MAHLE Ostrów Wielkopolski

Opinie o MAHLE Ostrów Wielkopolski

Ktoś

MAHLE daje mnóstwo okazji do darmowych szkoleń oraz nowych uprawnień które można wykorzystać w całym kraju ale nie będą inwestować w osoby które same nie wiedzą co mają ze swoim życiem zrobić.

... Nowy wpis
@Ktoś

Najlepiej i najłatwiej zawsze powiedzieć, że winny jest pracownik, firma sama nie wie, co z niektórymi osobami robić. Szkolą tylko tych, co chcą szkolić.

ZS Nowy wpis

Szkolenia LinkedIn?

Ktoś

Widocznie coś potrafię skoro pracuję tu od 39 lat i nie narzekam. Jak mam problemy to idę z tym do kierownika a nie płaczę na forum.

Ktos

No nie wiem czy zmienianie pracodawcy co kilka miesięcy jest jakimś rozwijaniem się... Dla mię to jakaś nieudolność i brak zdecydowania w życiu co by się chciało robić..

Ktoś

A dziękuję nie ma tu może wielkich zarobków przynajmniej na moim stanowisku ale można za to spokojnie żyć i nawet trochę odłożyć. A jak ktoś chce większych zarobków to wy... z kraju.

On

Czy ktoś wie kiedy zostaną podpisane podwyżki? I dlaczego nie ma zatrudnień? Skoro ludzi brakuje dużo.

@On

Ludzie nie są zatrudniani bo szykują się nawet zwolnienia. Mało zamówień, część działów gdzie praca jest... biurowi mają iść na produkcję, już tak było. Na podwyżki w tym roku nie ma co liczyć.

@ja

To dlaczego nadal chcą zwalniać skoro jest widoczny brak ludzi? Inni ludzie maja dość pracy po 12 godzin przez brak ludzi

Kondzio
@On

Nikt nikogo nie zmusza do nasgodzin. A wychodzi zla organizacja, Na jednych działach brak pracy a na drugich nadmiar, ale i tak ekipa będzie mniejsza. Liczą się słupki z wzrostem najniższej krajowej trzeba będzie ciąć koszty.Na podwyżki dla pozostałych bym nie liczył, chyba , że 100 zł na otarcie łez, brutto oczywiście.

On

To myślicie,że nowe osoby nie będą potrzebne w firmie? I nie ma co liczyć na zatrudnienia?

On

Ludzie przecież widzicie jaka jest sytuacja, zamówienia spadają, towary na czas nie są dostarczane, nie ma co liczyć na nowe zatrudnienia, skoro większość na przymusowe urlopy wysyłają. A podwyżka 6% zamrożona i pewnie dlugo zamrożona pozostanie.

Gffg
@On

To skoro otrzymujemy prawie za najniższe wynagrodzenie, to pracujmy adekwatnie do niego. Najniższa krajowa, wstrzymane premie, brak urlopów, atmosfera strachu... bardzo źle to wygląda. A szkoda

@Gffg

Dzień dobry :) żadne premie nie zostały wstrzymane. Informacja o zamrożeniu podwyżek też nie wiem skąd :) Pozdrawiam, dział HR Marketing

@MAHLE Ostrów Wielkopolski

Tak to od kiedy ta podwyżka 6% ??? Plotki rodzą się z braku konkretnych informacji.

@ja

O czym mamy informować, jeśli nie ma jeszcze decyzji? :) Informację jak co roku przekażemy po zakończeniu negocjacji. Pozdrawiam, HR Marketing

On

To jak będzie tak robił to większość ludzi się pozwalnia. Już ludzie odchodzą.. Nieodpowiednia osoba na wysokim stanowisku..

@MAHLE Ostrów Wielkopolski

A do kiedy te negocjacje mają trwać ? Jest podany ostateczny termin podjęcia jakiejkolwiek decyzji ? Czym dłużej czekamy tym więcej tracimy, bo na wyrównanie to nawet nie liczę.

Ktoś Nowy wpis

Nie wiesz jak bardzo sie mylisz.. nie mam tu żądnych przywilei a kumoterstwo i (usunięte przez administratora) jest mi bardzo dalekie. Pracuję równie ciężko jak nowo przyjęci pracownicy a nawet czasem ciężej bo ze względu na staż pracy wymaga się ode mnie dużo więcej niż od początkujących pracowników.

