Logowanie dla kandydatów/kursantów

Maasdijk
Otrzymuj powiadomienia
o nowych wpisach!
zdjecie uzytkownika
Maciej - 2014-07-08 09:16:27 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Siemano. Akurat w czerwcu skończyłem 23 lata czyli wskakuję na ten wyższy poziom, ale nie znam jezyka holendereskiego ni w ząb, ale za to perfekt niemiecki. napiszcie, czy z takimi umiejętnościami warto sie pchac w ciemno.
zdjecie uzytkownika
Husar - 2014-07-08 10:59:44 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
@Maciej, nie liczy się, czy w czerwcu, czy w styczniu, czy w grudniu. Liczy się rocznikowo. Niby niemicki też jest jakoś "milej" widziany przez biuro Axidus, niż brak jakiekolwiek. Ja z doświadczenia jednak wiem, że Holendrzy delikatnie mówiąc nie przepadają za Niemcami i tym samym za ich językiem. Jeśli nie znasz niderlandzkiego, to dobrze by było gdybyś coś umiał z angielksego. Nie spotkałem chyba w NL człowieka, bez względu na wiek, z którym po ang byś się nie dogadał. Z tym, że ja mówię biegle (chodziłem na Wyspach do szkoły 2 lata).

Jest trochę pracy dla ludzi, którzy w ogóle nie znają języka. Wtedy zależy, czy po prostu te miejsce pracy, jest już "zapełnione". Jeśli tak, może się zdarzyć, że bd na rezerwie siedział, bo pracodawca, który wymaga komunikacji z pracownikiem nie będzie Cie chciał.
zdjecie uzytkownika
Maciej - 2014-07-08 16:50:01 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Dziwne. Przeciez jak sobie odpalic w internecie filmik jakis to holenderski to jak odmiana niemieckiego. O tym, ze holendzy dobrze gadaja po angielsku to akurat wiem. Ciekawe, dlaczego lepiej sie z niemieckim nie wychylac, mam nadzieje ze wiesz.
zdjecie uzytkownika
Mateusz - 2014-07-08 18:11:38 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Jedzie ktoś dzisiaj lub jutro do Holandii ? Chętnie zabiorę jedną osobę. Kontakt mateuszpompa@gmail.com
zdjecie uzytkownika
Husar - 2014-07-08 18:17:27 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
@Maciej, to takie połączenie niemieckiego z angielskim bym powiedział.

Nie wiem, czy się "lepiej nie wychylać", napisałem że nie lubią Niemców i ogółem tego, co z nimi związane. Miałem wiele sytuacji, gdy jeszcze parę lat temu zaczynałem tam swoją "przygodę". Mówiłem im np. że mają podobny język do niemieckiego to od razu mówili, żebym tak nie mówił. Z tym, że miałem przeważnie z tymi, z którymi pracowałem dobry kontakt, więc nie miałem z tego powodu jakiś większych nieprzyjemności.

Nawet w gestykulacji odcinają się od Niemców. Spytałem kiedyś, czemu nie pokazują normalnie część całą dłonią, tak jak u nas, tylko jednym palcem (to bardzo charakterystyczne). Powiedzieli, że cała dłoń kojarzy im się z II WŚ i Niemcami. Ogółem zauważyłem, że są jakoś szczególnie wrażliwi na to, że ich zdaniem (nie wiem, czy to prawda) "Hitler groził, że ich zatopi". To są zdania zwykłych Holendrów, których spotykałem w pracy, nie jakiś profesorów historii, ale z takimi właśnie byś miał kontakt. Pracowałem też u jednego rolnika (bardzo w porządku facet, miałem u niego zakwaterowanie za darmo), który jak szczekał jego pies, to mówił, że pewnie Niemcy jadą. Albo, że bywa w PL na wakacjach, ale woli latać, bo jak będzie jechał przez Niemcy, do każą mu podnosić ręcę do góry: "Hande hoch, Hande hoch".

Nie mniej jednak, znajomość niemieckiego pozwoliłaby Ci szybciej pojąć niderlandzki. Ma bardzo mało słów. Jedno zdanie często oznacza wiele rzeczy. Moją podstawą był angielski, myślę, że znając niemiecki nauczyłbyś się jeszcze szybciej.
zdjecie uzytkownika
Husar - 2014-07-09 12:55:31 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
To bardzo ciekawe co piszesz. Nie wiedziałem, chyba sobie odpalę Wikipedię przed wyjazdem. Jakby co, wczoraj kibicowałem Brazylii, jakoś Niemcy nie są moim ulubionym sąsiadem. Bałem się, ze Holendrzy to jacyś uprzedzeni w ogóle do każdego, ale nie są raczej. tyle sie pisze o tych antypolskich nastrojach
zdjecie uzytkownika
buty - 2014-07-10 11:52:04 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [Husar - 2014-07-08 18:17:27]:
A czemu nie połączenie szwedzkiego z duńskim? A polski to połączenie rosyjskiego z czeskim, tak?
zdjecie uzytkownika
katy - 2014-07-10 12:40:38 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [Husar - 2014-07-07 20:11:53]:
A podrzucisz nazwę biura z którego jeździłeś do Francji na winogorna??
zdjecie uzytkownika
Husar - 2014-07-10 14:55:59 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [buty - 2014-07-10 11:52:04]:
słyszałeś takie powiedzonko, że Czesi to Niemcy mówiący po polsku? :) Bez języka nie ma co się pchać do NL, ale jak ktoś zna niemiecki to myslalem ze łatwiej złapie bakcyla, a tu jednak widze wiecej angielskiego niz niemieckiego trzeba :)
zdjecie uzytkownika
lusi - 2014-07-12 11:35:40 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Czy Wam też cały czas przekładają na "następny tydzień"?
zdjecie uzytkownika
lusi - 2014-07-12 11:35:41 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Czy Wam też cały czas przekładają na "następny tydzień"?
zdjecie uzytkownika
flaj - 2014-07-13 14:03:31 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [lusi - 2014-07-12 11:35:41]:
To samo u mnie ! ale pan magik teraz już jasno powiedział: we wtorek 1000% juz nic się nie zmieni, w poniedziałek będzie dzwonił przewoźnik... a Ty skąd jedziesz ?
zdjecie uzytkownika
jako - 2014-07-14 09:40:00 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Witam mam pytanie co możecie mi powiedziec na temat tej firmy czy się oplaca tam jechać czy nie i jak jest z warunkami płaca? i Mieszkanie ? bardzo prosze oi odp. bo mam wyjazd w najbliższych dniach Z góry Dziękuje
zdjecie uzytkownika
kacza - 2014-07-14 11:12:29 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Ja też dzisiaj dostałam informację z uzupełnieniem danych i podobno wyjazdu lada dzień. Potrzebuje opinie na temat tej firmy. Jak wyglądają warunki mieszkaniowe, jak praca? terminowość wypłat?
zdjecie uzytkownika
Zenek - 2014-07-14 12:55:02 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Przeczytałem najnowsze opinie, ale nie znalazłem o tym, czy jest możliwość wyjazdu na własną rękę i dołączenie do grupy w Holandii Pracowałem tam, umiem się poruszać w tym kraju, znalazłbym Was tam.
zdjecie uzytkownika
mlody - 2014-07-14 22:45:08 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
jutro jade z Olsztyna ( ktos jeszcze jedzie? ) .patrzac co ludzie tu piszą to strach jechac. Zniechęca to ostro do wyjazdu . ;/
zdjecie uzytkownika
mlody2 - 2014-07-15 09:17:16 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [mlody - 2014-07-14 22:45:08]:
jak faktycznie jestes mlody czyli na wiekowce to spokojnie jedz czasami maja rezerwe starzy bo nie sa oplacalni.
zdjecie uzytkownika
goska 31 - 2014-07-15 11:57:50 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Ja się nie zrażam opiniami innych osób, tylko znalazłam na stronie oferty na wyjazd do pakowania cytrusów. Zastanawiam się, czy przy wzroście 175 cm dam radę, ale patrzę na galerię że pracują kobiety
zdjecie uzytkownika
wojtas - 2014-07-15 12:20:00 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [mlody - 2014-07-14 22:45:08]:
Siema młody, ja też dziś jadę busem z Olsztyna. Podaj nr tel to się z tb skontaktuje..
zdjecie uzytkownika
jako - 2014-07-15 12:29:57 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Witam jaka jest tam praca przy czym ja mam 20 lat
zdjecie uzytkownika
jako - 2014-07-15 12:41:41 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
mam jeszcze jedno pytanie czy są jakieś kary i za co np jeśli bym chciał wrócić przed czasem?
zdjecie uzytkownika
Kate - 2014-07-15 16:55:24 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
przekopałam forum, napiszcie czy warto czmychnąć z Anglii do Holandii. Tu jest praca, ale tylko dla swoich - smutne prawdziwie. A tu widzę że pytają osoby o zbiory, na pewno lepiej niz zmywak w UK.
zdjecie uzytkownika
janek - 2014-07-19 11:51:39 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Cześć mam pytanie. Jakie sa kary w axidusie i za co Dziękuję za odp.
zdjecie uzytkownika
Patka - 2014-07-22 19:56:03 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
( usunięte przez administratora ).... mieszkanie jest spoko.... praca czasami jest a czasami i 4 dni rezerwy sciagaja ludzi jak nie maja dla nich pracy.... porazka nie polecam
zdjecie uzytkownika
Marek - 2014-07-23 21:44:39 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Cześć,
Mam parę pytań, dostaliśmy plik z info o pracy i taka lipa trochę, hotel 85 euro tygodniowo, 25 za ubezpieczenie, 30 za posiłki, 300zł dojazd, wyplata CO MIESIAC, a pierwsza po 2 tygodniach. To jakaś masakra jak sobie liczę, to śmieszne pieniądze wychodzą. co tydzień 140 euro samych kosztów + jedzenie, bo na 1 marnych obiadku nie wyżyję. Jadę z dziewczyną, ale chyba nie z tej firmy, bo jakoś kiepsko to wygląda. Do tego kaucja za klucze i obuwie, oczywiście mówię o przypadku mieszkaniu w hotelu. Jak to w końcu jest z TĄ KONKRETNĄ firmą, czy nierealne jest odkładać 2500zł miesięcznie? Mam 24 lata, dziewczyna 25. Proszę o odpowiedź, dzięki.
Zostaw swoją opinię
captcha
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie AXIDUS

Twoj email:
Wiadomość: