Urząd Skarbowy w Wałbrzychu

Wałbrzych

Opinie o Urząd Skarbowy w Wałbrzychu

Jan 2012-04-26 20:21:06
Chcę się podzielić refleksją jak można podnieść sobie ciśnienie na cały dzień odwiedzając URZĄD SKARBOWY w mieście Wałbrzych.
Chcąc oddać rozliczenie roczne w Urzędzie Skarbowym udałem się osobiście o godz.7.25 na III piętro w celu weryfikacji w/w dokumentów, aby uniknąć jednorazowo powtórnych wezwań niemiłych urzędasów.
O godz. 7.35 postanowiłem wejść do pokoju w którym powinienem być przyjęty, no ale nie, mimo widocznej wywieszki na drzwiach z moją pierwszą literką nazwiska, trafiłem nie tu gdzie trzeba, odesłano mnie na drugi koniec korytarza.
No dobra niech ci będzie, wchodzę do drugiego pokoju, - wiedząc że pracują już od 7.30 - pani tylko mnie ujrzała i z góry z kwaśną miną wyrysowaną na twarzy my pracujemy od godziny 8 proszę czekać na korytarzu, nie dając mi nawet dokończyć zaczętego zdania „proszę pani czy zechciała by mnie pani zweryfikować zeznanie bo się śpieszę do pracy” , wychodząc niechcący trzasnąłem lekko drzwiami, zacząłem spacerować nerwowo po wskazanym korytarzu, ale o dziwo po przebyciu dwóch długości, w drzwiach ukazała się łaskawie pani urzędnik, która powiedziała prosze dać to zeznanie wyciągając rękę, podałem, lecz nie dosłyszałem zaproszenia wejścia do pokoju, wahając się przez chwilę na progu drzwi z małym niepokojem postanowiłem wejść, najwyżej wylecę, widząc minę urzędniczki. Ale o dziwo pani chyba zmieniła już podejście zapraszała mnie nawet dwukrotnie do wejścia i zajęcia miejsca na krześle.
Tu jeszcze nie koniec o nie, zjechałem windą na piętro ninus1 do kancelarii zza biurka ujrzała mnie pani i przeprosiła o dziwo że przyjmują od 8, ale nie tu teraz wchodzi do gry pan cieć z ochrony który ma bardzo wiele do powiedzenia, stojąc obok pani urzędniczki, nie znając żadnego- przepraszam, czy może mógłby pan,- nie tylko z góry „tam za bariere”. No dobra już zbrukany i sponiewierany niemiłymi kontaktami w urzędzie wychodzę na piętro a tam chyba z setka petentów już czeka i patrzy na ciebie „ ty kombinatorze” mają to wyryte na twarzach, chcesz przed nami wejść ale to ci się dziś nie uda bo my tu pilnujemy – jak by było czego.
Mija zaczarowana godzina 8 cieć z ochrony podnosi sznurek i można zejść po schodach na dół, a na dole niestety następna niespodzianka, małe chucherko, co się później okazało wielka pani kierownik wydziału wyprasza wszystkich petentów być może z 20 osób które już weszły do wewnątrz kancelarii na korytarz – proszę wyjść i czekać na korytarzu, bo będzie tu niepotrzebne zamieszanie, osoby będą wzywane do podejścia.
Moje refleksja na koniec; kim my petenci do k-wy jasnej jesteśmy dla tych byle jakich wielkich urzędników, czy to barachło które tam pracuje i nic nie robi, jest potrzebne?, kto jest dla kogo?. Kiedy to się zmieni?.My Polacy jeszcze nie dorośliśmy do kultury osobistej, bo nie uwłaczając jest jej jeszcze zbyt mało u jednostek.
Dlaczego pierwsza pani mogła bez mrugnięcia okiem przyjąć mnie Czy musi dojść do takich sytuacji, aby człowiek po wyjściu z urzędu musiał mieś podniesione ciśnienie przez cały dzień. Tyle wrażeń jak na jeden dzień to zbyt wiele – boże spraw by ten urząd przestał istnieć.
Pozdrawiam i dziękuję tym, którzy wytrwale przechodzą takie tortury.
A oto urywek regulaminu;
Wyrwane z polityki prywatności urzędu
Pracownicy administracji podatkowej mając na uwadze, że interes publiczny wymaga działań praworządnych, skutecznych i zdecydowanych, z poszanowaniem godności innych oraz z poczuciem godności własnej, realizują politykę jakości rozumianą jako:
1. Stałe zapewnianie rzetelnej, sprawnej i przyjaznej obsługi podatników, prowadzącej do kształtowania pozytywnego wizerunku administracji podatkowej oraz pogłębiania zaufania obywateli do organów podatkowych.
2. Rozwijanie świadomości prawnopodatkowej podatników, zapewniające tym samym zwiększenie dobrowolności wypełniania przez nich obowiązków podatkowych.
3. Systematyczne rozwijanie relacji partnerskich ze stronami zainteresowanymi, prowadzące do zwiększania efektywności i skuteczności realizacji zadań statutowych.
Zostaw swoją opinię o Urząd Skarbowy w Wałbrzychu - Wałbrzych
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Urząd Skarbowy w Wałbrzychu