Reflect Group

Opinie o Reflect Group

Józek Nowy wpis

Jest otwarta rekrutacja na planistę produkcji. Widzę że praca pod presją stresu i czasu. Pracownicy robią na akord albo trzeba zostawać dłużej żeby wyrobić się z robotą? Chętnie się dowiem od pracowników jak to wygląda w rzeczywistości zanim wyślę CV.

W ostatnim czasie miałem czas uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym do Reflect Group. Moja opinia jest negatywna, ponieważ pani rekruterka spoznila się na rozmowę i była nieprzygotowana do spotkania. Usprawiedliwiała się tym, że ma rozmowę za rozmowa na kilka sanowisk i gubi się ze wszystkim. Bardzo nieprofesjonalne firma.

Dział HR Nowy wpis
@Kandydat

Dzień dobry, dziękujemy za przekazany feedback. Jako organizacja nastawiona na dialog, w podobnym tonie prowadzimy procesy rekrutacyjne. Każdorazowo obejmują one jednak podobny schemat, tj. przedstawienie specyfiki funkcjonowania organizacji i poszczególnych stanowisk, uściślenie które ze stanowisk jest realnie interesujące dla kandydata, następnie omówienie dotychczasowego zakresu obowiązków, case sytuacyjny związany z omawianym stanowiskiem, a następnie pozostaje przestrzeń do zadawania pytań przez kandydata. Kończąc rozmowę ustalane są kwestie formalne oraz omówiony dalszy przebieg procesu rekrutacyjnego. W trakcie realizacji spotkań w trybie zdalnym zdarzają się problemy techniczne, zarówno po stronie rekrutera czy kandydata, za które każdorazowo przepraszamy. Podobnie ma się sytuacja, jeśli z przyczyn niezależnych inne spotkanie wykroczy poza ustalone ramy. Otwarta komunikacja to dla nas istotny element. Rozumiemy, że przyjęty schemat może dla niektórych kandydatów być zbyt mało formalny, jednak z całą pewnością jest on przemyślany oraz zgodny z tym jaką organizacją jesteśmy.

Irena Nowy wpis
@Kandydat

A na jakie konkretnie stanowisko była rozmowa o pracę i gdzie się ona odbywała - w siedzibie? Piszesz, że była nieprzygotowana ale ogólne jakieś pytania zadawała? Czego można się spodziewać z pytań na rozmowie u nich?

Kandydatka Nowy wpis
@Kandydat

Z kim miałaś rozmowę? Ja mam zupełnie odwrotne odczucia - Pani rekruter zaczęła od opisu firmy i stanowisk i chociaż aplikowałam na back office, to rozmowa potoczyła się w stronę obsługi klienta, bo w tym mam też doświadczenie, a chwilę nawet mówiłyśmy o sprzedaży. Miałam poczucie, że zna bardzo dobrze firmę i płynnie przechodzi do pytań. Atmosfera też bardzo sympatyczna. Będę miała 2 eatp i zobaczymy jak będzie dalej.

Już trochę tutaj pracuję. Jestem zadowolony, może nie jest idealnie, ale nie ma takich miejsc. Z minusów to uważam, że system zarządzania produkcją mógłbyś znacznie lepiej stworzony i przede wszystkim szybszy. Przydało by się trochę więcej przestrzeni magazynowej i produkcyjnej oraz większy porządek. Na szczęście plusów jest znacznie więcej i najważniejszy to dobra atmosfera i relacje z przełożonymi. Kierownik robi naprawdę mega dobrą robotę i dba o każdą swoją osobę. Z chęcią pomaga i chce jak najlepiej dla wszysktch i przede wszysktim dba o swoich ludzi. Nie ma wyścigu szczurów i korporacyujnego wycisku tylko pełna współpraca. Na pewno poprawiło się od momentu jak sprzedaż została połącząna z produkcją, aby współgrali i razem pracowali i widać tego pozytywne efekty. Na HR można liczyć, tylko fajnie jak by mieli trochę więcej czasu na rozmowy. Ogólnie jest dużo pracy, ale są na szczęście luźniejsze momenty. Jeśli chodzi o produktywność to można jeszcze poprawić, ale idzie w dobrym kierunku. Jak ktoś szuka normalnej pracy wśród młodych i zaangazowanych osób to zdecydowanie polecam.

Dorota

Super to opisałeś. Dzięki. Chciałabym tylko dopytać czy możesz dać znać jak z zarobkami? Czy są konkurencyjne? Polecasz firmę, ale czy można tutaj dobrze zarobić?

Jaki jest wkład kierownictwa Reflect Group w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Dział HR

Dzień dobry, pytanie jest bardzo szerokie, a odpowiedź uzależniona jest od tego, o jakim dziale myślimy. W naszej organizacji każdy z Kierowników odpowiada za budowanie pozytywnej atmosfery w swoich zespołach, np. poprzez otwartą komunikację, regularny feedback, ale także organizowanie spotkań zespołu (integracje) lub miłe gesty, jak. np. upominek z okazji świąt (poza upominkami organizowanymi ogólnofirmowo).

Gabriela

Wyszukałam w internecie ofertę dla Digital Marketing Managera. Jestem ciekawa, jak wygląda rekrutacja? To znaczy, ile czasu trwa i jakie sa etapy? Czy jest opcja, aby cały ten proces przejść zdalnie?

@Gabriela

Dzień dobry, rekrutacja odbywa się 2-etapowo. Pierwszy z działem HR, a drugi z bezpośrednim przełożonym - obie w trybie zdalnym. Staramy się działać dynamicznie w zakresie umawiania spotkań oraz udzielania informacji o statusie w procesie.

Pytanie 2

Jakie są benefity w bieżącym roku czyli 2022r/2023.nie chodzi tu o imprezy integracyjne . A mianowicie : -wakacje pod gruszą -święta Wielkanoc/Boże Narodzenie -dofinansowanie dojazdów -premia kwartalna -dodatek na wyprawke dla dzieci -itp?

@Pytanie 2

Dzień dobry, benefity jakimi dysponujemy można znaleźć w każdym z naszych ogłoszeń, a są to: dostęp do karty Multisport, ubezpieczenie na życie, rabaty na nasze produkty i usługi, a także benefity związane z atmosferą pracowniczą: wyjścia integracyjne, obchodzenie urodzin pracowników, obchodzenie nietypowych świąt. Wymienione przez Pana/Panią benefity obowiązują głównie w firmach z ZFŚS, który niestety nas na ten moment nie obejmuje.

Honorata
@Dział HR

Te benefity, które państwo wymieniacie to są dostępne na każdym stanowisku czy się różnią dla poszczególnych? No i pytanie o inną kwestię - czy są u państwa stanowiska dla których możliwa jest praca zdalna?

@Honorata

Wszyscy pracownicy mają dostęp do tych samych benefitów, niezależnie od obejmowanego stanowiska. W kwestii pracy - ze względu na specyfikę naszej działalności, oferujemy pracę wyłącznie w trybie stacjonarnym. Wyjątek stanowią Przedstawiciele handlowi, którzy z założenia pracują na podległym sobie obszarze.

Czy pracownik produkcji może liczyć na 3500 -4000 zł netto do ręki bez nadgodzin? Jak na dzisiejsze czasy to chyba nie jest zabójcza kwota..... proszę o odpowiedz dział HR

Dział HR

Dzień dobry, kwestia wynagrodzenia każdorazowo analizowana jest pod kątem wiedzy, doświadczenia, ale też predyspozycji danego kandydata.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w po okresie próbnym dla osoby posiadającej doświadczenie z drukiem na odzieży m. in. DTG?

@12345

Czy jest możliwość pracy w Reflect Group na część etatu?

