Opinie o Balticon S.A. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Balticon S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Balticon S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja wyrobów metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Balticon S.A. w Gdynia

CR

Każdemu kto się zastawia nad złożeniem CV, zdecydowanie odradzam i polecam omijać. Firma w ostatnim czasie przechodzi ogromne rotację, z racji kolejnych odejść pracowników. Na tą chwilę na palcach jednej ręki można policzyć ilość pracowników ze stażem powyżej roku w dziale planowania. Atmosfera bardzo toksyczna, ciągłe donoszenie na kolegów, wytykanie im najmniejszych błędów publicznie itd. Warto powiedzieć o "Dyżurach" w planowaniu. Pracujesz od 10 do 23/24, raz na 5/7 dni. Oczywiście nic dodatkowo za to nie płacą. A jak już mówimy o wynagrodzeniu to jest to stała stawka na którą się umówisz, a w zasadzie, która narzuci ci zarząd. + premia kwartalna, która jest zależna od wypracowanego targetu. Niestety to czego Ci nikt nie powie to to, że premia nie zostanie wypracowana po pierwszych trzech miesiącach pracy a dopiero po 8/9 ? w zależności od spotkania kwartalnego. Oczywiście jeśli przepracujesz 6/7 miesięcy i odejdziesz z firmy to twój wkład w osiągnięty wspólnie cel, jest już nie ważny i pieniędzy z premii nigdy nie zobaczysz. Podsumowując, firma nie godna zaufania, okłamuje przewożników pracowników i każdego kogo tylko się da. Osoby na na stanowiskach kierowniczych totalnie niekompetentne. Pan (usunięte przez administratora)który pracował w dziale transportu przez kilka lat, nagle stał się dyrektorem sprzedaży? takie cuda tylko w Balticonie. Nic dziwnego że każdy kto przychodzi, szybko ucieka. Dziwić może tylko brak reakcji Prezesa. Chociaż w sumie nie ma się czemu dziwić. Człowiek który ma za nic pracowników i na każde spotkanie każe się umawiać, w dodatku nie znając nawet imion pracowników. Jeszcze raz: Nie polecam, młodzi ludzie powinni unikać i szukać pracy u konkurencji.

@Kamila

Zakupowca szukali, a co się stało z poprzednim / poprzednimi? Za co tu można pracę stracić? I czy jest czego żałować, jeśli to nastąpi?

Karo

Nadal się zdarzają te targi i eventy? Tak pytam, bo przeczytałam w ofercie na specjalistę ds. sprzedaży, że takie wyjazdy to element pracy. No i nie mam nic przeciwko, ale na dłuższą metę mogłyby mnie męczyć i stresować ciągłe wyjazdy, dlatego chcę się troche zorientować, jak to wygląda obecnie. Jak często bierzecie w nich udział?

Pyza
@wujek dobra rada

moj maz jest dobrym mechanikiem. takim co potrafi naprawiac a nie zamawiac po znajomisci części. no i stroni od prezesów, no nie bywa u nich , chyba ze wezwą. no chce powiedzieć ze jest ,,szczelny,, w swoich opiniach. moze by tam do was pasowal. ? tylko powazne odpowiedzi bym poprosila

widzę, że szukają Młodszego specjalistę ds. floty i wynajmu, zastanawiam się czy aplikować do nich...wymagają doświadczenia w obsłudze i kontakcie z Klientem? jak przebiega kontakt z tym klientem, czy trzeba jeździć do klientów, czy kontakt odbywa się w dużej mierze telefoniczny? pisaliście, że spora jest rotacja, powiecie jak często ktoś od nich odchodzi lub jest zwalniany? dlaczego premia jest dopiero po prawie roku pracy, a nie po trzech miesiącach?

Globsort

Jestem podwykonawca i wożę kontenery . Podoba mi się współpraca i nie miałem żadnych problemów z komunikacją. Wszystko się odbywa pozytywnie. Cieszę się że trafiłem na porządną firmę Balticon . Pozdrawiam. Firma Globsort pozdrowienia dla całej załogi .

