Anatomic Iron Poland sp. z o.o

Kraków

Opinie o Anatomic Iron Poland sp. z o.o

michał 2015-09-23 10:14
Nie macie racji! Umowa o pracę od początku, a o nią teraz nie łatwo (płatne chorobowe, urlop), możliwość awansu, jeśli ktoś będzie się przykładał do pracy. Narzekają ci, którzy się nie dostali, albo byli za słabi, aby awansować.
G. 2015-09-23 21:44
Jeśli kogoś po ciężkich inżynierskich studiach satysfakcjonuje 1500zł i umowa będzie zadowolony. Do 2000zł da się dojść w kilka lat. Tyle że doświadczenie z Iron nie powali poważne budowlane firmy na kolana.
michał 2015-09-24 11:25
Przecież ludzie tworzący modele w 3D zarabiają więcej niż 2000. Nawet ludzie tworzący e-plany, myślę że spokojnie wyciągają 2500.
njp 2015-09-24 14:22
Moim osobistym zdaniem płacenie inżynierom poniżej 3000zł na rękę to wstyd, zresztą taki sam jak dawanie umów zleceń czy o dzieło (fajnie że choć z tym nie ma problemu). Z anatomic iron rozstałem się parę lat temu i to była napewno dobra decyzja. Natomiast warto tam spędzić chwilę czasu - zrozumieć rysunek techniczny, amerykański std wymiarowania też warto poznać. W systemie się oklikać też dobrze. Ale im dłużej tym trudniej zmienić pracę - kompetencje zdobyte w tej firmie na nikim nie robią specjalnego wrażenia - w sumie ograniczają się do znajomości rysunku i tego że ktoś potrafi klikać w programie (niestety odtwórczo).
michał 2015-09-29 20:52
przynajmniej praca pewna, bezstresowa i płatne nadgodziny, jak to nie często stosowane przez firmy budowlane.
Mati 2015-10-02 19:36
Co z tego że płatne nadgodziny skoro takie niskie stawki??
ania 2015-10-05 23:27
I do tego mała możliwość rozwoju. Dziwie się, że ktoś tam pracuje dłużej niż rok.
Gosia 2015-10-06 08:13
Pracują bo utknęli i nikt z takim CV ich nie weźmie do normalnego projektowania. Po za tym nadgodzin praktycznie nie ma ponieważ jest mało stanowisk pracy (stąd praca zmianowa). Jeśli ktoś by miał zostać na nadgodzinach to by nie miał gdzie siedzieć. Optymalizacja kosztów.
bartek 2015-10-06 11:52
Ci, którzy utkneli, przynajmniej zarabiają dobrze. Nie to co zwykli asystenci projektanta jak gosia i mati po 2000 brutto.
Gosia 2015-10-06 18:22
Gosia zarabia więcej niż 2000 brutto ;-)
G. 2015-10-06 22:01
Odnoszę wrażenie że jednak ludzie do Iron nie walą drzwiami i oknami stąd to ostre spamowanie jak dobrze i super tam jest. A prawda jest taka, że dobra firma obroni się sama, ludzie będą chcieli tam pracować i nie potrzebne będą zachęty: damy Ci 9,50zł/h ale z umową o pracę.
Firma nastawiona jest na outsorcing i jednemu to pasuje a drugiemu nie. Ambitniejsi na pewno pracować tutaj nie będą.
maciek 2015-10-20 17:30
Gosia nie dała sobie rady w AI i robi czarny PR. Po prostu nie awansowałaś i nie możesz się z tym pogodzić.
anonim 2016-02-16 01:58
O pieniądzach w AI lepiej nie mówić (zresztą i tak nie wolno bo szefostwo zakazało ;) ) - są skromne i w żaden sposób nie rekompensują systemu zmianowego, ograniczonych perspektyw czy bardzo wyśrubowanych limitów czasowych. Praca zmianowa nie wynika z braku stanowisk tylko chciwości zarządu - licencje Tekli nie są tanie, więc dlatego lepiej zmuszać ludzi do pracy 6-14 i 14-22.
Na plus można zaliczyć jedynie możliwość nauczenia się Tekli, ale to tylko pod warunkiem, że uda się przeskoczyć z stanowiska Edytora na Modelarza. Ale to i tak może zająć parę długich lat (przez które trzeba żyć za głodową pensję).
Mateusz 2016-03-15 17:44
Cześć, czy ktoś może odpowiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja w tej firmie? Czy jest to miejsca na tyle rozwojowe by było atrakcyjne dla przyszłych pracodawców? Jak z zarobkami dla wyższych-technicznych?
kumaty 2016-03-15 22:19
Wszystko masz w komentarzach. Tam się nic nie zmieniło.
Eriona 2016-03-17 17:08
Rzeczywiście, jak na 2016 rok to zarobki dla inżynierów/magistrów w wysokości 1500zł na rękę to kpina (przepraszam, ale na produkcji w firmach typu krzak tyle wyciągałam). Możliwość podniesienia kwalifikacji sprowadza się tylko do tej firmy nie przyda się zupełnie w innych krakowskich zakładach. Co do awansu to komentarz "Do 2000zł da się dojść w kilka lat" jest bardzo demotywujący i mówi wszystko o wykorzystywaniu pracowników. Reasumując, takie miejsca są dobre dla osób chcących coś dorobić do cv, w między czasie szukając innej pracy. Bój o wyższe stanowiska z tak niską płacą wg mnie jest niezbyt rozsądnym rozwiązaniem.
majkel 2016-03-18 18:05
Ile w takim razie zarabia w tej firmie osoba pracująca stanowisko wyżej od eydtora (czyli wspominane stanowisko za 1500zł na rękę)? Ktoś coś wie?
bartek 2016-03-25 07:19
Zdecydowanie więcej, powyżej średniej krajowej. Ludzie na wyższych stanowiskach nie chcą się przyznawać ile można wyciągnąć, ponieważ nie chcą mieć konkurencji w przyszłości. Kolega pracował na stanowisku prelima i wyciągał ok 3500 netto na miesiąc
Ja 2016-03-31 18:27
Każdy zaczyna od edytora - 9,50zł/h na rękę (kontrola wydajności taka, że strach do ubikacji wyjść na 5min). Wyżej.. leading edytor - 10,50zł/h (ilość obowiązków znacznie większa). Ciężko stwierdzić, ile zarabiają osoby na wyższych stanowiskach, bo wszystko zależy od tego do kogo się uśmiechną i jak dogadają. Awanse dla wybranych, brak organizacji pracy, marnowanie czasu na niepotrzebną biurokrację i nieścisłości wynikające z braku komunikacji pomiędzy działami, ciągły stres, pretensje o niską wydajność i niepozamykane projekty, atmosfera dość napięta, ale przy okazji też groteskowa, ciągła rotacja pracowników. Miejsce i praca odpowiednia dla studenta, który potrzebuje sobie "dorobić" na ostatnim roku, ale myśl, iż podwyżka z 1500zł na 2000zł nastąpi po 2 latach, nie jest zbyt zachęcająca dla osoby szukającej stabilnej pracy..o ile w ogóle możemy o takiej mówić w tej firmie, a koszty życia każdy zna. Przecież można swoich pracowników traktować, jak ludzi, a nie jak niewolników.
Memorandum. 2016-04-04 15:46
@bartek
Chyba Ci ten Kolega zapomniał dodać że tyle to on może i bierze ale za 2 miesiące z góry. Kwota o której piszesz jest nie osiagalna dla modelarza z 5cio letnim stażem. Więc ni pisz bdur.

