Bonifraterska Fundacja Dobroczynna

Opinie o Bonifraterska Fundacja Dobroczynna

od A do Z

Zgadzam się w stu procentach z negatywnymi opiniami:{{{niestety bardzo przykre ale prawdziwe. Pracowałam tam ok 10 lat było fajnie, szkoda że zarząd fundacji to wszystko zniszczył:{{{{{{{{{{{{{{szkoda podopiecznych, ciągła wymiana personelu źle wpływa na nich, ale przecież nikogo z fundacji to nie obchodzi:{liczy się tylko kasa i rozgłos co oni to nie robią i jak to wspaniale funkcjonuje , tylko jak się to ma do wiecznego żebrania - zbiórka na np. kredki, pisaki, ołówki wazy na zupę i nowego busa od społeczności lokalnej która uczestniczy w mszy świętej - żenujące !!!!!!!!!!!!!a może by tak dyrektor, jego zastępca zresztą nie wiem po co bo nigdy w DPS nie było zastępcy dyrektora nie ma takiej potrzeby i pełno kierowników oddali swoje pensje i zakupili potrzebne przedmioty, w końcu na tym polega DOBROCZYNNOŚĆ!!!!!!!! Nie polecam tam pracy brak szacunku, mobbing, kolesiostwo itp. oczywiście e strony przełożonych:{{

@od A do Z

Zgadzam się . To wszystko prawda

Pracownik Nowy wpis
@Ktoś

To są już stare opinie. Teraz mamy inny zarząd i jest dużo lepiej

To dzięki nowej ekipie w zarządzie co się zmieniło? Jeśli jesteś w stanie, to rozjaśnij to. Myślę nad złożeniem CV w to miejsce.

Pracownik Nowy wpis

Negatywne opinie dotyczą starego zarządu, który faktycznie byl fatalny. Samo to że od tyłu lat, od zmiany zarzadu, nie ma żadnych negatywnych opinii to daje do myślenia. Także Fundacje polecamy

Elizka Nowy wpis

Na stronie firmy znalazłam ogólną informację na temat oferty pracy na stanowisko pielęgniarki. Nie wiem, czy to ogłoszenie jest nadal aktualne? Jeśli tak, to na jakich warunkach można tutaj pracować? Umowa o pracę wchodzi w grę? Jak atmosfera w całym zespole? Dajcie znać, bo myślę nad zatrudnieniem...

Ktoś

Pracowałam w BFD dość długo i co nieco wiem . Przez złe zarządzanie i nie przemyślane decyzje zarządu cierpią podopieczni Fundacji i mieszkańcy DPS. Wiem dużo więcej ale to zachowam dla siebie.

John.

W domu panuje nerwowa atmosfera ,niezbyt miła .Większość pracowników krzyczy ,nie mogą się klienci często dogadać z pracownikami w ważnych kwestiach ,jest poczucie że pracownicy nie dbają o potrzeby jak należy ,większość opiekunek krzyczy ,podnosi głos .Mały zakres zajeć dla klientów,pensjonariuszy.porządek ,czystość na wątpliwym poziomie.ludzie są traktowani w pewnym stopniu przedmiotowo,panuje brak poczucia bezpieczeństwa i pewności.ogólnie niezbyt Miły klimat.Pracwnicy ,nie wszyscy ale bywają wręcz bezczelni.Część pensjonariuszy nie czuje się tu wysłuchanym,traktowanym jak człowiek ,tym bardziej że są to ludzie chorzy.Panuje tu rutyna.

Wanda
@John.

Witam, dziękuję Ci za wpis. Jesteś Pracownikiem lub Mieszkańcem? Zaciekawiłeś mnie swoją opinią. Wydawało mi się, że panuje tam miła atmosfera, jest to dom prowadzony bądź co bądź przez Bonifratrów. Nie macie tam psychologa lub terapeutów z którymi można by pogadać o ważnych kwestiach? (np. zachowaniu opiekunów) Wasz dom znam jedynie z zewnątrz (przejeżdżam tu czasem) i zastanawiam się jak tam jest (Mam chorego brata ).Macie jakąś salę do ćwiczeń lub innych sportów gdzi można by się odstresować? Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry ????

