PLUSGPS Q4B Sp. z o.o., Sp.k.

Poznań

Opinie o PLUSGPS Q4B Sp. z o.o., Sp.k.

Paladin 2016-03-31 19:47:08
Stary takie info zostanie w 3sec usuniete przez administratora forum. Zapytaj czy na umowe o prace czy na umowe o wspolpracy chca cie zatrudnic, bo po trzecim etapie rozmow mozesz sie dowiedziec ze jednak musisz miec dzialalnosc ;)
Pracowniczka 2016-04-05 15:00:35
I firma znajduje się we Wrocławiu na Ostrowskiego, nie w Poznaniu.
Aligator 2016-04-05 15:04:23
Nie polecam. Słabizna.
Vi 2016-04-05 16:54:58
Pani K. to osoba, która rekrutację prowadzi w sposób nerwowy, nie wiem czy to chęć popisu przed inną osobą czy ma taki sposób bycia. Cały czas podczas rozmowy rekrutacyjnej jest atak, przerywanie wypowiedzi i wyczuwalna jest wyższość nad rekrutowanym. Nie wiem co chce zyskać takim mało profesjonalnym zachowaniem? Rozmowa rekrutacyjna beznadziejna. Szkoda czasu. Skoro tak wygląda rekrutacja to na co dzień w pracy jak się zachowuje?
alek 2016-04-08 17:01:10
To nieprawda, co piszecie o procesie rekrutacyjnym, uczestniczyłem w tym tygodniu już w 2 etapie w rozmowie rekrutacyjnej i wg mnie była przeprowadzona ok. Rzeczowa, sympatyczna i bezstresowa. Jeśli chodzi o warunki zatrudnienia to nie dostałem jeszcze oferty, ale nie zależy mi szczególnie na umowie o pracę, liczy się co na koncie.
Paweł T. 2016-04-08 20:15:25
Przeliteruj na głos: B D J Q P

Smacznego!
Alf 2016-04-10 14:39:37
Rozmowa niemiła, niesympatyczna, przeprowadzana w atmosferze szyderstwa i głupim uśmieszkiem Pani rekrutującej. Nie zależy Tobie na umowie o pracę, więc dostaniesz zlecenie i będziesz zadowolony ha ha ha. Twój wpis to chyba firmowy na zlecenie.
kierownik_bazaru 2016-04-13 14:06:27
Koledzy po niemiłych rozmowach podrzućcie proszę jakie pytania padały.
OGR 2016-04-14 18:15:22
Pytania jak pytania, a jakie mogą padać na rozmowie? Wypytywanie z CV przy czym głupie i szydercze uśmieszki Pani K. z działu HR, która każde CV traktuje jak kłamstwo i uważa, że ona wie lepiej czym się zajmowaliśmy i jaki zakres obowiązków mieliśmy. Dodać do tego trzeba nieustanne przerywanie wypowiedzi kandydatów. Jedyny plus, że rozmowa prowadzona przez Skypa, bo chyba by pogryzła kandydatów, zapominając o swoim aparacie ortodontycznym, który przysłania cały obraz z kamery :-)
HR Lider 2016-04-15 09:21:05
Witam serdecznie! Postanowiłam włączyć się do dyskusji, żeby wyjaśnić Państwu jak wygląda proces rekrutacyjny w firmie Q4B.

Proces rekrutacyjny na stanowisko Key Account Managera/Przedstawiciela Handlowego składa się z 3 etapów. Pierwsza rozmowa jest zwykle samodzielnie przeze mnie prowadzona. Czasami uczestniczy już w I etapie Dyrektor Sprzedaży.
1 etap rekrutacji to rozmowa przez skype. Rozmowa dotyczy doświadczenia zawodowego, motywacji do pracy oraz kompetencji związanych np. z orientacją na klienta, czy komunikacją.Pytamy o oczekiwania oraz o dyspozycyjność kandydata.
Po pierwszy etapie kandydacie w ciągu kilku dni są informowani, czy zapraszamy osoby do kolejnego etapu.
W drugim etapie rekrutacji bierze udział Dyrektor Sprzedaży i HR lider.
2 etap rekrutacji to również rozmowa przez skype. To etap praktyczny, gdzie sprawdzamy umiejętność poprowadzenia rozmowy handlowej w symulowanej scence. Zadajemy dodatkowe pytania dotyczące pracy i kwalifikacji.
Po 2 etapie ponownie dokonujemy rewizji kandydatów i do 3 etapu zapraszamy kandydatów, których chcielibyśmy zatrudnić.
3 etap rekrutacji to spotkanie bezpośrednie, podczas którego weryfikujemy wzajemne oczekiwania oraz ewentualnie uzupełniamy informację o kandydacie/firmie.
Rekrutacja kończy się ofertą z naszej firmy, ustaleniem terminu rozpoczęcia współpracy oraz szkolenia technicznego.

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania co do przebiegu procesu rekrutacyjnego na to stanowisko, chętnie odpowiem.

W przypadku rekrutacji na stanowiska IT proces jest bardziej zróżnicowany. W zależności od stanowiska, na które rekrutujemy są prowadzone w różnej kolejności zadania techniczne/praktyczne i spotkania bezpośrednie. Jeżeli Państwa interesuje przebieg procesu rekrutacyjnego na konkretne stanowisko IT, proszę o zadanie pytania.
HR Lider 2016-04-15 09:25:53
Poszukiwaliśmy Referenta ds. Księgowości do firmy. Wymagania były nieco wyższe niż przy standardowych rekrutacjach na stanowiska referentów, ale stanowisko ma potencjał rozwojowy i chcielibyśmy zatrudnić osobę, które w niedalekiej przyszłości mogłaby rozwinąć się pracując przy dodatkowych tematach związanych z księgowością, czy finansami.

