Opinie o Grupa 3S w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa 3S. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Grupa 3S o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa 3S w Katowice

ZAWIEDZIONY

KIJ W MROWISKO cz.2 # ZARZĄDZANIE Z firmy nie odchodzi się dlatego ze firma jest zła tylko z powodu nieodpowiedniego zarządzania - złych menadżerów. Może teraz skoro została prezesem osoba z P4 to coś pozmienia na lepsze ? aczkolwiek na początek tych zmian powinno się pozmieniać jeszcze inne osoby – głównie te które zrobiły sobie prywatny folwark z firmy i wprowadzały „swoje” porządki: m.in. CTO, CFO, Head of PMO, ... Tym bardziej, że niektórzy nie znają się kompletnie na zarządzaniu lub/i nie mają pojęcia o prawdziwej robocie w swoich działach i w ogóle w firmie. Siedzą tylko na stołkach i patrzą w swoje tabelki w exelach i za (usunięte przez administratora) nie wiedzą skąd to się tam bierze. Nie mają nawet zielonego pojęciach o realiach. Z poprzedniej części można było się dowiedzieć o co chodziło, dlaczego wcześniej był w miarę luz, byli tacy mili i uśmiechnięci (oczywiście są osoby które z natury są naturalne, sympatyczne i uśmiechnięte, ale od niektórych ten fałszywy uśmiech aż razi w oczy). Wiadomo o co była gra - o niemałą kasę. Jak nie zarządzali bezpośrednio to spijali „śmietankę” z zarządzania byłych prezesów. Jak były bonusy to była motywacja pracowników za pomocą marchewki (no może bardziej marcheweczki). Teraz jak się już skończyły i trzeba samemu zarządzać i zapracować na jakieś ewentualne bonusy to jedyna metoda jaką potrafią zastosować to metoda kija. A jak ktoś sobie nie pozwoli w kasze dmuchać to się go po cichu pozbywają. To świadczy też że się nie mają pojęcia o zarządzaniu, czy to firmą czy ludźmi. W tym momencie można zacytować klasyka: „Wam kury szczać prowadzać, a nie .....”. Przytoczę kilka punktów opisujących przyczyny odchodzenia z firmy (wybranych z internetu) - które obecnie idealnie pasują do tej firmy: - Możesz wyrazić swoją opinię, o ile jest zbieżna z opinią szefa Szef, który zachęca wszystkich do wypowiadania się, ale nie reaguje dobrze na pracowników mających inne zdanie, to bardzo zły manager. - "Więcej za mniej" to stała filozofia firmy 'Rób więcej za mniej" to filozofia dzisiejszych firm, którym brakuje zasobów. Jednak działanie zgodnie z nią szybko doprowadzi do wypalenia pracowników. - Jeśli szef cię nie widzi, uważa, że nie pracujesz - W firmie brakuje kultury współpracy Niektóre miejsca pracy przesiąknięte są polityką, atmosferą do wbijania innym noża w plecy i nachalnej autopromocji. Tymczasem najważniejsza jest kultura współpracy, a jej brak spowoduje odejście cennych pracowników. - Nierówność pracowników jest przez szefa niezauważona Utalentowani ludzie są bardzo sfrustrowani, gdy nie są traktowani równo przez szefa. Leniwi pracownicy, którzy co miesiąc pobierają pensję za nic, powodują dyskomfort u tych pracowitych. - Szef twierdzi, że ci ufa, ale ciągle ciebie sprawdza Liderzy, którzy twierdzą, że przyznają pracownikom autonomię, ale ciągle ich sprawdzają, monitorują, zgłaszają sugestie, jednocześnie sprawiają, że pracownicy szybko odejdą z pracy. - Jeśli nie śpisz, czujesz, że jesteś cały czas w pracy Trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć pracownikowi "już wystarczy" albo on sam uzna, że ma dość pracy w tej firmie. P.S. Rozumiem że jak ktoś klika w smutną buźkę to jest smutny z tego powodu że jest jak jest ? Racja. Ja też jestem smutny :( Niestety to jeszcze nie koniec. c.d.n.

@Brajanek

"Head of PMO (czyli dyr ddu) - juz praktycznie nie jest dyr i jego dzial sie rozpadl, nie istnieje w takiej formie w jakiej byl" To była tylko kwestia czasu. Do przewidzenia. A to może nie być jeszcze koniec. Widzę że ci co jeszcze coś sobą reprezentowali to awansowali zmieniając stanowiska. A jeśli nie dostali satysfakcjonującej propozycji, a mieli głowę na karku to zmienili już firmę albo jeszcze szukają. Pozostałym zostało zmienić tylko nazwę firmy przy stanowisku i tkwić dalej na stanowisku. Ale to i tak lepiej niż "awans" z dyrektora (czy nawet członka zarządu) na kerownika ;) Prędzej czy później życie weryfikuje czy ktoś się nadawał na dane stanowisko czy dostał je przez znajomości lub z przypadku. A jak widać z konkretnego przypadku to jeden z nich nawet na tego kerownika się nie nadawał i już też wyleciał. Jeszcze jedno zdanie odnośnie funkcji PM w tej firmie. To była jakaś farsa. Zobaczymy jak sobie teraz poradzą w prawdziwym świecie, gdzie trzeba będzie coś więcej ogarniać niż tylko excela. Poza tym samochodziki pozabierali - tym co ich najmniej potrzebowali. Skończyło się wożenie (usunięte przez administratora) dom-praca-dom. I marka 3S zniknęła z rynku. Wykreślona z KRS w dniu 25.01.2023.