Nikt Nowy wpis

Do Pana Dyrektora zanim będzie zwalniał ludzi to niech zorientuje się bo dobrych pracowników się pozbywa a obibokoi łażą od do I szkoda ich dla dobra firmy jak pracy nie ma to emerytów się pozbyć bo mają pewny pieniądz.

Z4

Nie rozumiem tego płaczecie za pracą w której płacą wam grosze najniższe pieniądze A wy jeszcze płaczecie że was wyrzucili !? Może to szansa na znalezienie lepszej płatnej pracy ?

x
@Z4

praca jest jaka jest, ale jeśli ktoś dosłownie z dnia na dzień stracił środki do życia to przecież nie będzie się z tego cieszyć? smutne to, młodzi ludzie próbują się jakoś utrzymać, chociaż przynajmniej mają większe szanse na znalezienie czegoś lepszego, ale mamy dużą ilość pracowników w wieku 50+, którzy niestety tak łatwo ze znalezieniem nowej pracy nie mają.

x
@x

nie mówiąc też o tym, że pracownicy manpower wykonują taką samą prace jak mahlowcy, czasami nawet starają się bardziej, bo chcą dostać normalną umowę. a zostali potraktowani jak ????

Z4

A to musi być Ostrów hahah masz różne powiaty pracy jest od groma tylko trzeba coś umieć A nie jedno i to samo przy maszynie robić . A zapomniałem wygoda to ludziom pasuje 8h i do domu

???

A ktoś składał papiery do Mahle Krotoszyn? Sam szukałem i widzę że oferują do 6500 brutto co jest dużo więcej niż w Ostrowie a to ta sama firma. @Pracodawca może wyjaśnicie skąd taka różnica w tej samej firmie.

Robert
@???

Bo tam nie mieli planu produkować pod elektryfikacje. A w Ostrowie chcieli większość części tylko do elektryków. Tylko elektryczne auta się tak nie sprzedawają jak planowano i przez to te różnice.

Lepiej pytac na rozmowie o wynagrodzenie i kiedy mozna dostac wiecej

Nie jasny system wdrazania i brak szkolen

Majka

Dlaczego ludzie pracujący na piecach,dzwigaja kilka ton wymiennika nie dostają premię za to pracę,nikt nas nie szanuje w tym zakładzie,a wystarczy chcieć nas docenić w końcu tylko pracujemy ,na opłaty.

Yogi

Gdyby to było takie proste to większość by się przeniosła

Tyy

Przełożony na pewnym dziale powiedział, że premie są wstrzymane

@Tyy

To nie prawda. Premia motywacyjna nie została wstrzymana :) Pozdrawiam, HR Marketing

Olek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Podobno podwyżki jest 6 procent i jest zamrożona. Ktoś wie coś na ten temat?

Jola

Czy ktoś wie jak przebiegają rozmowy związków z pracodawcą ? Kiedy możemy liczyć na informację w sprawie wynagrodzenia oraz jego wysokość ? Wie ktoś może jakie są przewidywania w sprawie podwyżek ? Czy będzie wyrównanie od stycznia

Wkurzony

HALO halo !!!tak Ty pracodawco ..jeszcze niedawno pisałeś że zakład popiera równe traktowanie bez względu na narodowość wyznanie czy kolor skóry a wy co zdyskrymiowaliscie Polaków wywaliliscie ich z pracy i to w jaki sposób a Ukraińców zostawiliście -to jest to wasze równe traktowanie

@Wkurzony

Czy będą teraz zatrudnienia?

Wkurzony

Na moim zostało trzech a Polaków wywalili i to już w pierwszej turze pracowali dłużej i dobrze a powinno być na odwrót

@Wkurzony

Jako pracodawca chcielibyśmy wyrazić nasze zaniepokojenie w związku z sytuacją dotyczącą niektórych komentarzy na tej platformie. Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że jesteśmy świadomi sytuacji, w której to te same osoby ciągle publikują komentarze, niezależnie od używanego nicku. Nasza firma śledzi aktywność tutaj i widzi, że ta sama osoba pisze komentarz i dalej sobie na niego odpowiada. Powoduje to nie tylko nakręcenie niewłaściwej i negatywnej narracji, ale również w wielu przypadkach głoszenie nieprawdy i informacji niezgodnych z naszymi wartościami. Pragniemy podkreślić, że komentarze naruszające dobre imię naszej firmy, zawierające treści obraźliwe czy wszelkie przejawy dyskryminacji narodowościowej zostaną zgłoszone i podejmiemy odpowiednie kroki w celu ochrony naszego wizerunku oraz zapewnienia poszanowania praw naszych pracowników.

A dlaczego zwalniają i zatrudniają innych ? Jaki powód i cel mają ?

Jolka

A Ty tak znasz się na prawie i uwazasz że wszystko jest ok to dlaczego ludzie dostawali SMS o 23 i to w Nowy Rok że nie przedłużają im umowy a już następnego dnia zachęcają do składania CV może to jest zgodne z prawem ale napewno nie etyczne

Mistrz Yoda
@Jolka

MAHLE to nie tylko produkcja. Inżyniering czy logistyka mają wolne stanowiska. Dostępne ogłoszenia pracy znajdują się między innymi w tym wstawionym linku. Wystarczyło sprawdzić i zobaczyć o co chodzi.

Weteran

Pracuje w tej firmie od 11 lat i nie spotkałem się z łamaniem przepisów z Kodeksu Pracy ani Kodeksu Karnego tym bardziej żadnych wskazanych przez „zaba”- idź do prywaciarza i zobacz jak wyglada łamanie przepisów ????‍♂️ zastanówcie się trochę

Herkules
@Weteran

Pracujesz 11lat to zapraszam na piece zwłaszcza 7 gdzie trzeba dziwigać chłodnice ważace po 50 kg przez 8 godz gdzie serwis zawala na całej linii brak pustych wózków na ramki na wymienniki zawalone stanowiska pełnymi wózkami jest ciasno trzeba targać na siłę kółka się blokóją gdzie musisz się prosić o podmianę do łazienki jeśli serwisant się pojawi i tak jest na każdym piecu .Mówisz że niespotkałeś się z łamaniem przepisów to sprawdź jakie są normy dźwigania dla mężczyzn i kobiet a potem się wypowiadaj gdzie nie powinny być dwie kobiety a są. Przepracuj tydzień na takim piecu a gwarantuje że nie będziesz taki pewny i zadowolony no ale jak się ma stanowisko gdzie się nie narobisz popykasz w telefonie wyjdziesz na papierosa to żyć nie umierać

Zaba
@Weteran

Zależy gdzie pracujesz, moja opinia dotyczy obszaru biurowego. A jeśli ty siedzisz na jednej maszynie 11 lat to nic dziwnego, ze nie wiesz co się tam dzieje.

Operator
@Herkules

Pracuję w tej firmie 8 lat, jeśli trafiła bym na pięć, zwolniła bym się pewnie po tygodniu,bardzo współczuję, jednocześnie szanuję ludzi pracujących przy piecach! pozdrawiam serdecznie

@Herkules

@Pracodawca Zgadzam się w 100%. Praca na piecach jest bardzo ciężka. Jeśli ktoś ma przejść na piece z innego działu od razu bierze l4. Może najwyższy czas jest docenić tych pracowników którzy tam pracuja. Zwłaszcza latem jest nie do wytrzymania. Dlaczego pracownicy co jeżdżą na kolekcję mogą mieć dodatek ( a i tak zazwyczaj nie ma wózków i platform na czas) a pracownicy z pieca NIE????Nawet do WC nie ma kto podmienić. Najwyższy czas aby docenić tych pracowników!!!!!!

Nie jestem operatorem ale ludzie na ukladarkach też fajnie nie mają no swoje zrobić muszą bo w przeciwnym razie nie będziecie mieli co do tego pieca wrzucać,także to wszystko działa we dwie strony a wyszkolić kogoś na operatora to też nie takie proste bo nie każdy chce i nie każdy się nadaje i potem ląduje na serwisie.

Ktoś

Pracowałeś na piecu masz porównanie postaw operatorów na piecu zwłaszcza latem załusz rękawki i zobaczymy jak długo wytrzymają.Operator układarki w każdej chwili może iść do WC na piecach musi się prosić o podmianę gdyby na piecach było tak fajnie to nie byłoby takiej rotacji

@Ktoś

Gdyby na ukladarkach było tak cudownie to by wiecznie operatorów nie brakowało.

@Ktoś

@Pracodawca Dla mnie każdy pracownik powinien choć miesiąc popracować ma piecu. I w tedy docienia swoje stanowisko pracy. A dodatek do podstawy dla pracowników piecy należy się bo dobrze wszyscy wiedzą że nikt nie chcę pracować na piecach. A każdy kto przychodzi z innych działów to od razu bierze l4. Na prawdę docencie tych pracowników co tam pracują.

@On

Gdyby na piecach było tak lekko to nie byłoby tyle żółtych koszulek a teraz jak ich pozwalniali to dopiero się zacznie poprzenosili ludzi z BMW to się zaczną L4 i kombinowanie żeby tylko nie robić na piecach to jak operatorom tak ciężko na układarkach to na piecach napewno będą wolne miejsca więc korzystajcie póki jest okazja

Szok

Polaków pozwalniali,a Ukrainki nadal pracują z Manpower

Janek

Aktualnie na umowie 4070 brutto+ teraz premi było 290zł.

Lucek

Dlaczego pozwalniali dobrych pracowników z Man Power?

Zdenerwowany

Ciekawe co teraz zrobia pracownicy którym zabrano możliwość parkowania na dosyc duzym terenie na ulicy Spichrzowej, i tak juz był problem z parkowaniem to teraz bedzie totalna masakra, zakład nie zapewnił odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, byl duzy pusty teren do kupienia na Spichrzowej to dyrektor twierdził ze on nie wie kto jest właścicielem i nic nie mogą zrobic, po czym kupila sobie prywatna firma i dała kilka dni na usuniecie wszystkich aut pracownikow z terenu... Masakra jakas, zakład nie zrobil nic w tej sprawie, teraz rozkłada rece i co? Życie, robole mają sobie poradzić! Problem był zawsze z parkowaniem dla osób które przyjeżdżały na 2 zmiane, teraz na zadnej zmianie nie bedzie miejsca...

Marko
@Zdenerwowany

Problem jest i to duży tak jak w całym zakładzie kończąc na parkingu ale nie przejmuj się pracodawca szybko rozwiąże ten problem jak wszystkie trudne sprawy po prostu usunie twój wpis i po problemie

Kałmuk

Liczymy na skuteczną pracę związkowców przy negocjacjach płacowych. Interesuje nas... pracowników... podwyżka 1000 złotych brutto. Dacie radę? Wątpię.

N
@Kałmuk

Ciekawe co teraz będzie z osobami które zarabiają poniżej najniższej krajowej. Czy będzie kolejne złamanie kodeksu pracy. A co nato kochane związki.

Moro

Gdybyś czytała dokładnie to wiedziałbyś że nikt nie ma pretensji do firmy o wypłaty premie czyli cały pakiet socjalny tylko o atmosferę jaka panuje w zakładzie o układy i ukladziki jedni muszą (usunięte przez administratora) a inni jeżdżą kolejkami lub łażą z telefonami nie wykonując swojej pracy bo mają plecy u liderów większość zgłaszanych problemów nie jest rozwiązywa bo każdy ma to gdzieś

Igii

Ja pracuje tutaj prawie 10 lat i również jestem zadowolona. Nie narzekam bo mam porównanie z poprzedniej pracy u prywatnej osoby. Tutaj wypłata zawsze na czas, jesteś zarejestrowany wszędzie jak przepisy nakazują, wleci jakaś premia motywacyjna, świąteczna, jest coś też na wakacje. Ile ludzi tyle opinii. Dużo też zależy od naszego podejścia

Yogi

Czy pracodawca może odnieść się do zarzutów jakie wymienił ,,zaba'' czy po prostu usunie wpis żeby pozbyć się problemu

@Yogi

Szanowni Państwo, chcemy odnieść się do kilku kwestii, które zostały poruszone na forum w ostatnich dniach. Po pierwsze – insynuacje jakoby zachowania niepożądane w miejscu pracy były przez nas bagatelizowane. Każda ZGŁOSZONA sprawa dot. niewłaściwego zachowania jest przez nas analizowana, przeprowadzamy rozmowy z pracownikami oraz kierownictwem zgodnie z obowiązującą procedurą. Trudno odnieść się do spraw, które są zgłaszane tylko na tym portalu i do tego anonimowo. Po drugie – nie akceptujemy żadnych zachowań mających na celu wykluczenie jakiejkolwiek narodowości z naszego środowiska pracy. Każdy pracownik, niezależenie od pochodzenia czy wiary jest oceniany wyłączenie po kompetencjach. Nie akceptujemy tutaj mowy nienawiści i obrażania kogokolwiek, dlatego takie wpisy są usuwane. Odnosząc się do łamania prawa tj. kodeksu pracy oraz kodeksu karnego; jako pracodawca jesteśmy zobligowani do przestrzegania prawa, co wielokrotnie było kontrolowane przez różne Instytucje Państwowe oraz Sąd i żadna kontrola nie wykazała nieprawidłowości. Kolejny zarzut, do którego chcemy się odnieść to tzw. usuwanie komentarzy. Państwa opinie są weryfikowane pod kątem zgodności z regulaminem, dlatego wpisy obrażające innych, ujawniające dane wrażliwe pracodawcy czy pracowników oraz informacje nt. firmy, które są po prostu nieprawdziwe i krzywdzące, a co za tym idzie, wprowadzają w błąd, mogą zostać usunięte. Jeśli są sytuacje, w których zostali Państwo poszkodowani, źle potraktowani, widzą nieprawidłowe zachowania itp., prosimy o zgłoszenie tego do nas, abyśmy mieli możliwość realnej reakcji, wyjaśnienia czy odniesienia się do zarzutów.

Marko
@MAHLE Ostrów Wielkopolski

Jeśli chodzi o zgłaszanie złych zachowań to pracownicy boją się tego robić bo obraca się to przeciwko nim sam odczułem to na własnej skórze jeśli zgłasza się problem odnośnie pracy do kierownika to poprawa jest chwilowa potem jest to samo jeśli idziesz do lidera to zazwyczaj jest tak o co ci chodzi ja rozumiem ale radź sobie sam kolejna sprawa nie spotkałem się tu z dyskryminacją Ukraińców więc proszę podać ile zwolnionych osób to Polacy a ile z Ukrainy.Nastepna sprawa to usówanie wpisów jakie pojawiają się nie spotkałem się żeby były tu ujawniane dane osobowe albo ktoś był w raźący sposób obrażany gdyby pracodawca bardziej wsłuchał się bardziej w głos pracowników nie miałby tak złej opinie o atmosferze jaka panuje w zakładzie

Czy pracodawca MAHLE Ostrów Wielkopolski motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Qwerty

Ja spotykam się z motywacją negatywną, ktora, jak wiadomo nie wpływa na poprawę czegokolwiek

@Qwerty

Co masz na myśli pisząc "motywacja negatywna"? Mógłbyś to rozwinąć?

Zdzichu Spawacz

Najlepsza firma w Ostrowie. A jeśli każdy robi wszystko co trzeba to nie jest karany tylko nagrodzony, skąd wgl te pomówienia?

ciao
@Qwerty

Tak, motywuje cię poprzez (usunięte przez administratora) dyskryminacje, brak kompetencji kierowników. Jak się zmotywujesz do pracy w takiej atmosferze, to będę pod dużym wrażeniem.

Ludek

Yupi. W końcu są nowe przyjęcia na produkcję na Nowy Rok. Już nie mogę się doczekać. Jakiś czas temu pracowałem. Dział był fajny, przełożeni OK i ludzie w porządku. Mam nadzieję, że teraz też trafię na jakiś fajny dział.

Yogi

Taka atmosfera jest na większości działów Ci co trzymają sztamę z liderami technikami to mają luzy i przywileje nic nie możesz powiedzieć ani onic zapytać bo jak będziesz miał swoje zdanie to jesteś nie dobry jednym słowem dziadostwo

Zostaw merytoryczną opinię o MAHLE Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski

• Jak się pracuje w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Zobacz opinie na temat firmy MAHLE Ostrów Wielkopolski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 274, z czego 33 to opinie pozytywne, 71 to opinie negatywne, a 170 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Kandydaci do pracy w MAHLE Ostrów Wielkopolski napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAHLE Ostrów Wielkopolski