Persan Polska S.A.

Opinie o Persan Polska S.A.

Syska_42

Pracuje tu kilka lat i widzę że firma zaczyna wychodzić na prostą Nowy szef zakładu jest ok Szef produkcji jest ok Najważniejsze że zaczynają słuchać głosu pracowników i zobaczymy co z tego będzie Jeszcze zostaję i czekam

Aaa
@ania

Potwierdzam panie tzw operacyjne traktują pracownika jak (usunięte przez administratora) klną jak do bydła możliwe że taka kultura pracy obowiązuje na Ukrainie nie w Polsce bo to cywilizowany kraj i kultura pracy jest inna i co dziwne to są Panie z Ukrainy które czują się jak u siebie wyzywając wulgaryzmami nawet Polaków ….bez hamulców dlaczego pracodawca na to pozwala pomimo wielu zgłoszeń i odejść pracowników właśnie przez takie Ala zarządzanie

Kromak

pracowałem w firmie, ale obecny nowy system pracy nie jest dobry dla mnie. Mam małe dziecko Wiele opinii słyszałem od znajomych którzy obecnie tam pracują lub pracowali. Jest wiele osob które sobie chwalą i biorą dodatkowe godziny i takie które zmieniły pracę ze wzgledu na zmiany i relokacje. Nie rozumiem osób które płaczą ze jest tak źle. Nikt ni kogo na siłę nie trzyma, a praca nie jest zła, jest wiele dodatków i lepiej płacą. Pozdrawiam serdecznie

mixing
@leśny

Cześć. Pracuje od 6 lat na dziale wytwarzania. Praca poukładana i pewna. Dziwią mnie tu opinie malkontentów. Jak w każdej firmie bywa lepiej i gorzej ale wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wypłata w terminie, podwyżki co roku, premia pełna (lub prawie pełna) kursy, szkolenia, uprawnienia, wczasy pod gruszą, paczki chemii co kwartał, bezpłątna opieka.

leśny

Czy, ktoś z Państwa, kto pracuje dłużej może opowiedzieć jak mu się tam pracuje? dzieki !

mixing

Co proszę?
@mixing

Podwyżki indywidualne jak się o nie naprosiłeś. 1 koszulka robocza jako norma odzieży. Brak podstawowych środków ochronnych, ale na granulkach to nikomu nie przeszkadza. Braki w posadzce, nie działające w pełni linie i rudy co krzyczy na pracowników na paletach.

Emilia
@Co proszę?

W swojej wypowiedzi zwracasz uwagę na fakt, że E&S Industry nie zapewnia pracownikom podstawowych środków ochronnych i chciałabym, żebyś nieco rozwinął ten temat. O jakich środkach ochronnych mówisz? I czy rozmawiałeś z przełożonym na ten temat, zgłaszałeś to gdzieś?

Ta z Ukrainę
@leśny

Pracuje 4 lata I ten rok to bendje ostatni bo teraz jebacz za samom stawkę bez nadgodzin nikt nie bendje Pracowniky z utrzymania ruchu się zwolniajomsie które majoum 15-20 lat doświadczenia w tym zakładzie Nowy dyrektor i firma nie dozuje do przejazdu

Ale pierd...
@mixing

4 brygady wbrew opini pracowników, nadgodziny ,niesprawne linie i chore normy.malkontenci ? Bo nie chcą być niewolnikami?

Aaa Nowy wpis
@mixing

Pensja na czas to już norma w każdym zakładzie ale złe traktowanie pracownika to już jest nienormalne a takie opinie najczęściej się pojawiają ostatnimi czasy ludzie dlaczego wy dajecie się tak źle traktować

Baggi Nowy wpis
@Aaa

Jeszcze trochę i się skończy takie traktowanie bo nie którzy operatorzy produkcji którzy odchodzą albo pracują jeszcze to mają zamiar zgłosić wszystko do inspekcji pracy.

Wiolka Nowy wpis

W ofercie dla specjalisty ds. BHP i ochrony środowiska zostało wpisane w wymogach wykształcenie wyższe oraz doświadczenie na podobnym stanowisku w zakładzie produkcyjnym. Zastanawiam się jak dużo go potrzeba i jaka może wychodzić podstawa na tym stanowisku?

Dlaczego firma szuka co chwilę kandydatów na stanowisko kierownika zmiany? Jest aż tak duża rotacja? Ludzie się nie sprawdzają?

Mr.Podpowiedz
@Zainteresowany

Jest tak i bedzie. Jezeli jestes Polakiem to niestety ale nie pasujesz tu do kadry kierowniczej z Ukrainy. Nie dostaniesz umowy.

To fakt, że 10% na produkcji to Polacy? Tak przynajmniej teraz niedawno napisano, wole się upewnić. bo jeśli tak to ile to może być w sumie osób i na jakich działach pracują? ta liczba będzie się jeszcze zmieniać? I jak przy tym dla porównania wypada biuro?

Persan to taka mała ukraina. Hiszpańska firma ale wladze na produkcji maja ukraińczycy którzy bardzo rzadko przedłużaja umowy polskim pracowniką. Faforyzowanie swojego ziomka jest na pierwszym miejscu.Polacy sa tu miejszością.

Prawda
@Michał

Dodatkowo musisz się prosić o to żeby mówili po Polsku skargi były zgłaszane i firma nie reaguje a przecież jesteśmy w Polsce !

Syska_42

Małgorzata
@Syska_42

hej a na kiedy przewidujesz jakieś takie konkretne pozytywne zmiany? pytam, bo ciekawa jestem kiedy warto szykować się na jakieś nabory. z pracą jak teraz pod koniec roku stoicie?

Robert
@Syska_42

Pracuje tu 2 miesiące. Hala owszem nowa (ale maszyny nadają się na skup złomu).Dyrektor ponoć nowy .... (usunięte przez administratora) Chce się wykazać. (usunięte przez administratora).Ogolnie jedna wielka papierologia. Nie polecam zakładu stawka na operatora 4200 brutto

Ukrainki bardzo nie uprzejme, terroryzują nowych pracowników

ania

Zgadzam się z opinią ponieważ sama byłam tam ofiarą (usunięte przez administratora) że strony starszej operatorki Ukrainki, kierownik zwykły (usunięte przez administratora)liczy się tylko z tymi którzy jak to on sam mówi "robią cyfry dla firmy" a te akurat najgorsze i uważają się za niewiadomo kogo.

Aaa Nowy wpis
@ania

Zośka

Hej, że dwa dni temu została dodana oferta dla KAM’a. interesuje mnie przede wszystkim wasze ustosunkowanie się co do zarobków. ile mogą wynieść? Ze względu na doświadczenie myślę czy by się nie zgłosić, ciekawe jak tutaj rekrutacje prowadza?

A taki technolog tutaj to ile w zasadzie zarobi? jest teraz dodana oferta na taki portal i po prostu chce się zorientować, bo spełniam warunki. poszukiwanych jest wiele osób, czy nowy zespół będzie zbierany? Ciekawi mnie też czy wszędzie jest taka napięta atmosfera jak opisywali czy to jednak zależy?

Ratuj się kto może

Widzę że dużo osób pyta się jak wygląda praca w biurach. Otóż powiem krótko- bardzo źle. Najgorszemu wrogowi nie życzyłbym pracy w tym hiszpańskim Januszexie. Słowo bałagan to mało powiedziane- większość rzeczy wykonywana jest na rympał, byle coś sklecić na szybko bez większego pomyślunku. Rozwiązania tymczasowe przeradzają się w smutną rzeczywistość która otacza cię od Twojego pierwszego do ostatniego dnia w tej pożal się Panie Boże "firmie produkcyjnej". Liczy się tylko tu i teraz. Firma nie posiada strategicznego planowania chociażby na kilka msc. do przodu. Chaotyczne ruchy ze strony hiszpańskich inkwizytorów, przepełnione pasywną, a niekiedy i aktywną agresją są standardem. Najważniejszy jest wskaźnik OEE. Zasady BHP- możesz zapomnieć, nie bez powodu osoby odpowiedzialne za ten dział rozstały się z firmą szybciej niż przyszły. Co chwile usłyszysz od swoich nowo poznanych kolegów że ktoś się zwalnia, albo że już nie daje rady działać w tym chaosie. Generalnie możesz poznać bardzo dużo osób bo rotacja jest niesamowita, co chwila ktoś rzuca papierem. Ludzie którzy coś wiedzieli na temat produkcji chemii już dawno temu się zwolnili i na ich miejsce zostali awansowani ludzie z kilkumiesięcznym doświadczeniem. które zdobyli od innych którzy również byli kilka msc w tej firmie i tak to się kręci. Jeżeli myślisz że dołączysz do międzynarodowego zespołu z zachodnią kulturą organizacyjną to się bardzo przeliczysz. Dlatego nie marnuj swojego czasu i odpuść na tym etapie. Nie musisz dziękować za radę. Jeżeli jednak dołączysz do tej firmy, wróć za jakiś czas do tego komentarza i zostaw smutną minkę.

@Ratuj się kto może

Dziękuję bardzo za ten post. Obecnie jestem w filmie, w której dzieje się równie „dobrze” i planowałam złożyć dokumenty do tego pracodawcy. Dam sobie spokój, marzy mi się firma z jasnymi zasadami, wytycznymi i profesjonalnymi menadżerami

A specjalista ds. planowania materiałowego? Ja z kolei tej oferty byłabym teraz ciekawa. po pierwsze jakie są zarobki? widełki możecie podać lub cokolwiek? nie ma ich w treści. w dodatku od czego to zależy czy można pracować w dom u czy nie? są dwie opcje podane i zastanawiam się czy to tylko od pracownika zależy?

Ciekawa

Chciałabym zapytać o warunkach pracy na stanowisku Inżynier Jakości - jak wygląda komunikacja w dziale, zarobki. Ma ktoś doświadczenie w jakości w Persanie we Wróblowicach?

Do teraz nie doprecyzowali zarobków liderów? Widziałem, że z ponad miesiąc temu właśnie o nie tutaj podpytywali a właśnie ponownie oferta na linie została dodana. Nie wiem jednak czy to ten sam obszar czy jakiś inny? Możecie ocenić warunki i to czy warto pójść na rozmowę? co na niej sprawdzają?

xyz

Ta oferta wisi już dłuższy czas. Brak chętnych czy może liderzy sami odchodzą i trzeba na bieżąco zapełniać luki?

A po jakim czasie i w jakich okolicznościach u Ciebie tak właśnie wyszło? Czemu doszło do rezygnacji ze współpracy? jakie podejście ma sam zespół do lidera?

Hej, a do zespołu IT jak często szukają programistów? Ostatnia oferta mnie zainteresowała, ale z tego co widzę, to opublikowali ją rok temu. Szkoda, ale może akurat jest zapotrzebowanie? Jak z pracą stoicie, i z siłami przerobowymi? :) Ktoś niżej ma rację, nie idzie tu uświadczyć praktycznie opinii od pracowników z biura. Napisze ktoś, chociaż w kilku zdaniach, jak się pracuje? Czy warto aplikować? Proponują konkurencyjne wynagrodzenia? Jak wygląda proces rekrutacyjny w przypadku IT Specialisty?

Ciekawy

Witam, jak wygląda praca w biurach? Większość opinii dotyczy pracy na linii, a jak praca wygląda na biurach? Widziałem oferty pracy na specjaliste ds. regulacji, podejrzewam że do jakiegoś działu regulacji?? Czy ktoś się może wypowiedzieć? Jak wyglądają zarobki?

Mirosław

Moje doświadczenia w firmie Persán we Wróblwicach niestety są obarczone wieloma negatywnymi aspektami. @Pracodawca Przede wszystkim agresywne zachowanie pracowników z Hiszpanii jest zdecydowanie jednym z najpoważniejszych problemów. Pracownicy hiszpańscy często wykazują agresywne postawy w miejscu pracy, co tworzy atmosferę napięcia i utrudnia współpracę. Ich skłonność do konfliktów wpływa niekorzystnie na kulturę pracy, a także może negatywnie wpływać na efektywność całego zespołu. Dodatkowo, brak skutecznych działań ze strony zarządu w celu kontrolowania i korygowania tego zachowania jedynie pogłębia problemy związane z atmosferą pracy. Warto zauważyć, że skuteczne zarządzanie różnorodnością kulturową w zespole jest kluczowe, a brak działań w tej kwestii może prowadzić do długotrwałych problemów. W mojej opinii, firma Persán powinna skoncentrować się nie tylko na poprawie warunków technicznych, ale również na budowaniu zdrowego środowiska pracy poprzez szkolenia z zakresu komunikacji międzykulturowej i rozwiązywania konfliktów.