Czy Grupa 3S ma ściśle ustalone godziny pracy?

@P

O, z angielskim to dobra informacja bo mnie akurat przydałby się takie lekcje. Za drogie szkolenie firma nie wymaga żeby podpisywać umowę lojalnościową i potem jakiś czas to odpracowywać?

Caliq Nowy wpis

Jak wyglądaja praca na stanowisku hvac i jakie widełki wynagrodzenia ?

Czy Grupa 3S ma ściśle ustalone godziny pracy?

P

Wszystko zależy od stanowiska na jakie chcesz aplikować. Tam gdzie wymaga tego specyfika pracy - tak. Dla pozostałych godziny rozpoczęcia i zakończenia są ruchome, możesz zacząć w godzinach 7-9 i po 8 godzinach kończysz prace. No chyba, że masz zadaniowy tryb pracy - nie mniej niż 8 godzin.

Grażyna
@P

Dzięki za wyjaśnienie ;) Wiesz może jak pracuje się na stanowisko Młodszego Administratora Infrastruktury? Dosłownie dwa dni temu firma wrzuciła ofertę pracy. Jaka tam u was atmosfera, zarobki? Polecasz aplikowanie? Niestety w ogłoszeniu firma nie podała żadnych konkretów:/ Rekrutacja jest zdalna, a jak sama praca? Hybrydowo czy stacjonarnie?

P
@Grażyna

Grażyna. Wynagrodzenie jest poniżej średniej rynkowej, ale wciaz wyzsze niz w malych firmach. Pracy jest trochę, ale jest tez dużo szkoleń i można się sporo nauczyć. Po połączeniu z P4 i UPC dużo się dzieje, ale jest sporo możliwości rozwoju w różnych zadaniach dla firmy. Ogólnie polecam :)

Gucio
@P

Napisałeś o szkoleniach. Wszystkie se finansowane przez pracodawcę? To on wybiera na jaki kurs wyśle pracownika czy można samu coś zaproponować i jest to brane pod uwagę?

P Nowy wpis
@Gucio

@Gucio Jak zawsze to zależy. Większość szkoleń jest wewnętrznych, ale zawsze możesz coś zaproponować. To od przełożonego zależy, czy zaakceptuje finansowanie takiego szkolenia. Dodatkowo są też dopłaty do nauki angielskiego.

Zdzisiu
@ZAWIEDZIONY

Nie, jak ktoś klika smutna buźkę to znaczy, że Twoje wpisy wieją nudą i desperacją. Myślałeś że zrobisz jakiś szoł w odcinkach i każdy będzie czekać na kolejną część jak na Grę o tron? Sorry ale piszesz takie oczywistości że zasypiam w połowie czytania. Daj se spokój.

@Zdzisiu

A jednak jesteś tu pierwszy ;) tak jakbyś właśnie czekał na kolejny odcinek. Dobrze że zauważasz i potwierdzasz że są to oczywistości :) Nikt też Cię nie zmusza do czytania. Nie chcesz nie czytaj. Prosta rzecz.

Zdzisiu

Nie chcesz nie pracuj w 3s. Nie ma przymusu

Student
@ZAWIEDZIONY

Dziękuje wszystkim za komentarze. Wszystkie opinie pomogły mi zobrazować działanie firmy i pracowników. Niestety smutne jest to, ze konkurencja ma lepsze „bonusy”, które zadecydowały o wyborze innego pracodawcy. Mam nadzieje, że w firmie zmieni się wiele aspektów na lepsze.

@Zdzisiu

chyba Twój komentarz z tego co widzę wieje nudą i depresją :) i to według Twojej własnej teorii :)

Brajanek
@ZAWIEDZIONY

"Może teraz skoro została prezesem osoba z P4 to coś pozmienia na lepsze ? aczkolwiek na początek tych zmian powinno się pozmieniać jeszcze inne osoby – głównie te które zrobiły sobie prywatny (usunięte przez administratora) z firmy i wprowadzały „swoje” porządki: m.in. CTO, CFO, Head of PMO, ..." Zapomnij. Nic sie nie zmienilo i zmieni. Chyba ze na gorsze, co wlasnie nastepuje. Po P4 nie ma sie czego dobrego spodziewac. Wcale tam nie jest tak kolorowo. Wystarczy poczytac tez opinie na ich profilu. A co do wymienionych: CFO - juz poza burta CTO - kombinuje gdzie by tu sie wkrecic zeby jeszcze zostac Head of PMO (czyli dyr ddu) - juz praktycznie nie jest dyr i jego dzial sie rozpadl, nie istnieje w takiej formie w jakiej byl Nawet CEO tez sie juz ulotnil. Wszystko wskazuje na to ze obserwujemy znikanie marki 3S z rynku...... Na razie jeszcze wszyscy chodza i udaja ze jest fajnie. Mysla ze bedzie dobrze. Ale raczej juz nie bedzie i trzeba zaczac sie rozgladac ze czyms innym. Niby jakies podwyzki. Jedni zadowoleni bo od lat nic nie dostali. Inni nie bardzo. Niektorzy sie juz rozgladaja za alternatywa. (usunięte przez administratora)

ZAWIEDZIONY Nowy wpis
@Brajanek

Jak wyglądają zarobki network engineerów?