Dział HR

Dzień dobry, w związku ze specyfiką większości stanowisk nie mamy możliwości oferowania pracy w niepełnym wymiarze godzin. Istnieje taka możliwość jedynie na poziomie stanowisk asystenckich.

Nie polecam , atmosfera sztuczna , ciągła zmiana pracowników, jakość nadruków kiepska . Zdecydowanie odradzam

Dział HR

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. Chcieliśmy jednak sprostować - rotacja pracowników w naszej firmie jest na bardzo niskim poziomie. Mamy w organizacji działy, w których wynosi 0% na przestrzeni 4 lat. W ostatnim czasie poszerzamy nasze zespoły w związku z nowymi stanowiskami, a nie wolnymi wakatami, stąd można odnieść wrażenie, że nasze ogłoszenia o pracę widnieją w dłuższej perspektywie czasu.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Reflect Group?

Dział HR

Jako firma staramy się dbać o integrację pracowników - różnego rodzaju wyjścia organizujemy min. 2 razy do roku. Ponadto obchodzimy urodziny pracowników, staramy się organizować różnego rodzaju akcje integracyjne w ciągu roku. Mamy świadomość, że nie samą pracą człowiek żyje :)

Sławomir M

Nie będę tam pracował, bo dostałem ofertę bliżej domu, ale muszę przyznać, że firma wygląda sensownie. nie widziałem żadnej korporacyjnej ściemy. Ta babeczka, z którą rozmawiałem konkretna, szczera, dawała dobre pytania.nie takie sztampowe, nawet ciekawe. Jak bym mógł to jeszcze raz bym tam startował.

Kinia

Jestem bardzo zadowolona z pracy :)

Rocy
@Kinia

Jaka placa 4 tys. netto dostane?

Rafał
@Kinia

Czym się tam zajmujesz i czy trzeba mieć doświadczenie żeby się dostać w ogóle?

Uważajcie na to miejsce. Pracodawca nie dba o warunki i czystość, chociaż idea porządku jest tam gloryfikowana do tego stopnia że sprawdzane są biurka i pulpity. Za porządek możesz dostać nawet pizzę. Brak jasności w dążeniu do celu, organizacyjny bałagan okraszony burknieciami coniektorych pracowników.

Młody

Warunki na jakich się zatrudniłem, i które również zaakceptowałem pozostały nie naruszone jak dla mnie firma ferpley

Zip

Wielkie dzięki, bo tu się odnalazłem grafik kreatywny to miejsce dla mnie, duza spoboda i dobra pensja :)

andzej

Chciałbym zapytać jak wygląda praca w administracji, jakie są zarobki? jaka jest atmosfera w pracy? czy to firma fairplay? czy przestrzega czasu pracy? z góry dziękuję za info, pozdrawiam

Dobra atmosfera

Jestem tutaj zatrudniona od miesiąca i powiem tak, że bardzo sie cieszę że podjęłam tutaj pracę, a przede wszystkim że trafiłam do takiego zespołu, atmosfera jest super, osoby starsze stażem mega pomocni i przychylni, dlatego wielkie dzięki bo na początku miałam kilka wpadek, ale już wszystko oki

Zmęczony

Chciałem wypowiedzieć się w kilku słowach, a miano praca ogólnie ok, wynagrodzenie również na poziomie, ale jak już zbliża się jakiś sezon na większe wysyłki no to jest dużo pracy, a więc jest sierpień przede mną więc już czekam na URLOP bo zmęczony jestem

Czy Reflect Group organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Zespół Reflect HR

Dzień dobry, dział HR zapewnia szkolenia wewnętrzne jak i zewnętrzne, by poszerzać wiedzę i kompetencję pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o Reflect Group - Poznań

• Jak się pracuje w Reflect Group?

Zobacz opinie na temat firmy Reflect Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Reflect Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 17 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Reflect Group?

Kandydaci do pracy w Reflect Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Reflect Group