Doma Nowy wpis

W ofercie dla specjalisty ds. logistyki jest napisane, że wymaga się od kandydata 2-letniego doświadczenia. cala reszta w jakiej formie jest weryfikowana na rozmowie? i czy występuje jakiś okres próbny?

Opowiecie jak praca asystentki ds. rozliczeń transportowych wygląda? ktoś już pytał o zarobki ale nie widzę niestety odpowiedzi. Mnie interesuje ogólna atmosfera na dziale i to czy faktycznie jest jakoś dużo pracy czy jednak można czasem odetchnąć po tych wyliczeniach?

Jaga Nowy wpis

Hejka. :) od paru dni jest widoczna oferta dla specjalisty ds. logistyki. wiecie czemu teraz kogoś szukają? Wymogi spełniam, adres biura też jest nawet ok jak dla mnie, zastanawiam się czy praca i zarobki z niej podobnie?

Tyle wiesz, a dalej pytasz... Po prostu pójdź na rozmowę i zapytaj o to.

Eliza
@ja

To polecasz by iść na rozmowę? poprzednik zaznaczył, że rotacja występuje wiec zastanawiam się na ile warto byłoby przy niej w takim razie przyjść. jakie są teraz najczęstsze powody odejść? i czy są osoby o dłuższym stażu pracy?

Baki Durmus
@Eliza

Porozmawiać zawsze można. Naobiecują jedno, drugie okaże się w praniu. Rotacja to przesada. Fizyczni odchodzą a w zamian zatrudnia się osoby do biura. Ilościowo się zgadza, ale w takiej Eko produkcji lada dziań będzie więcej umysłowych niż fizoli. Na ten moment na oczach zarządu i z ich cichą akceptacją następuje rozwiązanie najważniejszego działu od którego zależy płynność remontów kontenerów. Mowa tu o tzw. CGS'ie , gdzie wyrabiane są elementy konstrukcyjne i poszyciowe do budowy kontenera.

Kij

Chyba nie pracowałeś bo każdy tutaj zatrudniony chwali sobie atmosferę pracy, autentyczną możliwość zdobycia uprawnień, nowych kwalifikacji. A jak się piję dobrą kawę i je firmowe owoce to i można chyba chwilę poplotkować. Mnie tu pracuje się dobrze . Bo i kasa jest bardzo dobra i stabilna perspektywa pracy, jasne nowoczesne biura i nawet automat z sodową wodą . Zapraszam wszystkich chcących uczciwie pracować bo nawet po pół roku nienagannej pracy można wejść do zarządu spółki. Jak się jest tylko pełnym pomysłów i chęci do pracy

Globsort Nowy wpis

Balticon S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Kierowca C+E. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Karo

De Su
@Karo

czy okres czystek kadrowych się zakończył?. bo docieraja sygnały o trudnej sytuacji (brak placu na przenosiny z Gdyni) i w zwiazku tym są nerwy a chciałam się tam zatrudnić, bo koleżanka tam pracowało. Jak to teraz jest , warto ?

@De Su

Jakie sygnały? Skąd je masz? Tu po komentarzach się niczego dowiedzieć właśnie za bardzo nie można, ludzie jak widać na pytania nie odpowiadają, ciekawe czemu? a oni z tej Gdyni musza się przenieść? O co chodzi?

@De Su

Absolutnie odradzam pracę w tej pseudo korpo. Potrafią zwolnić pracownika z dnia na dzień bez konkretnego powodu. Wiele ex pracowników zgłosiło ich do pip-u. Co 3 miesiące jest zmiana 70% kadry. Aby zarobić w tej firmie 5-6 k trzeba wypruć sobie żyły. NIE POLECAM!!!!!!

slusarz

szukają kolejnego szefa produkcji i technologa w ecocontainers. to juz trzecie ,czwarte podejście w ciągu ostatnich trzech czterech latach jak pamietam. odradzam absolutnie

Gerwazy
@slusarz

Ta spółka to ewenement w skali kraju. Zarządzana przez kompletnych dyletantów. Główny konstruktor nie znający podstaw rysunku technicznego i nieodróżniający mikrometru od kątomierza. Marketing, który nie umiałby sprzedać waty cukrowej na jarmarku, kierownik, który nie wiele wie i niewiele może, zagubiony jak schody Małopolskiego. Porządny konstruktor nie przyjdzie tu, bo nie zaoferują odpowiedniej stawki.

wujek dobra rada
@Gerwazy

nie oczerniaj firmy bo skoro tak źle to co tam robisz ?!. skoncz jakas konkretną szkołę zdobadz dobry zawod np mechanik i szukaj pracy dalej. bo firma sobie dobrze radzi nawet majac takich bumelantow i skrytych krytyków. i daje zatrudnienie

Pyza
@wujek dobra rada

Z tym obiecywaniem to większość tak myśli, że jednak na rozmowie to inaczej wygląda niż już w praktyce? Interesuje mnie ta oferta, która już od tygodnia jest widoczna dla asystentki są. rozliczeń transportowych. Nie podają wprost widełek ale zastanawiam się czy to nie jest minimalna a potem się zobaczy? Po jakim czasie można starać się o podwyżkę? Albo o awans?

Czy Balticon S.A. zatrudnia studentów?

Ok, dalsza część jak widać jest jak na razie nie do rozszyfrowania. Mimo wszystko skoro ich zatrudniają, to w ogóle byłoby możliwe pracować na pól etatu? myślę teraz o ludziach z dziennych? Same grafiki jak bardzo mogą być elastyczne?

CR

Honorata
@CR

To jakie trzeba mieć doświadczenie , aby być na stanowisku kierowniczym skoro uważasz , że są tam osoby niekompetentne ?

Bojesiewyrzucenia
@Honorata

Pan(usunięte przez administratora) akurat był jedną z mniej kompetentnych osób w całej firmie, a już na pewno nie nadawał sie do zarządzania ludźmi. Kompetencje zarządcze słabiutkie. Za to kompetencje np. do donoszenia ma chyba wiekszośc ludzi w firmie. (usunięte przez administratora)

Alicja

A wiadomo za co wyleciał? Często ludzie tutaj wracają do pracy czy raczej to taki jednorazowy przypadek? No i czy zwolnienia są częste?

Kamila
@CR

Kolejny etap czystek. Jak co roku. Zdaje się że zwolnili Rybaka z Gdańska i parę dziewczyn. Nikt, słownie : nikt nie wie za co. Czyli remanent po staremu. Szukali jakiegoś zakupów a. Ciekawe czy kandydata Big Tomek poinformował ile było takich osób przed nim ?!

@Kamila

Zainteresowana

@Pracodawca jak wygląda kwestia wypłat? Do końca miesiąca? Do dziesiątego?

wczoraj była wypłata
@Zainteresowana

wypłata 10. dnia miesiąca

@wczoraj była wypłata

I to całość wypłacają? Razem z premiami czy tam innymi dodatkami? Czy takie rzeczy to innego dnia wysyłają na konto?

Jak tak czytam opinie to pisali o zapotrzebowaniu na różne stanowiska i prace w dość rożnej atmosferze. Czy może się ktoś przy tym odnieść do sytuacji w dziale IT? wiem, że specjaliści do niego obecnie są poszukiwani. Po pierwsze tryb pracy mnie zastanawia. Czy to już zawsze będzie stacjonarka? Co z ewentualną hybrydą?

Czy w Balticon S.A. są szkolenia zewnętrzne?

Małgorzata

A co to znaczy właściwie? Że na lepsze posady rekrutują z zewnątrz, a nie awansują pracowników? Dobrze rozumiem? Wyjaśni ktoś?

Sebastian

Witam, kto w firmie zajmuje się opiekunami klientów? Mamy dość pewien problem z jednym opiekunem od jakiegoś czasu i nie wiem gdzie możemy to zgłosić.

DAWNOnieDAWNO

Byłem kiedyś w dziale planowania transportu..co prawda nie zbyt długo ale jednak Tak niekompetentnych spedytorów w życiu nie widziałem :) Nie dziwi mnie ciągła rotacja w tej firmie. Młodym osobom, które szukają pracy w spedycji, zdecydowanie odradzam.

Mix
@DAWNOnieDAWNO

DAWNOnieDAWNO chyba wiem kim jesteś, piszesz o pracownikach ,którzy zarządzają dużą flotą aut i posiadają ogromną wiedzę...a z tego co pamiętam to raczej Ty byłeś niekompetentną osobą, dlatego byleś tylko chwilkę. Pozdrowienia dla Ciebie

DAWNOnieDAWNO
@Mix

Wydaje mi się że prawie 6letnie doświadczenie w transporcie ponadgabarytowym w tym 2lata w zrządzaniu zespołem daje mi wiele kompetencji, ale co ja tam wiem :) Duża flota- zgadza się ! Ogromna wiedza- tutaj całkowity brak zgody.. A co do mojej przygody w tej zacnej firmie, to odejście było moją decyzją. W dodatku zarząd nie był zadowolony z mojej decyzji i nakłaniał mnie do jej zmiany, więc chyba tutaj lekko się mijamy w rozeznaniu. Pozdrawiam

Ach wspomnień czar
@DAWNOnieDAWNO

Coś nie tak. Zarząd nigdy przenigdy nie był niezadowolony jak ktoś odchodził. Miał to daleko w(usunięte przez administratora). uważał to za nietakt że ktoś mógł z tak dobrze zarządzanego miejsca odejść. Sama widziałam jak koleś M pozbywał się z biura koleżankę z wieloletnim stażem tylko dlatego że złapała dość paskudną chorobę. I nawet nie mrugnął okiem. A drugi koleś K wywalił kolesia z obsługi floty bo mu nie pasował do profilu firmy. Wywalali i przyjmowali nieważne kogo

Edyta
@DAWNOnieDAWNO

Ja właśnie jako młoda osoba mam pytanie. Jaka jest pensja dla młodych w tym dziale? Ile dostaje sie na start pensji zasadniczej?? Może chociaż widełki?

Witam, widzę że firma szuka specjalisty ds sprzedaży na teren Wrocławia. Czy warto startować na to stanowisko? Jaka atmosfera we Wrocławiu? Na jakie zarobki może liczyć osoba na takim stanowisku? Z góry dzięki za informacje

Dział HR
@Michał

Dzień dobry, zarobki zaczynają się od kwoty 3500 zł netto (osoba bez doświadczenia/z kilkumiesięcznym doświadczeniem). Jeśli zainteresowała Pana oferta, warto zaaplikować. Jeśli ma Pan dodatkowe pytania, zachęcam do bezpośredniego kontaktu: praca@baltion.pl Pozdrawiam, Dział HR

Kandydatka
@Dział HR

Mam ochotę aplikowac do was ale proszę o odpowiedź czy zwierzęta są wykorzystywane do pracy w waszej firmie. Nie zniosłabym takiej sytuacji. I drugie pytanie jaki jest stosunek dyrektorów do zwierząt w ogóle. ? Czy można przyjść do pracy od czasu do czasu z chomikiem bo takie zwierzaki mam w domu i one tęsknią za mną bardzo?

Szukam pracy i interesuje mnie zatrudnienie na Spedytor. Balticon S.A. szuka kogoś takiego. Możecie mi o nich coś więcej powiedzieć?