Lips
@Kandydat

Marnie. Jak wszystkich, poza wybrańcami. Firma płaci poniżej niskiej średniej. W zasadzie minimum rynkowe. Dobra na początek i wpisanie do CV rubryki. Po roku trzeba uciekać, bo podwyżek brak od zawsze, a jak są, to poniżej inflacji.

HR
@Kandydat

@Kandydat jeśli stanowisko wydaje Ci się ciekawe, aplikuj . W krótkim formularzu rekrutacyjnym podajesz interesujące Cię widełki. Jeśli pasujesz kompetencyjnie do profilu, to w pierwszym kontakcie HR przekaże Ci informacje, które pozwolą ocenić, czy chcesz uczestniczyć w rekrutacji czy szkoda Twojego czasu. To chyba fair opcja a lepiej zapytać u źródła;) Powodzenia!

Arnold
@Lips

Co to jest "niska średnia", coś jak mniejsza połowa? ? A i jeszcze drugie pytanie: skoro firma dobra na początek i podwyżek brakuje od zawsze to rozumiem że jednak siedzisz tam już dłużej ??? :)

Qwsazx

Najniższa stawka w branży

Kandydat2
@Lips

Odnosząc się do wpisu @Lips z 2021r - czy nadal w 3S network Engineer marnie zarabia poniżej średniej rynkowej? Rozumiem to co sobie na starcie wynegocjujesz to już zostaje na stałe praktycznie bez żadnych podwyżek. Tak?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Wiesz kto

Kiedyś fajna firma. Zarobki mierne. Play niczego dobrego nie wnosi. W DC był kiedyś fajny flow... już nie ma... kiedyś był gość od operatorów DC, teraz cień człowieka i nie przez ludzi z Playa, ale przez swojego "przyjaciela"... smutno się na to patrzy... trzeba szukać innej roboty...

Syn prezesa.
@Wiesz kto

No to szukaj, nara. Zabierz ze sobą tych wszystkich narzekaczy co do 3S przyszli prosto po studiach i nie wiedzą jak jest gdzie indziej. Oczka się im otworzą. Pobudka leniuszki.

@Syn prezesa.

Widzę uważasz że tu wcale nie jest tak źle. Wiadomo że każdy myśli że jest lepiej tam gdzie nas nie ma :) Dla ciebie co jest na plus? Na święta będą jakieś benefity? Firma ma w tym roku na to budżet?

Ninel
@Syn prezesa.

Świetna ksywka „syn prezesa” pokazująca wartości jakie są cenione w firmie. Koleżeństwo ponad wszystko. Ktoś powinien weryfikować te znajomosci szefów z podwładnymi i późniejsze promowanie i awanse. Tak Apropo zwykle to ci co nie przemęczają się w pracy zajmują się rozpowiadaniem ile to mają roboty i zarzucają innym lenistwo…

Jarosław
@Ninel

Nikt tego nie próbował gdzieś zgłosić? Jeśli to rzeczywiście prawda, to jakie szanse na awans mają zwykli ludzie bez "pleców"? Da się w ogóle? :)

już nie syn prezesa
@Ninel

czy gdybym nazwał się tu "synem papieża" od razu z zapałem zacząłbyś krytykować struktury kościelne? ogarnij się, to tylko ksywka na potrzeby wpisania postu.

hough! - zakrzyknęli indianie ;)

Ja2
@ja

Tfu, co to za bezdenny idiota - szepnął pod nosem stary Old Shatterhand, a głośno krzyknął: „kto z Was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem…” ;))))

Jaaa

Taki porządek przydałby się zarówno w innym dziale, dziale HR..... np. ciągła rotacja w tym dziale nikogo nie zastanawia? Czy nikt tego nie zauważa? Dziwne..............

Zagubiona

Możecie sobie minusować te opinię, klikać te flagi i pisać prośby o usunięcie. Najważniejsze że wiadomość trafiła do adresata i przeczytało ją 200 osób w firmie. Czy HR wyciąga w ogóle jakieś wnioski z opinii które są umieszczane na tym portalu czy całą swoją energię wsadza w to aby te opinie stąd usunąć? Jeśli ktoś pisze tutaj rzeczowe opinie to znaczy że boi się wyrazić swoje zdanie innymi kanałami bo i tak jego głos zostanie zduszony albo zignorowany. Na pocieszenie: idzie nowe i dla wielu śpiochów to będzie terapia szokowa.

Zawiedziony klient

Opinia klienta - NIE WARTO. Ciągłe awarie, support pracuje za karę. Na koniec wystawiają Ci fakturę zawyżoną o 300%, zaczynają się interesować sprawą dopiero jak trafia do Sądu. Nie polecam współpracy (telefonia VOIP).

Małgorzata
@Zawiedziony klient

A mają jakieś argumenty na te zawyżone faktury czy nie?

Czy istnieje możliwość rozwoju w Grupa 3S?