An

Witam, czy nadal poszukujecie fizjoterapeuty? Jaki jest zakres obowiązków i czy pensje są porównywalne z placówkami NFZ-ozkimi?

Fiz
@An

Nie wiem czy nadal szukają, ale stawki nie są NFZotwskie, bo fundacja nie jest podmiotem leczniczym, tak więc tu podwyżki fizjoterapeutów nie dotyczą.

Lila
@Fiz

Stawki są wyższe czy niższe, o jakich kwotach mówimy?

Fiz
@Lila

Niższe

Jaki dress code obowiązuje w Bonifraterska Fundacja Dobroczynna?

Zyta

Odzież robocza, nie wiadomo kiedy pójdziesz robić przy koniach, w polu, kosić, zbijać szałas czy coś.

Alicja
@Zyta

Jako kto masz robić te obowiązki ? Na jakim stanowisku ?

Basia
@Alicja

Generalnie na każdym. Gdy "jest potrzeba", każdy jest angażowany, choć oczywiście pracując w biurze to się zdarza rzadziej niż na stanowiskach stricte fizycznych, niemniej bywa i tak. W Fundacji każdy robi wszystko.

Alicja
@Basia

Czyli nie ma stricte podziału obowiązków kto co robi tylko jak trzeba to nieważne na jakim stanowisku by się było to się to robi ? Czy dostaje się za to jakieś dodatkowe pieniądze skoro to nie z naszej półki obowiązek ?

Basia
@Alicja

Masz swoje obowiązki przypisane do stanowiska, a oprócz tego gdy trzeba robisz to co trzeba. Nie ma za to żadnego dodatkowego wynagrodzenia.

Iwona
@Basia

No ale to chyba nie jest jakoś dużo tych dodatkowych obowiązków ze nie wiem drugi etat ci wychodzi ?

Agnieszka
@Iwona

Są dni kiedy robisz tylko dodatkowo zlecone zadania, są takie kiedy nie ma ich wcale i są takie pół na pół

Wojtek

Szczęść Boże. Czy nadal poszukujecie Opiekuna Osób Niepełnosprawnych? Jestem zaintetresowany praca na tym stanowisku. Wojciechbal@poczta.fm

Zyta
@Wojtek

Boga w to nie mieszaj. Może jakaś biedronka szuka ludzi do pracy, tam cię docenia i dadzą zarobić.

Julia
@Zyta

Dlaczego? Od opiekunek i opiekunów nie oczekują np. zaangażowania w wyznanie? Chodzi mi o to, czy Twoim zdaniem Wojtek źle zrobił zaczynają komentarz od takiego powitania?

@Julia

Wśród wymagań nie ma określonych wymagań wyznaniowych. Nie ma znaczenia czy ktoś jest ateistą, Muzułaninem czy Protestnatem. Każdy kto spełnią wymogi na określone stanowisko opiekuna, pielęgniarki, czy dyrektora czy też prezesa może takie pełnić.

Nikt

Od zmiany zarządu zmieniło się na lepsze. Praca jest dużo lepiej zorganizowana i przemyślana. Zarobki, takie same jak wszędzie w pomocy społecznej ale ludzie, podopieczni i zarząd sprawiaja że chce się tam pracować. Warto dać szansę temu miejscu.

Czy zdarzają się nadgodziny w Bonifraterska Fundacja Dobroczynna?

Bolek

Bardzo często, tylko że nikt za nie nie płaci.

Nie

Obiecują pracę i potem olewają, nie polecam....

Aneta

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna poszukuje właśnie kandydata na stanowisko Specjalisty ds. kadr i płac - tak gdzieś obiło mi się o uszy. No i w związku z tym postanowiłam, że podpytam tu Was o zarobki. Na jakie, oczywiście mniej więcej, wynagrodzenie może tam liczyć osoba z kilkuletnim doświadczeniem w tej materii?

Natalia
@Aneta

Fundacja nie poszukuje pracownika na takie stanowisko.

Kk

Kolejne absurdalne "pytanie" ze strony serwisu -"jaka atmosfera", zadane po dziesiątkach wpisów o traktowaniu pracowników jak przedmioty, zwolnieniach i ogółem okropnym klimacie w tym miejscu. Wy naprawdę wstydu nie macie.

