Opinie o Blunovation Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Blunovation Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Blunovation Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Blunovation Sp. z o.o. w Gdańsk

Pracowałem chwilę dla tej firmy są niewypłacalni tylko przeciągają z płatnościami nie polecam.

Bolek

Ale szybko znikają tutaj wpisy :D np te z ostatnich dni, co pokazywały prawdę. Widać, że pewna osoba trzyma rękę cały czas na pulsie ;)

Jak jest z pakietem medycznym w Blunovation Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Majkel Nowy wpis

Na pieniądze czekam już ponad pół roku, mimo zapewnień p.Prezesa że to tylko chwilowe opóźnienie. Czuję się oszukany i zaszokowany. Jest jest mi też bardzo przykro, że zostałem tak potraktowany za swoją pracę. Jestem w branży programistycznej od wielu lat, współpracowałem z wieloma firmamii nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. Blunovation to jest negatywny wyjątek, ostrzegam wszystkich przed tą firmą.

zxc Nowy wpis
@Majkel

padły zarzuty o brak pokory i roszczeniowość? Prezes to dość znana postać............. Pewne ten wpis też zostanie skasowany, a jak jakiś nie jest to w mniemaniu prezesa są to czyny na szkodę spółki... Życzę wytrwałości w walce!

Czy poziom wynagrodzeń w Blunovation Sp. z o.o. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na InfoPraca.pl 21 lutego.

Bolek

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Blunovation Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę Blunovation Sp. z o.o. na stanowisko brak? Pojawiło się 21 lutego na InfoPraca.pl. Planujecie na nie aplikować?

exx

Nie Aplikuj bo nie otrzymasz żadnych pieniędzy.

Valentyn

Krzysztof, pragnę podziękować za kilka ładnych lat owocnej współpracy. Dla mnie osobiście to czas, w którym wiele się nauczyłem, zarówno jeżeli chodzi o kwestie związane z pracą, jak i z poznaniem Polski, Polaków i zwyczajów tu panujących. Cieszę się, że pomimo pewnych wyzwań językowych mogliśmy razem współpracować, a wspólna praca przyczyniła się do rozwoju Blunovation. Polacy z którymi pracowałem w Firmie to fantastyczni ludzie. Z całego serca życzę, żeby Twoja działalność rozwijała się w najlepsze, żebyś spełniał swoje marzenia, współpracował ze znakomitymi ludźmi i żeby zarządzanie Firmą zawsze sprawiało Ci przyjemność. Z pozdrowieniami, Valentyn Dyptan

Honorata
@Valentyn

Skoro jest tak dobrze w tym Bkunovation to czemu się zwolniłeś? Dziwne słuchaj.

Valentyn
@Honorata

Ja zmieniłem pracę, bo zmieniłem technologie, w których programuję. Życie to jest chwilą i chciałem spróbować czegoś nowego. Pozdrawiam Valentyn Dyptan

Robert
@Valentyn

@Valentyn, a zdradzisz w jakiej technologii piszesz?

To prawda co piszą poniżej o mobbingu? Może to konkurencja

ex

Jako były pracownik mam świadomość poziomu mobbingu w "organizacji". Czemu tyle szczerych wpisów zostało skasowanych lub ocenzurowanych?

programmer

cz.2 opinii Poziom techniczny firmy jest juniorski. Są pojedyncze osoby na poziomie mid, ale to jednostki. Klientom wciska się juniorów jako mid/senior, bo w końcu to ogromna, profesjonalna organizacja („ponad 100 pracowników”!). Finalnie bywa, że po udziale firmy w projekcie w nie ma już czego ratować, a jedynie napisać część systemu, za którą odpowiadało Blunovation od 0. Nie dziwi mnie jak ktoś dalej nie chce kontynuować współpracy. Całość wynika z szukania ludzi za jak najniższe stawki. Są to tak absurdalne sytuacje, że na stronie firmy można przeczytać, że poszukują programistów HTML, rozsyłanie maili, czy ktokolwiek z pracowników używał kiedykolwiek Linuxa…… Podejmowanie się projektu nie mając nawet 1 osoby, która by chociaż tutorial odnośnie języka obejrzała. (usunięte przez administratora) W dobie pandemii kazano ludziom chodzić do biura w Trójmieście. Padły natomiast zapewnienia o trosce o pracowników i pouczanie jak mają wydawać swoje pieniądze. Większość firm IT w tym czasie już dawno wysłała pracowników na home-office. (usunięte przez administratora) Jeżeli masz przysłowiowy nóż na gardle i potrzebujesz pracy tymczasowej to polecam w tej firmie jedynie umowę o pracę(usunięte przez administratora) Dochodzą też zakazy konkurencji, więc jeżeli klient zaproponuje Ci pracę ze stawką +50% zapomnij o zmianie, a taka propozycja to „działanie na szkodę spółki”. Obecnie firma zatrudnia głównie ludzi zdalnie(usunięte przez administratora)

programmer

rezenzja podzielona ze względu na długość: cz.1 Poznałem firmę dobrze. Blunovation to mała firma działająca w obszarze outsourcingu (oficjalnie firma technologiczna z własnymi produktami), typowy wynajem programistów na godziny. Promuje się na organizację mającą 100 ludzi+, w praktyce jest to około 30 osób wliczając dyrektorów i prezesa (tak, tak mała firma ma do obsadzenia komplet stanowisk jak w korporacji). Rotacja pracowników jest duża(usunięte przez administratora). Firma chwali się, że ma aż 3 biura. Biuro w Trójmieście – tak są tam jacyś ludzie, biuro w Skierniewicach- mniej niż 5 osób, biuro w Warszawie nie słyszałem, żeby była tam jedna żywa dusza, ale marketingowo wygląda pięknie.(usunięte przez administratora) Proces rekrutacyjny- 0 rozmowy technicznej. Jest to zgarnięcie CV i wysłanie do klienta. Klient na podstawie CV ocenia czy chce człowieka, czy nie. W celu zachęcenia kandydata do podjęcia pracy szef opowiada o ambitnych projektach, technologiach, doświadczonych zespołach. W praktyce projekt nie istnieje, ale żeby się dowiedzieć, że to ściema trzeba podpisać NDA. Po podpisaniu zaczyna się mówić, że zaszły zmiany, co jest wynikiem, że to wielka prężna organizacja „100 ludzi+” i wszystko jest „bardzo dynamiczne” – urocze. Idąc tam do pracy w praktyce nie wiesz gdzie będziesz pracować i co robić. Finalnie nawet w warstwie słownej mówi się do pracownika „Pracujesz w XYZ”, gdzie XYZ to nazwa innej firmy. Blunovation nawet się nie orientuje czego dotyczy projekt.(usunięte przez administratora) Co do dalszej pracy dzieją się dziwne sytuacje. Firma zaczyna mówić pracownikom, że np. ma od dnia x jakiś standard np. odnośnie analizy biznesowej nadając temu bardzo skomplikowaną nazwę i akronim. W praktyce standard nie istnieje- kolejny chwyt marketingowy, żeby wyglądać na pośrednictwo pracy z wysokimi standardami. Chcesz dzień wolny? Nagle się okazuje, że trzeba to zgłosić min. tydzień wcześniej, a urwanie się z pracy na godzinę min. 3 dni. Na UOP to nie dramat (prawo odgórne), ale pomyśl, że jesteś na B2B lub śmieciówce (firma preferuje te umowy) i np. zmarł Ci rodzic……. lub masz chore dziecko. W firmie nikt się tym nie przejmie, bo jest „standard”. Odnośnie narzędzi do pracy…. kup sobie sam. Jakakolwiek licencja, sprzęt- zapomnij o tym.(usunięte przez administratora)Warto zauważyć, że Blunovation unika kont korporacyjnych i rozsyła maile, żeby zatrudnione osoby na prywatnych kontach np. Skype ustawili sobie logo firmy jako awatar. Prywatne adresy pocztowe również są używane w firmie. Oczywiście brak kont firmowych skutkuje tym, że prezes na prywatnych kanałach wymusza kontakt z pracownikiem np. w piątki po godzinie 20-tej. (usunięte przez administratora)W organizacji są osoby, które powtórzą każde twoje słowo przełożonemu, nawet te o pogodzie. Bardziej doświadczeni pracownicy są zachęcani do pomiatania resztą. Bywają sytuacje, że szuka się programisty z polecenia, ale praca jest np. maks na 2 miesiące. Lepiej żeby kandydat o tym nie widział. (usunięte przez administratora) Blunovation zarobi, a Ty zepsujesz sobie relacje z kolegą/koleżanką. Rzeczy takie jak szkolenia wewnętrzne/zewnętrzne nie występują- to koszt. Zapytasz o podwyżkę? Usłyszysz, że firma jeszcze do ciebie dopłaca(usunięte przez administratora). benefity pozapłacowe nie istnieją- koszt. Brak możliwości zmiany projektu.