Jeśli chodzi o zarobki na tym stanowisku na początek to w zależności od kompetencji i doświadczenia stawka wynagrodzenia wynosi pomiędzy 2200 a 2700 zł netto.
HR Lider 2016-04-15 10:19:00
Panie G., tak jak Panu wyjaśniliśmy na rozmowie bezpośredniej, projekty nie wymagają angażowania wszystkich członków zespołu/zespołów, dlatego informacje na ich temat nie są udzielane wszystkim.To co Pan pisze tutaj na forum szkalując nasz wizerunek (niepierwszy zresztą raz) świadczy tylko o tym, że podjęliśmy odpowiednią decyzję o zakończeniu współpracy z Panem. Błędem z naszej strony było to, że nie zakończyliśmy jej wcześniej, gdy były ku temu pierwsze przesłanki.
Mimo to życzymy Panu powodzenia w nowej pracy. Mamy nadzieję, że nowy pracodawca doceni Pana postawę i kompetencje i że również Pana strony przyszły pracodawca będzie mógł oczekiwać lojalności i szacunku.
HR Lider 2016-04-15 10:19:10
Amigo 2016-04-19 18:49:20
Tak jak piszę Gąbka, zgadzam się z jego opinią. Pani K. na szacunek nie zasłużyła sobie, dziwię się tylko, że firma nadal utrzymuje takiego pracownika na swoim stanowisku.
Anonim 2016-05-06 14:56:07
Proces rekrutacyjny na Handlowca zgadza się z opisem powyżej. Dla mnie rozmowa spoko, trochę stresująca -bo II etap to scenka handlowca, ale atmosfera miła i konkretna.
* 2016-05-20 10:40:04
Też mam taką nadzieję:)
Cobi 2016-05-31 19:03:02
@Anonim Czy mógłbyś coś więcej opowiedzieć o tym drugim etapie, tj. scence? Jak to przebiegało, o co pytano, w jaki sposób odgrywałeś tę scenkę?
I, zapytam również, czy udało Ci się dostać tam pracę, na warunkach, jakie pojawiają się w ogłoszeniach?
Z góry dziękuję za pomoc.
Cobi 2016-06-06 13:24:36
Mam pytanie do Pani @HR Lider. Aktualnie poszukujecie Państwo pracowników na stanowisko KAM. W ogłoszeniu jest podane przez Państwa proponowane wynagrodzenie. Czy może Pani wyjaśnić, jakie składniki składają się na te kwoty i w jakich proporcjach? Z góry dziękuję za informację.
Janek 2016-06-07 09:42:31
Dlaczego wzajemne oczekiwania weryfikujecie dopiero na 3 etapie? Jeśli wtedy okaże się, że są one rozbieżne, to zarówno Wy jak i kandydat niepotrzebnie zmarnujecie dużo cennego czasu.
Zajmuję się na codzień rekrutacją i pierwsza rozmowa -z reguły własnie telefoniczna/Skype ma na celu przede wszystkim weryfikację informacji zawartych w CV, oczekiwań kandydata, jego motywacji do podjęcia nowej pracy i przyczyn dla których chce zmienić obecne miejsce zatrudnienia. Jeśli po takiej -krótkiej rozmowie okaże się, że oczekiwania kandydata są zupełnie rozbieżne od tego co możemy mu zaoferować, wówczas nie tracimy więcej czasu na rozmowy spotkania.
Robot 2016-06-09 17:42:40
Na pierwszym etapie pytają już o oczekiwania finansowe i mówią co oni mogą zaoferować. Byłem na 2 etapach rekrutacji na KAM-a na skype, ale mnie nie zaproszono do 3 etapu. Teraz widzę, że znów szukają, na wszystkie województwa w dodatku. Może jeszcze raz zaapliikuje. Rozmowa była okej i dali informacje zwrotna (chociaz bez szczegółów)
Cobi 2016-06-09 18:29:40
@Robot - przepraszam za pytanie, ale czy jesteś w stanie podać jakie warunki Tobie zaproponowano i jakie były podane składniki wynagrodzenia? Jak się te propozycje miały do warunków podanych w ofercie dot.stanowiska KAM? Z góry dzięki za informacje. Pozdrawiam.
Cobi 2016-06-19 11:08:58
Ciekawa 2016-07-06 12:06:09
Teraz szukają na Specjalistę ds. marketingu internetowego, warto?
Pilot 2016-07-14 18:22:49
@Nadprezes skad wiesz, ze to kit? Pracowales tam? Probowales pracowac? Na podstawie jednej rozmowy jestes w stanie ocenic prowadzacego rozmowe, bo Cie nie zakwalifikowal? Ludzie, ktorzy pisza takie bzdury to najczesciej srustrowani nieudacznicy, ktorym nie poszla rozmowa lub nie pasuja do stanowiska i wyzywaja sie na forach internetowych.
meis 2016-07-14 19:17:08
@Pilot, wpis firmowy na zlecenie?
Czekoladka 2016-08-09 09:23:36
Ponawiam pytanie o specjalistę do spraw marketingu internetowego! Wiecie moze jak wyglada praca w marketingu? Jaka atmosfera?
Andy 2016-09-16 11:36:25
Czekoladka, jest spoko. W marketingu jest OK. Robota ciekawa, bo w kilku branżach. Różne produkty. Jak w agencji marketingowej :)
cśśś 2016-10-13 20:34:08
W końcu taki key account manager oprócz dobrych zarobków ma zapewnione jeszcze odpowiednie socjale, ale czy wypłata jest w pełni adekwatna do powierzanych obowiązków?
Zostaw swoją opinię o PLUSGPS Q4B Sp. z o.o., Sp.k. - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PLUSGPS Q4B Sp. z o.o., Sp.k.