brak logo

mfind it sp. z o.o.

Warszawa

Opinie o mfind it sp. z o.o.

P 2016-07-13 00:06:22
plusy:
Mała organizacja, nie jest to korpo, wynagrodzenie na dobrym poziomie, nowe biuro, blisko metra
Minusy:
Atmosfera beznadziejna, ciagle spory pomiędzy szefami, przekłada sie to na to, ze zwalniane są osoby, które budowały produkt od początku i są wartościowymi pracownikami, Ksiegowa dużo mówiąca, komentująca rożnymi epitetami każdego pracownika oraz członka zarządu, brak doświadczenia w zarządzaniu call center przez prezesa, oryginalne pomysły absolutnie nie propracownik np. Przez godzinę dziennie jest nie akceptowane zeby pracownicy rozmawiali pomiędzy sobą, wychodzili do łazienki a nawet wstawali od stanowiska, brak systemu szkoleń, firma co jakiś czas ma problemy finansowe wiec mogą występować opoźnienia w pensjach.
13
Bartłomiej Roszkowski, CEO, VP Product 2016-07-18 23:42:39
W mfind bardzo ciężko pracujemy na sukces. Jeśli ktoś myśli, że sukces przychodzi lekko to się głęboko myli. Często jest to okupione napięciami, zmianami organizacyjnymi, czy zmianami kierunku działania.

W obecnej chwili, po etapie budowy głównych elementów produktu, jakim jest porównywarka komunikacyjna (system IT), porównywarka zdrowotna przyszedł czas na postawienie bardzo mocno na sprzedaż. Z oczywistych względów taka zmiana wiązała się z koniecznością rozstania się z kilkoma wartościowymi osobami budującymi produkt. Z oczywistych względów takie działania mogą i budzą emocje. O ile z czysto osobistego punktu widzenia takie działania mogą wydawać się nieetyczne lub nawet pozbawione logiki to z punktu widzenia firmy mają one głęboki biznesowy sens.

Te osoby, które mnie znają i miały okazje ze mną pracować (mam taką szczerą nadzieję), wiedzą że wszystkie zasady (te zapisane na ścianie) są zasadami którymi bardzo mocno kierują się przy budowie zespołów, produktów i współpracy z ludźmi w firmie. Po etapie pewnych zawirowań z pewnością wracamy na solidny, pełny pozytywnych emocji okres. Tymi zasadami wybrukowanych jest kilka świetnych projektów, jak akademia, porównywarka ubezpieczeń OC/AC, porównywarka pakietów zdrowotnych.

Napięcia pomiędzy członkami zarządu zdarzają się zawsze i wszędzie. Napięcia wynikają z innego podejścia, czy doświadczenia do wielu kwestii, w tym kwestii kadr, prowadzenia biznesu. Jak w każdej sprawnie działającej firmie napięcia powodują, że po etapie burzy rodzi się coś nowego i bardziej wartościowego. Tak jest w naszym przypadku, gdzie każdego dnia wchodzimy w spory, aby wzajemnie zmobilizować się do pracy, bardziej efektywnego działania. Obecny etap jest tego doskonałym przykładem, gdzie pewne napięcia poskutkowały lepszą, bardziej skuteczną i ukierunkowaną na sprzedaż filozofią działania firmy.

Każdy kto zaczyna pracę w mfind wie, że będzie ciężko, trudno i niewygodnie. Wie też, że wychodząc z tej firmy jest się bogatszym o nowe kompetencje (techniczne, organizacyjne etc.) oraz ma się na swoim koncie konkretne sukcesy i projekty. Udane projekty oraz nowe kompetencje dają każdemu lepszy start w karierze zawodowej. Dajemy dobrze wykonaną wędkę. Kolejne ryby każdy musi już łowić sam. Tylko z tą różnicą, że każda kolejna ryba będzie już tylko większa.

Mam też prośbę do wszystkich piszących opinie o podpisywanie się swoim imieniem i nazwiskiem. W ten sposób będzie łatwiej odnosić się do wszystkich komentarzy. Zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Każdy taki komentarz to okazja dla mnie do poprawienia czegoś w przyszłości w działaniu firmy i zwykłych codziennych relacjach międzyludzkich. Jeśli ktoś ma też chęć może zawsze skontaktować się ze mną osobiście. Jestem zawsze dla wszystkich dostępny o każdej porze dnia i nocy.

Liczę na więcej merytorycznej dyskusji. Do usłyszenia i przeczytania!
4
Candi 2016-07-19 17:00:15
Postawa godna naśladowania, jednak dla osób, ktore miały "przyjemność" współpracowac z mfind takie usprawiedliwianie sie jest jedynie tworzeniem dobrej otoczki przy tym co tak naprawdę sie dzieje i tym o czym piszą Wasi pracownicy na gorze.

Cieżko jest uwierzyć w to, ze ostatnimi zwolnieniami kierowały pobudki tylko i wyłącznie biznesowe.
Z biznesowej strony jest to może i trochę zrozumiałe, ze jeżeli kończymy projekt to wyrzucamy osoby, ktore go "zrobiły" bo już nam nie są potrzebne a generują koszta - jednak wg mnie tak sie po prostu nie robi, zawsze istnieje możliwość oddelegowania pracownika do innych zadań, trzeba tylko chcieć. Zreszta, każdy wie jak zwolnienia wyglądały, wszystko na szybko, nieprzemyślane, chaotyczne. Jeśli to była decyzja podjęta wcześniej to dziwie sie, ze tak nieprofesjonalnie sie ze swoimi pracownikami rozstaliscie. Tez jest to niezrozumiałe czemu kilka osób dostało wypowiedzenie a nagle je anulowaliscie.

