Opinie o Firmao Polska Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Firmao Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Firmao Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Firmao Polska Sp. z o.o. w Łódź

PrecL

Aplikowałem. Po kilku dniach dostałem pytanie "kiedy jest Pan dostępny w następny tydzień?". Odpisałem, że jestem dostępny właściwie przez cały tydzień. Wspomniany tydzień minął, odpowiedzi brak. Próbowałem zadzwonić na podany nr telefonu, nikt nie odebrał. Napisałem maila z dopytaniem co i jak. Dwa tygodnie minęły, odpowiedzi brak. Zwyczajne chamstwo.

Firmao

Rozmowy rekrutacyjne odbywają się w biurze.

KP Nowy wpis

Proces rekrutacji na stanowisko programista JavaScript wygląda tak, że przychodzi się do firmy, dostaje się laptopa. Tam znajduje się zadanie rekrutacyjne, które ma zostać wykonane jak najszybciej, ze stoperem w ręku. Podejrzewam, że praca w tej firmie będzie wyglądała podobnie, na zasadzie pisania kodu na czas. Po wykonaniu zadania, okazuje się że managera nie ma i aktualnie nie ma nikogo aby przeanalizować rozwiązanie. Na tym kończy się rekrutacja. Szkoda tracić czasu.

@KP

A dasz chociaż znać czego dotyczyło zadanie? Zastanawiam się nad poziomem trudności skoro to na czas. I skoro tak to po jakim czasie udało się otrzymać jakiś feedback? Chyba ze dalej czekasz?

Opiszecie jak wygląda współpraca przy projektach? Brak odpowiedzi na zapytanie o atmosferę mnie zastanowił, aktualnie jest poszukiwany full stack od javy. Piszą doświadczeniu, lecz nie wiem ilu letnim? Jak prześwietlają kandydatów na rozmowie? byliście na niej teraz może? mam podobne zapytania co poprzedni kandydaci. Zależy mi na czasie

Potencjalny Kandydat Nowy wpis

Można prosić jak poprzednicy o informację na temat zadania praktycznego tj. czas na wykonanie zadania i ogólnie na czym miało by polegać np.: * coś czasochłonnego np. (napisz całe REST API z warstwą bazy danych), * jedno lub dwa małe zadania z algorytmiki (np. fibonnaci, silnia, najkrótsza ścieżka z punku a do b) * skupiające się głównie na języku programowania (np. implementacja metody tail z linuxa) oczywiście biorąc pod uwagę różne poziomy junior/mid/senior? PS. nie chodzi tu o treść, tylko o czasochłonność oraz kategorię

Dział pseudo marketingu

Praca dla młodej osoby, która chce się rozwijać w pracy w marketingu i social mediach była po prostu bez przyszłości. Spamowanie na Facebooku i LinkedIn wiadomościami do każdego przesiębiorcy na ŚWIECIE nie była po prostu dla mnie. Brak dokładnej organizacji zdań i precyzyjnego określenia przez CEO czego oczekuje co dokładnie trzeba zrobić, poprawić. To skutkowało marnowaniem czasu na wykonywanie niektórych zadań, które finalnie okazywały się i tak złe wykonane. Brak okien w biurze bardzo męcząca na dłuższą metę.

Rafał Namieciński CEO Firmao
@Dział pseudo marketingu

Dział marketingu Firmao zajmuje się wieloma zadaniami. Jednym z nich jest marketing bezpośredni i jest to standardowa forma marketingu. Tak samo jak standardową formą marketingu jest email marketing. https://wildmoose.pl/co-to-jest-marketing-bezposredni/

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Firmao Polska Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Junior Fullstack Developer? Podziel się swoimi wrażeniami!
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Firmao Polska Sp. z o.o.?

Lilka

Opiszecie przykładowe zadanie z bieżącego okresu? Widzę, że o prace dla juniora podpytywano w ostatnim czasie. Możecie opisać swój proces rekrutacyjny? Jakie mniej więcej zadania są dawane? Ile ma się na nie czasu?

JD

@Pracodawca jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie na Java Developera?

@JD

Po złożeniu CV umawiamy się na dogodny dla obu stron termin rozmowy rekrutacyjnej. Na spotkaniu kandydat dostaje do rozwiązania zadania, następnie przeprowadzamy rozmowę. :)

@Firmao

@Pracodawca dziękuję za odpowiedź. Jeśli można dopytać to jest bardziej live coding, zadania algorytmiczne czy teoria z javy lub frameworków javowych?

Dzień dobry, a po pozytywnym feedbacku jeśli chodzi o rekrutacje, istnieje możliwość rozmowy z pracownikami działu, team leaderem?

Witam, czy osoby bez doświadczenia komercyjnego są przyjmowane? Czy możliwe będą do zaoferowania stanowiska juniorskie do pracy w trybie zdalnym? Widziałam jedna ofertę z ubiegłego roku dla programistyki, z opisu wynikała praca przy JS lub Javie, mnie ta pierwsza opcja by interesowała. Są może oferty stażowe dla już „nie” studentów?