@ja
Nic dodać nic ująć; ) Nic na prawde nie poradzisz;)
anonim 2016-04-06 21:35
@Memorandum

Jest możliwe, aby prelim zarabiał 3500zł miesiąc. Jeżeli siedział jak typowy prelim po 10-12h dziennie, to by mu wyszło 3500zł (czyli podstawa 2100-2300zł) Nie musiał kłamać. :)
Memorandum. 2016-04-07 20:14
Lidl parter - zarobki 3k - informacja drzwi wejściowe do Lidla.
Anatomic - 3cie piętro zarobki 3k po kilku latach pracy.

Im wyżej tym nizej:)
Mua 2016-04-12 15:07
Ścieżka kariery (tradycyjna) :
Edytor > Leading Edytor > Junior Eplan > Eplan > Eplan Project Lead/Base Model > Junior Light Steel Modeller > Light steel modeller > Connector > Senior Connector > Final Checker

Widełki na stanowisku Senior Connector to zdaje się 19-23zl \godz. Netto co wychodzi 3192-3864zł netto miesięcznie.
Fart 2016-04-13 18:33
Z opinii jednoznacznie wynika, że firma nastawiona na wykorzystywanie polaków jako taniej siły roboczej dla hamerykańca. Boli to, że młodzi ludzie dają się na to nabrać i zaczynają z tak marną stawką. Cóż zrobić, trzeba się kiedyś wyrwać z domu rodzinnego, to jasne:) Mimo wszystko gdzieś z tyłu głowy zapala się czerwona lampka mówiąca: jak bardzo daję się murzynić.

I mała anegdotka:
Edward 2016-04-18 15:35
Awansować ale pod warunkiem odbycia szkoleń po godzinach. W normalnych firmach szkolenia przeprowadzane są w godzinach pracy pracownika i pracownik dostaje za ten okres wynagrodzenie. Tutaj są to godziny dodatkowe, czyli czas wolny, czas dla rodziny i dla relaksu.
Bylynaiwny 2016-04-19 01:14
@baśka jesteś w anatomic kimś wysoko postawionym i Twoim obowiązkiem jest obrona tych pseudo idyllycznych warunków? Ambitni ludzie tam pracują? Wolne żarty. Ambitny to ostatnie co można powiedzieć o pracownikach AI. Co komu po awansach skoro nawet modelarz na początku ma sporo poniżej 3k... każdemu kto się jeszcze waha czy przyjść na bezpłatne szkolenie a potem dawać się ruchac przez liście klonu - lepiej juz być dziw... u Polaka niż napychac kieszenie obcokrajowca. Młodzi jeśli chcecie sobie tylko dorobić na chwile to polecam. W każdym innym przypadku nawet nie marnujcie swojego czasu na rozmowy. Ps. Jeśli się juz zdecydujecie to wiedzcie ze rozmowę przechodzi kazdy, test na edytora tez. Przynajmniej jakiś czas temu tak było. Pozdrawiam stara ekipę. Chłopaki zwalniajcie się jeśli tylko macie gdzie :)
anonim 2016-04-21 21:45
@Bylynaiwny Twierdzenie jakoby pracownicy AI nie byli ambitni jest krzywdzące. W tej firmie jest (a raczej było) wiele naprawdę porządnych osób, które miały sporo talentu, potencjału i umiejętności, jednak uroki tej pracy, tj. specyficzna organizacja, nieomylność zarządu, zamiłowanie do utrudniania pracownikom życia coraz lepszymi procedurami czy brak docenienia wysiłku skutecznie zabiją jakiekolwiek ambicje.
karol 2016-05-05 15:43
Większość to debile, pracujący bezmyślnie, według schematów.
piotrek 2016-07-26 11:22
2800 brutto :)
Eugenia 2016-07-26 20:03
Za tyle możesz wynająć pokój dzielony w mieszkaniu kilku osobowym najlepiej w pobliżu Biedronki. Gdy usłyszałam na spotkaniu rekrutacyjny stawkę podziękowałam i dobrze bo na rynku są znacznie lepsze oferty i właśnie taka dostałam.
nikuś 2016-08-04 22:49
Prawda jest taka ze albo zmienią się płace w AI, albo zaraz nie będzie miał tam kto pracować . W Polsce maleje bezrobocie i zaczyna się rynek PRACOWNIKA. W firmach o podobnych wymaganiach/odpowiedzialności pracownika/itd.itd/ zarabia się po 5 latach ok 6k - 9k . plus premie roczne w wysokości ok 3 poborów miesięcznych .
baska 2016-08-11 18:15
Hoho @nikuś a może podasz ich nazwy? Ten rynek dopiero się w Polsce rozwija i wątpię w to, żeby ludzie po 9 tysięcy zarabiali..a podasz jaka stawka jest tutaj ciekawi mnie tak konkretnie 3D animator ile wyciąga
Były pracownik 2017-01-14 12:08
Oj, widzę że od lat firma AI się nie zmienia :). Pracownikom życzę wszystkiego dobrego a szukającym pracy dobrych decyzji.
Nick 2017-01-14 19:21
Czyżby tylu ludzi odeszło z pracy, że już nie ma problemów z biurkami i licencjami?
Nik 2017-01-18 16:58
Gdyby płacili polskim inżynierom tyle co w USA to nie mieli by powodu żeby otwierać firmę w Polsce.
Nik 2017-01-18 16:58
rychu peja 2017-01-20 17:57
> podnieśli zarobki
> teraz jest tylko jedna zmiana pracy od 9.00:17.00 a raz w miesiącu 1 tydzień podział czyli od 6.00-14.00 oraz od 14.00 : 22.00

"od lat firma AI się nie zmienia "

no rzeczywiscie sie nie zmienia
Bte 2017-01-22 16:47
Mam u nich pracować może ktoś podpowie jak tam jest.
Ciasny Wiesiek 2017-02-09 19:28
@Bte
A to nie umiesz czytać co ludzie pisza?
Opoinia 2017-02-12 11:17
Ludzie:
TEKLA nie jest programem ktory powinien interesowac studenta badz absolwenta budownictwa.
Jest to program ktorego nadrzednym celem jest przygotowanie rysunkow wykonawczych elementow stalowych na potrzeby warsztatu spawalniczego ktory te konstrukcje bedzie wytwarzal. Z racji tego program ten powinien byc obslugiwany przez czlowieka z doswiadczeniem i wyksztalceniem z branzy stalowej - preferowana stalowe konstrukcje, spawalnictwo. Nie jestem przekonany czy po budownictwie mozna oczekiwac tego samego zakresu wiedzy jaki bedzie potrzebny przy projektowaniu detali spawanych i skrecanych jaki bedzie potrzebny zeby te rysunki w TEKLI byly na wysokim poziomie. To po pierwsze.

Po drugie: Jesli widze studentow 3-4 roku albo absolwentow z 1-2 letnim doswiadczeniem ktorzy nie widza w propozycji zatrudnienia perspektyw to zaczynam sie zastanawiac co taki student ma w glowie - czego faktycznie ucza na studiach ? Teorii ! 2-3 lata pracy w jakiejkolwiek firmie daje olbrzymie doswiadczenie porownywalne z tym co zdobywa sie na studiach. Zycze kazdemu absolwentowi ( nie wazne jak wysokie jest jego EGO ) zeby sprobowal swoich sil w praktycznym swiecie gdzie szef bedzie chcial prace na wczoraj, klient nie bedzie chcial zaplacic, koledzy beda niechetnie pomagac bo beda zazdrosni :) a odpowiedzialnosc i tak trzeba bedzie poniesc. I zobaczymy wtedy jak sie ma wiedza teoretyczna po nawet 5 latach studiow do praktycznego rozwiazywania problemow.

Odnosnie TEKLI na rynku Polskim: Firm jest calkiem sporo uzywajacych TEKLI a bedzie jeszcze wiecej. TEKLA jest w tym momencie jedynym znaczacym Europejskim programem ( oprocz TEKLI jest tylko Advanced ktory jest produktem amerykanskim i tez nie jest wcale go latwo spotkac nad wisla ). Byl kiedys program StruCad ktory zostal przez TEKLE przejety i nie jest kontynuowany. TEKLA ma swoje bardzo mocne strony ( slabe tez ) i jest ciagle rozwijanym produktem. Jednym z minusow jest oczywiscie cena ale firmy w Polsce maja coraz wiecej pieniedzy i przewiduje ze bedzie coraz wiecej TEKLI w Polsce. nieuchronnie.

Dla wszystkich studentow : skorzystajcie z kazdej okazji zeby sie czegos nowego nauczyc, trzeba zaczac od zera zeby cos ociagnac.
Bulik 2017-02-13 09:10
To jest świetna firma, i ja to potwierdzam gdyż pracuje dla nich. Dla ludzi ambitnych zawsze znajdzie się praca.
instrukcja ponownego napełniania gazem 2017-02-14 19:31
Widać, że nie wiesz o czym piszesz. Na początku sugerujesz, że tekla nie powinna interesować studentów budownictwa, po czym apelujesz do tych studentów, żeby się zatrudniali i robili rysunki w tekli, bo każda okazja jest dobra żeby się czegoś na uczyć. Po drugie nie mam takiego kierunku studiów jak konstrukcje stalowe.
Stefan 2017-02-16 12:32
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć o ofertach pracy w firmie? Wiem że to dobra firma ale zawsze lepiej podpytać dodatkowo. Czy proces rekrutacji jest jedno etapowy czy więcej? Jakieś dodatki socjalne? Pensja to sprawa umowna.
Joanna 2017-02-28 16:05
@Bulik mógłbyś powiedzieć co najbardziej podoba Ci się w pracy Anatomic Iron Poland sp. z o.o? Długo już pracujesz w firmie?
Iza 2017-03-23 13:13
Anatomic Iron Poland nie ma zupełnie nowych ofert pracy a szkoda bo to fajna firma.
Joanna 2017-08-18 12:03
Czy ktoś z forumowiczów może opisać swoje doświadczenia związane z zatrudnieniem w Anatomic Iron Poland? Czy ktoś z Was był ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej? Jakie pytania usłyszeliście? Czy coś szczególnie Was zaskoczyło? A może macie jakieś rady dla przyszłych kandydatów? Chętnie dowiemy się od Was więcej.
Były pracownik 2017-08-19 00:16
Rozmowa kwalifikacyjna to pic na wode. Tam biorą wszystkich chętnych, bo rotacja pracowników jest tak duża, ze trudno utrzymac kogoś na dluzej. Rada dla przyszłych kandydatów? Omijać ta firmę.
Ryszard 2017-08-21 12:09
Niektórzy bardzo przesadzają ze swoimi wypowiedziami. To specjalistyczna firma i musi mieć załogę z fachowców złożoną.
Były pracownik 2017-09-15 18:36
Jedyny plus to terminowe wypłaty. A przyszłym kandydatom radzę nie tracić czasu, nawet na rozmowę kwalifikacyjną.
Joanna 2017-09-20 13:03
@Były pracownik - a czy możesz napisać coś więcej na temat tego, co sprawia, że masz tak negatywną opinię o Anatomic Iron Poland? Wspominasz o dużej rotacji pracowników - jaka Twoim zdaniem jest tego przyczyna? Wszelkie konkretne i merytoryczne uwagi będą cenną wskazówką dla innych użytkowników, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani podjęciem pracy w tej firmie.
Zostaw swoją opinię o Anatomic Iron Poland sp. z o.o - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Anatomic Iron Poland sp. z o.o