Lol

Nie masz co liczyć, chyba że a rozwijanie papieru toaletowego :)

Obecna

Cześć, oczywiście, że istnieje. Firma prężnie się rozwija, a pracownicy mają możliwość udziału w szkoleniach poszerzających zakres ich umiejętności w wybranym zakresie.

Katarzyna
@Obecna

Te szkolenia są wewnętrzne czy zewnętrzne ?

@Katarzyna

I wewnętrzne i zewnętrzne. Na zewnętrzne wysyła cię pracodawca. Możesz się tez ubiegać o dofinansowanie wybranych przez siebie szkolen i studiów

Katarzyna

Trzeba coś konkretnego spełniać żeby dostać takie dofinansowanie?

Dżesika

A ja chciałam zapytać jak to jest z tym badaniem NPS. Niby anonimowe a oceniasz swojego bezpośredniego przełożonego. No to skąd wiadomo kto kogo ocenia? :) To chyba nie bardzo anonimowe skoro każdy otrzymuje dedykowany link a przełożony nawet wie kto głosował a kto nie. Trochę jak wybory parlamentarne na Białorusi. Druga sprawa jaki jest sens tego badania? Kogoś te wyniki obchodzą czy to taka sztuka dla sztuki?

przełóżony
@Dżesika

Przełożony nie wie kto głosował... Mam tylko podgląd frekwencji i oceny. Pewnie po opisach jak się wpisuje komentarze to można skumać kto pisał, ale nie mam podglądu że Kowalski dał ocenę 2 a Nowak 5. Widzę tylko frekwencję i ocenę.

Były klient.

Firma krzak. Świadczyła sip trunk do spółki, przez ich błędy do bramki włamali się (usunięte przez administratora)którzy na rachunek abonenta popełniali (usunięte przez administratora)oraz obciążali rachunek abonenta. Finalnie 3s ma czelność domagać się roszczeń od abonenta nie widząc w tym nic złego ze swojej strony. Widać totalni ignoranci którzy lubią ośmieszać się w sądach. oczywiście zrezygnowaliśmy z usług i złożyliśmy zawiadomienie w prokuraturze.

@Były klient.

Dość chaotycznie to wszytko tłumaczysz. Ktoś na twój koszt korzystał z abonamentu i nabili ci rachunek? To aż do prokuratury musiałeś złożyć doniesienie? Nie dało się tego załatwić w polubowny sposób?

