Opinie o ALSO Polska Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ALSO Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie ALSO Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ALSO Polska Sp. z o.o. w Wrocław

Janusz

Słaba firma 0 organizacji kierownik po znajomości kadra kierownicza czyli liderzy i reszta najsłabszą w całej okolicy byle magazynier więcej potrafi nie polecam nikomu

@Artur

Jaki awans? Tu awans dostają tylko " kolesie". XcMożesz zaharować się na śmierć i ŻADNEGO AWANSU nie dostaniesz. Kolesiostwo. I tyle.

Zdegustowany kandydat

Dzień dobry, Na wstępie chciałbym odradzić każdemu kontakt z firmą Also. Brałem udział w rekrutacji na stanowisko Sales Account Manager. Pierwszy kontakt i pierwszy etap rozmowy rekrutacyjnej miałem na początku kwietnia 2023r. Rozmowa przebiegła w miare okej, Pani Barbara z HR wywarła na mnie całkiem pozytywne (bynajmniej miłe) wrażenie. Po niedługim czasie otrzymałem informacje z zaproszeniem na drugi etap rozmowy, wraz z Panem Marcinem G. Podczas drugiego etapu rozmowy Pani z HR niejednokrotnie opuszczała spotkanie, sprawiała wrażenie, że nic jej sie kompletnie nie chce i jest z nami tu za karę. Pan Marcin G. zadawał pytania na które odpowiadałem, również bez specjalnego zaangażowania. Problem pojawił się w momencie, kiedy Pani Barbara oznajmiła, że w ciągu około 2 tygodni (docelowo max połowa maja) na pewno dostanę informację zwrotną na temat procesu rekrutacji. Po prawie trzech tygodniach bez odpowiedzi postanowiłem zadzwonić do Pani Barbary, nie odebrała ode mnie telefonu. Po zostawieniu wiadomości SMS oraz mailowej z prośbą o informacje niestety również nie skontaktowała się ze mną. Również po próbie kontaktu z działem HR w Warszawie - Pani, która jest tam prawdopodobnie szefową HR obiecała, że sama uruchomi "dochodzenie" w sprawie braku odpowiedzi. Jak łatwo się domyśleć - nie odezwała się do mnie :) Po tygodniu (czyli już 4 tygodnie od drugiego etapu) próbowałem się skontaktować z P. Marcinem, niestety był na urlopie. W piątym tygodniu pan Marcin powiedział, że proces się przedłużył do maksymalnie połowy czerwca i na 100% otrzymam telefon/maila z odpowiedzią, osobiście od niego. Dodał, że P. Barbara z HR (z którą miałem rozmowę) niestety już nie pracuję w ich firmie (dodał ironicznie, że " na szczęście nie pracuje " - śmiechu warte, mówić coś takiego potencjalnemu kandydatowi do firmy). Oczywiście jak można się domyśleć, temat został kompletnie olany przez P. Marcina i żadnej informacji zwrotnej (mimo zapewnień) nie otrzymałem. Podsumowując grubą kreską - nie polecam żadnej osobie, która szuka pracy, aplikować tam na jakiekolwiek stanowiska biurowe. Mają kompletnie w poważaniu kandydatów, nie szanują czasu i nie umieją odpowiedzieć na proste pytania w określonym czasie. Duży minus. Kompletnie zmarnowany czas.

Mariusz
@Zdegustowany kandydat

Brak poszanowania kandydatów aplikujących o pracę, poświęcających swój czas, ponoszących koszty logistyczne jest czymś godnym potępienia. Takie osoby w Also powinny być zwolnione. Słowa mają za wielkie (usunięte przez administratora)!? Zachodnie standardy rekrutacji są takie, że osoba która nie jest brana pod uwagę automatycznie otrzymuje odpowiedź negatywną ! A nie robienie komuś złudnych nadziei ?! 5 tygodni gość czekał na odpowiedź, a przez ten czas może stracił inne szanse na pracę ! W ogóle po co dwa etapy rekrutacji ?! Tym bardziej chore ! Życzę tej osobie żeby znalazła prace o jakiej marzy wśród normalnych ludzi.

Kandydat-już nie

Szczecin, rekrutacja na księgowego. Rozmowa przebiegła w atmosferze szczecińskiego korpo, czyli w tyle do międzynarodowych standardów. Pani z HR zrobiła na mnie negatywne wrażenie, dąsała się już na wspomnienie przeczytania opinii na GoWork mimo, że akurat wspomniałam opinię pozytywną. Przy obecnej sytuacji i mnogości ofert miłoby było dotrzymywać danego przez siebie słowa i odpowiedziec odnośnie podjętej decyzji. Nawet mnie nie zdziwiło, że trójka szanownych kierowników rzuca słowa na wiatr. Oferta raczej dla juniorów lub osób nieznających swojej wartości.

@Karolina

Jestem zaskoczony tą opinią, aż dopytam jakie jest imię osoby która zajmowała się rekrutacją bo naprawdę ciężko uwierzyć. Atmosfera jest przyjemna, zespoły integrują się między sobą, zarząd wykazuje zainteresowanie i pomocną dłoń przy różnego rodzaju projektach. Od nie jednej osoby usłyszałem jak to tutaj się lepiej pracuje, są lepsze warunki/relacje z ludźmi.

Cześć, jest teraz opcja na Stażysta w Dziale Rozliczeń. Raczej się podejmę, bo to zbieżne z controllingiem na moich studiach. Zastanawiam się jednak na ile według was potem warto zostać o ile by mi zaproponowali dalsza współpracę. Jak potem ścieżka kariery na dziale wygląda?

jaszczurka Nowy wpis

Rekrutacja do księgowości w Szczecinie, mimo zapewnień, miesiąc po rozmowie wciąż brak feedbacku.

Administrator Nowy wpis

Firma ALSO Polska Sp. z o.o. niedawno zakończyła rekrutację na stanowisko HR Business Partner. Jak oceniacie poziom trudności rozmowy?

a taki młodszy specjalista ds. skarbu? Taka oferta mi się od nich pokazała i myślę nad nią zwłaszcza, że to opcja hybrydowa, co jest dla mnie wygodne. Nie widzę by pisano tutaj o tej ofercie wprost, mógłby się ktoś wiec na to zdobyć? Pod jakim względem warto? jaka jest dalsza ścieżka kariery?

Rozmowę kwalifikacyjną w ALSO Polska Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Junior Accounting Specialist with English?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Nikt

Coz to byla najgorsza firma w jakiej pracowalam my polaki jestesmy ponizani przez ukraine ktora wiecznie siedzi na telefonie do ciebie sie przyczepia Jak pojdziesz ,, zbyt Często” do toalety a do Ukrainek nikt nic nie powie , okradaja cie z pieniedzy naprawde najgorsza firma jaka isntnieje

Owocowa środa

Firma ALSO Polska wykazuje się zerowym szacunkiem do kandydatów biorących udział w rekrutacji. Podczas rozmowy sami zapewniają, że informują o swojej decyzji nawet, jeśli jest negatywna. Jest to bzdura i po rozmowie kwalifikacyjnej kontakt się urywa. Mój znajomy został potraktowany identycznie, więc instrumentalne traktowanie ludzi to u nich standard.

Oluś
@Owocowa środa

Zastanawia mnie tylko w czym problem skoro docelowo jest to deklarowane? A tak z ciekawości była to może ta oferta stażowa, która teraz wisi czy bardziej ofertą dla Accounts Payable Accountanta? Tylko takie dwie oferty od nich obserwuje i ciekawi mnie przebieg samej rozmowy. padały jakieś testowe pytania?

Owocowa środa
@Oluś

Nie rozumiem do końca pytania z pierwszego zdania. Poświęcasz swój czas (w moim wypadku były to 3 godziny - 1 godzina rozmowy i 2 godziny na test ze znajomości Excela). Pan, który prowadził rekrutację sam zapewnił, że oczywiście da znać bez względu na decyzję. Po tym wszystkim nie wysłali nawet szablonowego mejla z podziękowaniami za zainteresowanie. Jest tutaj więcej podobnych komentarzy, więc tacy po prostu są. Obiecują coś, czego i tak nie mają zamiaru zrobić. Duże czerwone światło. Oferta o której mowa to Młodszy Specjalista ds. Rozliczeń / Junior Claiming Specialist. Sama rozmowa to standard. Pytania o profil kandydata, przejście przez CV i obowiązki na wcześniejszych stanowiskach i wyjaśnienie na czym polega stanowisko na które się aplikuje. Dodatkowo, jak wspomniane zostało wyżej, umawiają się na przesłanie testu z Excela, który trzeba odesłać w ciągu dwóch godzin. Nie wydaje mi się, żeby robili to w przypadku rekrutacji do AP, ale kto ich tam wie.

