Sedulus Sp. z o.o.

Opole

Opinie o Sedulus Sp. z o.o.

anonim 2016-02-25 14:31:05
Cześć właśnie mam zamiar jechać przez tą agencje do niemiec a dokładnie do fabryki samochodów BMW w Regensburg. Ma ktoś doświadczenie z tą firmą ???
anonim1 2016-02-26 15:47:47
Hej, tez mam zaczac prace w BMW w Regensburgu w marcu. Probowalem cos czytac o firmie, ale brak informacji... wydaje mi sie, ze to moze byc ich pierwsza taka wieksza wysylka ludzi do pracy
anonim 2016-02-29 13:19:11
Wydaje mi sie że ta firma od niedawna funkcjonuje jako pośrednik.... Czekam na info ludzi co już wyjechali do pracy w Niemczech przez tą firme.
zawiedziona 2016-02-29 17:57:49
Jakiś czas temu wyjechałam do Niemiec za pośrednictwem firmy Sedulus. Przyjezdzając na miejsce, dzwoniłam do Pana który miał mnie wprowadzić na mieszkanie, nie odbierał telefonów, siedziałam godzinę na walizkach przed "hotelem" ,wkońcu dodzwoniłam się , wprowadzili mnie na mieszkanie, jak pokazali mi warunki mieszkalne to byłam zszokowana-w sensie negatywnym. Było tam ala mieszkanie, podzielone na 5 pokoi, 3 i 2osobowe, gdzie pokój 2osobowy powinien byc na jedną osobe.. małe klitki, wstawione łóżka i jedna szafka i tv,w mieszkaniu zimno.. wspólna łaźnia w sensie takim że było 5umywalek pod rząd na jednej ścianie, na przeciwko 2prysznice nie oddzielone tylko za "kotarą " i do tego 3 kabiny z toaletą w jednym pomieszczeniu..mozna to porównać do toalety szkolnej dodając jeszcze prysznice :D wspólny "salon z kuchnią" ,dość przyzwoity, tyle że trzebabyło sobie samemu napalić żeby było ciepło... a nie był to kominek :D i za takie warunki sciągali opłate w wysokosci 280e/msc. Warunki pracy : ogolnie bylam tam w sezonie troche martwym(zima)także praca była różnie 5-6h dziennie ,po miesiącu wyszło mi niestety 400e na rękę , ponieważ wrzucili mi 6kl podatkową a powinnam mieć 1,ale miało być to niby wyrównane,czy będzie to się okaże, bo po dziś dzień nic nie otrzymałam..ogólnie "misz-masz" ze wszystkim.. ja szczerze nie polecam! ponieważ nie był to mój pierwszy wyjazd za granicę, i mam porównanie z innymi firmami i wiem że są i mozna miec lepsze,godne warunki mieszkalne jak i prace. Moze a raczej napewno innym Polakom odpowiadają takie warunki,że za łóżko placisz 280e,zarabiasz 400e i się cieszą bo jest impreza co weekend. No niestety dla mnie to masakra,pozdrawiam ekipe z Montany, a wspolczuje niestety tym co tam trafią :D
Anonim 2016-03-16 01:09:25
Byłem z tej firmy przy montowaniu opon, nie mogę narzekać, po za tym firma tylko zbiera cv resztę umowy jest z firmą niemiecką, co do samej firmy Sedulus to chwale pomoc i obsługę, a reszta która mnie spotkała na miejscu w Stuttgarcie i człowieka którego tam poznałem to inna bajka. Biuro w Opolu jest ok.
info 2016-03-18 12:56:00
Część,