Peter_Zet

po przeczytaniu opinii to odnoszę wrażenie, że chyba z brakiem pokory to była jednak trafiona uwaga :), poza tym to strasznie osobista ta opinia, jakby podsumowanie kilku lat małżeństwa :) to po jednej rozmowie rekrutacyjnej te wnioski, czy po dłużej współpracy ? trochę brak konkretów - w jakiej technologii firma się specjalizuje ? duża / mała ? poza prezesem ktoś tam w ogóle jest ?

Czy w Blunovation są szkolenia zewnętrzne?

Kamil

O szkoleniach zdecydowanie można zapomnieć. W końcu to koszt, bo 1) pracownik nie pracuje w tym czasie 2) trzeba opłacić szkolenie 3) szkolenia powinny być w czasie pracy, więc jeszcze trzeba pracownikowi za to zapłacić. Ogólnie nie ma co liczyć na rozwój, (usunięte przez administratora) o którym już trochę było tu napisane. Odradzam firmę i żadnemu znajomemu bym nie polecił.

Kamil

@mikołaj naszego bohatera ? Co to znaczy?

Mikołaj

Podwyżki, jak wiadomo, wprowadzane są obecnie wszędzie. Ale pracownicy firmy naszego bohatera mogą być spokojni: w tej pracy ich nie będzie.

Damian

Jak duża jest rotacja pracowników w tej firmie? Warto aplikować ?

Karol

Podpowiedzcie czy firma rekrutuje może teraz? Warto starć się?

Prezes Blunovation

(usunięte przez administratora) dziękuję Panu za ponowne zainteresowanie pracą w Blunovation. Widzę, że ponownie wylewa Pan Swoją frustrację na forum, gdy nie otrzymał Pan propozycji pracy w Blunovation. Jak Pan zapewne rozumie; Pana wpis kilka minut po naszej rozmowie telefonicznej po raz drugi jednoznacznie wskazuje na Pana, podobnie jak przy poprzednim wpisie, kiedy odrzuciłem Pana kandydaturę do pracy w Blunovation na przełomie 2016/2017 roku – zapewne rozumie Pan dlaczego. BTW: Takie wpisy jak Pana, pozornie neutralne, wyrządzają wiele zła. Musiałby Pan popracować dłużej w naszej organizacji, aby Pana opinia na forum stała się rzetelną. Proszę pamiętać, że wyrządzone zło niestety do nas w jakieś formie kiedyś wraca. Życzę Panu powodzenia w znalezieniu dobrej oraz interesującej dla Pana pracy. Prezes Blunovation

Rezolutny obserwator

bardzo fajny team inspirowany przez ambitnego szefa o szerokich kompetencjach, mała firma ale daje sobie radę już od ładnych kilku lat co przy dużej konkurencji budzi szacun

Zostaw merytoryczną opinię o Blunovation Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Blunovation Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Blunovation Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Blunovation Sp. z o.o.
  • Dyrekcyjna 6 lok. 01A/B