@Owocowa środa

Mnie właśnie ciekawi to w jaki sposób sam pracodawca potem reaguje na te komentarze które podkreślacie. Jeśli większość z rekrutacji w ten sposób się „kończy” to ciekawe jakie jest potem podejście innych już w trakcie samej pracy. mam na myśli właśnie projekty i tym podobne. ktoś teraz pracuje i by opowiedział?

Jest teraz sezon stażowy? Widzę, że parę tygodni temu o jeden typ padło pytanie a teraz na stronie z ofertami są dwie opcje. Jest tu ktoś obeznany w temacie? Dział Ciso vs Dział Rozliczeń? Który byście wybrali i dlaczego? liczę na merytoryczne wsparcie. Trudno jest się dostać?

bodek

Pracowałem kiedyś w Also na Daniszewskiej i było spoko, a jak atmosfera w przeniesionym do Pruszkowa magazynie?

Gasparczewski

Rekrutacja w Firmie Also w Szczecinie porażka czekanie łaskawe na firmę i 2 etapowe rozmowy rekrutacyjne o które trzeba pisać e-maile żeby wogóle się odbyły.

Basia
@Gasparczewski

Pisanie maila po drugą rozmowę? a gdybyś się nie odezwał to ta druga nie będzie zrealizowana? Ja akurat jestem tuz ofertą na staż, przyjęcia wyglądają podobnie? Interesowała mnie atmosfera w handlowym oraz ogólne podejście do osób przyuczających się. był ktoś i miałby opinię?

Iga

Celuję do Szczecina w tę ofertę pracy Młodszy Specjalista ds. Rozliczeń. Coś tutaj czytałam o "atmosferze szczecińskiego korpo" w negatywnym sensie, ale to była opinia kandydata po rozmowie rekrutacyjnej. A co napiszecie, pracując tu na dłużej i mając obraz od wewnątrz? Widzę, że tu opinie są strasznie podzielone, magazynierzy chyba najgorsze zostawiają...

Artur
@Janusz

Jeżeli uważasz, że przełożeni mają niewystarczające kompetencje, może mógłbyś starać się o awans i spróbować przejąć te obowiązki? Napisz proszę, czy praca jest zmianowa, a grafik na tyle elastyczny, że można go ułożyć według własnych potrzeb? Umowy o pracę są długoterminowe i dają stabilne zatrudnienie? Twoja opinia niezależnie do tego, czy jest pozytywna, czy negatywna na pewno wiele wniesie do dyskusji.

@Artur

Czy w ALSO Polska Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Pracownik Also

Tak, bony świąteczne są. W grudniu dostaje się również prezenty od zarządu, niektórzy przełożeni również dodają coś od siebie swoim zespołom.

@Pracownik Also

Nie piszbzdur bo żaden, ŻADEN PRZEŁOŻONY nie didaje nic od siebie a prezentypaczki i inbe dostają tyljo pracownicy ALSO, pracownicy agencji mogą się oblizać. Proszę, nie koloryzuj- tu nikt nikomu niczego od siebie nie daje

Magda

@OP co to znaczy prawie mobbingowa?

Yt
@Magda

Teraz będzie ok

Xyz
@Magda

To znaczy że pracownik niższego szczebla nie ma na co liczyć. Jest się poganianym, optymalizowanym i tak dalej. Często jest tak, że nie możesz odpowiedzieć nic osobie z innego działu bo masz zbyt niskie stanowisko i cytuje "nie jesteś osobą do rozmowy". Nowy pracownik ma zawsze ciężko bo nikt go nie chce uczyć i później zostawać po godzinach. Przełożeni bywaja różni, jednak warto wiedzieć że to wszystko od lat pracuje w korporacji więc przesiąknięte jest przedmiotowym traktowaniem człowieka. Atmosfera też przeciętna, niby wszyscy się lubią ale jednen mały błąd i od razu skarga do przełożonego. Dochodzi do tego manipulacja-część ludzi wierzy w bajki, reszta szuka pracy.

@Xyz

Mam odmienne zdanie O jakim stanowisku mówisz? Jestem ciekaw kto to niby tym złym przełożonym jest?

Objektywny

Są rzeczy do dopracowania jak wszędzie. Ale robota stabilna , benefity jak wszędzie szału nie ma ale jakoś źle też nie jest. Kierownik elastyczny da się dogadać. Pieniądze mogły by być lepsze jak wszędzie ale atmosfera fajna i to jest ok.