Była pracownica

Chciałabym podzielić się moją opinią na temat firmy Persán we Wróblwicach. Zakład jest nowy, a z tego, co słyszałam, rozpoczyna działalność od podstaw w nowej fabryce. Niestety, panuje tam duży chaos – często zmieniają się produkty na liniach produkcyjnych, co dla mnie było nowością i źródłem niezrozumienia. Opakowania do produkcji są umieszczane na linii bardzo nierozważnie, a zauważyłam brak planowania w tej kwestii. Maszyny są w bardzo złej kondycji technicznej, a mechanicy dokonują jedynie napraw bieżących. W trakcie mojego kilkumiesięcznego stażu nie zauważyłam wprowadzenia żadnych nowych części na linii produkcyjnych. Wydaje się, że zakład nie inwestuje w nowe technologie i rozwiązania, co byłoby pomocne dla pracowników – na jednej z linii stosuje się ręczne zakręcanie za pomocą rękawiczek i człowieka. Mimo tych problemów, doświadczyłam też pozytywnych aspektów, takich jak doskonały przełożony – kierownik zmiany, oraz dwóch inżynierów procesu produkcji, którzy mnie szkolili na linii. Obaj inżynierowie mają ogromną wiedzę. Pomimo występujących problemów, podziwiam ich zaangażowanie w zarządzanie całą produkcją. Podsumowując, firma Persán we Wróblwicach ma wiele wyzwań do przezwyciężenia, takich jak chaotyczna organizacja produkcji i zaniedbane maszyny. Niemniej jednak, pozytywne doświadczenia związane z personelem kierowniczym i szkoleniami pokazują, że istnieje potencjał do poprawy. Kluczowe będzie zainwestowanie w nowe technologie i lepsze zarządzanie inwestycjami, co pozwoliłoby na podniesienie efektywności produkcji i stworzenie bardziej zorganizowanego środowiska pracy.

Były Pracownik z PW Mixing

W Persanie przepracowałem niecałe pół roku. Firma ma swoje plusy i minusy, ale ogólnie praca na mixingu bardzo mi się podobała. Czasami trzeba było trochę pogłówkować jak analiza płynu wyszła zła. A to dodać więcej soli, a to innym razem dodać więcej wody. Nudy nigdy nie było. Trafiłem też na dobry okres, gdzie nie było za dużo pracy na początku i można było na spokojnie się wdrożyć. Miałem też bardzo dobrą ekipę na Mixingu na swojej zmianie, a Pani kierownik Halina była bardzo w porządku. Zniechęciły mnie jedynie powtarzające się awarie, które wpływały znacząco na płynność pracy. Czasami trzeba było poczekać kilka godzin, aż problem zostanie rozwiązany. Z innymi działami m.in z laboratorium współpracowało mi się świetnie. Jedynie współpraca z działem utrzymania ruchu była bardzo przeciętna i bywały nieprzyjemne sytuacje. Nie wykluczam powrotu w przyszłości bo jeśli chodzi o zakłady produkcyjne w okolicy to Persan według mnie jest jednym z lepszych. Nie wiem jak w Persanie jest na liniach produkcyjnych, ale na mixingu praca fajna i satysfakcjonująca.

@Były Pracownik z PW Mixing

Można wiedzieć, w jakich okresach kiedy jest mniej pracy? A w jakich jest więcej? I co do wdrożenia, to jest tu jakiś czas przyuczenia, czy po prostu każe się pracowac i nie ma szczegółowego przygotowania nowej osoby przed postawieniem jej na stanowisku?

Agent 707

Na mixingu zanim zostaniesz sam to spokojnie 3 miesiące musisz być z kimś. Pracowałem 6 lat to wiem jak jest kogoś nauczyć, jeden łapie po miesiącu a innym trzeba 3 lub więcej. Musiałem wyjechać przez to się zwolniłem ale na mixingu nie jest źle. Nie wiem jak we Wroblowicach teraz jest ale na Krakowskiej było spoko.

@Agent 707

Dzięki za info, to trochę mnie uspokoiłeś, że na głęboką wodę nie rzucą człowieka :) Jaki stosunek pracownicy mają do nowych? Jest spoko atmosfera? Nie ma podkładania kłód pod nogi? Zarobki jak oceniasz? Płacą dobrze? Przez te 6 lat pracy Twojej, były regularne podwyżki?

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Persan Polska S.A.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na GoWork.pl pojawiło się 24 października kilka ogłoszeń.

@Mikser

Ja tam nie narzekam pracuje na PWD ( Proszkownia)jakiś czas na linii ja nie widzę żadnego powodu by nie być zadowolony z pracy. Na linii jest z trzech operatorów którzy są bardzo życzliwi do ludzi. Chłopaki operatorzy zawsze jak zaczynamy zmianę to pytają się jak samopoczucie każdego pracownika z osobna nie ma problemu by zastąpić jakiegokolwiek pracownika. Można z nimi porozmawiać o różnych sytuacjach jeżeli coś się dzieje nie dajemy rady czy coś To im mówimy chłopaki wtedy próbują jakąkolwiek to załagodzić tak spróbować nam pomóc w każdym możliwy sposób czy wesprzeć na palecie czy wesprzeć podczas zbierania proszków . Operator Sławek to bardzo dobry człowiek dbający o obsadę podczas produkcji zawsze uśmiechnięty i zabawny stara się zawsze rozwiązać jaką kolwiek sprawę pozytywnie bez tzw spiny. Widać że z każdym od Kierownik do Kontroli Jakości próbuje załagodzić jaką kolwiek sprawę gdy jest jakaś lipa. Ogólnie to zmiany z tymi operatorami są spoko. W porównaniu do zmiany Harrego. Może ktoś pomysli o tym że Takich ludzi ja operator Sławek można by było docenić i gdyby było ich więcej to lepiej by było na innych działach. :)

ania
@@Mikser

Proszkownia to mały zespół ludzi prowadzony przez operatora Sławka który jest pogodny, życzliwy i pomocny a przede wszystkim jest "do ludzi" i jest jednym z nielicznych Polaków. To jest obszar na którym jest ok być może właśnie dlatego że operatorem jest normalny człowiek????

Nieznajomy

Postaram się dodać wyważoną opinię pozbawioną emocjonalnych naleciałości, ale przyznaję, że naprawdę jest bardzo ciężko Zacznijmy od tego, że zaczynałem na początku tego roku od razu we Wróblowicach. Jeszcze na szkoleniu zapewniano mnie, że stawka będzie zupełnie inna. Ta była z goła odmienna po zaproponowaniu umowy stałej, a absolutnie nie jestem człowiekiem, który kolokwialnie mówiąc wali w (usunięte przez administratora). Staram się wciąć pracować jak potafię, nie mniej ze strony firmy ciężko szukać większego wsparcia. Natychmiast oczekują, że będziesz potrafił wszystko, a jeśli nie, to od razu się nauczysz. W firmie popularne są kradzieże (kradzione jest wszystko, od śniadań po drogie surowce) i persan jedyne co potrafi z tym zrobić, to postawienie przy wyjściu strażników, którzy przeszukają dokładnie wszystko to, co macie w torbach Miejsce pracy bywa niebezpieczne i bardzo żałuję, że nie mogę tutaj zamieścić zdjęć czy filmów. Rozlane płyny czy wszechobecne paletojemniki to norma, na magazynach nie da się pracować i odnaleźć niezbędnych materiałów. Wśród kadry kierowniczej ciężko o płynność informacji, dostajemy więc sprzeczne polecenia. A największy plus, który do tej pory przekonywał mnie, to grafik. Pracujemy w systemie 2+2, czyli 2x12h na dniówki i 2x 12h na nockach. Z tym, że obserwuję zjawisko powoli gotującej się żaby. Grafik robi się coraz bardziej niestabilny. I zalecam przyjrzenie się pracownikom zza wschodniej granicy

Zarobki takie jak sobie wywalczę? Co powiecie o pracy jako Project Logistics TL? Na Innowacyjną jest wystawiona teraz taka oferta. ogólnie widzę tez po innych, że widełki nie są chyba wcale podawane? Dlaczego? Widzę po opiniach, że ludzie przytaczali powody odejścia poprzednika. To ktoś w ogóle teraz aplikował czy pierwszy będę? Chciałem poznać przebieg rozmowy

Zostaw merytoryczną opinię o Persan Polska S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Persan Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Persan Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Persan Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 4 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Persan Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Persan Polska S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Persan Polska S.A.