Też jakiś czas temu trafiłam do magazynu z książkami. Co do warunków mieszkaniowych to zostałam na początku poinformowana jak to wygląda. Małe pokoje ale nie jest najgorzej. Wyjechałam do pracy a nie na wakacje. Co do godzin to dużo pracuje i mi to odpowiada. Pozdrawiam wszystkich Polaków w Niemczech.
arturo 2016-03-23 21:28:11
Ja uważam, że jest ok. Wysłałem CV, zadzwonili , zaproponowali pracę, szybko wyjechałem i nie narzekam. W pracy w porządku. Obsługa miła. Polecam.
piotrek136 2016-03-24 12:06:59
Dwa tygodnie temu wyjechałem do Niemiec za pośrednictwem tej agencji. Warunki pracy i mieszkaniowe takie jak mi opisywali w Polsce. Praca jak praca. Czasem gorzej, czasem lepiej. Dużo godzin.Zależy co kto lubi i zależy jakie ktoś ma oczekiwania. Ja nie narzekam.
Beta 2016-07-19 23:23:45
Witam ja mam ofertę do Erfurt na komisjonowanie książek...Też się nie zniechęcam ,zobaczę jak będzie .mówią że zwalniają że mieszkania niezbyt za taką kasę ,Zobaczę na miejscu i się przekonam ...może ktoś też się wybiera .Opinię jak tam jest też chętnie przeczytam.Pozdrawiam.
Dawidos 2016-07-20 19:18:44
Beta,wlasnie przeczytalem to ogloszenie z "SEDOLUS".Napisz prosze jak wyglada rekrutacja,ile czasu uplywa od zgloszenia sie do momentu wyjazdu,itp...Wielkie dzieki,za ewentualne info.Pozdrawiam Dawid..
balu 2016-07-27 13:13:36
Jak ta praca w servisie opon?? Bo tez mam wyjechac do tej firmy
jaktos 2016-08-14 22:49:02
Hej Beata i jak tam jest?
ciekawa 2016-08-18 22:03:45
Hej wam, czy ktoś jest z tej agencji w pracy w ERFURT magazyn z książkami??? i jak jest ile godzin jak praca?
jaro 2016-08-19 10:58:35
Firma warta polecenia. Pracowalem z nimi ponad rok i zlego slowa nie powiem. Wlasciciele ok i bardzo pomocni.
Oby tak dalej
jaro 2016-08-19 10:59:11
Oby tak dalej
erfurt 2016-08-21 11:53:48
witam. czy pracuje ktos na magazynie w Erfurt jako komisjoner juz bezposrednio przez firme? zastanawiam sie czy wogole zatrudniaja p0rzez firme czy tylko agencyjnie. pozdr
antek 2016-08-24 13:24:04
Fajnie, ze po zakonczeniu sezonu wakacyjnego, nadal posiadaja wiele ofert pracy. Niektore agencje juz zakonczyly wspolprace z niektorymi firmami a u nch wszystko trwa, to an plus.
b.t 2016-10-30 11:23:58
Wybieramy się do pracy w magazynie książek w Erfurcie.
Mozna cos więcej o tej pracy ?
bedziemy wdzięczni za info - e-mail ugosi@interia.pl
Scotchu 2016-10-31 10:07:06
Witajcie.
Właśnie natrafiłem na ogłoszenie, że Sedulus potrzebuje Elektryka w Niemczech. Niestety w ogóle
nie znam niemieckiego!! Czy jest to problem? Czy rzeczywiści zakwaterowanie jest niedaleko pracy?
I jakie proponują stawki, bo zapewne odciągną podatki, ubezpieczenie i koszt mieszkania.
Pytam bo nie wiem czy gra warta świeczki.
Z góry dzięki za jakieś konkretne informacje.
Sedulus Sp. z o.o. 2016-10-31 10:19:07 [pracodawca]
Witam serdecznie Panie Scotchu,