ZAWIEDZIONY

KIJ W MROWISKO cz.4 # eNPS Co pół roku robią takie badania satysfakcji z pracy wśród pracowników i zawsze dwa punkty są na bardzo niskim poziomie. Jednym są zarobki - o czym było już wcześniej - i zamiast coś z tym zrobić to zaczęli tłumaczyć, że tak jest przecież w każdej firmie. Czyli potwierdzają już sami że 3S jest już taką zwykła szarą firmą na rynku jakich pełno, niczym szczególnym się już nie wyróżniającą. Może w innych nawet większych firmach gdzie zarobki są większe też ten punkt wypada słabo, ale to tym bardziej obrazuje jak słabo jest w 3S. Myślą że jak komuś dadzą podwyżkę 100, 200, 300 czy 400 zł brutto (!!!) to już będzie dobrze. Nie. Nie będzie. A za rok powiedzą, że nie ma podwyżek oraz że już i tak za dużo zarabiasz . Druga to procesy i procedury. Nie potrafią raz a porządnie czegoś opracować, aby to funkcjonowało jak należy. A jeśli już coś opracują to i tak nie działa. Pod tym względem wygląda to tak jakby firma cały czas się dopiero rozwijała i jeszcze ciągle raczkowała, a przecież jest już sporo lat na rynku i powinna mieć pewne procesy i procedury wypracowane do perfekcji. I pewnie nadal w każdym kolejnych badaniach będą te dwa elementy nadal wychodzić na niskim poziomie. Dodatkowo jeśli ktoś coś napisze więcej na ten temat w komentarzu - wyrazi swoje zdanie (niezadowolenie) - to zamiast to zmienić i coś z tym zrobić to wolą się pozbyć tej osoby. Myślą że może w kolejnym badaniu wyjdzie lepiej. I podejmują takie działania nawet kosztem firmy nie patrząc ile ta osoba zrobiła dla firmy. Ważne żeby "elita" miała spokój – niewolnik nie może się buntować. Konstruktywna krytyka jest niedopuszczalna. Ale tak to jest jak pewne funkcje sprawują osoby małostkowe i bez wyobraźni, które nie dorosły do prawdziwego zarządzania, którym ja bym nie dał nawet krów paść, bo by nie upilnowali. Jeszcze jedno - jeśli myślicie że ten cały eNPS jest anonimowy - to myślcie sobie tak dalej. # PROCEDURY i REGULAMINY W tym punkcie krótko. Wymyślają rożne procedury, regulaminy, kodeksy - które później i tak nie są stosowane - więc wszystko to jest jeden wielki pic na wodę fotomontaż. Wiele rzeczy robi się poza procedurami, a jeśli już są stosowane to tylko wtedy kiedy komu pasuje i w dodatku jeszcze są interpretowane na odpowiedni sposób jaki komu pasuje (nie mający nic wspólnego z zasadnością i logiką). Nawet z jakiejś głupoty potrafią zrobić mega aferę, a tam gdzie faktycznie jest zasadność i pracownik przychodzi z czymś to jest olewany i zbywany. Więc wychodzi na to że nie rozumieją w ogóle zapisów które sami ustalają już nie wspominając o ich stosowaniu. Obowiązuje raczej jedna zasada: co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. Hipokryzja niesamowita, np. w przypadku procedury/regulaminu dotyczących telefonów służbowych – czy to chodzi o ich przydzielanie / wymianę czy późniejszy wykup. Ale lepiej nie będę się rozpisywał, bo to jest jedna wielka szopka i tragifarsa. ## PODSUMOWANIE Kilka innych wpisów różnych osób które się już pojawiły na tej stronie dają też pewien pogląd na firmę - a raczej na jej sposób zarządzania i traktowania pracowników (w tym wynagradzania). Jeszcze PR robi dobrą robotę, aby pokazać firmę przynajmniej na zewnątrz jako profesjonalną (brawo PR). Niestety w środku firma od pewnego czasu zaczyna gnić (w pewnych miejscach, bo nie wszędzie). Obecnie to taki (usunięte przez administratora) połączony z przedszkolem i wariatkowem, w którym panuje chaos, fałsz, obłuda, zakłamanie, hipokryzja. Wiele wartościowych osób już odeszło i pewnie nadal będzie odchodzić. Firma nie ma argumentów, aby zatrzymać dobrego pracownika. Jak ktoś się odpowiednio nie ustawił w odpowiednim czasie to obecnie nie ma już na co liczyć. Ewentualne „awanse” to tylko taka prowizorka (pic na wodę), więc raczej czas na zmiany. Jeśli ktoś chce się rozwijać i odczuć prawdziwy awans (co za tym idzie realną podwyżkę) to obecnie możliwe tylko w przypadku zmiany firmy. Wszystko teraz w rękach nowego prezesa żeby to wszystko pozmieniać i poprawić. Aczkolwiek czytałem że P4 teraz tak na prawdę nie wie co ma z tym 3S-em zrobić - artykuł Telko.in "Lis w kurniku". To wszystko powyżej to tak na prawdę nie jest nawet prolog. Można by jeszcze wiele ciekawych rzeczy napisać na różne tematy i w bardziej szczegółowy sposób. Ale to może innym razem. Żeby nie było że cała firma jest taka zła. Że w ogóle firma jest zła (bo pewnie niektórzy tak mogliby pomyśleć). Nie. Firma jest OK. Kierunek jakim się zajmuje jest jak najbardziej interesujący i przyszłościowy. Jest sporo ludzi normalnych, sympatycznych i kompetentnych z którymi się dobrze współpracuje (może właśnie z kilkoma wyjątkami !!!). Ale wymaga sporo zmian w wymienionych aspektach, bo do ideału jeszcze sporo brakuje. Jak cały czas się do tego ideału zbliżała tak od pewnego czasu się zaczęła oddalać. Obecnie to takie 2,5 gwiazdki na 5. Aha. I jeszcze jedno - już nawet kawa nie jest taka dobra jak to reklamuje firma :(

ZAWIEDZIONY

Nie wiem o kim piszesz Jacku, ale miło że zostawiłeś swój komentarz - obrazujący poziom intelektualny i kultury obecnych pracowników (niektórych). Pewnie firma jest z Ciebie dumna. A tak przy okazji to gdzie się podział Twój komentarz dotyczący HR ? i różnych osób ? Jeśli to byłeś Ty ? a przypuszczam że tak, a tak się namiętnie rozpisałeś.

ZAWIEDZIONY

KIJ W MROWISKO cz.3 # ATMOSFERA Powstały grupki wzajemnej adoracji - jedna obgaduje i najeżdża na tych - druga na tamtych - te nie lubią tego - tamte tamtego. Jedni biadolą też jak to jest w firmie niedobrze, a potem się sprzedają za kilka "srebrników" (dosłownie - kilka) i oczywiście później firma jest już cacy. Nawet nie zdając sobie sprawy że zostali kupieni w jakimś celu oraz żeby im po prostu zamknąć usta, a nie że zasłużyli na awans (nie umniejszając oczywiście tym którzy faktycznie zasłużyli !!!). Aczkolwiek tu już nie ma rynkowych awansów i podwyżek, tym bardziej w większości dostają je też osoby które się niczym nadzwyczajnym nie wykazywały, a te które faktycznie zasługują to w nagrodę dostają jeszcze więcej pracy - oczywiście za te samą pensje lub ewentualnie minimalnie większą (czyli ochłapy i to jeszcze z łaski). Nie ma żadnej logiki, a nawet bym powiedział że panuje porażająca bezmyślność na prawie każdym kroku i liczy się tylko czyjeś "widzi mi się", czyjaś fanaberia, a nie sens, zasadność, logika czy procedury. Nie wiadomo też już komu można ufać w firmie, a komu nie. W pewnym największym dziale pewien kierownik już nawet notuje kto kiedy do kibla czy kuchni chodzi (dramat !!!), a ponadto wprowadza swój „Ordnung” na zasadzie „bo ja tak uważam i tak ma być”. Atmosfera staje się coraz gorsza. Na pewno nie można odczuć że wszyscy grają w jednej drużynie. Z kolei pewna pani dyr pewnego działu handlowego robi bezsensowne i absurdalne afery na całą firmę z byle pierdoły bez wcześniejszego nawet wyjaśnienia sprawy pomiędzy stronami (dorzucając jeszcze jakieś głupoty od siebie). No bo po co ? lepiej zrobić aferę na całą firmę. Przedszkole. Dyrektor innego dużego działu technicznego - niby taki miły i wyrozumiały - ale jednak fałszywy. Wciska tylko kity pracownikom jak to będzie fantastycznie, obiecuje premie, że będzie to i tamto. Obiecanki cacanki i gruszki na wierzbie. Niestety nic później takiego nie następuje, a nawet czasem jest przeciwnie. Później wszystko tak pokrętnie tłumaczy, aby tylko nie dotrzymać obietnic. W dodatku okazuje się tak na prawdę chamski, złośliwy i zawsze musi wyjść na jego. Oczywiście nie okazuje tego swojego negatywnego zachowania publicznie (żeby nie wyszedł czasem na jakiegoś tyrana) i trochę osób na pewno daję się nabrać (do czasu). Odwracać kota ogonem też potrafi wyśmienicie. Poza tym to czymkolwiek wcześniej nie kierował to się rozpadało, więc to już mówi samo za siebie. I chyba teraz kolejny "okręt" którym steruje zmierza w tym samym kierunku. Można by jeszcze wiele innych podobnych przykładów wymieniać. Firma dla (usunięte przez administratora) którzy będą potulnie i bez szemrania wykonywać prace - najlepiej za trzech, a nie rzadko nawet jeszcze za kogoś na innym stanowisku - w tym również myśleć za tego kogoś. Oczywiście wszystko też za jedną pensję. Porażka. Kultura pracy jest już obecnie w innych firmach o wiele lepsza, gdzie bardziej szanują i doceniają pracownika (w tym wynagradzają) oraz gdzie czuć że gra się w jednej drużynie (w 3S tego nie czuć – jeśli w ogóle kiedyś było? - może dawno, bardzo dawno) - bez zazdrości, zawiści, rywalizacji, gdzie nie panuje chaos, niekompetencja, dyletanctwo, tumiwisizm, spychologia, … itp. itd. Niektórzy nie zauważają pewnych rzeczy w firmie, bo siedzą przez 8h w swoich 4 ścianach zajęci swoimi sprawami. Bo czy komuś kto by wiedział o pewnych sprawach chciałoby się pracować w takich warunkach ? I o takiego właśnie niewolnika obecnie zarządzającym firmą chodzi, który nie będzie się czymkolwiek interesował, nie będzie zadawał niewygodnych pytań, nie będzie mieć żadnych roszczeń. Przecież „(usunięte przez administratora)”. c.d.n.

Stef
@ZAWIEDZIONY

Stary, jakie ty masz ciężkie życie. Jesteś jednym z tych wiecznych narzekaczy co to nie umieją się ogarnąć ani nic zmienić, zamiast tego wolą narzekać i anonimowo w necie obrabiać tyłek komuś. Jak ta firma jest aż tak tragiczna to dlaczego jeszcze w niej pracujesz? A może nigdzie indziej nikt cie nie przyjmie?

@Stef

Uderz w stół, a nożyce się odezwą ;)

ZAWIEDZIONY

Widzę że kompletnie nie zrozumiałeś przekazu, a w dodatku jeszcze kogoś bezmyślnie pomawiasz. Ale w sumie mnie to wcale nie dziwi - jest trochę osób porażająco bezmyślnych w 3S, które coś robią zanim pomyślą (bo myślenie nie jest ich najmocniejszą stroną). I Ty jesteś właśnie jedną z nich, która daje obraz firmy na zewnątrz. Bo nie firma jest zła tylko niektórzy ludzie (bezmyślni) którzy w niej pracują. Właśnie przez takich "obecnych pracowników" firma traci na wartości. A jak już szafujesz jakimiś imionami i nazwiskami to sam się podpisz swoim imieniem i nazwiskiem.

Arnold
@ZAWIEDZIONY

a udało się już operacyjnie usunąć tę słuchawkę z ucha co tam na lata utknęła? może trzeba główkę przewietrzyć

@Arnold

Kolejny przykład "merytorycznego" komentarza kolejnej "myślącej" osoby. Chciałeś zabłysnąć to wystarczyło się brokatem posypać.

obecny pracownik
@ZAWIEDZIONY

Kto kogo pomawia to przyjrzyj się swoim wpisom bo masz chyba dwubiegunowość i obrażasz część osób po kolei, a życzenie komuś wszystkiego najlepszego nie jest pomawianiem, sam piszesz pod nickiem więc nie wymagaj tego od kogoś innego, mimo problemów które Cię ewidentnie trapią życzę Ci abyś znalazł taką pracę by Twoje mocne strony które tu prezentujesz zostały docenione i mógłbyś zostać spełnionym pracownikiem - może w CBA ?

Flat Earth
@ZAWIEDZIONY

Ziemia jest płaska ! jak to czytam

@obecny pracownik

Widzę że nie zrozumiałeś. To Ty podajesz czyjeś imiona i prawie nazwisko - a nie ja. Ja nigdzie takich informacji nie podaje i nikogo nie obrażam. Podaje tylko same fakty. A że są one jakie są to już nie moja wina. I co ma do tego dwubiegunowość ? Chyba nawet nie rozumiesz tego słowa, więc może nie używaj wyrazów których znaczenia nie rozumiesz, bo jeśli komuś można by zarzucić dwubiegunowość to raczej Tobie. Jeśli chodzi o życzenia to nie jest strona od życzeń czegokolwiek komukolwiek - tylko opinii na temat firmy. Może napisz lepiej jak sam chodziłeś przez rok za podwyżką, jak sam narzekałeś i się żaliłeś. I za ile się ostatecznie sprzedałeś ? :)

@Arnold

Może napisz jak to chodziłeś po firmie cały nabuzowany, że jak nie dostaniesz podwyżki tyle i tyle to się zwalniasz ;) I co dostałeś już tyle ile chciałeś, że firma jest już cacy ? za ile się sprzedałeś ? :)

Wow
@ZAWIEDZIONY

@zawiedziony a może jednak fakty i mity bo to lepiej pasuje,

@Wow

co jest mitem ?

CENZURA
@ZAWIEDZIONY

Firma dla (usunięte przez administratora) = n i e w o l n i k ó w Przecież „(usunięte przez administratora)” = a r b e i t m a c h t f r e i

Prezes

Widzę Piotruś że masz sporo wolnego czasu w pracy skoro masz czas w godzinach pracy tutaj wchodzić i głupoty jakieś wypisywać.

Jakie wartości są cenione w Grupa 3S?

Wszystkie.

ZAWIEDZIONY

KIJ W MROWISKO cz.1 To już nie jest ta sama firma co kiedyś i to już nawet od kilku lat. W szczególności odkąd odszedł poprzedni zarząd. Z miłej, przyjaznej i rodzinnej firmy do której przychodziło się z przyjemnością stała się zgniłą korporacją z wszystkimi negatywnymi tego konsekwencjami. Kierownictwo firmy zostało przekazane w ręce nieodpowiedzialnych i małostkowych osób, które sobie z firmy zrobiły prywatny folwark. Może teraz jak już play (jako właściciel 3S) zmienił prezesa to coś się zmieni ? oczywiście jeśli poczyni jeszcze kolejne odpowiednie kroki (o czym będzie później - w kolejnych częściach). # WYNAGRODZENIE Firma nigdy nie płaciła dobrze - przynajmniej zwykłym pracownikom (może poza kilkoma wyjątkami). Natomiast kierownictwo wie za co pracuje/pracowało - więcej w kolejnym punkcie - PREMIE. To jest firma raczej dla tych którzy startują i chcą nabrać doświadczenia. Najlepiej ok. 2-3 lata, a potem lepiej szukać czegoś lepszego. Zwykły pracownik to może dojść maksymalnie do średniej krajowej i to po wielu wielu latach. Może w nielicznych przypadkach minimalnie więcej - ale tylko minimalnie. Ale może też po wielu latach dostawać mniej niż średnia krajowa. I to wszystko na co można już liczyć. Jeśli ktoś ma już spore doświadczenie (kilku czy nawet kilkunasto-letnie) i jest ambitny to będzie szukać czegoś lepszego, gdzie można zarabiać o wiele więcej na podobnym stanowisku. Wszystko jeszcze zależy od stanowiska. W działach handlowych zarobki są większe niż w działach technicznych np. osoba z podobnym stażem w dziale handlowym ma 1,5 razy więcej niż osoba z największego działu technicznego. O innych to nawet nie wspominam. Natomiast żeby dostać jakaś podwyżkę chociażby o sto złotych trzeba się prosić przez rok. Na różne pierdoły firma wydaje mnóstwo kasy, ale żeby tak na pracownika to już nie ma. Jak zarobki nie wzrosną o co najmniej 50 % - to lepiej szukać innej firmy bo tutaj już nigdzie dalej się nie zajdzie. Może niektórym z dłuższym stażem będzie trudno, tym bardziej że chcą sobie pewnie jeszcze do emerytury w spokoju popracować albo się odpowiednio poustawiali w firmie i jest im dobrze. Ktoś może powie że pieniądze to nie wszystko. Tak zgadza się. Ale 3S się niczym już na rynku nie wyróżnia. Nawet bym powiedział że pozapłacowe czynniki już też nie przekonują zbytnio, w tym również atmosfera w pracy (o czym też będzie później - w kolejnych częściach). # PREMIE Tzw. premie, a raczej dodatkowy BONUS (nie będę na chwilę obecną wyjaśniał o co chodzi - bo nie o takie zwykłe premie, które zwykły pracownik dostaje np. co kwartał - tylko o takie specjalne "bonusy" dla "elity" o których zwykli pracownicy mogą nie mieć nawet pojęcia) - to niektóre osoby się ładnie poustawiały i dorobiły - wiedzą za co pracują / pracowały - bo na pewno nie za pensje (które nie są rynkowe na danym stanowisku). A te „bonusy” to PIĘCIO czy SZEŚCIO cyfrowe kwoty, a na najwyższych szczeblach nawet SIEDMIO cyfrowe !!! Możecie popytać kolegów / koleżanki na wyższych stanowiskach - ciekawe czy się Wam przyznają. Niektórzy zrobili interes życia przychodząc do tej firmy i trzymając się blisko starego zarządu i w sumie tak na prawdę to mogliby już teraz nie pracować. Zwykły pracownik nie zobaczy takiej kasy na oczy, a tym bardziej nie zarobi do końca życia nawet gdyby odkładał całą pensje. Dla pracowników pozostawały tylko ochłapy i to jeszcze trzeba było sobie je wywalczyć i wypracować - aczkolwiek nigdy nie było jasne z czego ta premia tak na prawdę wynika. A może by tak wstawić pełną listę płac ? niech każdy zobaczy ile kto zarabia ? i co najlepsze kto ile dostał tego „bonusu” ? Byłoby ciekawie. Wtedy pewnie co najmniej połowa osób momentalnie by odeszła z firmy i to nawet tych co już ładnych kilka lat pracują, jak zobaczą że za ich wysiłek zgarniają inni i to ile (i to nawet ci co poprzychodzili później do firmy i nie wiadomo co tam w niej tak na prawdę robią i co do niej wnoszą). Ale po odejściu to spokojnie w każdej innej poważnej i ceniącej się firmie dostaną na podobnym stanowisku co najmniej 50% więcej (a może nawet dwa razy więcej) - i to na początek - w zależności od stanowiska i jak sobie wynegocjują z nowym pracodawcą. Pewnie niektórym ciężko wyjść ze swojej strefy komfortu, przyzwyczaili się do rutyny i wydaje im się że do super firmy trafili, bo nie znają jeszcze realiów na rynku i nawet się nie rozglądali (a trochę się pozmieniało przez ostatnie 10 lat) albo po prostu nic im już więcej do szczęścia w życiu nie potrzeba. 3S już nie jest taką super fajną firmą jak kiedyś była, a tym bardziej po rezygnacji zarządu założycielskiego wszystko zaczęło iść w kierunku dna. c.d.n.