Nie poruszyłeś tez kwestii niezachowywania tajemnicy dotyczącej zatrudnianych osób przez księgowość, buntowania pracownikow, plotek, ciągłych kłótni i bardzo złej atmosfery w pracy - a jest to cos bardzo ważnego dla przyszłych pracownikow.

Sama prośba o podpisywanie sie imieniem i nazwiskiem to dla osób jeszcze pracujących strzał w kolano, za ławo byście mieli przy robieniu czystek, wiec wolimy pozostać anonimowy.

Co do produktu, jest on na bardzo wysokim poziomie, co prawda to prawda, potraficie z rynku wyłowić dobrych pracownikow.

Samych sukcesów!
5
odradzam 2016-09-27 17:14:20
niepoważny pracodawca, po 4 dniach potrafią zwolnić pracownika
5
Odradzam stanowczo 2016-10-12 14:46:36
Potrafią znacznie więcej niż zwolnić po kilku dniach. Na rozmowie obiecują wiele a jak przychodzi do zatrudnienia to już przestaje być kolorowo. Brak opieki medycznej, brak karty Benefit (za wszystko trzeba płacić z własnej kieszeni- brak dofinansowania). Umowa łączona- etat plus zlecenie więc podczas urlopu głodówka Cię czeka. Szkolenia i wdrożenie do pracy to jakaś porażka. Osoby szkolące starają się przekazać jak najmniejszą wiedzą, aby potem móc się wykazać, że są potrzebne. Szkolenie trwa 1dzień - pokazują system a na temat produktu nie ma nic, nawet 1h. Pracownik to maszynka (nie ważne jak-byle sprzedać) biuro to boksy jak dla koni- tak aby nie rozmawiać między sobą.
Jeżeli nie masz pracy to można się na chwilę zatrudnić ale szybko trzeba szukać czegoś normalnego bo tu nie warto się męczyć.
2
sayIT 2016-10-17 15:46:59
+mała firma, fajny pomysł na biznes
+wynagrodzenie
+dobra lokalizacja

-atmosfera: niektórzy czają się na jakieś wyimaginowane stanowiska, kopiąc doły pod innymi pracownikami; obgadywanie większe niż w korpo, księgowa lubi dzielić się informacjami z innymi
-niezdecydowanie członków zarządu co do zatrudnień: zatrudnianie i zwalnianie po kilku dniach, masowe zwolnienia, po czym zatrudnianie nowych osób
-chaotyczne wprowadzanie nowych pomysłów
-szkolenie, które nie powinno nazywać się szkoleniem, to tylko pokazanie systemu i paneli
-wymagania, by pracownik sprzedawał ubezpieczenia na wszystko co się rusza i nie
-brak stworzonych standardów oraz skryptu, przez co poziom obsługi klienta różni się pomiędzy pracownikami oraz wizją szefostwa
-wartości, którymi mfind się 'kieruje' są tylko na ścianie, praktyka pokazuje, że "ryba psuje się od głowy"
-pensje raz z poślizgiem, raz nie. widać niestabilność finansową firmy

Praca w mfind to wieczna niewiadoma- nie wiadomo, czy jutro Cię nie zwolnią, nie wiadomo jak sprzedawać dany produkt (wie jedna osoba, albo i nie i wszyscy robią to 'na pałę'). Atmosfera jakby nikt okien przez rok nie otwierał- tak skwaśniała i ciężka. Sztuczne uśmiechy przyklejone na twarzach jak 'wartości, którymi się kierujemy' na ścianie- bez pokrycia w praktyce. Na chwilę praca może ok, na dłuższą metę nie- na pewno nie w biurze.
1
Gorzej być nie może 2016-10-22 21:48:15
Atmosfera tragiczna. Nie można rozmawiać między sobą bo zarząd patrzy. Myślą, że jak zrobią z ludzi roboty to wyjdą na prostą. Szkolenia nie ma, systemu motywacyjnego nie ma, opieki medycznej i karty Benefit też nie ma (jest jak zapłacisz ale firma nic nie dopłaca więc tanio nie jest). Kłótnie zarządu na forum publicznym to standard. Brak dyskrecji, brak poszanowania praw pracownika ze strony zarządu. Patrzą tylko jak na ludziach oszczędzić. Brak klimatyzacji, brak dobrej wentylacji biura więc powietrze jak atmosfera. Forma zatrudnienia też kombinowana.

Najlepiej trzymać się zdala.
1
Jola 2016-10-25 21:00:44
Witam
Mam pytanie co do tej firmy. Ubiegam się na stanowisko w dziale księgowości i przyznam szczerze że trochę mnie zmartwily wypowiedz wcześniejsze. Czy faktycznie zatrudnienie może być na 3-4 dni?
Bernard Pietraga 2016-10-25 21:33:17
Ja z pracy jestem zadowolony. Pracuje w zespole IT.
Atmosfera jest git, ludzie z ekipy są pomocni i doświadczeni. Inni developerzy z teamu mają dobre nastawienie i na spokojnie można się dogadać.
Plusem są elastyczne godziny pracy które nie oznaczają siedzenia dłużej, a fakt że można przyjść i wyjść o odpowiedniej porze byle być/zdzwonić się na daily scrum.
Jola 2016-10-25 21:37:39
Dziękuję za odpowiedź
Zostaw swoją opinię o mfind it sp. z o.o. - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie mfind it sp. z o.o.