Opinie o LIRECO Krzysztof Komajda w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie LIRECO Krzysztof Komajda. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w LIRECO Krzysztof Komajda o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi aranżacji terenów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LIRECO Krzysztof Komajda w Gdynia

Zachodniopomorskie

Nie płacą za nadgodziny. Zaczynasz się domagać swoich uczciwie zarobionych pieniędzy, to zaczyna się straszenie. Kadrowa traktuje ludzi jak debili, choć nie ma pojęcia o prawie pracy. Płacą pod stołem w formie delegacji, choć pracownicy nigdzie nie wyjeżdżali, aby uniknąć oskładkowania wynagrodzenia. Listy obecności to tabu - jak są nadgodziny, to chcą, żeby poprawiać te listy. W biurze chaos. Unikajcie tego bałaganu, bo potem to tylko PIP I Sąd Pracy wam pozostanie. I nie dajcie się zbajerować Marcinowi ani preziowi. To firma dla desperatów.

Monik
@Zachodniopomorskie

Niestety,czytam komentarze i muszę przyznać rację,firma robi przekręt za przekrętem ,żeby nie płacić podatków i głównie tym zajmuje się właściciel z księgową,co by zrobić żeby się nie narobić ominąć podatki,a i jeszcze uciąć pracownikowi.A potem zdziwienie,że kontrolę z PIP...nie mają poszanowania dla drugiego człowieka,jedno wielkie matactwo,brak szacunku do drugiego człowieka.

Iwona

Firma do niczego szczególnie kadry nie przyjemne baby mi nie wypłacili za 26 dni

Czarna
@Iwona

Mi też nie wypłacają pieniędzy dwa razy w miesiącu nie wypłacili mi pieniędzy na czas mam podpisaną umowę o pracę i mam na umowie że do każdego nowego miesiąca będą płacić do 10 ale nie stety tak nie jest ponieważ dostałam dopiero pieniądze 16 a wczoraj miałam dostać pieniądze na konto i do tej pory nie ma pieniedzy

Nike

Witam i jak co miesiąc to samo w Lireco Eko wypłatę dostali wybrańcy czyli biuro a zwykły pracownik nie przecież my możemy poczekać nam nawet niewolno się zapytać kiedy dostaniemy bo zawsze jest ta sama śpiewki czyli proszę dzwonić bo biura a tam panie mówię ze to wina banku może zdarzyć się raz a nie ciągle już brakuje kulturalnych słów pozdrawiam i nie polecam

@Tati

Proszę podać jakiś namiar to się odezwę

Tola Nowy wpis

Dzień dobry. Interesowała mnie kiedyś praca jako Kadrowa, byłam jednak już nieco spóźniona na te ofertę. Chciałam z ciekawości sprawdzić czy obecnie nie ma poszukiwań na to stanowisko a zamiast tego pokazała mi się informacja dotycząca restrukturyzacji. Czy ona trwa do dzisiaj?

Witam, mignęła mi w przeglądarce oferta pracy dla konserwatora. Teraz widzę, że ktoś już wspominał o tym stanowisku. czy ono jest w ogóle jeszcze dostępne? nie mogę uzyskać dostępu do aktualnych ogłoszeń, a mam doświadczenie. 2 lata wystarcza?

Nie dowierzałam opiniom na temat tej firmy, ale sama się przekonałam że współpracę z tą firmą należy omijać szerokim łukiem. Zdecydowanie odradzam

miotla Nowy wpis

witam,jestem pracownikiem firmy lireco.Celowo pisze z malej litery,zeby pokazac jak bardzo ich nie szanuje.W styczniu i w lutym wyplata byla na czas,ale marzec juz sobie odpuscili.Kadrowa twierdzi,ze mieli problem z przelewami od firm,dla ktorych lireco wykonuje prace.Jedna wielka sciema!!!!!!!!!!!!!!!!Biurowcy dostali wyplate w piatek,a my fizole mamy czekac.Gdyby nie to,ze mam prace blisko domu i ekipa jest (usunięte przez administratora),juz dawno bym odeszla!!!!Nie polecam tej firmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cześć, rozjaśnicie mi sprawę tematu pracy? ktoś już kiedyś tu pisał o zajęciu przez hakera wypłaty, nie mam pojęcia do końca o co miało z tym chodzić, ale czy zatrudniają tu informatyków może? trudno mi było odszukać taka ofertę a ciekawi mnie ile za to płacą

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie LIRECO Krzysztof Komajda? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Pracownik biurowy- do Działu Technicznego wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
@była

Komuś w ogóle zapłacili, czy już całkiem się zawineli?

Częściowo? Co to wiec może oznaczać? Sytuacja na spokojnie się wyklaruje? I czy ta część to po prostu standardowa polowa? Była kiedyś oferta w internecie dla księgowego dlatego te rozliczenia mnie zaciekawiły. Do końca jeszcze nie znam sytuacji firmy, wiadomo jakie są dalsze jej plany?

Qwerty

Oznacza to, że od kilku miesięcy wypłata nie jest na czas. Osoby pracujące w biurze dostają na czas a robole czyli osoby które zarabiają na firmę nie raz, nie dwa dostają z opóźnieniem do 2 tygodni. Dlaczego tak jest, nikt nie wie albo nie chce powiedzieć i odsyła do szefa. Polecam poczekać do 10 i zobaczyc opinie czy kasa dotarła na konto. Pozdrawiam

Anka
@Qwerty

To tak wprost jest wam powiedziane, że niektóre osoby dostają w terminie a inne nie? kto o tym głośno mówi? Generalnie to jest właśnie już 13-sty, zdradzisz jak to wyszło? Przyznam, że biurem się interesowałam ale zastanawia mnie teraz kondycja finansowa firmy. to tymczasowe?

Qwerty
@Anka

Jest losowanie.. A tak serio nikt nic nie wie. Jest 10 i wtedy się okazuje kto dostał a kto nie. Mogę zdradzić że znowu nie pyklo z wypłatą na czas i trochę osób czeka na nią bądź czeka na resztę. Jak wygląda kondycja firmy.? Raczej nie wygląda skoro na wypłaty kasy nie ma a już nie mówię o sprzęcie potrzebnym do pracy.

Ktoś
@@była

Wiszą mi sporo kasy nie płacą od kilku miesięcy, mówią że haker zajął wypłate

@Ktoś

Haker? I co się z tym dalej robi w takiej sytuacji? co odnośnie tej wypłaty mówią? Zostało to zgłoszone już do jakichś służb? Tutaj wypłaty są tylko na konto czy można byłoby poprosić o gotówkę?

Czy od nowego roku w biurze widełki mogą być od 4,2 tys do 5,1 tys skoro jakiś czas temu było jeszcze 3,6 tys do 4,5 tys? jakie są sugerowane podwyżki na przyszły okres?

Na stanowisku zwyklego pracownika biurowego, kobieta z dzialku kadr podpowiedziała abym pisala w oczekiwaniach netto 4tys. Padło pytanie, ile chcesz zarabiać podaj w netto... Nie byla to oczywiście praca w Lireco. Przeciętnie widzę, że 3600netto proponują

Julita
@Anna

Czyli miałaś napisana kwotę i musiałaś ją jeszcze powtórzyć? A jeszcze o cos dodatkowego w tym przypadku się pytali? Jak rozmowa wyglądała? I nie dało się niczego wynegocjować?

miotla

Firma jest nie wyplacalna,od 6 miesiecy jest poslizg w wyplatach.Nikomu nie polecam tej firmy i sama tez juz odchodze!!!!!!!!!

Piotr Gąsowski

Witam. Nie wiem do kogo piszę, ale mam pytanie. Ile to opóźnienie będzie trwało? Chciałbym zauważyć, że nie jest to pierwszy raz. To po pierwsze. Po drugie jeśli jest jakiś problem to wypadałoby uprzedzić. Zwykłe " mamy małe problemy, zapłacimy wszystko jeszcze jakiś bonusik np". Komunikacja jest na niestety słabym poziomie. Ja powiem tylko tyle. Nie będę kombinował jakiś zwolnień, nie będę do was dzwonił i prosił. Poprostu nie przyjdę. Oleje tak pracę jak wy olewacie nas. Nie wiem z jakiego powodu tak się dzieje? Może jesteśmy za małe (usunięte przez administratora)dla was? Być może. W końcu gdzie Zlociencowi i Drawsku do Gdyni? Jeszcze jedno. Ja nie dzwonię tylko dlatego, że nie chcę słuchać kłamstw w stylu "zaraz sprawdzę i oddzwonię". Pozdrawiam. Życzę Wesołych Świąt

Elo
@Piotr Gąsowski

Panie Piotrze ale to nie ma różnicy jakie miasto, Gdynia także nie dostała, pozdrawiam.

Konserwator
@Piotr Gąsowski

Witam czy pracowal pan może jako konserwator w Olesznie???Mam propozycję pracy ale mam obawy po tych wszystkich komentarzach.

@Konserwator

Jeśli jesteś cierpliwy nie przeszkadzają Ci opóźnienia w wypłacie i nieudolne osoby zarządzający firmą to bierz posade.

Niezadowolona

Rozmowa rekrutacyjna- już na wstępie odczułam, że nie podoba sie chęć umowy o pracę. Nie chcą powiedzieć wprost jaką oferują kwotę ani forme umowy. Na koniec usłyszałam że zostanę poinformowana o decyzji bez względu na to jaka będzie do 14.11. informacji brak.

Whwhhs
@Niezadowolona

Dziwię się pani, że po 99 % negatywnych komentarzach straciła pani czas na rekrutację do tej firmy.

@Whwhhs

Witam, a skąd tak dla jasności bierzecie te ogłoszenia? Ja mam co prawda jedno od pracodawcy przed sobą ale jest ono sprzed lat. chce z ciekawości spojrzeć co jest na papierze oferowane lecz nie mam do tego wglądu. Czy trzeba jakaś inna nazwę wpisać?

Hania
@Niezadowolona

Mam jutro rozmowę na stanowisko: pracownik biurowy. Czy w takim razie warto spróbować?

Xxx
@Hania

Proszę sobie odpuścić. Poczytać opinie. Są realne. Szkoda Pani czasu. Piszę jako jeden z byłych pracowników. Wyzysk, (usunięte przez administratora) i ściemnianie przez jedną Panią z Administracji. Dużo wymagają czarują obiecują a potem udają,że takich tematów nie było. Szef nawet nie jest decyzyjny Pani X podsyła mu pomysły a jej brak empatii i dobrego wychowania to dramat

@Hania

Tez bylam pare dni temu na rozmowie o pracę, praca biurowa. Umowa zlecenie... później umowa o pracę i pytanie ile bym chciala zarabiać

@Anna

I jaki podają maksymalny próg akceptowalny od swojej strony jeśli o te całe zarobki chodzi? negocjuje się czy tylko zbierają te informacje i się do nich kompletnie nie odnoszą? Tu cos wyżej piszą o jakimś braku decyzyjności i teraz kminie jak to może wpływać na wybór kandydata?

Ann

Znalazlam ogłoszenie na jednym z portali gdzie proponowali od 3600 do 4500 za pracę biurowa

Jakie są warunki zatrudnienia w LIRECO Krzysztof Komajda?

Właścicielowi bardziej zależy na pracowniku. Przy drugiej rekrutacji uczestniczy księgowa niezbyt miła zaczęła wmawiać że nie nadaję się do TEJ PRACY- już zaczął się (usunięte przez administratora) ( praca biurowa pomimo mojego doświadczenia ). Proponują 2700 a księgowa za tą kwote i od tego stanowiska wymaga jeszcze naprawy przepompowni i oczywiście dyspozycyjność pod telefonem przez jeden weekend w miesiącu.

@Nike

A po ile wychodzi u was tych wspomnianych opóźnień? Widziałam właśnie, że niektórzy pisali, że znowu się to dzieje. Jaka teraz jest reakcja? Czy ludzie odchodzą czy wciąż pracują? Jaki jest komentarz z góry?

@Ewa

Opóźnienia nawet do dwóch tygodni i pracownicy odchodzą zaraz jak otrzymają kasę . Ale co to zmienia i tak potrafią nawet wtedy (usunięte przez administratora)w papierach .Ludzie sami odchodzę a oni mówię do innych pracowników ze ich zwolni zawsze coś żeby nie była na firmą że jest tak śle

@Nike

Co z tymi papierami masz tak konkretnie na myśli? Chcę mieć jasność, komuś faktycznie coś zamieszano? I co z tymi odejściami? Mam na myśli braki, nie widzę ofert na portalach, które śledzę. Mimo wszystko nabory są organizowane? Ciekawi mnie jak rozmowy mogą wyglądać, są takie jak wcześniej?