Jan
@Kk

Dokładnie o atmosferze było już dużo napisane. Ja jednak chciałbym poruszyć nieco inną kwestię. Mianowicie tak szczerze interesuje mnie, czy od roku 2021 uległa zmianie może wysokość oferowanego przez tego pracodawcę wynagrodzenia? Strasznie mnie to ciekawi, więc może ktoś z Was napisze coś na ten temat?

Aktualność
Szanowni Państwo,

jesteśmy firmą otwartą na opinie zarówno obecnych jak i byłych pracowników. Śledzimy treści pojawiające się na forum i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki.

Prosimy jednak pamiętać, że każda wolność ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi mogących obrazić uczucia religijne, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię, propagujących faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa. Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą usuwane przez administratora.

Przypominamy, że we wszystkich niepokojących Państwa kwestiach, możecie kontaktować się z nami bezpośrednio pod adresem e-mail: fundacja@bonifundo.pl
Pracowity

Po raz kolejny Bonifraci, zezwalają na politykę zarządu. W dalszym ciągu eliminowane są osoby niewygodne, osoby, które głośno mają śmiałość przeciwstawić się nadużyciom ze strony zarządu Fundacji. Nie reaguje się na protesty i głosy pracowników Całej Fundacji, pomimo licznych rozmów z Członkami Rady Fundacji. Pracownicy w niejasnych okolicznościach zostają zwalniani z dnia na dzień. Przede wszystkim dyrektorzy i kadra kierownicza! Opinia publiczne i mieszkańcy okolicznych miejscowości doskonale wiedzą o różnych działaniach członka zarządu, które działają na szkodę pracowników i podopiecznych Fundacji. (usunięte przez administratora) Może to zmotywuje Bonifratrow do jakiegokolwiek działania i wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do zarządu

Steven

Jeśli już mamy coś do powiedzenia to warto mieć jeszcze argumenty zgodne z rzeczywistością!!

Olek

Od dość dawna nikt nie zagladał na forum, dlaczego?

basia
@Olek

Dyskusja się zakończyła, kiedy pracownik serwisu zaczął bronić Fundacji i zadawać idiotyczne pytania, zniechęcając ludzi do udziału. Serwis jest stronniczy więc nie ma sensu się wypowiadać.

Aneta
@basia

To chyba zbyt daleko idące wniosku - ten serwis w żadnym razie nie jest stronniczy. Po prostu niektórym osobom bardzo zależy na uzyskaniu rzetelnych informacji o pracy w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Może powiesz na sam początek, czy sama jesteś zatrudniona w tej fundacji?

basia
@Aneta

Pracowałam w Fundacji trzy lata. 30 osób wcześniej pisało jak się pracuje, ale to jak widać nie wystarczy, trzeba wejść z butami i zacząć zadawać jakieś niemądre pytania. Cel osiągnęliście - ludzie przestali się odzywać, gratuluję.

Max

Witam, odniosę się do pytań które tutaj co jakiś czas padają że strony chętnych do podjęcia pracy jako opiekuna w tutejszym ośrodku, propozycja płacowa na dzień dzisiejszy to 2200 zł brutto,czyli masakra! pozdrawiam

@Max

Czy ta stawka podlega jakimkolwiek negocjacjom? Może do tej pensji wliczają się dodatki lub premie. Czasami pracownicy zapominają, że to też wlicza się do pensji. To może istotnie zmieniać obraz całej sytuacji. Dlaczego zdecydowałeś się aplikować do Fundacji?

Zmęczony
@Marek

Dodatki? Premie? O czym Ty człowieku mówisz?! Dodatki są, ale nie wszyscy dostają, premie.... nie są co miesiąc i są różnej wysokości. Wraz z dodatkami lub premiami w najlepszym wypadku wychodzi ok 2tys na rękę. Za te pieniądze zapłacić rachunki, wynająć mieszkanie( lub zapłacić czynsz) i wyżywić się jest bardzo ciężko lub nawet niemożliwe (w przypadku wynajmowania mieszkania)... nie mówię już odłożeniu czegokolwiek. Praca, w której płacą tylko tyle żeby było stać na rachunki i wyżywienie to nie praca tylko "wolontariat".

