzieć. Pytania odczytywała z jakiegoś skryptu i tylko komentowała je 'Mhm, dobrze dobrze'. Zero dopytywania, zero ciekawości, zero budowania relacji. Decyzję o kolejnym etapie podejmuje team lider (którego nie było na rozmowie) na podstawie tego co napisała w odpowiedziach w skrypcie. Zniechęciła do firmy od samego początku, a szkoda bo firma oferuje bardzo ciekawy produkt. Dodatkowo, ich 'elastyczne godziny pracy' to praca od 7 do 20...

@Kandydat

Może uczyła się dopiero i to była jej pierwsza praca, nie masz wyrozumiałości chyba zbytnio.. ? To czego się dowiedziałeś na tej rozmowie?

@Irena

Pani nie jest nowa, ponieważ ma kilka lat doświadczenia w HR i mianuje się również 'kołczem' ;)

Gabriela

Dzień dobry, czy aplikując do Printboxa można mieć nadzieję na wieloletnią współpracę z firmą? :) Oczywiście gdy pracownik się sprawdzi. Jak wygląda tutaj stabilność zatrudnienia? Jest w porządku?

Melon
@Gabriela

Jest sporo pracowników z wieloletnim stażem, są możliwości rozwoju także to fajna przystań na parę lat :)

mikus
@Gabriela

Firma obecnie wdraża program akcjonariatu pracowniczego, dzięki któemu pracownicy będą mogli wykupić opcje na udziały firmy i przyszłości czerpać nich korzyści.

Jak wygląda sprawa grafiku w Printbox Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

mikus

Co dokładnie masz na myśli? Pracę na część etatu czy elastyczne godziny pracy?

ZdezorientowanyKandydat

Moje zgłoszenie rekrutacyjne zostało odrzucone już na wstępnym etapie selekcji, więc nie wiem, jak przebiegają rozmowy kwalifikacyjne ani tym bardziej jak wygląda praca w firmie, jednak podzielę się kilkoma uwagami dla przyszłych kandydatów. Startowałem na stanowisko junior frontend developera, po jakimś czasie od nadesłania zgłoszenia (zdążyłem już o tej firmie w międzyczasie zapomnieć, ale widocznie tyle trwało zbieranie kandydatur) otrzymałem informację o odrzuceniu mojej aplikacji z uwagi na kryterium doświadczenia jako niewpisującego się w potrzeby stanowiska (tak przynajmniej zrozumiałem). Doceniam samo w sobie nadesłanie takiej informacji i podanie przyczyny, bo nie jest to niestety w Polsce standard. Tym nie mniej jest to trochę słabe, że posiadając około roczne doświadczenie komercyjne w webdevie i frontendzie ze specjalizacją w React oraz kilkunastoletnią historię własnej działalności w projektach webowych, jak również - co ważne - spełniając wszystkie kryteria podstawowe i dodatkowe podane w ogłoszeniu wylatuję z rekrutacji już na wejściu, i to z tak podanej przyczyny. Jest to szczególnie niefajne w sytuacji, gdy oferta w ogóle nie przewidywała wymogu doświadczenia, tylko min. 1 projekt w portfolio, w dodatku niekomercyjny, a ja miałem ich kilkadziesiąt, z czego co najmniej kilka dość znacznych. Nie chcę tutaj wychodzić na frustrata, bo niejedną już rekrutację mam za sobą (nie tylko w sferze IT), ale pierwszy raz spotykam się z aż taką rozbieżnością między kryteriami w ogłoszeniu i kryteriami odrzucenia aplikacji. Rozumiem, że rynek juniorski jest przesycony i być może startowali specjaliści z wieloletnim stażem korporacyjnym we frontendzie. Jednak takie sytuacje można przewidzieć już na etapie formułowania ogłoszenia, a w szczególności może niekoniecznie umieszczać je na grupie facebookowej poświęconej pierwszej (!) pracy we frontendzie (gdzie o ile kojarzę, obowiązuje wymóg, aby w ofertach żądano maks. rocznego doświadczenia) z dopiskiem, że jest to okazja do zdobycia doświadczenia. Trochę to bez sensu, bo jak się oczekuje kandydatów z konkretnymi doświadczeniami, to dobrze to po prostu napisać i wtedy ani firma nie będzie narzekać na nadmiar zgłoszeń, ani kandydat nie będzie skołowany. Pozdrawiam i mam nadzieję, że moja opinia usprawni przyszłe procesy rekrutacyjne, bo taka jest moja intencja przy pisaniu tego komentarza.

Rekruter z Printbox
@ZdezorientowanyKandydat

Cześć, Dziękujemy za podzielenie się uwagami. W nawiązaniu do nich chciałabym doprecyzować, że rzeczywiście ilość Kandydatów, jaka zgłosiła się na to stanowisko, również nas zaskoczyła oraz było nam trudno podjąć decyzje podczas selekcji CV. Dlatego też decydując się, których Kandydatów zapraszamy do pierwszych rozmów wzięliśmy pod uwagę zarówno doświadczenie zawodowe jak i zrealizowane projekty oraz github'a. Trudno jest tutaj odnieść się bezpośrednio do Twojego CV, ale jeżeli chciałbyś poznać więcej szczegółów z naszej strony, to zapraszam do kontaktu mailowego m.sobota@getprintbox.com, z chęcią doprecyzuję naszą decyzję :)

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Printbox Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Tak, nie ma problemu. Umowę wybierasz taką jaka dla Ciebie jest najkorzystniejsza.

Gabriela

A czy są jakieś minimalne wymagania co do dyspozycyjności studenta? Jak wiadomo jak studiuje się dziennie to jednak trzeba pogodzić w jakiś sposób pracę z zajęciami. Jak to wtedy wygląda?

Zostaw merytoryczną opinię o Printbox Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Printbox Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Printbox Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Printbox Sp. z o.o.?

Printbox Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Al. 29 Listopada 20
    31-401 Kraków