Centrum Certyfikacji EuroCert

Wywiadu udzielił:
Karol Balcerowicz
Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Centrum Certyfikacji EuroCert
Absolwent kierunków: ekonomia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Torunia oraz finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W przeszłości związany z Raiffeisen Polbank, gdzie zajmował się analizą ryzyka kredytowego klientów korporacyjnych. Obecnie jest wiceprezesem zarządu spółki EuroCert do spraw finansowych. W wolnych chwilach gra w piłkę nożna i tenisa ziemnego oraz gotuje.
Centrum Certyfikacji EuroCert
Rok założenia: 2012
Adres:
Puławska 474
02-884 Warszawa
Branże:
  • Administracja
  • Programowanie - E-commerce

Czym zajmuje się firma EuroCert?

Specjalizujemy się w wydawaniu bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Jesteśmy obecni na rynku od 2013 roku, kiedy to na mocy decyzji Ministerstwa Gospodarki zostaliśmy wpisani do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne, związane z podpisem elektronicznym.

Dlaczego warto mieć waszą usługę?

Zgodnie z ustawą o podpisie elektronicznym dokument podpisany przy pomocy naszego e-podpisu jest równie ważny pod względem skutków prawnych, co dokument podpisany własnoręcznym podpisem. Korzyść widać gołym okiem. Na mocy ustawy obowiązującej od dnia 21 lipca 2008 roku każdy podmiot, który zatrudnia więcej niż 5 osób, musi rozliczać się z ZUS-em za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego. Dokumenty związane z ubezpieczeniem są przekazywane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem programu Płatnik i opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym. Aby był on prawnie wiążący, musi być weryfikowany certyfikatem kwalifikowanym – takim, jak te wydawane przez nasze centrum certyfikacji.

Jakieś inne korzyści?

Podpis elektroniczny wydawany przez Centrum Certyfikacji EuroCert pozwala na wystawianie e-faktur czy podpisywanie listów wysyłanych do organów administracji publicznej. Służy również w sądownictwie – do składania e-pozwów w e-sądach – oraz do zawierania umów cywilno-prawnych drogą elektroniczną. Dzięki naszej usłudze można też bezpiecznie uczestniczyć w aukcjach i przetargach internetowych, sporządzać dokumentację medyczną oraz robić przelewy i inne operacje w bankach, które akceptują certyfikaty kwalifikowane.

Jak oceniacie swoją aktualną pozycję na rynku?

Jesteśmy młodą firmą, której główną domeną na dzień dzisiejszy jest wydawanie podpisów elektronicznych. Umacniamy swoją pozycję w tej dziedzinie. Jesteśmy najmłodszą firmą z grona wszystkich centrów certyfikacji w Polsce, ale prężnie się rozwijamy i dążymy do osiągnięcia wyższej pozycji na rynku. Obecnie koncentrujemy uwagę na poszerzaniu zakresu usług o oprogramowanie służące do bezpiecznego przechowywania danych. Mam nadzieję, że nowa trafi ono w gusta naszych klientów oraz pozwoli pozyskać nowych i objąć nowe segmenty rynku. Stanowimy zespół młodych, ambitnych ludzi, złożonych ze specjalistów doskonale wykształconych w swojej dziedzinie i wykonujących swoją pracę z pasją, stąd jestem pewny, że prędzej czy później, osiągniemy sukces.

Jestem ciekaw na jakie stanowiska zatrudniacie najczęściej?

Potrzebujemy głównie sprzedawców, szczególnie teraz, kiedy trwa budowa silnej sieci dystrybucji naszych produktów i usług oraz poszukiwanie nowych, niepokrytych jeszcze przez nas i konkurencję rynków zbytu.

Gdzie w takim razie należy szukać waszych ofert pracy?

Przede wszystkim na naszej stronie internetowej www.eurocert.pl. Nasze oferty są publikowane również w branżowych portalach.

Czy można się do was zgłosić poza oficjalnie prowadzoną rekrutacją?

Oczywiście. Zgłoszenia można kierować do nas całym rokiem poprzez naszą skrzynkę mailową, której adres dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Wysłaliśmy CV i dostajemy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jak ona przebiega? Jakich pytań powinniśmy się spodziewać?

Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko rekrutujemy, natomiast większość pytań się nie zmienia. Nie prowadzimy testów kompetencyjnych, analitycznych, logicznych, zagadek ani quizów, ale staramy się tak prowadzić rozmowę oraz układać pytania, aby zbadać jaka jest faktyczna motywacja kandydata do pracy w naszej firmie.

Czego wymagacie od swoich pracowników?

Przede wszystkim autentycznego zainteresowania wykonywaną pracą, zaangażowania w nią oraz profesjonalnego i rzetelnego wykonywania nałożonych przez firmę obowiązków.

Czego oczekujecie od swoich pracowników?

Tych, które powinien mieć idealny sprzedawca, czyli: komunikatywność, umiejętność budowania relacji z innymi, nastawienie na klienta, orientacja na cel, umiejętności negocjacyjne.

Co dajecie w zamian lub inaczej, dlaczego warto dla was pracować?

Jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się firmą o dużych perspektywach. W naszej firmie szybko awansować, czego najlepszym przykładem. W ciągu pół roku awansowałem ze stanowiska koordynatora projektu na członka zarządu. Nasza firma docenia ludzi młodych, pracowitych i daje im szansę rozwoju. Poza tym jesteśmy jedną z zaledwie pięciu firm specjalizujących się w dostarczaniu usługi elektronicznego podpisu. Warto robić w życiu coś unikalnego w skali kraju – nasza firma stwarza ku temu warunki.

Jakimi wartościami kieruje się wasza firma?

Stawiamy na uczciwość i rzetelność oraz sumienność w wykonywaniu obowiązków. Najważniejsi są dla nas klienci, którym dostarczamy wysokiej jakości, unikalną na rynku usługę. W naszej działalności biznesowej bardzo wysoko stawiamy słowo odpowiedzialność, ponieważ bierzemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób, które korzystają z naszej oferty.

Jakie cele sobie wyznaczyliście na najbliższe lata?

Rozwój sieci sprzedaży w całym kraju. Planujemy spełnić oczekiwania mieszkańców wszystkich regionów Polski. Chcemy ułatwiać ludziom życie, a elektroniczny podpis, które oferujemy pełni taką funkcję. Dzięki naszej usłudze można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Czy branża, w której jesteście obecni jest przyszłościowa?

Myślę, że tak. Polacy otwierają się nowinki technologiczne, szukają sposób na zaoszczędzenie czasu i stawiają na wygodę. To wszystko łączy w sobie usługa, którą oferujemy. Moim zdaniem zapotrzebowanie na elektroniczny podpis będzie rosło z jeszcze innego powodu. Systematycznie wprowadzane są ustawy nakładające obowiązek korzystania z elektronicznego podpisu, co zwiększy zainteresowania naszą usługą.

Dziękuję za rozmowę.