Firmao

Podczas rozmowy rekrutacyjnej sprawdzamy umiejętności kandydata zadaniem. Jest to główny czynnik decydujący o zatrudnieniu, brak doświadczenia nie wyklucza więc możliwości pracy z nami. Wymagamy na pewno dostępności "na miejscu" przez okres wdrożenia (ok. 3 miesiące), później istnieje możliwość pracy hybrydowej. Mile widziane są umiejętności Spring, JPA/Hibernate, Mysql oraz ReactNative.

Chcę dowiedzieć się więcej o pracy w firmie i interesuje mnie posada Programista React/ReactNative/JS. U kandydatów ile widziana jest znajomość Spring, JPA/Hibernate, Mysql, ReactNative. Czy zadeklarowanie, że się to umie oznacza, że na rekrutacji to sprawdzą np. jakiś testem, zadaniem itd.?

Firmao

Tak, umiejętności są sprawdzane zadaniem.

PrecL

JS
@PrecL

Może firma po prostu zrezygnowała z Twojej kandydatury? Lub znalazła kandydata lepszego? Aplikowałem do tej firmy dwa tygodnie temu, odpisali po 3 dniach, po 7 zaprosili mnie na spotkanie, co prawda nie pasowała mi godzina zaproponowana przez nich, ale nie było problemu żeby się dostosowali pod mój plan zajęć na uczelni.

@JS

O, no to ciekawa rozbieżność sytuacji. A wiecie czy ta rozmowa to odbywa się w biurze? Czy firma tutaj tez może dostosować się do osoby i pogadać online? Czy elastyczność tyczy się tylko godziny i dnia rozmów, czy też formy?

@JS

JS. Jak wygląda proces rekrutacyjny na Java Developera?

Firmao

Rozmowy rekrutacyjne odbywają się w biurze.

O pracę w mieście Łódź nie jest łatwo, dlatego czy możecie coś powiedzieć o firmie Firmao Polska Sp. z o.o.?

Client

Współpracujemy z Firmao od 2021 roku. Idea oprogramowania dla nas, jako klienta, jest Super. Pozwala połączyć kierowanie sprzedażą z rozliczeniami klientów oraz może być dostosowane pod indywidualne potrzeby klienta. Ale, niestety, jest bardzo dużo minusów, jeżeli chodzi o wdrożenie tych indywidualnych zmian. Mimo że wydaliśmy około 40 000 zł na zmiany indywidualne, na końcu 2022 roku kierownictwo zastanawiało się jednak, nad zmianą oprogramowania. Sytuację uratował, tak naprawdę, jeden pracownik firmy - Pan Damian Janicki, na którego przypadkowo trafiłam. Jest to osoba bardzo zaangażowana, zorientowana na wynik oraz na współpracę z klientem, co jest bezwzględnie na korzyść firmy, w której taki specjalista pracuję. Udało mu się znaleźć rozwiązanie, na którym bardzo nam zależało. Bardzo jest pomocny, punktualny, podchodzi bardzo szczegółowo do napisania i omówienia specyfikacji z klientem. Po wdrożeniu specyfikacji opracowanej z Panem Damianem, jeżeli byli jakiś uwagi to były one poprawione błyskawicznie.

Prog

Plusy: Dobra atmosfera pracy, brak spinek, deadlinów, nadgodzin, specyfikacja Względnie nowoczesna, mainstreamowa, technologia: java/javascript/spring/hibernate Dobra lokalizacja, dobry dojazd, parking Owoce, kawa, lunche, imprezy Minusy: Tylko 1 duży projekt

Krzysztof
@Prog

Napisałeś, że brak deadlinów, więc jak rozumiem osoba zatrudniona w tej firmie może pracować kiedy tylko chce? No i ciekawi mnie, o co chodzi z tym minusem, że tylko jeden duży projekt?

K.
@Krzysztof

Brak dedlinow bo robi sie zadania swoim tepem i rzadko jest sytuacja ze trzeba cos zrobic na konkretny termin. Praca jest w normalnych godzinach ale mozna przyjsc i wyjsc wczesniej/pozniej. Projekt jeden wiec nie mozna zmienić jak się nie podoba albo nic sie nie uczysz przy nim, do tego stare frameworki i bardzo niska jakosc kodu, zadania maja niejasne opisy i czasem niewiadomo co trzeba zrobic. a atmosfera raczej sztywna i praca na akord

Elżbieta
@K.

To fajnie ale przy takim trybie to chyba bardziej umowa zlecenie co?

Renata

Chyba nie mogliby robić tak dosłownie z każdym klientem no bo skąd potem braliby jakiekolwiek zlecenia? A na jaki okres jest ta opinia, możliwe, że do dziś poprawili coś w tej kwestii u siebie?

Rafał

Zważywszy na fakt, że Prezes Firmao od 10 lat nie był na urlopie, bo jak nie jest w biurze, to pracuje zawsze zdanie, to bardzo "prawdziwa" opinia :D

Rafał Namieciński CEO Firmao

Dzień dobry, sprawdziłem Państwa zgłoszenie. 1. Zapłaciliście nam Państwo nie 35 000 zł, a 1626 zł netto. 2. Odnośnie kontaktu. Przeprowadziliśmy 159 rozmów telefonicznych i wymieniliśmy 77 emaili. Średni czas odpowiedzi ma maila wynosił około 4h. 3. Państwa konto zostało zablokowane ponieważ faktura za licencje nie została opłacona przez ponad miesiąc czasu od jej wystawienia. 4. W tym czasie wysłaliści do Państwa 4 maile z przypomnieniem o opłaceniu faktury. Odpisaliście Państwo 20.10.2022, że zapłacicie za fakturę w ciągu 5 dni. Nie dotrzymaliście Państwo tego terminu. 5. Nie zapłaciliście nam Państwo za żadne modyfikacje naszego systemu, tak więc nie wiem na jakiej podstawie spodziewacie się Państwo modyfikacji. 6. Odnośnie 7-8 lat korzystania z Firmao bez zmian systemu. Instalujemy nowe wersje Firmao co tydzień. Duże aktualizacje są dokonywane średnio co pół roku. Aktualnie używana jest 21. wersja Firmao.

Rafał

W opinii podane są fałszywe informacje.

Czy rotacja pracowników w Firmao Polska Sp. z o.o. na Programista Java jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 30 czerwca na Pracuj.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

DS

Publikujemy oferty pracy bo powiększamy nasz zespół i rozszerzamy nasze usługi na rynki zagraniczne

Renata
@DS

Czy z tego powodu dużo się zmienia w specyfice i warunkach pracy tutaj czy po prostu potrzebne są tylko dodatkowe osoby?

Niestety brak jakichkolwiek perspektyw na rozwój

1999

Dlaczego tak uważasz?

@123

Bo byłem przerzucany z działu do działu, co nie wpływa dobrze na kształcenie się w jednym kierunku

@123

To się przecież nazywa rozwój zawodowy :)

@123

Poza tym przecież w Firmao jest dział handlowy i dział programowanie i nikt pomiędzy tymi działami nie przechodzi.

@A

To się nazywa komedia jakiej nie widziałam ani o jakiej nie słyszałam nigdzie indziej:) ludzie dostają zadania, do których nie są przeszkoleni,ciagle zmieniają się ich stanowiska, pokoje, zakres obowiązków. Stażyści są olewani po całości, zarząd coś obiecuje a potem twierdzi, że nic nie wie. Czuć że zarząd nie ma pojęcia co robi i jest nastawiony tylko na wyciskanie ile się da kasy od klientów i oszczędzanie na pracownikach. Działy sąpowymyślane różne i często się zmieniają, a nie tylko programowanie i dział handlowy. Czasem człowiek nie wie już sam jakie ma stanowisko. Brak jakich kolwiek perspektyw,szkolenia są prowadzone na szybko przez pracowników z dłuższym stażem pracy, nie przygotowują w ogóle do zadań jakie dostaje stażysta / pracownik. Działy mają swoich przełożonych, którzy prawie nie pełnią obowiązków przełożonych,nie mają czasu nawet przeszkolić nowego stażysty. Ludzie pracują jak maszyny i ciągle są pilnowani żeby wyrobić normę, a nawet nie wiedzą co sprzedają bo nikt ich nie przeszkolił.

Byłam tam na stażu i strasznie mi się nie podobało. Inne zadania były mi przedstawione na rozmowie i co innego robiłam w trakcie stażu. Wyścigi między pokojami kto będzie miał lepszy wynik. Traktowanie ludzi jak maszyny. Nie miła atmosfera. Co chwila zmiany.

Edward
@Anonim

Czy po stażu pracodawca proponował Ci zatrudnienie? Czym różniły się zadania, które miałaś wykonywać, wobec tego co było przedstawiane podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Liczę na Twoją odpowiedź!

@Edward

Miałam zostać jeszcze 3 miesiące ale prezes się nie zgodził bo o niczym nie wiedział. Miałam zajmować się sprawami klientów a dzwoniłam po ludziach i proponowałam im całe oprogramowanie o którym w ogóle nie miałam pojęcia bo szkolenie które miałam nie było w ogóle na temat mojej pracy. Funkcje z których można korzystać w programie nie zostały mi wyjaśnione do czego one służą. Czyli moja praca polegała na sprzedawaniu czegoś o czym nie miałam zielonego pojęcia.

@Anonim

SalesSupport w Firmao zajmuje się tylko umawianiem prezentacji. Nie zajmuje się wdrażaniem programu, więc faktycznie nie musi znać programu.

Czy jest możliwość w Firmao Polska Sp. z o.o. pracy na część etatu?

A

Ostatnio w praktyce przyjmowani są wyłącznie ludzie na cały etat.

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Firmao Polska Sp. z o.o.?

Są prowizje od sprzedaży

?

Super firma!!!1111

Zostaw merytoryczną opinię o Firmao Polska Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Firmao Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Firmao Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

Firmao Polska Sp. z o.o.
4.3/5 Na podstawie 24 ocen.
  • Rewolucji 1905 Roku 82
    90-223 Łódź