Askmed Sp. z o.o.

Polanica-Zdrój

Opinie o Askmed Sp. z o.o.

jankiel 2015-11-27 23:33:57
Hej Wam. Nie mogę ostatnio zagrzać miejsca w żadnej firmie na dłużej, a to z mojej winy, a to z winy pracodawcy. Jak tutaj wygląda sytuacja stabilności zatrudnienia?
z daleka widok jest piekny 2016-11-30 10:35:30
Stabilni to oni są, ale w zakresie niedotrzymywania umów i niepłacenia w terminie. Zarówno dostawcom, jak i pracownikom niestety. Spółka porwała się na prowadzenie prywatnego sanatorium MEDICALSENSUS w Polanicy. Zainwestowali niedawno w rewitalizację obiektu duże pieniądze i oczekują absurdalnie szybkiego zwrotu. To błąd/ problem pierwszy, biznesplan z czubka głowy.

Ośrodek ma funkcje:
- medyczne (przychodnia, gabinety, zakład leczniczy)
- gastronomiczne (biorestauracja)
- hotelarskie (pokoje w standardzie 4*)
- pełzająca strefa nibySPA, ale to tylko marketing, kto odwiedzi - zrozumie
Obiekt jest spory, do normalnego funkcjonowania wymagałby kilkudziesięciu osób. Nie ma na to kasy, więc przyjmują kogo popadnie, na zasadzie "wszyscy robią wszystko". Autentycznie. Oczywiście przeciągają płatności, odwlekają podpisanie umów, więc ludzie i tak uciekają. Bo jak zatrudnią pokojową, to nie ma kasy dla kucharza, itd. Czyli mamy problem nr2, dziura finansowa.

Geniusz oszczędnego zarządzania czterech (!!!) prezesów nakazał zatrudnić jedną Panią Dyrektor, która ma ogarnąć cały obiekt i wszystkich pracowników. Manager wykonawczy? Brak. Manager recepcji? Brak. Skutek? Chaos na każdym szczeblu. Dochodzi do tego, że jak Pani Dyrektor wyjeżdża na dwa/ trzy dni (prowadzi swoją osobną dodatkową działalność poza Polanicą) to nierzadko szeregowi ludzie z biura muszą zakasać rękawy i sprzątać pokoje bo przyjeżdżający goście nie mają się gdzie podziać. Również autentyczne. Czyli mamy problem nr3, niekompetentne i głupie zarządzanie.

Ostatni problem, choć wcale nie najmniej ważny, to świadome działanie wbrew strategii obiektu. Otóż sanatorium chcąc się wyróżnić pośród innych hoteli, pensjonatów i apartamentów głosi ideę, iż jest obiektem HOLISTYCZNYM. Pięknie brzmi to marketingowo, nieprawdaż? Tyle tylko, że gładkie frazesy strategii to jedno, a realne życie to drugie. Ludzie na obiekcie mający zająć się przyjeżdżającymi gośćmi/ pacjentami nie maja zielonego pojęcia czym jest holistyczne podejście do człowieka. Couching personelu? Brak. Nie ma kasy na takie fanaberie. Pracownicy robią swoją robotę, jak nie ma wypłaty to podpierają ściany i odburkują coś gościom. Zresztą trudno się dziwić, normalne oznaki frustracji...

Podsumowując,
Jeśli jesteś desperatem możesz spróbować tam popracować. Obiekt brzydki nie jest, widać władowane pieniądze. Ale to wszystko miraż, miejsca raczej nie zagrzejesz bo organizacyjnie to wszystko jest kijem podparte. No chyba, że lubisz popracować społecznie :) co kto lubi...
Zostaw swoją opinię o Askmed Sp. z o.o. - Polanica-Zdrój
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Askmed Sp. z o.o.