Zaskoczony

W firmie nastąpiły zmiany, dużo się dzieje. Mamy się rozwijać. A w tym wszystkim zostaje zwolniona osoba która dużo dla tej firmy zrobiła, a przede wszystkim dla innych pracowników. I jak teraz patrzeć na te zmiany?

Tm
@Zaskoczony

Tak, to była decyzja...

Jacek
@Tm

Rozwiniesz myśl czy zemdlaleś zanim skończyłeś pisać?

Tm
@Jacek

Prawie zemdlalem i nie chciałem przeklinac, bo to jedyny komentarz, który ciśnie się na usta. To daje do myślenia,.... że nie warto się starać, nie warto angażować, nie warto wychylac

Zaangażowany w pracy

W firmie panuje nierówne traktowanie pracowników. Premie oraz podwyżki przyznawane według niejasnych zasad. Premie akordowe jak na zbiorach owoców w Niemczech. Samochody służbowe są rozdawane osoba, które mieszkają pod firmą lub nie używają ich do pracy. Lepsze telefony służbowe z dziwnymi dopłatami z pominięciem panującego regulaminu.

@Zaangażowany w pracy

Jeśli chodzi o premie i podwyżki to może dostają je pracownicy, którzy osiągają dobre wyniki i są mocno zaangażowani w pracę. Dodaj, czy premie, o których wspominasz są uznaniowe i zależą od ustalonych targetów?

Student
@Zaangażowany w pracy

Dziękuje za informację przemyślę decyzję na temat praktyki. Relacje i atmosfera to kluczowe dla mnie w szukaniu odpowiedniego miejsca pracy.

Jop
@Zaangażowany w pracy

Generalnie to prawda. Głównie pije do premii, podwyżek i zmian stanowisk. Jeśli dostajesz kwotę x to nie masz bladego pojęcia jak została ona wyliczona i dlaczego jest taka a nie inna. Brak jest zasad, dzięki którym wiadomo, że żeby dostać maksymalną podwyżkę na danym stanowisku w kwocie Y trzeba zrobić to to i to. Nikt nie mówi, że wszyscy mają być traktowani tak samo, bo każdy pracuje inaczej i osiąga inne wyniki. Ale przynajmniej powinny być jasne i jawne zasady, które to regulują.

Hermiona

gdzieś znalazłam odpowiedź dot. HR : "nawet się tam nie pchaj" - dlaczego tak uważacie? proszę o szczerą rzetelną odpowiedź :)

Ex

a mówiłem nie pisz

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

To zależy od stanowiska. Jeśli docelowo masz pracować na umowę o pracę, to tak.

Julia
@Gość

Napisałeś, że to, czy ktoś będzie zatrudniony w oparciu o umowę o pracę czy inny rodzaj umowy w firmie Grupa 3S, zależy od rodzaju stanowiska. Mógłbyś wyjaśnić? Na jakim stanowisku otrzymuje się UoP?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Grupa 3S? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Guest

To zależy od stanowiska i twojej umowy z pracodawcą.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa 3S - Katowice

• Jak się pracuje w Grupa 3S?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa 3S tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa 3S?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa 3S?

Kandydaci do pracy w Grupa 3S napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa 3S
2.5/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Ligocka 103 BUD. 8
    40-568 Katowice