logo Bilfinger GVA Real Estate Services Sp. z o.o.

Bilfinger GVA Real Estate Services Sp. z o.o.

Warszawa

Opinie o Bilfinger GVA Real Estate Services Sp. z o.o.

Doppel 2016-05-09 19:51:16
Owszem, poszukują pracowników do działu Real Estate z językiem niemieckim. Proszę przygotować się na nieprofesjonalne podejście do rekrutacji. Test ze znajomości księgowości po niemiecku, standardowe testy z Excel i rozmowa z przedstawicielem firmy. Ostateczna ocena nie jest wypadową całości testu, jeśli wypadliście na pierwszym teście słabo, od razu wam podziekują, nawet nikt nie przyjdzie z wami porozmawiać twarzą w twarz. Weryfikacja wiedzy księgowej oparta o 5 pytań testowych, testu wielokrotnego wyboru. Jeśli nie wiecie - ŚMIAŁO STRZELAJCIE. Widać firmie nie zależy na pozyskaniu pracownika, a cwaniaczka/kogoś komu akurat pytania podpasują. Ale czego się spodziewać po polskim oddziale firmy...
1
Job 2016-05-15 19:56:28
@Doppel: możesz podać jakiś przykład z testu z Excela. Wybieram się do nich na rozmowę. Twój opis rekrutacji mocno zniechęca do firmy a pierwszy kontakt był naprawdę ok
Bilfinger HR 2016-05-20 13:16:50
Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat firmy i procesu rekrutacyjnego.

Szczegółowy zakres wymagań wobec kandydatów jest przedstawiony w ogłoszeniu o pracę. Kilkuetapowe, ustrukturyzowane procesy rekrutacyjne są standardem na rynku, pozwalają rekruterom w sposób najbardziej obiektywny i sprawiedliwy weryfikować wiedzę i umiejętności kandydatów oraz decydować o zakwalifikowaniu ich do kolejnych etapów. Nasze testy są zaprojektowane tak, aby kandydat mógł wykazać się swoją wiedzą, znajomością języka niemieckiego oraz logicznym myśleniem, bez możliwości „strzelania” odpowiedzi. W przypadku, gdy wynik testu merytorycznego jest poniżej 50%, kandydat jest o tym informowany po drugim etapie (test Excel), a jeśli wyraża takie życzenie, test może zostać omówiony. Każdy kandydat otrzymuje od rekrutera informację, że możemy powrócić do danej rekrutacji w przyszłości, gdy kandydat poszerzy swoją wiedzę i kompetencje zawodowe.

W swojej wypowiedzi podkreśla Pani „pozostawienie samej sobie w pomieszczeniu”. Pragniemy zauważyć, iż kiedy kandydat przybywa na spotkanie przed ustalonym czasem, wówczas nie zawsze rekruter jest od razu dyspozycyjny, aby rozpocząć kolejne spotkanie. Jako organizacja cenimy zarówno czas kandydata jak i czas naszych pracowników, niemniej zdarzają się sytuacje, kiedy kandydat przybywając przed czasem musi chwilę zaczekać, o czym jest zawsze informowany.

Dążymy do tego, aby proces rekrutacji był jak najbardziej profesjonalny, przejrzysty i przyjazny, a nasi rekruterzy są zawsze otwarci na wszelkie pytania, które pojawią się podczas lub po spotkaniu rekrutacyjnym.
5
Aplikant 2016-06-09 22:21:07
Miałem okazję odbycia procesu rekrutacyjnego na Specjalistę ds. Administracji. Niestety ogłoszenie o pracę wprowadza w błąd, gdyż analiza umów najmu nie bazuje wyłącznie na obliczaniu opłat eksploatacyjnych i indeksacji. Są 3 etapy rekrutacji: I Test znajomości j. niemieckiego - mylna nazwa - test poprawnego obliczania indeksacji (czas 20 minut) II Test znajomości excela - 2 zadania na analizę danych, 2 zadania w j. angielskim na temat wyszukiwania i zestawiania danych. Reasumując: stanowisko pracy dla analityków, pracowników działów kosztów eksploatacji, nie ma to nic wspólnego z administracją w ujęciu biurowym. Weryfikacja j. niemieckiego na podstawie poprawności podania odpowiedzi na teście. Brak weryfikacji ustnej. Ogólnie ocena dostateczna.
1
Bilfinger HR 2016-06-13 16:08:05
Dziękujemy za podzielenie się opinią o naszej firmie i procesie rekrutacyjnym.

Pragniemy sprostować kwestię dotyczącą weryfikacji języka niemieckiego. Jednym z etapów rekrutacji jest test z analizy umów najmu w języku niemieckim, także nie jest to test sprawdzający jedynie umiejętności językowe, ale też czytanie ze zrozumieniem oraz umiejętności analityczne. Następnie test jest omawiany przez Team Leadera w języku niemieckim, przez co weryfikowany jest poziom znajomości tego języka w mowie.

Dokładamy wszelkich starań, aby testy rekrutacyjne były zaprojektowane tak, aby umożliwić udział w rekrutacji zarówno osobom posiadającym doświadczenie w branży nieruchomości jak i w innych branżach, czy absolwentom studiów wyższych. Na ten moment nie otrzymaliśmy uwag dotyczących zbyt wysokiego poziomu trudności testu, tym samym Pana uwaga jest dla nas szczególnie cenna.
2
brut 2016-07-03 11:22:04
Doceniam to, że w końcu można przeczytać na jakimś forum konkretne i bardzo szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji i warunków pracy to bardzo ważne dla ludzi poszukujących zatrudnienia. Bardzo się ciesze, że jest wiele aktywnych ogłoszeń na pewno business konsultant będzie oblegany
Zostaw swoją opinię o Bilfinger GVA Real Estate Services Sp. z o.o. - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bilfinger GVA Real Estate Services Sp. z o.o.