Opinie o JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o. w Warszawa

pozdrawiam

Wykupienie firmy nie zmieniło nic. (usunięte przez administratora) Zwiększyły się zasięgi firmy, zwiększyła się ilość wykonywanej pracy, ale nie zmieniła się ani pensja, ani otrzymywane premie czy chociażby ich klarowność. Jedyne czym na tym etapie mogą skusić nowego pracownika, to stabilne zatrudnienie. Firma z rynku nie zniknie, bo stała się częścią większego kolektywu, a oni nikogo nie zwalniają, bo nikt wyszkolony nie przyjdzie za takie pieniądze. Ludzie sami odchodzą i trudno im się dziwić. Marne wynagrodzenie, przedmiotowe traktowanie, manipulacje - to synonimy polskiego oddziału JAS Worldwide. (usunięte przez administratora) ludzi u szczytu wyklucza też home office, bo dlaczego mieliby dopłacać pracownikowi za pracę z domu. Można go ściągnąć do biura, (usunięte przez administratora). Komfort psychiczny, szacunek do pracownika? Prejna tego nie zna. Dużo bardziej woli (usunięte przez administratora). Z tym mu bardziej do twarzy. Jesteś obecnym pracownikiem i czytasz to? Powodzenia w szukaniu nowego, zdrowego miejsca zatrudnienia. Jesteś osobą szukającą pracy? Polecam szukać dalej, przynajmniej nie stracisz nerwów w zamian nie dostając nic.

Aneleh
@Helena

Przede wszystkim musi być Pani bardzo zdesperowana, jeśli rozważa karierę zawodową w tej firmie. Odnośnie hydrydy był tutaj komentarz, który administracja usunęła, bo mówił zbyt dużo - Praca hydrydowa jest jak masz urlop i do Ciebie dzwonią, wtedy pracujesz z domu. W każdym innym wypadku jest biuro. Jeśli chodzi o premie, to tak, ucinają je. Żeby otrzymać pełne 15% musi być spełnionych tyle punktów, że podchodzi to niemal pod cud. Klasycznie dają 5 albo 10% nawet jeśli dobrze pracujesz i robisz swoje wyniki.

Marco

Brak premii, brak podwyżek, brak perspektyw. Z miesiąca na miesiąc w drogówce było coraz więcej obowiązków za te same pieniądze. Cały zarząd jest sam siebie warty.

@Alabama

O jakich zmianach w tym przypadku jest mowa? co się szykuje? Właśnie nie tylko tu podkreślali już te uznaniówkę ale i w innych komentarzach także. nie można tego elementu dopracować? Nikt o to nie pytał?

Czym w JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

xoxo

Nie ma żadnej z wymienionych premii, jeśli mam być szczerzy. Premia za wyniki lub uznaniowa to legenda tej firmy. Wszyscy słyszeli, nikt nie widział. Czegoś takiego jak premia świąteczna lub podwyżka inflacyjna nie uznają.

HL

Kartkę, długopis, komputer, myszkę, jak masz farta to dwa monitory. O premii zapomnij.

@HL

Ale nawet na rekrutacji nie zachęcają jakimiś dodatkami? Mówią, że nie ma benefitów, czy mówią, że są a potem po prostu nie spełniają tych słow jak już kogoś zatrudnią? Jak kandydat pyta o benefity, to co rekrute mówi?

qwerty

Na rozmowie usłyszysz o systemie premiowym. 5, 10 albo 15% w zależności od wyników. Przez trzy miesiące okresu próbnego premii nie ma, więc nie wiesz o niczym. Pracujesz kolejne trzy miesiące (bo premia jest kwartalna) i właściwie dopiero po pół roku dowiadujesz się, że pracujesz za czystą pensję... Jak będziesz odchodzić, to za ostatni kwartał też premii nie wypłacają. Nie muszę chyba mówić, że system premiowy w umowie nie jest zapisany, więc nie masz się czym obronić.

@qwerty

A to było już na starcie mówić, że tego nie ma na umowie nawet. Skoro nie to czemu ludzie myślą ze obowiązuje? No chyba ze jeszcze jest regulamin zakładowy? Tam pada o tym wzmianka? W ogóle kiedy dają go przeczytać, dopiero po podpisaniu umowy?

tw

Niczym nie zachęca to jest typowy (usunięte przez administratora)pracowniczy gdzie zarania kadra zarzadzająca a nie pracowanik mozesz charować jak wół i tak premi nie dostaniesz, za to prezes i prokurent i owszem

@tw

Ale mowa jest o premiach za wyniki lub uznaniowych, czy chodzi także o to, że pracownicy nie dostają również premii na święta? Bo to jest jednak różnica, za co jest taki dodatek finansowy.

xoxo Nowy wpis

Marika Nowy wpis

Jaki pakiet kursów czy też szkoleń może być oferowany teraz spedytorom międzynarodowym? Niby znalazły się one w opisie ale głównie jakieś wdrożeniowe. Ja raczej nastawiam się na dalszy rozwój. czy pod jego względem polecacie aplikować?

qwerty Nowy wpis
@Marika

Jeśli chcesz się rozwijać, to zdecydowanie odradzam aplikować. Pracowałem w tej firmie przez blisko rok i nie byłem na żadnym szkoleniu, nie słyszałem też żeby ktoś na szkolenia był wysyłany. Miejsce dla ludzi bez większych ambicji, jak już ktoś wcześniej pisał.

Janek

Sam fakt zwolnienia prezesa, dyrektora drogowki, morskiego, i kogos tam jeszcze. Pracownicy uciekli bo rzady przjal nowy prezes. Stara gwardia juz dawno uciekla bo ich stolki byly zagrozone. Spedycja krajowa w firmie nie istnieje. Firma stracila ponad 200k na wposlpracy z firma pallex. Kasa nie jest do odzyskania. Ci co tam zostali siedza bo musza, albo nie maja wyjscia. Firma ulokowana w polach, dojazd jedynie samochodem. Za dojazdy nie chca zwracac. Premii od 2lat nie ma. Na miedzynarodowce stawki leca w dol, a przewoznikom trzeba wiecej placic. Czy zarobisz dla firmy 20k czy 2k premii nie zobaczysz.

happy man Nowy wpis
@Janek

Niezmiernie miło słyszeć, że w tej firmie dzieje się aż tak źle. Na obecne opinie i status zasłużyli sobie oszukiwaniem pracowników i dojeniem ich do ostatniego grosza. Nie wiem czy ktokolwiek z ludzi których pamiętam został w tej "firmie". Życzę upadku na samo (usunięte przez administratora).

W ofercie dla spedytora lotniczego na eksport piszą o 15 % czasu pracy poświęconego na integracje z zespołem i organizacją czy też szkoleniami. W tej dla międzynarodowego nie widzę wzmianki o tym i się zastanawiam jak w tym przypadku czas pracy jest dzielony. Czy zespół w ogóle się integruje?

JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o. prowadziła rekrutację na stanowisko Business Development Manager Sea&Air. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.

A lider w magazynie jak zarabia? pokazała mi się nowa oferta pracy z takiego portalu, nie widzę przy tym tutaj opinii odnoszących się do magazynu, więc czy możecie najpierw określić sytuację przy Cynkowej? Jak maja wyposażony magazyn i jak się w nim pracuje?

wiktor

najlepiej umów się lokalnie do nich na rozmowę i wszystkiego się dowiesz i zobaczysz, nie oczekuj, że ktoś na forum będzie opowiadał o zarobkach.

Nie rozumiem aż tak negatywnych komentarzy, przepracowałem tam szmat czasu. Przecież nikt tam za karę nie siedzi, kasa na czas, stabilne zatrudnienie i atmosfera też spoko. Jeżeli nie odpowiada to szukamy nowej firmy. Jedyny zarzut jaki mogłem mieć w tamtym czasie to, że system premiowy jest niejasny i uznaniowy.

No ja tego wyrazu tak w sumie, bo go wykropokowało, nie wiem jak kolega wyżej. To tak już w praktycznym i nieco szerszym ujęciu to jakie osoby tu zostają? Jakich kompetencji nie może zabraknąć i bez czego nie warto w ogóle na rozmowę przychodzić?

@Marco

Uuuu, ale nie ma tu premii wcale, czy są, ale rzadko? Chodzi mi czy premie takie okazjonalne są, ale nie ma takich comiesięcznych? Np. na boże narodzenie jest premia jakakolwiek? I co do podwyżek, jak była wysoka inflacja, to wtedy firma cokolwiek dała?