Racjonalny

Śmieszą mnie te dziwne przepychanki słowne. Ewidentnie jeden forumowicz próbuje dochodzić i wyjaśniać dlaczego tak a nie inaczej dzieje się w Fundacji. Zwolnienie kogokolwiek nie ma żadnego znaczenia, bo ludzie zarządzający i stojący na czele Fundacji w dalszym ciągu nie maja bladego pojęcia o tym co robią. Proszę się nie ośmieszać , bo prawna jest jedna a nie każdemu pracownikowi można mydlić oczy. Pisanie czegokolwiek niczego nie wnosi...ja już dawno przestałem się liczyć, że będzie tu lepiej. Ktoś kiedyś powiedział, że skoro nie można zmienić miejsca gdzie pracujemy i ludzi zarządzających to po prostu albo się dopasujemy albo jak w moim przypadku szukamy nowej pracy i uciekamy jak najdalej.

@misiu, dlaczego według Ciebie niektórzy pracownicy wyrazili negatywne opinie? Czy uważasz, że ich opinie nie są oparte na faktach? Użyłeś czasu przeszłego w swoim wpisie. Czy to oznacza, że już nie jesteś pracownikiem Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej? Dlaczego zrezygnowałeś z pracy w tym miejscu?

@Marek

Złożyłem wypowiedzenie tylko i wyłącznie dlatego że dostałem lepszą ofertè finansowà.Lat przepracowanych w Konarach absolutnie nie żałuje.Nie byłem świadkiem mobingu,w stosunku do mojej osoby oraz pracy żadnych zarzutów,może dlatego że kochałem to co robiłem.

Jedyna
@anonymous

Kłamstwo

@Jedyna

Dlaczego kłamstwo-jesteś mną czy o co chodzi?W którym momencie wypowiedzi kłamię?°Jeżeli wykonywało się swoją pracę rzetelnie nikt się nie czepiał.Może z Tobą było coś nie tak?

Inka
@anonymous

Pan nam w zawoalowany sposób też zarzuca nam kłamstwo. Sugerowanie, że nie kochaliśmy swojej pracy jest niezwykle krzywdzące. Ja wykonywałam swoją pracę rzetelnie a mimo to spotkało mnie tam wiele nieprzyjemności.

@Inka

Absolutnie niczego takiego nie sugeruje i nikogo nie chciałem obrazić.Po prostu odnoszę wrażenie że pracowaliśmy w dwóch różnych miejscach

@Jedyna

Twoja opinia zawiera wyłącznie jedno słowo i brakuje jej argumentacji. Napisz proszę dlaczego oceniasz je jako kłamstwo? Twoja opinia dla innych czytających wygląda na mało wiarygodną.

Zniesmaczony
@Marek

Podczas pracy w Konarach doświadczyłem jednej sytuacji, kiedy dostało mi się za coś,co zrobił ktoś inny i na nic zdały się moje próby tłumaczenia, nie zostałem nawet dopuszczony do głosu. Na szczęście osoba, która w ten sposób traktowała innych już nie pracuje. Jeśli chodzi o mobbing to widziałem parę osób, które go doświadczyły.... nie wszyscy, ale niektórzy. Niezależnie od tego czy kochali to co robili i wykonywali pracę dobrze, zgodnie z zasadami obowiązującymi w fundacji czy zaleceniami z zewnątrz np PIPu to i tak byli szykanowani . Nie można generalizować, ale nie można też zaprzeczać, bo takie sytuacje się zdarzały.

@Zniesmaczony

Czy możesz szerzej opisać tę sytuację? Napisałeś, że osoba, która była za to odpowiedzialna już nie pracuje. Czy została zwolniona właśnie za takie działania? Na forum GoWork.pl istnieje możliwość anonimowego zgłoszenia mobbingu oraz załączenia niezbędnych dowodów.

Zostaw merytoryczną opinię o Bonifraterska Fundacja Dobroczynna - Mogilany

• Jak się pracuje w Bonifraterska Fundacja Dobroczynna?

Zobacz opinie na temat firmy Bonifraterska Fundacja Dobroczynna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bonifraterska Fundacja Dobroczynna?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bonifraterska Fundacja Dobroczynna?

Kandydaci do pracy w Bonifraterska Fundacja Dobroczynna napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna