ETO MAGNETIC

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ETO MAGNETIC

???? Nowy wpis

W ogłoszeniu na konstruktora podają, że bez angielskiego czy niemieckiego ani rusz. Ale to co, perfekt trzeba znać czy tak tylko, żeby się dogadać? Z niemieckim trochę u mnie lepiej akurat niż z angielskim, bo już się robiło tam.

Marekk

Dzień Dobry, jestem zainteresowany pracą w firmie Eto Magnetic czy w chwili obecnej jest prowadzona rekrutacja? W jaki sposób najlepiej złożyć aplikację?

@Marekk

Co ty robisz chłopie. Uciekaj gdzie (usunięte przez administratora) rośnie :).

Podwyżka

Czy dobrze zrozumiałem z ogłoszeń na tv w kantynie że żadnych podwyżek narazie nie będzie?

@Podwyżka

Proponuję przeczytać jeszcze raz, mają być podwyżki dla każdego obszaru inny procent. Niby dla produkcji to ma być 11.9 % ale już słyszałam że niektórzy dostali mniej.

YL
@.

I kiedy te podwyżki mają mieć miejsce? Mamy już luty... Skąd w ogóle masz takie informacje? Myślę nad aplikacją do tej firmy, dlatego tak dopytuję.

@YL

Spytaj w kadrach ile na początek a nie ile po podwyżce

Witam, jak wygląda praca w utrzymaniu ruchu jako inżynier? Warto aplikować? Dużo nadgodzin? Na jakie zarobki można liczyć?

@Zainteresowany

Inżynier na utrzymaniu? Nie poniżają się :)

@Zainteresowany

Ur nic ci tutaj nie napisze bo boją się o swoją pozycję i kasę

Teresa Wredna

Zwolniłem się bo liderka o imieniu (usunięte przez administratora) mnie męczyła każdy dzień, mimo poprawnego wykonywania swoich obowiązków, nikomu nie przeszkadzałem, nikomu nie robiłem na złość, to ta (usunięte przez administratora) pani lider dzień w dzień SPECJALNIE musi mnie męczyć... dramat

Prawda
@Teresa Wredna

To prawda liderka (usunięte przez administratora) jest wredna i wyżywa się na ludziach. Niestety nie widzi tego i innych rzeczy ktore sie tam dzieją Brygadzistka

DX
@Prawda

Hej, a co to się u was dzieje w takim razie, chciałbym uderzyć na produkcję, ale nie wiem, czy to na moje nerwy. Jednak dobre podejście kierownictwa do pracowników niższego szczebla, ze tak to określę robi robotę.

@Teresa Wredna

A może tylko tak ci się wydawało że nikomu nie przeszkadzasz :)

Czy pracodawca może się zainteresować tym że brakuje wody do picia ,a na hali jest bardzo gorąco. W dystrybutorze nie ma wody gazowanej a ta co leci to ciepła breja. Mam nadzieję że to ktoś ogarnie ,bo w dzisiejszych czasach brak wody w pracy to trochę słabe i niezgodne z kodeksem pracy

Aa
@Nowy

A powiedziałeś o tym brygadzistce, czy tylko na forum piszesz?:)

@Aa

No tak. One nie zawsze czytają w myślach :)

Pracownica
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Dzień dobry. Jaka agencja oferuję pracę w Eto magnetic?

Też tam pracowałem ,nie szanują tam ludzi dramat.Normy z kosmosu,szkoda się za dużo rozpisywać.Szukajcie pracę gdzie indziej omijajcie tam firmę z daleka.Pozdrawiam i powodzenia życzę gdzie indziej.

OJ
@Anonim

W czym przejawia się ten brak szacunku? Jeśli chodzi o normy, to co jeżeli nie będzie się ich wyrabiało? Grożą z tego tytułu jakieś konsekwencje? Daj znać, jak to w rzeczywistości wygląda, bo jestem w trakcie szukania pracy.

Czarna

To prawda, że pracodawca znów przegrał sprawę w Sądzie za bezpodstawne zwolnienie pracownika?

EA
@Czarna

Znów?? Czyli zdarza się to często? Nawet jeżeli pracownik wykonuje sumiennie swwoją prace? Serio była sprawa w sądzie czy to tylko jakaś plotka?

Mk

Nadgodziny weekend sporadycznie i tylko w nielicznych sektorach, dla promila osób. Żaden rozwój, żadnych szkoleń. Świstak

Daga
@Mk

A to jak już zdarzają się nadgodziny bądź praca w weekend, to na jakich zasadach wypłacone jest wynagrodzenie? W jakiejś wyższej stawce? Poza tym, jeśli chodzi o rozwój, to czy jest jakakolwiek szansa na awans w tej firmie?

PORAŻKA

Naprawdę? Nawet zwykłej czekolady na mikołajki wam żal dla pracowników? Pracowałam w wielu firmach i tam zawsze były paczki dla pracowników na mikołaja a wam nawet (usunięte przez administratora) żal dać czekolade? Co za(usunięte przez administratora)

ek
@PORAŻKA

Sknerstwo i tyle :) Trzeba albo się przyzwyczaić albo uciekać

VP
@ek

To forma ie ma funduszu socjalnego na takie okazje? Wigilia pracownicza też się nie odbyła czy pracownicy zrobili sobie składkową?

XM

Ile teraz okres próbny trwa w firmie? Konkretnie mi chodzi o pracę jako konstruktor, chciałbym się zatrudnić. W ogłoszeniu sprzed 4 miesięcy tam obiecywali, że po okresie wstępnym można przejść na umowę na czas nieokreślony i bardzo mnie skusiła ta opcja.

siedze tu kupe czasu
@XM

Jeśli się sprawdzisz to po 3 miesiącach dostaniesz umowę na czas nieokreślony.

Pracow ik

Bardzo fajna inicjatywa w firmie odnośnie "tygodnia rzyczliwosci" wniosła wiele uśmiechu i miłej atmosfery. Oby więcej takich pomysłów. Brawo

MQ
@Pracow ik

Możesz opowiedzieć co to takiego? Nigdy o tym nie słyszałam. Nie ma wtedy tak, że jak ktoś się z kimś nie lubi, to na siłę trzeba udawać miłego? Jakieś inne tego typu akcje też macie? :)

Specjalista
@Pracow ik

Inicjatywa nie działa w dziale jakości.

pracownikprodukcji

Witam, czy w tej firmie są wypłacane premie świąteczne albo bony? Pozdrawiam D.

asdf

Wrzucili w tygodniu ogłoszenia na pracownika produkcji i coś mi delikatnie nie styka, bo napisane, że praca w poniedziałek-piątek na 3 zmiany, a u czytam, że żeby coś tam zarobić, trzeba i w soboty robić. No ktoś podał w zeszłym roku bodajże, że 3,3 tys. się zarabia. No to może poznam tu aktualną stawkę, bo na bank się zmieniła?

@asdf

W styczniu podstawa będzie wynosić tyle ile najniższa krajowa

FW

Co to znaczy hulaj dusza? Można ich robić tyle ile się chce? Ile wtedy płaca? Setki czy 50%?

Autobus zakładowy jeździ w sobotę do pracy czy nie

@Gość

Zależy ile osób ma świadczyć pracę. Zdarza się że firma zleca transport taxi

Mk

Pensja pracownika produkcji staż 13 lat 5 dni l4 to 3400zl.

Czy w firmie ETO MAGNETIC można pracować na pół etatu?

Moja wypowiedź została usunięta, chyba komuś się nie spodobała prawda. Napiszę więc raz jeszcze i tak póki nie pozostanie. Jeśli jeszcze nie wysłaliście CV to nie róbcie tego, praca jest ciężka w koszmarnych warunkach. W lato upały po 32 stopnie lub więcej, marny wiatraczek nie daje ulgi. Praca mocno fizyczna i niszczy nie tylko ciało przez panujący tam brud i to też ten w powietrzu, ale i psychikę. Jeśli chcecie mieć trochę lepiej, to musicie zaprzyjaźnić się z Brygadzistkami których nie interesuje że nie dajesz rady przez upał, norma się liczy i nic więcej. Panowie zwykle robią na zatapiarkach od których temperatura też jest spora. Maszyny mają po 20 lat i ciągle się psują. Pracownicy krzyczą na innych pracowników, donoszą jeden na drugiego aby tylko zaplusować u kogo trzeba. Na niektórych liniach niby można siedzieć, ale zaraz słyszysz chamskie teksty że się siedzi. Są lepsze pracę za takie same pieniądze albo i lepsze. Zastanówcie się nim tam pójdziecie. Praca jest na zmiany, a jak wypadnie dzień wolny ogłoszony przez zarząd, to potem trzeba go odrabiać w sobotę lub wypisywać urlop na sobotę, chociaż w umowie jest jasno że w soboty się nie pracuje. Pracownicy potrafią usłyszeć teksty w ich kierunku od brygadzistek które w ogóle z ust osoby takowej nie powinny paść. Nie liczcie że zobaczycie premie bo to tylko fikcja. Jedyni normalni to mechanicy są, ale oni znowu muszą słuchać pretensji pracowników, że nie przyszli szybciej albo że nie naprawili. Odradzam, mówią że są firma automotive, może i są ale na poziomie lat 90 chyba. Nie tak teraz wyglądają firmy wiążące przyszłość z tą branżą. Jak za tak ciężką pracę i ciężkie warunki pieniądze są naprawdę koszmarne. Ciuchów nie liczcie że dostaniecie, jedynie koszulki których i tak nikt nie nosi, a spodnie? Każdy chodzi w swoich które łatwo tam zniszczyć. Panie chodzą w krótkich spodenkach, gdzie tu pezpieczenstwo pracownika? Nie ma nigdzie. (usunięte przez administratora)

Renata

Jesteś byłym więc może już jako niezależny napiszesz, ile się na produkcji zarabia? Większość ludzi tu pisze "takie pieniądze", "małe pieniądze", ale skąd mam wiedzieć, ile kwotowo? W ogłoszeniu pisali o atrakcyjnym systemie premiowania, to też jestem ciekawa kwot, jeśli przyznają premię.

@Renata

Dla mnie to nie problem, ale nie wiem czy za to nie usuną znowu wypowiedzi bo we wcześniejszej była kwota i usunęli. Max 3300 jeśli szedł najdroższy wariant jaki był na linii. Najwięcej zarabiają minisensory z tego co wiem, ale żeby było 4 to trzeba tyrać w weekendy

Daria

Я не знаю как вам не повезло там работать , прекрасно отработали 1.5 года ,и премии , и отношение нормально, и не нужно ни с кем дружить , бред полный , нормы есть как и на всех заводах , все хотят сидеть и ни.....х..я не делать и получать по пол миллиона .это ппц ...у нас на линии и сидели и стояли ...жара это единственный минус .тут не поспорю.но и это пережили .

@Daria

Nie wiem co dokładnie piszesz, ale google mi podpowiedziało co nieco, tobie się dobrze pracuje bo jesteś Ukrainką, wam wszędzie dobrze, ale Polak się szanuje. Tam nie ma żadnych bhp przestrzeganych. W spodenkach ledwo zasłaniających tylnie części to nie jest bezpieczna praca. Maszyny są bez przeglądu aktualnego, a widać to bo mają stare naklejki na sobie. Chcesz dobrze to musisz donosić wszystko brygadzistce. Każdy mądry ucieka stamtąd, jak tylko znajdą lepszą ofertę, a tych jest mnóstwo. Ludzie rękawiczki raz na tydzień dostają a powinni mieć codziennie, okulary? Przydział raz na rok...co z tego że zniszczą się np po pół roku. Jest brudno, maszyny mają słabe zabezpieczenia które można ominąć. Są to przede wszystkim stare maszyny. Człowiek się tam nie liczy, tylko norma. Przestań kłamać że tam jest super, każdy normalny powie że koszmar nie praca.

Jak jest w firmie ktoś od BHP to chyba powinien nadzorować przestrzeganie przepisów. Jak zawnioskujesz o dodatkowe okulary i rękawiczki to nie dadzą? Ubranie robocze tez nie przysługuje? Nikt nie zwracał uwagi kierownikowi na te sprawy?

John Doe
@Paweł

Okulary, rękawiczki i drobne akcesoria BHP dostępnę są w automatach, wydawane na kartę pracowniczą. Ciężki sprzęt tj. fartuchy, koszulki, buty wydaje specjalista BHP bez problemu.

Nikita
@Renata

Pracowałam tak kilka lat temu i ile wytargujes za godzinę to twoje. Firma prowadziła politykę zakazu rozmów o wysokości wynagrodzenia bo każdy miał inne. Jak ja pracowałam to miałam jakieś 12 zł na godzinę. Więc naprawdę śmieszne pieniądze były. Dostawało się premie za wyrobioną normę. Wpadło 200-300 zł dodatkowo. Nie było funduszu socjalnego. Nie było żadnych benefitow typu ubezpieczenie zdrowotne. Dziewczyny które jeździły na szkolenia do Niemiec później żaliły się że tamtejsi pracownicy nie są tak poganiania jak polscy. Niemcy mieli wywalone na to czy wyrobią normę. A i tak dostawali 2200 euro. Potwierdzam koszmarne warunki pracy latem. Zdrowotnie też podupadlam z powodu pyłów i chemii unoszącej się w powietrzu. Wentylacja... Żałosna zima nawiewała zimne powietrze z dachu a latem pompowała żar....

@Paweł

Do BHP zgłaszane było wiele rzeczy i nikt nie reagował na nic, tylko przyszli pokiwali głowami i koniec. Przysługuje T-shirt, spodnie tylko dla zatapiaczy są. Kobiety chodzą w swoich spodniach. Automat oczywiście wyda ci okulary jedne na rok, nie powinno być proszenia się o nie, tylko idziesz i bierzesz. Jak rękawiczek mi raz nie wydało, to brygadzista łaskawie mi dała oburzona wręcz, że oczekuję nowych rękawiczek codzienne. Dyrektor chodzi sobie codziennie oczekując że każdy mu się odkłoni. Warunki są naprawdę koszmarne i można w wiele lżejszych warunkach zarobić lepsze pieniądze bez chodzenia na zmiany i z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa

Szanowny Panie, 19 miesięcy bez wypadku w miejscu pracy, jak również kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, które nie stwierdziły naruszeń w zakresie BHP, przeczą Pana ocenie jakoby w ETO MAGNETIC panowały niebezpieczne warunki pracy.

@ETO MAGNETIC

Takie kity to nie osobom które tam pracowały, może i nie było zgłoszonych wypadków, ale na pewno były, ludzie po prostu boją się zgłaszać, albo wiedzą że to nic nie da. Ile razy człowiek doznał oparzenia i siedział cicho bo brygadzistka by powiedziała, żeby z siebie dziecka nie robić albo coś podobnego? Skoro pofatygowaliscie się do podpisania i musicie się bronić, to znaczy że prawda jest w tym co piszę. Wy nawet ciuchów dla pracowników nie macie, nie bluzka to nie jest pełne wyposażenie, krótkie spodenki u pań to też nie jest odpowiednia ochrona. Jestem ciekaw kto niby był i to widział i podbił wam, że wszystko jest jak należy. Maszyny bez nowych przeglądów też widzieli? Wątpię.

Lila

Trochę się nie zgodzę z opinią. Dość często chodzi Pani od BHP i sprawdza, czy na przykład na zatapianiu czy zgrzewaniu pracownik ma środki ochrony indywidualnej. Włosy muszą być upięte, zero biżuterii na dłoniach ale niestety nie da się wszystkich upilnować. Każdy powinien mieć swój rozum. Co do spodni to osobiście się cieszę że można mieć swoje. Pewnie jakby kobiety stały na zatapianiu to też by musiały mieć "specjalne". To fakt, że często trzeba prosić się o rękawice ochronne które nie są dostępne w automacie, niektóre brygadzistki wydają je z łaską :/ a przecież na niektórych stanowiskach są niezbędne, co do okularów to faktycznie jedne na rok to trochę mało, nawet pomimo tego, że są szkiełka w automacie. A to, że Pan Dyrektor codziennie chodzi i wita się z pracownikami to uważam za miły gest. Pozdrawiam i życzę sukcesów w nowej pracy.

Narayama

@Lila

Wiesz ile razy było coś mówione do BHP i zgłaszane? Multum razy te same problemy, a wiesz ile z nich zostało rozwiązane lub próbowali rozwiązać? Zero razy. Cieszysz się że spodnie możesz swoje? To jest do czasu póki nie stanie ci się krzywda. Nie trzeba stać na zatapiania żeby pharatac sobie nogę, spodnie temu mogą zapobiec. Tak samo jak oparzeniom i innym wypadkom lub je złagodzić, to powinno być na wyposażeniu każdego pracownika, a nie tylko zatapiaczy. Oszczędzają kosztem zdrowia ludzi i nic więcej. (usunięte przez administratora)

Myszka

Czemu nie toczy się rozmowa o spódnicach? ;) A tak serio to tam gdzie niezbędna jest odzież ochronna to jest używana, a gdy nie jest to na własną odpowiedzialność pracownika. W tej pracy każdy może osłaniać albo odsłonić nogi jak chce. Nosić obrączki albo nie. Jesteśmy dorośli i wolni. Mamy wybór. Ktoś wybiera zdrowie, ktoś wygląd a ktoś inny komfort.

Mariola

Czytając te opinie to jest trochę w tym prawdy, co do brygadzistek itp... ale jeśli chodzi o samą prace to ja wspominam bardzo miło ,kochani wszędzie trzeba pracować to jest praca na produkcji a nie przedszkole nigdzie Cię nie posądza i nie jest tak ciężko jak opisujecie pracując tam przez 5 lat zdarzylo mi się pracować na nie jednej lini w większości są to linie zbliżone do siebie, co do premi to jeśli cała grupa pracuje sumiennie można wyciągnąć ładna premie .Jeśli ktoś jest pracowity polecam ta prace .pzr. linie 320

Lilka

Tak przestrzegacie, a może ktoś popisze o konkretach. Np. ile zł premii może dostać pracownik produkcji? Pierwsza umowa na próbnym okresie jest o pracę, czy zleceniowka jak to niektóre zakłady robią?

Rozen
@Lilka

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, na jaką linię produkcyjną Cię rzucą i na jaką zmianę trafisz, ponieważ są tak zwane linie priorytetowe i zwykłe. Premia jest akordowa niestety, więc jest mocno uzależniona odp racy całej grupy. Premie potrafią być od śmiesznych dosłownie kilku zł po kilkaset, ale nigdy nie są równe na różnych liniach.

Zostaw merytoryczną opinię o ETO MAGNETIC - Wrocław

• Jak się pracuje w ETO MAGNETIC?

Zobacz opinie na temat firmy ETO MAGNETIC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 114.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ETO MAGNETIC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 7 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ETO MAGNETIC?

Kandydaci do pracy w ETO MAGNETIC napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ETO MAGNETIC