Opinie o Sunscrapers Sp. z o.o. w Warszawa

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. W Sunscrapers zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji internetowych dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Kochamy Pythona, współtworzymy PyWaw oraz PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby uczyć się, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których tak jak nas motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii. Zobacz jak wygląda nasz dzień pracy --> https://www.youtube.com/watch?v=OK0KuBUpBis

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sunscrapers Sp. z o.o. w Warszawa

Diana Nowy wpis

Hej, jak wygląda sytuacja z bieżącymi projektami? Nie ma opinii z tego a nawet zeszłego roku wiec nie jestem na bieżąco. Ktoś pisał ze przez 3 lata już był, to po ile te projekty teraz trwają? Macie jakieś prognozy na te przyszłe które dopiero co wystąpią? I jak oceniacie warunki pracy marketing managera? Szukają właśnie

IM Nowy wpis

byłem na projekcie przez 3 lata, faktycznie projekty bezpośrednio do USA, obecnie jeszcze zostałem na part-time. wszystko w porządku, mogę polecić.

Zuzanna Nowy wpis

Na stronie firmy są aktualne oferty firmy wraz z widełkami , kwoty są nawet do 30 tysięcy, czy ktoś z pracowników mógłby potwierdzić czy pensje sa faktycznie tak wysokie?

M Nowy wpis
@Zuzanna

Potwierdzam, są. Spotkałem się wcześniej z praktyką, gdzie w ogłoszeniu innych firm są jakieś widełki, potem na rozmowie podawałem swoje oczekiwania, które mieściły się w podanych widełkach i wszystko było super, do momentu złożenia oferty, gdzie była ona niższa niż deklarowana od początku. W Sunscrapers podałem swoje oczekiwania, które były w górnej granicy widełek i dokładnie tyle dostałem po przejściu procesu rekrutacyjnego. Bez żadnych gierek czy niedomówień. Wystarczy nie ściemniać w CV i być faktycznie tak dobrym jak się o sobie opowiada na rozmowie i 30k jest do zdobycia.

Adaś

A ja mogę z czystym sumieniem polecić Sunscrapers :) Dla mnie plusem jest to, że są tu osoby stricte techniczne z dużym doświadczeniem w przeciwieństwie do agencji ,gdzie zazwyczaj nikt z HR nie zna się na technologiach. Byłem na projeklcie wewnętrznym 2 lata i wszystko super, następnie projekt dla zewnętrznej firmy. Polecam!

Zofia
@Adaś

Adasiu, a jak zarobki? Różnice między projektami były pod tym kątem?

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Sunscrapers Sp. z o.o. na stanowisko Team Lead Engineer bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Trolololo Dev

Takich trzech jak ich dwóch to nie widziałem ani jednego. Jest się od kogo uczyć.

@Trolololo Dev

Ale żeś błysnął sentencją. Pracujesz tu i znasz warunki zatrudnienia? Bo jak jest się do kogo uczyć to chyba można złapać doświadczenie, nie?

Mr. Copy Paste

Czy macie w pracy internet i można używać Stackoverflow? xD

@Mr. Copy Paste

No chyba w każdej robocie jest internet, szczególnie jak się pracuje przy komputerze. O co chodzi z tym serwisem, bo sprawdziłem że programiści często na nim siedzą.

Jak dużo osób pracuje w Sunscrapers Sp. z o.o. ?

K

Tak bym to ujął: 40 > Sunscrapers > 30

Mariusz
@K

To w sumie tak akurat, nie za dużo i nie za mało. Jakieś spotkania integracyjne macie co jakiś czas żeby zespół się lepiej ze sobą poznał?

K
@Mariusz

Pewnie, właśnie jesteśmy na świeżo po dwudniowej integracji, a w czwartek kręgle, więc jakoś udaje się przetrwać pandemię ;)

Angelika Okamfer

Nie wypowiem sie na temat samej pracy w firmie, bo oferty nie przyjelam ze wzgledu na oferte z innego biura, ale wypowiem sie na temat procesu rekrutacyjnego na stanowisko Researchera/Rekrutera. Rozmowa kwalifikacyjna przebiegla bardzo sprawnie, profesjonalnie i o konkretach. Pracownicy sprawiaja wrazenie bardzo symaptycznych i ogarnietych ludzi. Troche zaluje, ze nie przyszlo mi z nimi pracowac, bo zrobili na mnie naprawde bardzo dobre wrazenie i wydaje mi sie, ze kazdy latwo sie tam odnajdzie.

Merytoryczna opinia

Sunscrapers to firma założona przez dwóch kolegów po informatyce, którzy wydają się być normalnymi, rozsądnymi ludźmi. Więc gdzie leży problem z tą firmą? Trudno powiedzieć, wydaje mi się, że mimo posiadania firmy od wielu już lat obaj panowie nie mają na nią totalnie pomysłu. Skaczą po technologiach, niby mówią, że fokusują się na Pythonie i Javascript, ale Sunscrapers to śmietnik technologiczny. Realizowanie przypadkowych projektów time&material dla klientów złapanych przypadkiem. Niestety, rekrutacja też jest całkiem przypadkowa i realizowana przez dwie bardzo niekompetentne osoby. Ja nie polecam pod każdym względem. Lepiej już iść do pierwszej lepszej dużej agencji (Hays, devire) od których Sunscrapers się nie różni, bo też działa rekrutacyjnie-agencyjnie. Projektów IT to ja tam nie widziałem.

IT Recruiter

Mentalność i działania Sunscrapers: Wypuścić ogłoszenie na mida z min. rocznym doświadczeniem komercyjnym w rekrutacji, po czym prowadzić rekrutację tak jakby szukali juniora i ofertować kandydatów jak juniorów. To jest jakiś outsourcingowy janusz biznes z rekruterką może i z relatywnie dużym doświadczeniem (ale za to o wątpliwych umiejętnościach) wylansowaną na CEO (śmiech na sali). OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

czyli to nie jest pewna praca skoro nie każdy ma ciągłość projektów ?

Python developer

Nieustannie oferują „swoich” programistów klientom na zasadzie outsourcingu. Nie ma dla ciebie projektu=żegnasz się z firmą. Ciągłość projektowa w Sunscrapers nie istnieje. Może to dlatego dołączyli podspółkę, która zajmuje się tylko outsourcingiem. Proponuję omijać szerokim łukiem.

Kamil

@m i nie ma później umowy o prace?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

m

Z tego co się orientowałam to wszyscy startują z B2B na czas nieokreślony

IT tester

Niestety złe praktyki kierownictwa przekładają się i na pracowników i na klientow. Odradzam

Pete

Nie polecam. Rekrutacja bardzo spoko, nie wiadomo jakie obietnice i zachwalanie firmy. A gdy przyszło co do czego, to sie wypinają i martw się. Precyzując - już dostalem wzór umowy do przeczytania, ustaliliśmy ze x dnia ogłaszam odejście, więc szefowi ogłosiłem. Nagle w pn telefon, że z klientem coś nie zagrało i jednak nie przyjmują Cie.. I oni nie wiedzą co masz zrobić, martw się ???? No tak się po prostu nie robi w dobrych firmach i mocno odradzam. Tym bardziej, że nie jest się juniorem z ulicy. A i słyszałem iż to dość powszechny proceder u nich co potwierdza zaistniała akcja.

Kamil S.

Sunscrapers zaskakuje pozytywnie niemalże każdego dnia. Firma rośnie, a wraz z nią rozwijają się też wspaniali ludzie. To, co podoba mi się w Sunscrapers to świetne przywództwo nastawione na wyzwalanie potencjału i angażowanie członków zespołu w czynności, które pomagają im przełamywać ich własne ograniczenia. Szczere zainteresowanie potrzebami rozwojowymi pracowników, chęć dzielenia się wiedzą i brak kompromisów w kwestii jakości tworzonego oprogramowania to tylko dodatkowe atuty Sunscrapers.

@Kamil S.

Ciekawy jestem czy dzisiaj byś podtrzymał te opinie

Robert

Bardzo dobra firma więc nie jest łatwo dostać się do pracy a poza tym to dobry pracodawca.

Raul Duke
@Robert

Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Zależy mi na poznaniu faktycznego stanu rzeczy a nie subiektywnych opinii "że jest dobrze". Dlaczego jest to dobry pracodawca? Jak wygląda proces rekrutacyjny? Z góry dzięki za info.

Rekam

Dwa razy w ciągu kilku lat wysłałem im CV. Zero kontaktu, dopiero po 2 miesiącach generyczny email o tym, że już zatrudnili już kogoś na to stanowisko

Programista

Zrekrutowanie się do firmy to tak naprawdę nie koniec rekrutacji. Dość częste są dodatkowe rekrutacje prowadzone przez klientów. Firma zwalnia ludzi, jak akurat nie ma dla nich projektu. Komunikacja leży na niskim poziomie.

Zostaw merytoryczną opinię o Sunscrapers Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sunscrapers Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sunscrapers Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sunscrapers Sp. z o.o.?

Sunscrapers Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Sokratesa 9 lok. 20
    01-909 Warszawa