Aktualne oferty dla elektryków które posiadamy wymagają j.niemieckiego - tego wymaga niemiecki pracodawca ponieważ nie mają jeszcze zatrudnionych osób z Polski. Co do mieszkań to każdy kandydat u nas dostaje dokładne adresy mieszkania i firmy po pozytywnej rozmowie z pracodawcą z Niemiec, aby sobie samemu sprawdzić dokładną odległość mieszkania od miejsca pracy. Zazwyczaj mieszkania są w obrebie do 20km, w przypadku elektryków jest także możliwość, że bus firmowy może odbierać pracownika z mieszkania.

Zapraszamy do kontakty z naszymi biurami!
Arek 2016-11-13 13:41:24
Witam nie polecam tej firmy rekrutuja do pracyw ingolstadt jako zugmaschinfahrer jezdzisz i zbierasz zamowienia wydawalo by sie ze robota spoko ale jak sie okazuje najpierw trzeba przejsc 4 egzaminy 2 pisemne ustny i praktyczny tego juz nie mowia trwa to ponad tydz z 50 osob zostaje moze 10 po tych wszystkich testach wszystko oczywiscie po niemiecku i tak wlasnie wyglada u nich wycieczka 2 tyg do niemiec wziasc kase za lepka i mu nie powiedziec ze napierw musi zdac zeby mogl tam pracowac
Sedulus Sp. z o.o. 2016-11-14 08:50:57 [pracodawca]
Witam serdecznie Panie Arek,

każdy pojedynczy kandydat jest informowany przed wyjazdem o szkoleniu i egzaminie, który trwa w pierwszym tygodniu. Także zapomniał Pan napisać, że podczas trwania kursu każdy kandydat ma normalnie płaconą ustaloną stawkę godzinową + dieta dzienna. Jeśli Panu się powinęła noga na egzaminie to bardzo nam przykro z tego powodu, możemy wtedy zaoferować inne oferty pracy. Jeśli miał Pan jakieś kłopoty z firmą na miejscu lub nie otrzymał Pan wynagrodzenia za czas szkolenia prosimy o kontakt z naszym biurem, a napewno Panu pomożemy w wyjaśnieniu sprawy.

Arek 2016-11-14 09:51:42
witam
niech Pan bzdur nie wypisuje bo nikt o tych kursach tu nie wiedział tylko sie dowiedział jak przyjechał na miejscu ze po tygodniu jak zda to bedzie pracował ,za kurs płaca ale tylko ostatnie 2 dni a nie cały tydz tak nam powiedzieli,ludzie nie znajacy dobrze jezyka nie zdadza tego ,bo tu sie nie pytaja tak jak Wy w biurze jak sie nazywasz itp tylko jest 30 pytan na jednym tescie i 5 bledow mozesz zrobic, ludzie po filologi mieli problemy z słownictwem a o ustnym to juz nie wspomnę takze informjcie ludzi naprawde jak jest a nie mówcie że mozecie inna prace zaoferowac bo moze ktos chcial taka robic a nie inna potem to wiadomo musi robic co jest bo niema wyjscia pozdrawiam
Sedulus Sp. z o.o. 2016-11-14 11:03:17 [pracodawca]
Witam serdecznie Panie Arek,

jak Pan napewno sam pamięta przyjazd do Ingolstadt był w poniedziałek (podpisanie umowy w biurze), napewno Pan dostał kopię umowy proszę sobie tam sprawdzić datę (powinna być data wtorkowa). Od wtorku każdy pracownik ma normalnie płacone (w wtorek odbywa sie BHP, sroda i czwartek szkolenie i piatek egzamin), za każdy dzień powinien Pan dostać ustaloną stawkę godzinową brutto (zależy ile godzin trwało szkolenie) + dieta dzienna netto za 4 dni (jeśli Pan nie zdał egzaminu). Jeśli Pan otrzymał mniejszą kwotę może to być spowodowane brakiem meldunku w Ingolstadt (Meldebescheinigung) lub brakiem niemieckiego NIPu (Steueridentifikationsnummer) wtedy Finanzamt przydzielił Panu klasę podatkową 6.
Jeśli jednak są większe niezgodności proszę o kontakt z biurem i jak najszybciej Panu pomożemy wyjaśnić sprawę. Nam zależy, aby kandydaci i pracownicy byli zadowoleni z pracy oraz otrzymali swoje wynagrodzenia.

Marek 2016-11-22 10:54:48
nie polecam egzaminy zdane popracowałem 2 tyg i zwolniony jak i pare innych osob powiedzieli ze nie ma pracy i tak to jest co tydz kogos zwalniaja oferuja inna prace ale za duzo gorsza kase katastrofa
Sedulus Sp. z o.o. 2016-11-22 11:10:43 [pracodawca]
Witam serdecznie Panie Marku

Dziękuje za komentarz. Niestety zwolnienia nie były z naszej winy tylko to odgórnie nastąpiło. Jak Pan przebywał w Niemczech to napewno Pan słyszał w wiadomościach o manipulacjach spalin także w firmie w Ingolstadt (link do artykułu: http://www.autobild.de/artikel/vw-abgasskandal-news-und-hintergruende---update-6077591.html). Takich czynników niestety nie da się przewidzieć i my na to nie mamy wpływu. Nie tylko w firmie której Pan pracował ale też w każdej innej były i są zwolnienia.

Zapomniał Pan także napisać, że nowa pracę oferowała Panu niemiecka firma, nie nasza i to też tylko miała być praca przejściowa, ponieważ od stycznia znowu cała produkcja powraca do normy i wtedy można wrócić znowu normalnie do pracy (wtedy juz bez testów). Jeśli Pan poszukuje pracy za podobną stawkę zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!
marek 2016-11-23 09:58:30
NIe potrzebuje jakich odnosnikow ktore mi tu wysyłacie a sami nie wiecie co tam napisane zwalniaja tylko tych nowych co przyjechali przed 3 tyg, po swietach tez sie zanosi ze nie bedzie pracy bo maja jedna linie likwidowac a i nie wiadomo co do konca bedzie z trzecia zmiana
Sedulus Sp. z o.o. 2016-11-23 20:10:45 [pracodawca]
Witam serdecznie Panie Marku,

dziękuję za wiadomość. Z Pana informacji można wywnioskować ze to jest spowodowane spadkiem produkcji (jak to też zostało opisane w przesłanym artykule). Firma w której Pan pracował zajmowała się zaopatrywaniem produkcji, jak produkcja samochodów się zmniejsza to tym samym są redukcje etatów na logistyce, która zaopatruje produkcje.

My jako firma rekrutacyjna otrzymujemy tylko informacje o przyjęciach oraz gdy firma ma zapotrzebowanie.

Grzegorz 2016-11-23 20:26:51
Firma godna polecenia pracuje juz od pewnego czasu przez ta agencje i musze powiedzieć ze zarobki,podejście do pracownika oraz pomoc biura na bardzo wysokim poziome. Polecam wszystkim
Zadowolona 2016-11-24 09:17:37
Bardzo dobra firma. Jestem bardzo zadowolona zawsze można liczyć na szybką i skuteczna pomoc. Polecam
Adriana 2016-11-24 09:39:26
Jestem Bardzo zadowolona z Firmy Sedulus
Tomek 2016-11-25 21:50:09
A ja jestem bardzo nie zadowolony
Marcin 2016-11-28 10:40:12
Pracowałem w Sedelus-ie jakiś czas temu, szczerze mówiąc narzekać nie mogłem. Reakcja koordynatora na różnego rodzaju zapytania i pomoc z jego strony były w porządku i szybko reagował. Pracowałem za ich pośrednictwem w BMW, praca może nie należała do łatwego kawałka chleba ale nikt nigdy nie powiedział że będzie łatwo, jednak wynagrodzenie do wykonywanej pracy było na solidnym poziomie. Z terminowością płacenia wynagrodzenia w moim przypadku problemu nie było. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Pozdrawiam
Sedulus Sp. z o.o. 2016-11-28 10:47:48 [pracodawca]
Witam serdecznie Panie Tomku,

dziękujemy za komentarz, proszę napisać z jakiego powodu jest Pan "bardzo nie zadowolony"?
Zostaw swoją opinię o Sedulus Sp. z o.o. - Opole
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sedulus Sp. z o.o.