Opinie o BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. w Warszawa

Jeśli brał ktoś teraz niedawno udział w szkoleniu to może je opisać? chce być z tym na bieżąco już z rok temu ktoś przedstawiał warunki takie jak to, że nie były zbyt elastyczne i nie mogłeś sobie wybrać zakresu, teraz jak z tym jest? określenie mglistego systemu mnie zastanowiło

Moni Nowy wpis

Słaby punkt tej firmy to atmosfera. Owocowe dni, kawa i herbata, enelmed to juz troche za mało żeby się wyróżniać. System szkolen jakiś mglisty. Zwykłe korpo i tyle.

Becia

Słabe zarządzanie. Pensja dla juniora śmiesznie niska. Plus to praca z domu, nikt tego nie sprawdza. Wystarczy że powiesz ze masz katar.

@Becia

I co z tego, że masz katar? Możesz przy tym wyszczególnić o jakie juniorskie stanowisko chodzi? ja widzę tylko jedna ofertę dla GL&R Junior Accountant’a. ciekawi mnie o jakiej kasie mowa i co w zarzadzaniu może być tak słabego?

AP

Strata czasu na rekrutację. Zawracają głowę długim spotkaniem, testem z wiedzy, dają sobie aż miesiąc na odpowiedź, po czym i tak się nie odzywają. W zgłoszeniu trzeba było podać oczekiwane wynagrodzenie. Na rozmowie kręcą nosem na podaną stawkę, pytają, ile jest do negocjacji, ale oczywiście budżetu nie podają. Ponadto w ogłoszeniu była mowa o umowie na czas nieokreślony, więc wydawało mi się, że to będzie 3 miesiące próbnego + nieokreślony. Otóż nie. Pierwsza umowa jest na 8 miesięcy.

Nick Nowy wpis
@AP

Pensje są niziutkie, malutkie, a system podwyżek mocno niejasny.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Na jakie wsparcie w BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Dzień dobry, tak tylko dla pewności względem ten poprzedniego wątku to ta oferta na stanowisko Field Application Specialist jest jeszcze aktualna? Jeśli tak to proszę mi opowiedzieć o warunkach zatrudnienia, ponieważ mam zamiar aplikować. jak oceniacie współpracę? Zastanawiam się przy tym na ile jest teraz rentowna?

Becia

Jest tu od maja aktywną ofertę pracy GL & Reporting Senior Accountant, nikogo nie znaleźli jeszcze? Bo się zastanawiam czy aplikować, ale dziwne że tyle czasu trwałaby rekrutacja. Trudno jest się do nich dostać? Wymagają 4 lat doświadczenia, na ile cenią takie osoby? Chcę mienić pracę, bo teraz słabo zarabiam więc to dla mnie ważna kwestia. I są ponoć możliwości pracy hybrydowej , jak to dokładnie działa?

HR @Pracodawca
@Becia

Dzień dobry, niestety nie wiem skąd GoWork bierze nasze ogłoszenia, my tu nic nie publikowaliśmy i niestety nie mamy wpływu na jego zamknięcie i usunięcie:-( Rekrutacja na na stanowisko GL & Reporting Accountant jest już zamknięta. Zapraszamy do śledzenia naszych ogłoszeń w przyszłości na Pracuj.pl, na naszej stronie https://careers.biomerieux.com/ lub na portalu Kariera w Finansach oraz do aplikowania. Praca hybrydowa w systemie 2 dni z biura + 3 dni z domu. Pozdrawiam serdecznie, HR

Gall

Nie powiem, że firma ma same minusy, bo byłoby to kłamstwo ale są to minusy, które całkowicie skreślają tę firmę w dłuższej perspektywie. Na pewno można dobrze poznać SAPa, procesy jakie przejmują takie spółki jak ssc od lokalnych firm, czy podszkolić angielski (tutaj tylko w daily work, żadnych super kursów jak wspominają na rozmowie nie ma, a przynajmniej nie było do tej pory). Przechodząc do rzeczy to największym minusem tej firmy jest szefostwo, zarówno poziom managerów, jak i sama góra. Managerowie bez kwalifikacji do bycia managerami ale długo w firmie więc wiadomo, o swoich trzeba dbać i przekłada się to również na pracowników niższego szczebla. Nie liczy się jakie masz wyniki, jak pracujesz, co robisz i jak robisz tylko czy szef Cię lubi, jeśli tak możesz być pewny/a, że podwyżka będzie większa, a awans nadejdzie lada dzień. Bardzo krzywdzące podejście. Dodatkowo niedawno firma uzależniła podwyżki pensji od decyzji managerów, mają realny wpływ na to komu i ile się należy, a to prowadzi do dyskryminacji na wielu polach. Patrząc na takie działania nie można mówić o świetnej, rodzinnej atmosferze jak jest ona kolorowo przedstawiana na rozmowach przez HR. Atmosfera to morze hipokryzji, wzajemnych niewypowiedzianch pretensji i udawania. Jeśli szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł/mogła się rozwijać, gdzie będziesz doceniany/a i poczujesz team spirit to nie polecam.

Iwona
@Gall

Ale w sumie firma byłaby spoko na początek, żeby trochę doświadczenia wpadło? Ktoś taki zielony jak ja ma szansę się dostać? W ogóle to wydawało mi się, że managerowie zawsze mają wpływ na to kto i czy dostanie podwyżki, bo w końcu widzą kto jakie ma wyniki. Czyli one nie są przyznawane tylko na podstawie osiągnięć? W ramach działu duże są te różnice jeśli chodzi o wysokość podwyżki?

@Gall

Dzien dobry, tu Marek czyli „sama góra” ???? Wypowiem się bezposrednio skoro ponoć nasz HR „koloryzuje” Każdy sygnał, chocby taki (szczesliwie) odosobniony, jest dla nas wazny, i postaramy się zrozumiec wewnetrznie motywacje akurat takiej wypowiedzi. Wracając do "minusów" : Co do „starych” managerow, poza mna i HR jest ich czterech – 2 w Polsce i 2 w Argentynie, na obecnych stanowiskach pracuja 3 lata, a w gole w firmie lat 6,5. Czy jest to „długo” każdy oceni sam, ale raczej nie można o nich powiedziec ze sa zasiedziali. Czy nie mają kwalifikacji? Są szkoleni zarówno w Polsce jak i w centrali a zakres szkolen jest bardzo szeroki – od tradycyjnego zarzadzania ludzmi po mniej oczywiste szkolenia z zero waste, biais w ocenie czy (wkrótce) z gapów generacyjnych. Nie sadze zatem by brakowało im „kwalifikacji”. Dodam ze połowa z nich to promocje wewnetrzne, reszta przyszla do nas z kierowniczych stanowisk z innych (renomowanych) firm. Wiec chyba tez dobry mix Kładziemy bardzo duzy nacisk na szacunek i róznorodnosc, Wystrzegamy się wszelkiej dyskryminacji płci wieku, przekonan, czy wspomnianych "kumoterstw" a o rozwój pracowników dbamy razem z pracownikiem ktory sam wybiera szkolenia a nie jak to jeszcze często bywa poprzez odgornie narzucone szkolenia. Wynagrodzenia sa podparte corocznym badaniem zewnetrznym oraz kalibracja miedzy działami. Słowem podwyzki sa uzaleznione od wynikow pracownika, zaangazowania, sytuacji na rynku i oczywiście budzetu. Każdy awans poprzedzony jest komunikacja globalna i zacheceniem do aplikowania. Osobiscie nie widze bardziej przejrzystych i sprawiedliwych zasad. Nic sie tez "ostatnio" nie zmieniło a w/w zasady funkcjonują od lat. Natomiast prawdą jest ze o podwyzkach i awansach decyduje przełożony – wydaje mi się ze nikt jeszcze lepszej praktyki nie wymyslił i nie bardzo wiem kto inny miałby to robic? Przykro mi ze nie znalazł(a) Pan(i) swojego miejsca u nas, pozostaje mi zyczyc aby nowe miejsce pracy spełniło te oczekiwania. Marek Gładyszczak, NB : bardzo dziękujemy za te informacje zwrotna, każda opinia jest dla nas ważna i pozwala nam się rozwijać.

Czy firma BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Według mnie nie jest i było to jednym z powodów zakończenia współpracy. Widać gołym okiem że mężczyźni w tej kwestii jak i awansów są traktowani poważniej.

HR Business Partner bioMerieux

Uprzejmie informuję, że w bioMerieux SSC Sp. z o.o. kierujemy się absolutnie zasadą równości płci w płacach. Wysokość wynagrodzenia związana jest ze stopniem zaszeregowania (job level) a nie z płcią pracownika. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

HR Business Partner bioMerieux
@123

Zarówno awanse jak i poziom wynagrodzenia opierają się w naszej firmie na obiektywnych kryteriach przyjętych przez firmę, wypracowanych wraz z wszystkimi menadżerami oraz siatce wynagrodzeń opartej na poziomie zaszeregowania i bench markach z rynku. Kryterium płci absolutnie nie ma tu zastosowania.

Tak, Płec (oraz inne niezwiazane z wykonywana praca kryteria) nie są w ogóle brane pod uwage przy ustalaniu płac czy stanowisk. Co więcej w bioMerieux SSC proporcja kobiet na stanowiskach kierowniczych porównywalna (delikatnie wyższa) anizeli proporcja kobiet w firmie.

@Marek

I tak z ciekawości tylko czy innym Panom to nie przeszkadza? Jak tu wygląda aktualnie atmosfera pomiędzy ludźmi?

@Kamila

Jezeli Panowie oczekują że będą zarabiać na porównywalnych stanowiskach wiecej od kobiet, tylko dlatego ze są mężczyznami to powinni szukac pomocy a nie pracy. Oczywiscie nie wpływa to na (doskonałą) atmosfere w pracy, bo ten temat po prostu nie istnieje

@123

Zgadzam się z tą opinią, wcześniej w teorii wynagrodzenia były takie same ale teraz każdy dostaje inne podwyżki, według uznania managera, a to niestety prowadzi do nierówności i dyskryminacji, nie tylko pod względem płci, można dostać wyższą premię, bo po prostu zostałeś polecony przez managera do pracy albo Ciebie bardziej lubi niż innych, chore.

@HR Business Partner bioMerieux

Są zespoły, w których ma to zastosowanie, a jakakolwiek równość pracowników to fikcja.

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko Senior Accountant w BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy. Informacje, które przekażecie mogą okazać się przydatne dla innych użytkowników.

HR

Nie prowadziliśmy w ciągu ostatnich lat rekrutacji na stanowisko Senior Accountant w bioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.

@HR

Czyli osoba na danym stanowisku stabilnie od lat się utrzymuje? Można się dowiedzieć jak wobec tego tu w firmie prezentuje się stażowy system związany z podwyżkami? Padła wzmianka, że co roku, to jest jakoś indywidualnie oceniane? Można poznać podstawy?

Ewelina

Czy ktoś wie i będzie mi w stanie powiedzieć na jakie rzeczywiste wynagrodzenie można liczyć w firmie na stanowisku GL Reporting Accountant? Obecnie rekrutują na to miejsce. Może był ktoś na rozmowie i podzieli się opinią na temat jej przebiegu?

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. na stanowisku Web Developer? 22 sierpnia pojawiły się ich ogłoszenia na GoWork.pl.

HR

Nie mamy stanoiwiska Web Developer w bioMerieux SSC Europe, zapewne chodzi o naszą drugą spółkę bioMerieux Polska. Proszę o kontakt z HR bioMerieux PL: joanna.sobon-jaskiewicz@biomerieux.com

Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko Web Developer w firmie BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.. Czy mogę liczyć na 9200 , jeśli chcę pracować na Web Developer?

HR

Nie mamy takiego stanowiska w bioMerieux SSC Europe, zapewne chodzi o rekrutację do naszej drugiej spółki, bioMerieux Polska. Proszę o kontakt z HR Biznes Partnerką z bioMerieux Polska: joanna.sobon-jaskiewicz@biomerieux.com

RD86

Dzień dobry, czy istenieje możliwość pracy 100% zdalnej? Mieszkam w innym mieście a jestem bardzo zainteresowany pracą na stanowisku Customer Service & Master Data Specialist. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w tym obszarze. Pozdrawiam, RD

@RD86

Mamy sytuacje "prawie" 100% pracy zdalnej (nasza kolezanka pojawia sie w biurze +/- raz w miesiacu). Jednak są to sytuacje wyjątkowe i indywidualne. Stoimy na stanowisku że brak jakiegokolwiek kontaktu z firmą i współpracownikami na miejscu nie buduje relacji, na których nam bardzo zależy.

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. na stanowisko IT Specialist?

HR

W SSC nie rekrutujemy na stanowisko IT Specialist, nasza druga spółka, bioMerieux Polska ma takie stanowisko, my nie.

@HR

A tak dla jasności w takim razie z dziedziny IT to jakie tutaj są stanowiska do obsadzenia?

Dariusz

Widziałem ofertę pracy Specjalista ds. administracji sprzedaży Q2C. Jak wyglądają place ? Pracuje się zdalnie ? Jeśli tak to czy można z tego zrezygnować? ( Żona też pracuje zdalnie ) :)

Karol
@Dariusz

To może niech żona zrezygnuje? :D A tak na poważnie - jakieś doświadczenie w ogóle masz już w tym temacie?

@Dariusz

Pracujemy hybrydowo, 2 dni z biura + 3 dni z domu, ale jeśli ktoś ma życzenie można pracować 100% z biura.

Justyna

Hej, Chce złożyć CV na stanowisko ap junior account. Od 3 lat jestem na tym stanowisku w firmie Nestle. Mam kilka pytań i proszę o wyrozumiałość. Ile lat czeka się na podwyżkę ? Czy jest jakaś matryca szkoleniowa? Praca hybrydowa ok, tylko jak to wygląda w praktyce... Ile dni w biurze tygodniowo,a ile w domu? Czy mogę wybrać które dni spędzę biurze? Jest jakiś ekwiwalent za zużycie energii w domu ?

@Justyna

Przegląd wynagrodzeń i podwyżki są u nas co roku. Co do szkoleń - na czas wdrożenia nowego pracownika szkolenia są rozpisane dokładnie, pracownik wie, z czego musi zostać przeszkolony i kto za to odpowiada. Jeśli chodzi o szkolenia i rozwój, to co roku przygotowujemy plany szkoleniowe - pracownicy ustalają ze swoimi przełożonymi, jakie szkolenia są im potrzebne i potem są realizowane. Praca hybrydowa 2 dni w biurze + 3 dni w domu, dni z biura ustala się z przełożonym. Na ten moment nie mamy ekwiwalentu za zużycie energii, ale planujemy go wprowadzić. Zachęcam do aplikowania:-)

xyz

Dzień dobry. Jakiej marki auta otrzymują pracownicy terenowi? Czy auta można wykorzystywać prywatnie (+weekedny/urlopy)?

Firma fajna na sam początek kariery. Z plusów: -dofinansowanie karty miejskiej, godziny pracy, raczej brak nadgodzin -można się sporo nauczyć m.in. obsługi SAP od zera -pracuje kilka fajnych osób, ale z samą atmosferą bywa różnie Z minusów: -zarobki na warunki warszawskie raczej słabe, ewaluacja zaroków po 10 latach też trochę o tym świadczy -możliwości awansu są, ale raczej ograniczone (bardziej liczy się staż niż zaangażowanie) Ogólnie raczej miło wspominam czas spędzony w BioMerieux, chociaż widać, że to małe korpo i potencjał też jest mniejszy. Warto popracować jakiś czas i pójść dalej.

Jaki jest okres rozliczeniowy w BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

HR

Wynagrodzenie jest u nas wypłacane na koniec miesiąca, najpóźniej ostatniego roboczego dnia miesiąca.

Zostaw merytoryczną opinię o BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 8 ocen.

BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.