Była

No nie bardzo sie stara, żeby być światowa. A mogłaby być. Balticon to taki rozbudowany prywatny (usunięte przez administratora) w ktorym im dalej od koryta, tym spokojniej. Inteligentnych ludzi mozna tam policzyc na palcach dwoch rak. Nie donoszacych na kolegow jest chyba jeszcze mniej. Jesli widzisz ile rzeczy źle działa, wiesz jak to zmienić i chciałabys to zmienić, to nie rob tego. Szefowie i zyczliwi, ktorzy sa blizej koryta, od razu doniosą i przeinaczą, bo wejdziesz w ich comfort zone. Wtorny analfabetyzm tam jest bardzo wazny, bo jak wiemy głupimi duzo latwiej zarzadzać.Zarobić też nie zarobisz. Twoj wybór :)

Alicja
@Była

To w jaki sposób przeprowadzane są rekrutacje? Tak żeby wyłonić porzadanych kandydatów czy po prostu Ci niechciani odpadają już po zatrudnieniu? Jak z tymi zarobkami? Ile można dostać na pierwszej umowie?

Barracuda
@Była

No to arivederci. Nie bede tam aplikowała bo nie i tyle mnie tam widzieli. Tak miała Gosia moja koleżanka w ..... kontenerach Gdańsku . No szkoda myślałam że tu będzie inaczej.

Ale kibel

Czy normalnie można się wprozniac czy są w tym temacie restrykcje czasowe i normatywne?

Honorata

A były próby rozmowy o podwyżkach? Jaka jest dokładnie temperatura? Bo minimalna jest określona przecież przepisami.

Żaneta

Brałam udział w rozmowie rekrutacyjnej w firmie Balticon. Muszę przyznać, że atmosfera podczas spotkania była bardzo pozytywna i wyluzowana. Panie rekruterki bardzo uprzejmie i konkretne. Informacja zwrotna po zakończeniu rekrutacji.

Wiktoria
@Żaneta

czyli feedback był negatywny, skoro dalej kandydatka? :( a można się dopytać co poszło nie tak? ten feedback jakiś szerszy był? fajnie wiedzieć, żeby jakaś porada przed samą aplikacją już była. a sama rozmowa to jak konkretniej mogła wyglądać?

Lidia

Mąż znalazł ofertę na ślusarza / spawacza na ich stronie. Wiecie moze jaka jest podstawa wynagrodzenia? Coś tu pisaliście o rotacjach, tego stanowiska też to dotyczy?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Balticon S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Kij

Odpowiedzi @Antyseba nie skomentuję. Naturalnie, że jest możliwość rozwoju. O ile pamiętam to w obecnej chwili 2 członków Zarządu i 1 dyrektor zaczynali pracę w firmie od najniższego stanowiska. Nie mówiąc o właścicielach / założycielach, którzy byli też pierwszymi zatrudnionymi. Dziś trudno powiedzieć kiedy sytuacja wróci do normy, ale wiem, że pracują nad tym, żeby każdy przychodząc miał pokazaną ścieżkę kariery, którą oczywiście może pójść, ale nie musi. Jak to było publikowane w raportach giełdowych, firma przyjęła strategię nie zwalniania ludzi i solidarnego postępowania w dobie kryzysu, więc o pracowników dba. Biuro czyste i nowoczesne. Pensje wypłacane w terminie. Papieru toaletowego też nigdy nie zabrakło. ;)))

Zostałem zaproszony na zdalna rozmowę o pracę na stanowisko handlowca. Rozmowa przebiegła trochę sztywno ale bez zastrzeżeń. Zostałem poinformowany, że w ciągu tygodnia dadzą mi znać czy dostałem się na kolejny etap a jeśli tak to kiedy się odbędzie. Minęły już 3 tygodnie i kontaktu brak. Rozumiem brak informowania wszystkich kandydatów przed 1 etapem, ale drugi etap to zazwyczaj kilka, kilkanaście osób, które poświęciły dla Was swój czas, można by go uszanować. Jeśli już na początku tak wygląda podejście do pracowników to rozumiem skąd tak słabe opinie o firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Balticon S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w Balticon S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Balticon S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Balticon S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Balticon S.A.
  • Tadeusza Wenty 15