MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp.z.o.o.

Ostrów Wielkopolski

Opinie o MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp.z.o.o.

Sulejman 2016-05-24 16:11
Chyba nigdy nie spotkałem się z tak nieprzyjemnym procesem rekrutacyjnym.

Samo spotkanie rekrutacyjne oceniam dość dobrze. Choć rekruterki nie były zbyt dobrze do niego przygotowane. W sumie milczały, zamiast domagać się odpowiedzi na niektóre rzucane przeze mnie hasła, a które to jak widziałem w ich notatkach były dla nich obce.

Na spotkanie przejechałem blisko 100km i przygotowałem profesjonalną prezentację, a Panie rekruterki zupełnie zapomniały by w ogóle dać mi znać odnośnie decyzji. Okazało się, że po prostu zapomniały...
Na dodatek zamiast przyznać się. Wszak jesteśmy tylko ludźmi- zdarza się. Jednak z Pań usiłowała uciec od odpowiedzialności w tym zakresie zrzucając winę na koleżankę i uparcie twierdząc, że termin był inny.

Nie mogę nie wspomnieć mailu, który dostałem jako odpowiedź, na zapytanie dlaczego nie udzielono mi profesjonalnej informacji zwrotnej skoro się na nią umawialiśmy. Pani rekruterka wylała na mnie czarę goryczy, niemalże wprost pisząc, jak śmiem czegoś od niej chcieć.

Cóż, muszę to jednak oddać Pani szacunek, gdyż naprędce uzyskałem to, o co mi chodziło czyli feedback. Choć jego formę przemilczę, bo to wprost wstyd...

Szczerze przyznam, że nigdy nie okazano mi takiego braku zrozumienia i szacunku jako kandydatowi do pracy.
gabi 2016-08-05 22:45
no jakoś nie mogę się z tobą zgodzić kolego, moja koleżanka dobra była u nich na rozmowie rekrutacyjnej i bardzo właśnie sobie chwaliła profesjonalizm rekruterów a mam do niej wielkie zaufanie, i mnie przekonała i również będe do was wysyłała cv wkrótce
Hubert - pracownik tejże firmy 2016-12-21 19:38
rekrutacja beznadziejna, kobiety rekrutujące, które kompletnie nie mają pojęcia o inżynieringu. Na pewno nie są inżynierami. Jeden wielki minus. Od 10 lat ciągle ci sami.... gdy idę się spytać jak poszła rekrutacja to dostaje odpowiedź nie mam czasu od pani K. i nie podjęła decyzji od miesięcy... "zajmij się pracą".
Pani K. 2017-01-17 17:58
Panie rekrutujące nie są inżynierami, to fakt, dlatego podczas profesjonalnej rozmowy obecni są Panowie inżynierowie, którzy w lot zobaczą, który kandydat jest inżynierem, a który tylko się za takiego uważa. Decyzja jest szybka i tylko frustraci wypisują takie rzeczy na forach, żeby sobie ulżyć.
Pani rekruterka 2017-01-17 18:35
Kiedy mędrzec wskazuje księżyc, głupiec widzi palec...
dawid 2017-02-20 23:35
Nie polecem nikomu pracy tutaj
Aneta 2017-04-18 13:34
@dawid co sprawia, że nie polecasz pracy w MAHLE Behr? Ważne jest, by pamiętać, że to co Tobie nie odpowiada w firmie, dla innych może nie być problemem, lub nawet być czymś pozytywnym. Dlatego też, chętnie dowiemy się więcej na temat Twoich doświadczeń z pracy w firmie.
Wtryskarki 2017-05-01 09:13
Również nie polecam ! Pracuje się w każde święto wywieszaja flagę Polski w święto ustawowo wolne a parking pełny i to za normalną stawkę! Z życia prywatnego w tym zakładzie nie ma nic. Niby płacą dobrze ale za 4brygadowke i prace w takich warunkach to i tal mało. Latem na halach jest ponad 40 stopni
yolo 2017-05-03 19:22
Praca w tejże firmie nie jest szczytem marzeń,którym jako każdy człowiek chcę osiągnąć.Produkcja wygląda jak wyścig szczurów im więcej tym lepiej ilość przede wszystkim co nie idzie w parze z jakością i z bezpieczeństwem.Jak nie ma się wyjścia dobra taka praca niż żadna.Bo po krótkim czasie wykazywania się można dostać normalną umowę.Rynek pracy jest taki,a nie inny i w okolicy ciężko o stałą pracę.Ludzie,którzy mają określona grupę inwalidzką powinni być objęci szczególna ochroną jednakże nie ma dla nich żadnych taryf ulgowych.Jeżeli sprawiają problemy to się ich pozbywają.Można się utrzymać nawet jeżeli się ma problemy z abstynencją nawet w pracy to przełożonym nie przeszkadza.Przeważnie nie mają nikogo w zastępstwie na dane stanowisko ,a wykonywanie określonych ilości dla nowej osoby stanowiły by problem.I co za tym idzie brak wykonywanych ilości.Nie można mieć swojego zdania bo szybko jest sprowadzone do pionu.Jeżeli ktoś myśli o rozwijaniu to w tej firmie jeżeli nie ma się znajomości albo nie postępuje się przebiegle nie ma się szansy na awans.
Wojtek 2017-05-28 21:34
Rekrutacja bardzo dziwna KOSMOS
Aneta 2017-05-29 12:21
@Wojtek co masz na myśli? Jak wyglądał w Twoim przypadku proces rekrutacyjny?
iwona 2017-05-29 22:57
Dziwny to jest cały ten zakład
Arek 2017-06-12 00:04
Ja tez brałem udział w rekrutacji nie polecam szkoda czasu, pozdrawiam pracujacych
L. 2017-06-12 12:49
Porażka
Aneta 2017-06-21 09:55
@Arek mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego jak wygląda proces rekrutacyjny do firmy? Takie informacje mogą być cenne dla osób, które właśnie oczekują na swoją rozmowę kwalifikacyjną. Co sprawiło, że uznałeś że nie jest to firma dla Ciebie?
Pati 2017-06-24 12:42
@wojtek
ja również byłam na rozmowie i rzeczywiście porażka... nie wiem czy ta sama pani Cię "odpytywała" (mnie taka w ciemnych włosach).. skutecznie zniechęciła mnie do podjęcia pracy w tej firmie. Atmosfera na rozmowie delikatnie mówiąc niesympatyczna.. kilka razy byłam pytana o to samo - co świadczyło, że chyba mnie nie słuchała..
Anna 2017-06-29 10:58
Pracuję w tej firmie od ponad roku i nie mogę powiedzieć o niej nic złego, a wręcz przeciwnie:)
Atmosfera w pracy super, firma daje duże możliwości rozwoju.
Polecam wszystkim.
Aneta 2017-06-29 11:16
@Anna mogłabyś powiedzieć coś więcej o wspomnianych przez Ciebie możliwościach rozwoju? Czy można liczyć na dodatkowe kursy, szkolenia podnoszące kwalifikacje?
młodszy emeryt 2017-06-30 20:33
Zapomnij o jakichkolwiek kursach. Ja pracuję w MAHLE od 1978 (wcześniej ZSM, DELPHI) i niczego wielkiego mnie tam nie nauczyli. Jedyne, co się zmieniło, to podejście kierowników i pytania o nadgodziny, żeby robić w każdy weekend. Za czasów ZSM nie charowało się tak jak teraz. Na tą chwilę został mi rok do emerytury i emerytura ????
Tomasz 2017-07-04 13:14
Bylem na rozmowie babka w czarnych włosach się stara i jest sympatyczna ale proces rekrutacyjny to porażka wszystko trwa za wszystko znalazłem w 2 dni i podjąłem inna prace, w mahle trwa to tygodniami :-(
Aneta 2017-07-04 13:39
@Tomasz
rozumiem, że nie odpowiadał Ci długi proces rekrutacji. Mógłbyś powiedzieć na jakie stanowisko aplikowałeś? Czasem na niektóre stanowiska rekrutacja w firmach trwa dłużej. Czy właśnie z tego powodu oceniasz proces rekrutacji do MAHLE tak negatywnie, czy też coś jeszcze się podczas niego wydarzyło?
Kuba 2017-07-04 14:39
po znajomości jesteś przyjęty z dnia na dzień ;-) całe Mahle, panie przyjmuja swoich po znajomości... a dodatkowo w sekretariacie siedzi osoba bez odpowiedniego wykształcenia. Nie polecam. Skończysz inżyniera, magistra wszystko wiesz, nie masz znajomości, nie przyjmą cię. Dopiero w correct docenią twoje studia ;)
Tomasz 2017-07-04 15:23
Nie ocenianiem jednoznacznie negatywnie , rekruterke wspominam bardzo milo ale proces rekrutacji jest za długi powiem tylko ogólnie ze jestem po polibudzie wiec jakieś stanowisko w biurze....ogólnie Mahle ma slaby (pijar jak na Niemcow) musisz przygotować sie na długa rekrutacje konkurencja ma prościej składasz CV w poniedziałek dzwonią do ciebie we wtorek -srode czwartek/piatek idziesz na spotkanie i jak przejdziesz zaczynasz prace a w malhe po kilku tygodniach dzwonia do ciebie umawiaja sie za kilka tygodni i no jeszcze czekasz na odp wiec za długo i bez sensu jak :-(
Wojtek 2017-07-04 15:36
W Niemczech rano składasz CV a na popołudniu do pracy (mi się tak zażyło)
Wiec 3-5 dni to i tak kosmos :-)

ps
kilka tygodni to kosmos do kwadratu
T. 2017-07-10 14:06
Bylem na rozmowie porażka nie polecam
Niezdecydowany 2017-07-23 18:36
Mam mieć w następnym tyg. rozmowę ale chyba odpuszczę !?
Zostaw swoją opinię o MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp.z.o.o. - Ostrów Wielkopolski
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp.z.o.o.