Marco

Nie ma wcale. Jak była wysoka inflacja to firma dała podwyżkę ok 5 % wybranym pracownikom

@Marco

Wybranym pracownikom? Czyli uznaniowo je przyznawali? Czy np podwyżki jedynie kierownictwo dostało? No nic, pracować gdzieś trzeba niestety. Stawka nieadekwatna, ale umowa o prace i jakieś benefity są? Dobrze ci się pracuje chociaż pod względem atmosfery? Ludzie w firmie ok są?

Alabama

W firmie szykują się duże zmiany. Nie radzę się zatrudniać. Pensja słaba, benefitów niewiele, nawet owoce zabrali ???? Polecam aplikować na inne ogłoszenia, tu raczej odezwu nie będzie.

@Alabama

Gigi

Czy ktoś ze spedycji odszedł w ostatnim czasie? Pytam, bo ktoś sugerował jakiś czas temu brak premii do końca roku i ciekawi mnie bieżąca atmosfera na dziale. ogólnie to z parę miesięcy temu wisiała taka oferta od spółki dla osób bez doświadczenia. ktoś w ogóle wtedy się zwerbował? Jakie warunki maja teraz stażyści?

obey

Teraz już nawet ofert pracy nie wystawiają i nic dziwnego. Trudno byłoby znaleźć kogoś po wszystkim co się na nich tutaj wylało. Sam próbowałem zamieścić opinię również na Google, ale tam z jakiegoś powodu zniknęła. Tutaj również dużo komentarzy skasowano. Uciszanie, to metoda najbardziej pasująca do metod panujących w tej firmie.

Antośka
@obey

Hej, z tego co wiem, wpisy z przekleństwami system po prostu usuwa :) Może to i dobrze :P Napiszesz bardziej przebierając w słowach, o co chodzi? Bo mój ojciec chciał się przyjąć na spedytora właśnie..

Obey
@Antośka

Nie tylko przekleństwa zostały skasowane. "System" usunął chociażby komentarz o tym, że firma nie płaci za transporty. Były też merytoryczne opinie, które może zawierały przekleństwa, ale taki jest element opinii, jeśli ludzie są sfrustrowani. Rozumiem przycinanie, nie kasowanie. Jeśli chodzi o firmę, to rozkręcali się powoli, aż do finalnego stanu. Na początku system premii stawał się trudniejszy do rozszyfrowania. Nie zależał tylko od Ciebie, ale od Twojego działu, działu w innych miastach, wszystkich działów. Na koniec nie wiesz ile dostaniesz, nawet jak ciężko pracujesz na swoje. Teraz tak jak pisze reszta - premii nie ma wcale. Każda znana mi osoba z GC odeszła. W zarządzie zostały pijawki, którym zależy głównie na dojeniu firmy i pracowników. Nie widzę powodu dla którego ktoś miałby tam pracować. Chyba że goni czas i nie masz nic innego na ręce, a chcesz gdzieś przeczekać.

jacus

Na chwile obecna firma w dolku. Brak premiii do konca roku dla spedytorow, niejasne warunki premiowe czytaj ich brak. Brak systemu motywacyjnego. Wynikami sie nikt nie interesuje, mozna robic co sie chce bo i tak premii nie ma ani konsekwencji. Stara gwardia pracownikow odeszla. Firma bez perspektyw

brawa dla GC
@jacus

Brzmi jeszcze gorzej, niż za "moich czasów". Już wtedy otrzymanie pełnej premii mimo teoretycznego spełnienia wszystkich warunków było niemożliwe. Szczególnie spedycja drogowa była źle traktowana. Zero zaskoczenia, że firma rozpadła się do reszty. Komentarz chyba został usunięty, ale z tego co pamiętam odeszli wszyscy z Poznania, a przynajmniej ktoś tak pisał. Myślę że Prejna wyciska finansowo dla siebie tyle ile zostało, a jak mu się znudzi albo skończą się pieniądze, to znowu odejdzie.

pozdrawiam

Helena
@pozdrawiam

Już tu był głos właśnie o niejasności przyznawania premii, a mógłbyś dokładnie napisać o co z tym chodzi? Czy przez to zdarza się, że je ucinają? I mówisz, że na home office nie ma szans, a choćby hybryda? Lubię mieć taką elastyczność w razie co :/

Aneleh
@Helena

Również były pracownik

POTWIERDZAM - FIRMA BEZ POTENCJAŁU

Rafał

Osobom rozważającym zatrudnienie w tej firmie sugerowałbym raczej pójście w innym kierunku, a ofert pracy w branży spedycyjnej jest zawsze sporo. Firma mimo międzynarodowego charakteru dzięki decyzjom podej(usunięte przez administratora)System premiowy o którym z całą pewnością usłyszycie na rozmowie o prace jest niejasny. Nie jest on zależny od Waszych wyników lub wyników działu do którego należycie, ale również oddziałów pozostałych, więc w gruncie rzeczy zmuszeni jesteście liczyć na łaskę innych. Warto również wspomnieć, (usunięte przez administratora)Równie "komicznie" prezentuje się sytuacja renegocjacji wynagrodzenia w trakcie trwania umowy. Najprawdopodobniej zamiast podwyżki usłyszycie propozycję zaprezentowania ścieżki rozwoju kariery (pozdrawiam spedycję morską) lub nawet mimo obsługiwania dochodowego kontraktu międzynarodowego dowiecie się, że Wasz staż pracy jest zbyt krótki (pozdrawiam spedycję drogową). W firmie Greencarrier pracownik jest najmniejszą wartością, a dają tego wyraz w momencie rozstania. (usunięte przez administratora). Jeszcze "zabawniejszy" jest fakt, że premia została przyznana przez oddział zagraniczny, a zatrzymana przez oddział polski.

@Rafał

Witam, ostatnio miałem okazję być na rozmowie u nich. Jednak teraz Greencarrier działa pod znakiem JAS, który go wykupił. Wrażenie średnie, system premiowy niejasny (o czym pisali inni), ale ciekawi mnie czy sprzedaż coś zmieniła personalnie. Nadal zarządzają te same osoby czy jest nadzieja na progres? Z góry dziękuję za pomoc!

Jak długo trwa proces awansu w Greencarrier Freight Services Polska Sp. z o.o.?

Mapoz

Awansuje każdy cały czas. Tzn coraz więcej obowiązków wrzucane jest na barki pracowników, za to pensja stabilnie - bez zmian, a w dobie szalejącej inflacji to wręcz coraz niższa.

???

Witam serdecznie, JAS prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko Kierownika Oddziału oraz Spedytora w poznańskim oddziale. Czy oznacza to drugie trzęsienie ziemi? Pierwszy raz wszyscy masowo rezygnowali w 2021.

Zb
@???

Tak,i nie idź tak chyba że lubisz pracować za gołą pensje bez premi.

???
@Zb

Dziękuję za odpowiedź. Co do zatrudnienia tam, to nawet mi to przez głowę nie przeszło. Wystarczy posłuchać opinii. "Ładnie" musi się tam dziać, jeśli mają masowe rzucanie wypowiedzeniami. W innym wpisie widziałem, że dział sprzedaży w Poznaniu też ucieka.

Aneta

@LoLorozumiem, że Ty jesteś zadowolony z pracy w Greencarrier Freight Services Polska. Wspominasz, że firma zapewnia pracownikom benefity. Co wchodzi w ich skład?

Atena
@Aneta

Nic czego nie znajdziesz w każdej innej firmie obecnie. Oferują tylko Multisport i ubezpieczenie grupowe. Owoce i dofinansowanie szkolenia wpisane w ofercie,(usunięte przez administratora) Benefity pominięte w ofercie, to niejasny system premiowy, napięta atmosfera i (usunięte przez administratora)traktowanie.

MTI
@Aneta

Jak dobrze się spiszesz to możesz liczyć na email z podziękowaniem i informacją jakie super półrocze/rok ma firma jeśli chodzi o kase. Obiecana premia? Będzie...za miesiąc...za dwa...za trzy... Dłużej nie chciało mi się czekać, szkoda czasu.(usunięte przez administratora)

Elżbieta

No i co wobec tego jest robione jeśli nie płaci? Ktoś reaguje?

Trans

Witam, udało się zamknąć sprawę? Jak długo to trwało? Bo nie wiem czy brać od nich zlecenia.

@Trans

A jakieś konkurencyjne proponują? Wiadomo czy w porównaniu z rokiem ubiegłym podwyższyli standard? Ktoś ze stale zatrudnionych by się odniósł?

Firma Greencarrier Freight Services Polska Sp. z o.o. niedawno zakończyła rekrutację na stanowisko Spedytor. Jak oceniacie poziom trudności rozmowy?

NBT

Poziom rekrutacji zapewne nie jest zbyt wysoki, bo najważniejszą wytyczną w tej firmie jest wynagrodzenie. Kandydaci o oczekiwaniach adekwatnych do rynku pracy często są odrzucani kosztem tańszych opcji. Decyzji w gruncie rzeczy nawet nie podejmuje manager oddziału.

@NBT

To w ogóle możliwe, że nie podejmuje takiej decyzji? Czyli na samej rekrutacji nie ma nawet szans, żeby go wcześniej poznać przed ewentualną decyzją?

@Elżbieta

Nie podejmuje takiej decyzji, bo jest ona związana z zatwierdzeniem wynagrodzenia, a co za tym idzie finansami firmy. Decyzja o tym musi przejść przez osoby na wyższych stanowiskach, niż kierownik. Piękny przykład (usunięte przez administratora)modelu gospodarczego, gdzie wybory są scentralizowane. Firma niestety idzie w złym kierunku, więc ludzie wokół częściej myślą o zmianie pracy...

@NBT

Temat widzę trochę tu ucichł a sugerowałeś tutaj fakt, że firma podobno zmierza w jakimś negatywnym kierunku... Czyli obecnie jak odnośnie tego sprawy się tu mają? Ciekawa jestem ogólnej sytuacji zwłaszcza teraz po nowym roku. Wprowadzono jakieś konkretne zmiany? Podwyżki? Rotacje?

@Elżbieta

@Elżbieta, nie zmieni się nic, bo nie zmieni się góra. Pan(usunięte przez administratora) w publicznych mailach do pracowników straszył, że jeśli statusy w systemie nie będą uzupełniane, to będzie zabierać premię. System premiowy jest skonstruowany tak, żebyś zawsze dostała jak najmniej. Twój % nie zawsze jest zależny od Ciebie. Jeśli Ty nie wyrobisz budżetu, nie dostaniesz. Jeśli Ty wyrobisz budżet, ale nie zrobi tego Twój dział, to też nie dostaniesz. Nie ma co liczyć na poprawę. Nie bez powodu wspomniany Pan po pewnym czasie wrócił do firmy.(usunięte przez administratora)

handel

Miejsce idealne do pracy dla osoby szukającej zatrudnienia w dziale handlowym. Bez względu na to jak słaby jesteś w swoim zawodzie kierownik i tak nie przyzna się do błędu. Zamiast zwolnić raczej wymyśli czy fikcyjne stanowisko tylko po to, żeby być czystym jak łza przed zarządem firmy. Minus to brak potencjału na awans. (usunięte przez administratora)

@handel

skoro tak to o jakich przykładowych kompetencjach tu jest mowa? Jaki byłby ich najwyższy próg co do tego o czym piszesz? Finansowo wyrobiliby z tymi awansami mimo wszystko skoro już o nich wspominasz?

Zb
@Elżbieta

Jedyne kryterium przyjęcia do pracy w tej firmie to pieniądze im mniej będziesz chciał to szybciej cię zatrudnia.dodatkowo jeśli lubisz pracować bez premi i wysłuchiwać od właścicieli i prokurenta jaki to dobry rok był i ile zysku po to aby potem nie dostać premi.to firma jest typowo dla Ciebie,jeśli lubisz niepewność oraz zmiany zakresie obowiązków tak z bitą bez opcji rozmowy o podwyżce to jest miejsce dla Ciebie.Wtej firmie pracuje się są goła wypłatę i to jest fakt.

NK

Sugestia do GoWork o zmianę nazwy firmy na właściwą. Greencarrier teraz funkcjonuje pod szyldem JAS Worldwide Poland Sp. z o.o. Niech nikomu nie umkną informacje o tych złodziejach i oszustach. Szkoda dobrych pracowników i klientów dla tego (usunięte przez administratora)

PL

Niestety prawda. Ceny poszły idą w górę, home office odebrane,(usunięte przez administratora)a po nowym roku będzie jeszcze gorzej. Przy innych spedycjach oferują takie zarobki, że już zatrudniają ludzi z Ukrainy, bo dla spedytora z doświadczeniem nie ma miejsca.

Zostaw merytoryczną opinię o JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o.?

JAS WORLDWIDE POLAND Sp. z o. o.