Wywiad z Marzena Brzezicka z PGW Polska Grupa Węglowa sp. z o.o.

Miniaturka
Marzena Brzezicka
PGW Polska Grupa Węglowa sp. z o.o.
Z PGW współpracuje od początku powstania spółki. Dba o jej rozwój oraz wysoką pozycję na rynku.

PGW Polska Grupa Węglowa sp. z o.o.

PGW Polska Grupa Węglowa Sp. z o.o. to spółka węglowo-spedycyjna. Zajmuje się sprzedażą węgla na terenie całej Polski.

• -

Strona www

Czym zajmuje się firma PGW Polska Grupa Węglowa?

PGW Polska Grupa Węglowa jest spółką, która prowadzi swoją działalność na dwóch gałęziach – branży węglowej oraz transporcie międzynarodowym.

W jaki sposób jesteście obecni w Polsce?

Główna siedziba spółki mieści się w Warszawie. Mamy także mniejsze oddziały na terenie całej Polski. Jest to związane z rodzajem naszej działalności – odziały sprzedaży węgla na terenie Polski. Jeżeli zaś mowa o transporcie, to jest to tylko jeden oddział spedytora, który zarządza flotą.

Proszę powiedzieć, jakimi wartościami kieruje się PGW?

Najważniejsza wartością jaką się kierujemy to dbałość o klienta. Nie dzielimy ich na mniejszych czy większych, bardziej czy mniej opłacalnych. Każdy jest obsłużony na takim samym, najwyższym poziomie.

Jak oceniacie swoją aktualną pozycję na rynku?

Jesteśmy niewielką spółką, ale prężnie działającą. Właśnie dlatego śmiało mogę stwierdzić, iż nasza pozycja wśród podobnych firm jest dość mocna.

Jakimi sukcesami może pochwalić się PGW?

Dwie dziedziny, które obejmuje nasza działalność są dość specyficzne. Jeżeli chodzi o transport to możemy poszczycić się pozyskaniem stabilnego międzynarodowego klienta do współpracy, a jeżeli mielibyśmy mówić o handlu węglem, to możemy pochwalić się rosnącym gronem wracających do nas klientów. Jedno i drugie poparte jest jakością usług jakie świadczymy.

Na jakie stanowiska rekrutujecie najczęściej?

Najczęściej rekrutacja przeprowadzania jest dla etatu kierowcy, ponieważ stanowią oni 75% naszych pracowników. Wraz z rozwojem firmy zdarza się poszukiwanie pracowników na stanowisko handlowca czy księgowej.

Gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Poszukując pracowników korzystamy z wszystkich możliwych źródeł zarówno prasa, internet jak i urzędy pracy.

Rozumiem. Myślę, że nasi czytelnicy są ciekawi jak przebiega proces rekrutacyjny w firmie PGW Polska Grupa Węglowa. Podzieli się z nami pani wiedzą na ten temat?

Oczywiście. Proces rekrutacji przebiega zawsze w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się telefonicznie i polega na zadaniu kilku pytań dotyczących doświadczenia oraz kompetencji związanych z aplikowanym stanowiskiem. Drugi etap to osobista rozmowa z kandydatem, po której zawsze jest on informowany czy dany etat pozyskał czy nie.

Proszę powiedzieć, czego oczekujecie od kandydatów do pracy?

Najważniejsze w naszej branży jest doświadczenie i dobry kontakt z klientem. Nie mamy kontroli non stop nad każdym naszym pracownikiem dlatego musimy mu ufać i być pewni jego umiejętności. Jest on wizytówką naszej firmy a jednocześnie posiada bardzo samodzielne stanowisko. Muszą to być osoby na pierwszym miejscu odpowiedzialne.

W jaki sposób dbacie o rozwój swoich pracowników?

Staramy się na bieżąco śledzić nowości związane z obejmowanymi przez nich etatami. Nie są nam obce szkolenia dla pracowników, unowocześnianie sprzętu na którym pracują, poprawa warunków pracy, premie czy miła atmosfera.

A w jaki sposób ich motywujecie?

Motywacja jest przede wszystkim możliwość awansu uzyskania premii bądź podwyżki. W sposób otwarty są doceniani poprzez tradycyjne pochwały z wywiązania się z obowiązków.

Proszę przekonać naszych czytelników, że warto wysłać swoje CV do PGW i zacząć dla was pracować?

Jesteśmy niewielką spółką ale nasi pracownicy tworzą bardzo zgraną grupę, mamy rodzinną atmosferę. Stosujemy wynagrodzenia premiowe, cenimy sobie bezpośredni kontakt szef – pracownik. Małymi krokami wdrażamy pracowników w kompetencje związanych z ich stanowiskiem. Im dana osoba dłuzej u nas pracuje tym ma większa wartość jako pracownik.

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Chcemy przede wszystkim utrzymać dobra pozycję na rynku. Dbałość o klienta jest dziś bardzo ważna. Wsłuchujemy się w rozwój naszych branż na rynku europejskim czy światowym i staramy się nie „odstawać” on najlepszych.

Dziękuję za rozmowę.