Opinie o SMS Sp. z o.o. w Góra Kalwaria

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy SMS Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SMS Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SMS Sp. z o.o. w Góra Kalwaria

Szukając pracy, udało mi się znaleźć w sieci ofertę na stanowisko serwisanta. Firma oczekuje dyspozycyjności związanej z wyjazdami do klienta. Możecie mi chociaż powiedzieć, czy w weekendy też trzeba być dostępnym? Czy pracuje się od poniedziałku do piątku? Poza tym, to można liczyć na samochód, którym będzie się dojeżdżało do klientów?

solenoid

Ostatnio wisiało ogłoszenie na szefa serwisu, nie brzmi to dobrze, jeśli firma z długim stażem w branży w jednym czasie poszukuje i szefa serwisu, i pracowników. Kiedyś serwis to był zespół fajnych ludzi z różnym doświadczeniem i różnym stażem w branży, ale coś się chyba psuje. Jeżeli człowiek ma otwarty umysł, zmysł techniczny i chce się uczyć, to raczej sobie poradzi. Niestety nie wiadomo, kto w serwisie został z ludzi, którzy chcą i potrafią przekazać wiedzę.

Małgosia Nowy wpis

Rozglądam się po internecie właśnie za pracą serwisanta dla chłopaka i znalazłam ofertę tej firmy. Czyli samochodu do celów prywatnych wykorzystywać nie można a co z kosztami paliwa, serwisant dostaje kartę paliwową?

Obecny

Z założenia praca od poniedziałku do piątku. Weekendy wolne, ale jak to bywa w pracy serwisanta może się zdarzyć, że trzeba będzie podziałać i w sobotę. Serwisanci posiadają do dyspozycji samochody służbowe.

Zuzanna
@Obecny

I za soboty można zarobić jakieś niezłe pieniądze? Ile godzin najdłużej zdarza się pracować w weekend? Z tego auta można również prywatnie korzystać?

były

jeśli liczysz na benefit w postaci samochodu do użytku prywatnego, to nie w tej firmie. samochodów zawsze było mało i jak nie były w trasie stały pod firmą praca ciężka, obarczona dużym stresem i kiepską kasą

Leo
@były

A jakieś inne benefity w takim razie? Do własnego auta można dostać na paliwo / zwrot za dojazdy? Czy też niekoniecznie? A jeśli nie, to jak, poza płacą, są motywowani pracownicy?

@Leo

Własnym autem przyjeżdżasz do firmy, bierzesz służbowe i jedziesz na robotę. Kończysz robotę wracasz służbowym na parking firmy, zabierasz swoje auto i jedziesz do domu. Za przyjazd z domu do pracy i z pracy do domu własnym autem raczej mało firm w Polsce zwraca koszty. Serwis obstawia cały kraj, nie znam człowieka, który będzie zajeżdżać własne auto, włócząc się po kraju za zwrot kosztów paliwa, od tego są auta służbowe

@były

Te auta służbowe mają mierzoną lokalizację lub jakąś kilometrówkę? Nie ma tu ani jednej osoby, który pracuje na własnym aucie? Bo może wtedy jest szansa wynegocjować żeby firma płaciła za naprawy auta i jego eksploatację? Wtedy układ wydaje się uczciwy.

były

Dobry dowcip. Na własnym aucie masz kilometrówkę urzędową, jak Cię bawi zajeżdżanie prywatnego auta, to nikt nie broni, osobiście wolę służbowe. Nie znam firmy, która płaci za serwis auta prywatnego, zakłada się, że koszty eksploatacji pokrywa stawka za km, jak ktoś ma wyższe koszty to jego problem.

@były

Napiszesz, czy jeśli zdarza się pracować więcej, niż 8 h dziennie, to macie wtedy dodatkowo płatne nadgodziny? Ktoś też pisał wcześniej o tym, że bywa i sobota pracująca. Jak jest ona wtedy rozliczana?

Diana

To jaka stawka obowiązuje za każdą dodatkową godziny? Tak szczerze to dużo jest tych delegacji, ile takich wyjazdów w ciągu roku wypada?

@Diana

Stawki są według rozporządzenia o delegacjach. Firmy nie ustalają stawek. Wszystko w przepisach jest uregulowane.

@Diana

Serwis ma bardzo często wyjazdy.

@Diana

Serwis jest od tego żeby jeździł. O stawkach możesz pogadać jak przyjdziesz na rozmowę.

solenoid

Bzdura, stawki za nadgodziny nie mają nic wspólnego z delegacjami, komuś pomyliły się nadgodziny z dietami i zwrotem kosztów podróży. @Diana, pracownicy terenowi serwisu jeżdżą średnio 4-5 dni w tygodniu, na obszarze całego kraju oraz po za granice kraju

@solenoid

No ja tez w necie widziałem ogłoszenie dla serwisanta, więc fajnie, że o tym mowa. Ale poza kasą napisali, że dają odpowiednie szkolenie branżowe. Wiecie generalnie, ile takie szkolenie trwa i czy kończy się jakiś testem, egzaminem weryfikującym wiedzę?

solenoid Nowy wpis

Pierwszy miesiąc szkolenie praktyczne w firmie, jeśli rokujesz 2 kolejne miesiące w trasie z doświadczonym pracownikiem. Twoje postępy na bieżąco ocenia kierownictwo działu, jeśli rokujesz dostajesz angaż na kolejne 6 m-cy., jeśli nie, to dziękują za współpracę. Trzeba być dobrym w elektryce, mechanice, umieć współpracować z ludźmi, itd.

@solenoid

No ja właśnie też widziałem ofertę pracy dla serwisanta. Problem w tym, że nie mam jeszcze doświadczenia ( to będą moje pierwsze kroki w branży) a z oferty wiem, że wymagają dwóch lat pracy na podobnym stanowisku. Wiecie czy zatrudnili kiedyś kogoś bez doświadczenia? Nie wiem czy warto w ogóle aplikować w moim przypadku

solenoid Nowy wpis

Czytałem wasze opinie, że firma się rozwija. To dobry znak dla mnie ponieważ szukam zatrudnienia jako technolog i znalazłem ofertę pracy. Nie ma żadnych widełek a wynagrodzenie podane jest jako uzależnione od doświadczenia. Tego to akurat mam sporo po ponad 10 się uzbiera. Wiecie czego finansowo mógłbym oczekiwać?

Firma wypłacalna, wynagrodzenie zawsze na czas, bony na każde święta, premie półroczne, wczasy pod gruszą również dla dzieci. Dobra firma istniejąca od 1946 roku.

Wiktoria

Szukam pracy jako handlowiec. Pisaliście tutaj, że z awansami ciężko i że każdy pracuje na stanowisku na jakie się przyjął. Jak często w związku z tym rusza jakaś rekrutacja? Czy firma się rozwija i można liczyć w niedługim czasie na jakieś zatrudnienie?

Pracowity
@Wiktoria

Firma rozwija się cały czas. Rekrutacje prowadzone są w miarę potrzeb na poszczególne stanowiska.

Lidia
@Pracowity

W tej chwili jakieś są nowe czy trzeba czekać? Jakieś konkretne działy firma rozwija tak w ogóle? O sam rozwój pracowników tez tu dbają?

@Wiktoria

Chcesz sprawdzić, wyślij CV na adres główny firmy, jak będą zainteresowani to się odezwą. Jeśli dogadasz się do warunków pracy, to będziesz pracować, jak nie to będziesz szukać dalej. To znacznie prostsze niż zadawanie pytań na GoWork-u.

@Prawcownik

Czy Ty i Twoi koledzy oraz koleżanki skłonni są do pomocy i udzielania konkretnych odpowiedzi na pytania nowo zatrudnionych osób? Bo możesz dać małą tego próbkę, odpowiadając na pytanie, ile firma obecnie płaci na stanowisku ślusarza - montera i czy pierwsza umowa jest zawierana na czas nieokreślony?

@Michał

Takiej odpowiedzi mogłyby udzielić jedynie kadry (ale z uwagi RODO nie mogą) lub kierownik działu, do którego aspirujesz w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Zarówno zarobki jak i charakter umów są tajne i indywidualne dla każdego pracownika, zależnie od warunków wynegocjowanych na rozmowie kwalifikacyjnej.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie SMS Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy 29.00.zł BRUTTO Praca: Ochrona - Monitoring GÓRA KALWARIA
Góra Kalwaria
Seris Konsalnet Holding S.A.
logo firmy Praca w garbarni, Baniocha
DWL Job Sp. z o.o.
logo firmy Lektor - Nauczyciel języka angielskiego
Early Stage
Halina

Widziałam ogłoszenie stare na Asystentkę w dziale handlowym. Wiecie jaka jest perspektywa awansu dalej z asystentki? Czy firma daje jakieś szkolenia aby właśnie móc się rozwijać?

mufa
@Halina

Z asystentki w dziale handlowym możesz awansować co najwyżej na asystentkę, może jakimś cudem na handlowca. Stanowiska kierownicze w działach i w zarządzie obsadzone dożywotnio. Brak pakietów medycznych, Multisporta, kursów językowych, itp. benefitów często spotykanych w korporacjach. Są pieniądze na koncie na koniec miesiąca, normalna umowa i w miarę normalna atmosfera. Zarobki na poziomie Lidla, ale atmosfera spokojniejsza.

Marzena
@mufa

Aha, a powiedz jak finansowo po takim awansie sytuacja pracownika będzie wyglądać? Na ile więcej można tak w rzeczywistości liczyć i co potem, tak jak piszesz na stanowisku człowiek się zamraża ale stawka ma szansę z roku na rok rosnąć? Mam na myśli już taki dłuższy staż po prostu

@Marzena

Czytaj z zrozumieniem :) To jest mała polska firma, chcesz awansów to idź do PWC, GE, itp. Tu pracujemy na takich stanowiskach, na jakich się zatrudniliśmy i staramy się wykonywać swoją pracę zgodnie z wymaganiami. Zarobki są tajne i nikt z aktualnie zatrudnionych takich informacji nie ujawnia.

Urszula

Wszystkie opinie sugerują, że zarobki są bardzo niskie. A poza zarobkami jak pracuje się w firmie? Jak z atmosferą i socjalem?

raczek
@Urszula

Jak robisz swoje to atmosfera jest ok. Co to jest socjal?

Paula
@Urszula

Firma fajna, zarobki ok a atmosfera w moim dziale też dobra.

Edyta
@Paula

A w jakim dziale pracujesz? I możesz coś więcej opowiedzieć - na przykład jeszcze o systemie pracy? Po ile godzin pracujesz dziennie? Weekendy wolne?

Obecny pracownik
@Edyta

Praca od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15. Weekendy wolne.

Witam. Jakie aktualnie wynagrodzenie można uzyskać za pracę w firmie SMS? Nikt nie dodaje nic nowego na temat tego pracodawcy, więc może znajdzie się osoba, która zechce w tym właśnie zakresie się wypowiedzieć?

solen
@Andrzej

Jak na Warszawę stawki słabe, jak na okolice Góry Kalwarii (aktualna lokalizacja firmy) stawki dla młodych na początku wydają się atrakcyjne.

Zarobki bardzo niskie. Kierownik zarabia średnią krajową. Bałagan w firmie, bo o wszystkim decyduje Prezes, nawet gdzie i jakie maja stać kwiatki, a chłop nie ma jaj. Średnia wieku tak po 60 lat, młodsi rzadko się trafiają. Dobra praca dla emerytów.

emeryt

Ciekawe który szczęściarz zarabia średnią krajową?

atmosfera ok bardzo niskie pensje

mufa

Firma z tradycjami Pracują hobbiści