Elo

Co z odejsciami? No jeżeli firma a dokładnie szef nie chce wypłacić pieniędzy na czas albo wypłaca po 2 tygodniach to rzecz oczywista iż ludzie będą odchodzili. Osobiście nie polecam firmy i radzę się ewakuować tym którzy myślą, że coś z niej zostanie po tych kontrolach i kontrolach które będą w przyszłości.

@Elo

Zobaczymy jak teraz z wypłatami będzie jeśli nie dostanę na czas to moja cierpliwość też się skończy dla tej firmy i sam już to zgłoszę do pip mam już dość wiecznego czekania i mydlenia nam oczu

monia
@Nike

na jakim stanowisku Pani /Pan pracuje?

Tati

Chyba nie bardzo rozumiem, jest szansa na szersze rozwiniecie? Jakie zasady względem zatrudnienia są wpisane w umowę? Jaka jest jej treść? Czy istnieje szansa na jakieś indywidualne ustalenia?

@Tati

Proszę podać jakiś namiar to się odezwę

Nike

Witam serdecznie i scenariusz się powtarza znów jedni dostali kasę a inni znów maja czekać

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Anonim

15.09.2023 06:09

Anonimikona wywiad

Byłem koordynatorem w dziale odczytów gazowych. Zarządzałem pracą około 30 ludzi, którzy na zlecenie PGNiG dokonywali odczytów gazomierzy na terenie województwa łódzkiego - przypisywałem im tereny i udzielałem pomocy telefonicznej.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Anonimikona wywiad

Szef podczas rozmowy kwalifikacyjnej wspomniał, że jest taka możliwość. W praktyce jednak takiej możliwości nie ma - pracodawca poinformował mnie, że każdy chciałby pracować zdalnie, a wszystkim przecież nie udzieli na to pozwolenia.

Anonimikona wywiad

Powodem było wynagrodzenie. Pracodawca najchętniej zatrudniałby wszystkich na umowie zlecenia i za najniższą stawkę - tyle jest dla niego wart pracownik. Rynkowe wynagrodzenie koordynatora jest wyceniane na około 6000 złotych brutto, uznałem więc, że zarobki w tej firmie są za niskie.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Anonimikona wywiad

Zarabia się minimalne wynagrodzenie krajowe, do którego dochodzi zazwyczaj 200-300 złotych.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Poł roku.

Anonimikona wywiad

Plusem jest zdobyte w tej pracy doświadczenie. Drugą zaletą firmy mogą być niektórzy pracownicy, z którymi kontakt był dobry.

Anonimikona wywiad

Fatalna atmosfera, wyzyskiwanie pracownika (niskie zarobki) i problemy z wypłacaniem wynagrodzenia na czas.

Anonimikona wywiad

Nigdy nie przeszedłem żadnego szkolenia. Musiałem jedynie podpisywać oświadczenia, że szkolenia miały miejsce, ale to była fikcja.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Anonimikona wywiad

Myślę, że brak szkoleń wynikał zwyczajnie z oszczędności w firmie.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Anonimikona wywiad

Oceniłbym ją negatywnie - między innymi dlatego, że gdy powiedziało się coś innemu pracownikowi, można było mieć pewność, że następnego dnia dowiedzą się o tym wszyscy.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Anonimikona wywiad

Pracodawca zachowywał się fatalnie - podnosił głos, nie dopuszczał innych do głosu.

Anonimikona wywiad

Przykładem może być sytuacja, gdy zgłosiłem osobie zarządzającej, że udaję się do lekarza i pewnie czeka mnie zwolnienie L4. Zostałem zapytany, jak długie będzie to zwolnienie, więc odpowiedziałem, że spodziewam się kilku dni. Potem okazało się, że moja odpowiedź została potraktowana jako dowód krętactwa - skoro przewidywałem, ile będę przebywać na zwolnieniu, to pewnie je zaplanowałem.

Anonimikona wywiad

Pracodawca umówił się ze mną na kwotę wyższą niż minimalna stawka krajowa, oraz obiecał mi umowę o pracę. W rzeczywistości przywitało mnie minimalne wynagrodzenie i umowa zlecenia. Dopiero po 3 miesiącach wynegocjowałem zmianę warunków na nieco lepsze.

Anonimikona wywiad

Zasugerowałbym po prostu zamknięcie firmy, skoro pracodawca nie dotrzymuje umówionych warunków.