Hanna
@Objektywny

Mogłaby być lepsza wypłata - może zaczniesz od napisania tego, właśnie jak to wynagrodzenie wygląda? To naprawdę by było dla mnie pomocne, dzięki, pozdrawiam

@Hanna

Zależy od rodzaju umowy, stanowiska czy zespołu w którym pracujesz. Masz stanowiska z pensja bez szału ale masz również i te, które przyciągają pracowników z konkurencji + są premie. Wiadomo jak jesteś na stanowisku, które udziela się w zyskach firmy (np. sprzedaż produktów z dużym przychodem) to masz wysoką pensje i częste premie, a na innych zapewne pensja rynkowa. Wiem, że ci co siedzą w sprzedaży i zajmują się partnerami nie narzekają

Kandydat-już nie

@Kandydat-już nie

Aż teraz strasznie ciekawa jestem czy będą tutaj częściej zaglądać i próbować weryfikować kto co mógł tu napisać. Może focha strzeliła właśnie za to, że tu przychodzisz i czytasz i dlatego brak odp?

@Karolina

A nie wiem, pewnie właśnie tak. W każdym razie ludzie z chwiejnym ego nie powinni zajmować się rekrutacja bo to wygląda po prostu śmiesznie. Atmosferę w pracy kreuje szefostwo więc naprawdę łatwo ją sobie wyobrazić. Współczuję pracownikom.

@Kandydat

W sumie to chyba nie wiadomo na 100% czy jest czego współczuć, w pracy w zasadzie może być inaczej... Tak z ciekawości to ktoś z zatrudnionych może się co do tego odnieść? Jakie obecnie są tu relacje z szefostwem i ogólnie między innymi ludźmi?

Hanna

Ktoś tutaj z komentujących zwrócił moją uwagę wpisem, że oferują stabilną pracę mimo wszystko. Można więcej informacji prosić, jaka umowa wobec tego jest oferowana? Jest szansa na UoP na czas nieokreślony?

Eks

Zwalniają ludzi, na start w 90% przypadków masz zlecenie

Edward
@Eks

W 90% przypadków? Czyli pozostałe 10% może liczyć na UoP, a reszta nie? Wiesz może od czego to zależy? Powiedz jeszcze, co takiego się dzieje, że zwalniają? Tną koszty ze względu na jakieś problemy finansowe czy jak?

@Hanna

Nie wiem skąd wzięło się to 90% na zlecenie. W zespole w którym pracuje przynajmniej połowa ma UoP, reszta osób ma inne ze względu na np. ich dostępność czy też preferencje. Przeważnie na zlecenie dostają praktykanci czy stażyści, aby mogli połączyć pracę ze studiami. Nie słyszę żeby zwalniali tak ludzi, przeważnie jak ktoś odchodzi to dlatego, że zmienia specjalizacje. Na pewno problemów finansowych firma nie ma, Pracownicy są nagradzani za dobrą pracę, otrzymują premie, są organizowane kolacje w ramach dobrych wyników.

Zdegustowany kandydat

Mariusz
@Zdegustowany kandydat

Byly pracownik

Pracowałem w Pruszkowie na magazynie , umowa zlecenie , pracy nie polecam bajki opowiadają by zatrudnić bo mają nawał pracy ,a gdy pracy nie ma dają kopa i zwalniają bez powodu , kierownictwo to jakaś pomyłka przychodzisz na magazyniera a każą wszytko robić idz tu idz i tam , wazeliniarstwo jest dobrze znane w tej firmie i starsi pracownicy wiedzą jak polerowa(usunięte przez administratora)

Artur

Nie przesadzasz trochę? Jak ty jesteś szczęśliwy w pracy to napisz jakie warunki to powodują. Chętnie dowiem się jakie plusy tu widzisz. Jak już się uda dostać umowę o pracę to są zapewnione jakieś benefity? Dają coś z socjala?

Janusz

Denerwujące było, że niektórzy pracownicy mieli tzw. swoją oklejaczkę, która była przecież własnością firmy. Potrafili wziąć ze stołu bo niby to ich. Było parę osób które żartowały czyimś kosztem. Kultura osobista raczej nie była mile widziana, mało osób się witało. Najgorzej wspominam Pana J. Bardzo toksyczny człowiek. Oczywiście byli i w porządku ludzie których pozdrawiam.

Danuta
@Janusz

A co takiego robi ten Pan, że tak stwierdzasz?

super visior
@Danuta

kazał mu pracować a nie obijać się i łazić w kółko

Zostaw merytoryczną opinię o ALSO Polska Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w ALSO Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSO Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSO Polska Sp. z o.o.?

ALSO Polska Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 42 ocen.
  • 17 Stycznia 45A
    02-146 Wrocław