Bardzo nie polecam tego pracodawcy. Jak co miesiąc nie chce wypłacić wypłaty. Nikt w biurze nie odbiera telefonów. Jak taka firma może wygrywać przetargi?

Najlepszy numer jest z telefonami. Możesz sobie zapisywać i tak za każdym razem odbiera ktoś inny. Chyba grają w papier i nożyce przed odebraniem????????????. Kabaret. Jedna wielka pozoracja pracy. Gdzie są moje piniondze ja się pytam?. Ja mam już dosyć. A spróbujcie zgłosić awarię. To dopiero robi się cyrk z kabaretem. Rozmawiasz z ludźmi, którzy nie mają pojęcia o czym mówisz. Równie dobrze możesz tłumaczyć co to jest kondensator przepływu w bulgulatorze poprzecznym????.

ANONIMOWA@

(usunięte przez administratora).Większosc pracowników albo się już zwolniło,albo szuka pracy.Sekretarki,zmieniają się jedna za drugą,bo za takie pieniądze nikt długo miejsca nie zagrzeje.(usunięte przez administratora).No i punkt programu,(usunięte przez administratora)to osoba która nie posiada wiedzy na temat prowadzenia firmy.cud że to się jakoś kręci

Iwona

@Iwona

A to słabo, że za nimi nie przepadasz. :/ A czemu akurat za tyle? Co mówiły o tym?

Bożena
@Iwona

Mi też!!!! Ja tam idę do sądu z nimi

Magdalena
@Bożena

I jak tam? zgłosiłaś sprawę? Na jakim jest etapie ?

@Bożena

Ja też idę z nimi do Sądu.

@Zachodniopomorskie

poważnie od tylu miesięcy miałoby się tak stale dziać? to jaka liczba osób z takim problemem miałaby się tak naprawdę nazbierać?

pomorskie
@Izabela

Od miesięcy? Przecież to się dzieje od lat.

Iza
@pomorskie

Uważam, że sporo komentarzy jest tu krzywdzących. Wynagrodzenie zawsze na czas i w pełni wypłacane.

@Iza

I któreś jeszcze udzielone tu informacje mogłyby być niezgodne z prawdą czy reszta raczej się zgadza? Faktycznie firma miała sprawy w sądzie prowadzone?

Iza
@Izabela

Tak, były sprawy w sądzie

@Iza

Czego w takim razie mogły one dotyczyć a raczej jakie konsekwencje wynikały z nich wobec samych pracowników? Występują obecnie jakieś skutki, które odzwierciedlają się w sposobie zarządzania?

Czarna
@Iwona

LIRECO Krzysztof Komajda poszukuje osoby na stanowisko Konserwator. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

Monik

Anonimowość

Nie polecam z całego serca. Kombinują nie płacą. Oby się za nich wzięli. Kasy jak nie było tak nie ma za uczciwie przepracowane dni. Dział techniczny i kadrowy to jakaś porażka. Jedynie P. Basia jakoś ogarnia ten haos, ale mimo to dzwonisz i nie odbierają albo zbywają. (usunięte przez administratora) gdzie tylko mogą. Omijać szerokim łukiem.! Brak ubezpieczenia pracowałem przez 2 miesiące a umowy praktycznie wgl nie widziałem.

@Anonimowość

rozwiniesz dla jasności temat tego ubezpieczenia? czemu go nie ma i z jakich przyczyn mogły wystąpić te komplikacje z umową przez te 2 miesiące? i w tym przytoczonym dziale technicznym to wiadomo jak praca wygląda?

Były

(usunięte przez administratora) kombinatorów...Prezio nie ma pojęcia o niczym...zarządza krzykiem...kadrowa jeszcze gorsza....zastraszanie i pomówienia

Zostaw merytoryczną opinię o LIRECO Krzysztof Komajda - Gdynia

• Jak się pracuje w LIRECO Krzysztof Komajda?

Zobacz opinie na temat firmy LIRECO Krzysztof Komajda tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LIRECO Krzysztof Komajda?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 5 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LIRECO Krzysztof Komajda?

Kandydaci do pracy w LIRECO Krzysztof Komajda napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LIRECO Krzysztof Komajda
2.3/5 Na podstawie 54 ocen.
  • ul. Grochowa 10
    81-017 Gdynia