Opinie o DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O. w Kraków

Ex

Moje doświadczenia z firmą Dassault są bardzo negatywne i ostatecznie po kilku miesiącach zakończyły się rezygnacja. Powodem było odstręczajace zachowanie członków zespołu wobec mnie jako new joiner'a. Zdecydowanie polecam firmy, w których takie zachowania nie są tolerowane.

@Obecny pracownik

O ile więcej? Np. kwotowo mógłbyś podać :p Co do tych gości, brzmi to trochę jakbyś ich tłumaczył i jakby nie musieli się starać być okej wobec innych współpracowników, no bo tacy specyficzni.. Co takiego robią, kiedy przychodzi nowy serwisant?

Ex

Zofia
@Ex

To jak oni się zachowywali? Co takiego robili?

Obecny pracownik Nowy wpis
@Ex

(usunięte przez administratora) Czy już pisałem, że często nowa osoba zarabia więcej niż pracownik z większym stażem na tym samym stanowisku?

@Obecny pracownik

No co ty? Nowi są lepiej wynagradzani niż pracownicy z doświadczeniem? Chodzi o to że za niższą kwotę nikt by nie wziął tej roboty? Próbowałeś pójść po podwyżkę jak czujesz się przez to niedoceniony?

Pracował ktoś z Was jako konsultant it w firmie DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O.? Powiecie, na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?

Piem

Jeśli chodzi o pracę konsultanta w Krakowie to najprawdopodobniej będzie to opracowywanie rozwiązań IT dla przemysłu na bazie produktu DELMIA Apriso - jest to taka platforma (framework) w którym robi się strony internetowe (głównie css i JavaScript oraz SQL). Praca dość ciekawa dla kogoś kto lubi budować rozwiązania od zera, ale bez znajomości kodzenia - nie trzeba być zaawansowanym, aby te parę ekranów odczytujących coś z bazy przygotować. Apriso ma wiele modułów, również analityczne, więc jak ktoś ma zacięcie do przetwarzania danych to również będzie zaspokojony. Do integracji stosuje się najczęściej silnik Apriso przetwarzający XMLe, ale nowoczesne technologie też są obsługiwane - zależy co klient potrzebuje. Od pandemii konsultanci nie jeżdżą już do fabryk tak często jak wcześniej, a szkoda, bo to całkiem ciekawe doświadczenie. Myślę, że jak ktoś lubi zwiedzać świat to jednak uda mu się ulokować w projekcie gdzie będzie wyjeżdżał, nawet do Stanów.

Wiecie może w jaki sposób sprawdzaja ta znajomość angielskiego? Akurat na Kraków ofert nie ma ale chce się przygotować jesli się coś pojawi i spróbować swoich sił w rekrtuacji :D

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko IT Supply Chain Business Consultant?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Miecio

W sieci jest informacja o pracy na stanowisko senior technical system engineer. Rozumiem że jak ogłoszenie jest po angielsku to rozmowa tez jest w tym języku. Mam racje? CV też trzeba przesłać po angielsku czy nie ma takich wymagań?

Infromacja
@Miecio

Cześć! Rozmowa jest w większości w języku polskim, jednak sprawdzają też język angielski. CV możesz przesłać zarówno po polsku jak i po angielsku.

MyLipsAreSealed

Pozwolę sobie ocenić firmę w kilku aspektach :D Kasa - średnia. W wielu firmach zarobi się więcej, w wielu mniej. Atmosfera - świetna, choć oczywiście zależy to od menadżera. W każdym dziale (R&D, support, serwisy) większość menadżerów jest naprawdę super, choć skłamałabym mówiąc, że nie ma tutaj toksycznych jednostek. Warunki rozwoju - zależy. Są działy (lub teamy) w których rozwój jest praktycznie non stop, są takie w których grzęźnie się w produkcie i.. właściwie tyle. Benefity - średnie, choć nie mam wielkiego porównania. Ogólnie firmę oceniam pozytywnie = po kilku przygodach w różnych firmach po prostu ją doceniam, ale firma na pewno ma swoje mankamenty i jej ocena zależy w pewnym stopniu od szczęścia (tj. gdzie dokładnie się trafi).

Iza
@MyLipsAreSealed

No, to brzmi już przychylniej niż ta opinia gdzie ktoś wszystkiego najgorszego im życzył. :( Czyli co, pewnie pisała to osoba z tego gorszego działu? Czemu tego nie ogarną tak, żeby na każdym robiło się dobrze?

Nickolas
@Iza

Oh, a ja znowu nie do końca zgodzę się z opinią. Płacą na początku dobrze/średnio, podwyżki potem są niestety niskie. Benefity także są średnie. Taka średnia Krakowska firma. Według mnie w firmie prym wiedzie chaos. Firma ma za nic wartości - wieczne żenujące kłótnie miedzy pracownikami w niektórych zespołach są na porządku dziennych. Szefostwo oczywiście przymyka oko, ignorując problem. A chyba najgorsze, co może być to wybieranie przymusowych ochotników chodzących do biura. Świetny wybór, gdy większości pracowników po prostu to nie odpowiada, a wszyscy i tak siedzą na słuchawkach, aby zdzwonic się z ludźmi, którzy pracują z domu. Starego Apriso już nie ma, większość ludzi to niestety ludzie, którzy przywykli do tego, co było 10 lat temu i tak sobie siedzą i siedzą….

bida galicyjska

Po 30 latach pracy w konstriukcji, 15 latach na Inventorze, dwóch miesiącach na Solidworksie chciałbym życzyć Dassault Systemes wszystkiego najgorszego.

Iza
@bida galicyjska

Dość nieprzyjemnie... A czemu tak?

Mało profesjonalne podejście jeśli chodzi o rekrutację. Rekruter dzwoniąc porozmawiać o ofercie ma bardzo średnie pojęcie o wymaganiach i obowiązkach na danym stanowisku. Rozmowa z osobą zatrudniającą merytoryczna, pytania jednak zamknięte - 'co to jest (...)?' , albo znasz słowo klucz, albo nie, brak dyskusji, rozmowy, naprowadzenia. Należy pamiętać, że w różnych firmach na różne procesy używa się innych sformułowań, taka wskazówka (co by oszczędzić komentarzy 'trzeba by było się doszkolić') :). Odpowiedź pozytywna/negatywna miała być w ciągu 3 tygodni, mija miesiąc i brak odzewu.

Wiecie może, czy w DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O. szukają chętnych na staż?

NN

Tak, są oferty dla stażystów

Xx

Rekrutacja wydawałoby się przebiegła profesjonalnie. Jednak rekruter "pomylił się" Informując, że po okresie próbnym kolejna umowa jest na czas nieokreślony. Okazało się, że kolejna umowa jest tylko na rok. Taka informacja powinna być przekazana przed zatrudnieniem, a nie po okresie próbnym. Jednak rekruter nie był łaskaw przesłać potwierdzenia warunków mailowo, wszystko odbyło się telefonicznie, przed czym przestrzegam przyszłych kandydatów.

Ziutek

Zarobki oscylują wokół krakowskiej średniej w IT, atmosfera jest całkiem ok (za czasów Apriso było bardziej "rodzinnie", ale sporo z tego ciągle istnieje). Nie ma ciśnienia na nadgodziny - po 17:00 w biurze są pojedyncze osoby (poza supportem pracującym zmianowo). Serwisy mają sporo delegacji po całym świecie (oczywiście nie w 2020) - w zależności od projektu można trafić na różny poziom stresu i różnych PM. Rotacja pracowników oczywiście jest - są w Krakowie firmy płacące lepiej. Jeżeli chodzi o rekrutację, czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość.

x

Rekrutacja przebiegła profesjonalnie, osoby miłe, niestety nie otrzymałem stanowiska ze względu na swoje błędy.

Proces rekrutacji byl przeprowadzony bardzo profesjonalnie. Polacam :)

Mariusz

Nie polecam tej firmy. Rektruterzy są niekompetentni. 2 razy brałem udział w rekrutacji i po zapewnieniach że zadzwonią aby ustalić termin rozmowy, nikt się nie odezwał.

Bartosz
@Mariusz

Na jakie stanowiska aplikowałeś do pracy w firmie DASSAULT SYSTEMES? Chciałbym dowiedzieć się czegoś o samej rozmowie, dlatego może mógłbyś podać pytania, które w trakcie rozmowy zadawały osoby prowadzące rekrutację? Z góry dzięki za pomoc.

Mariusz
@Bartosz

Technical support i software engineer. Głównie rozmowa po angielsku i pytania dotyczące JS

Joanna

Nie rozumiem, dlaczego praktycznie nikt nie wypowiada się o DASSAULT SYSTEMES - przecież firma ta świetnie prosperuje. I w związku z tym poszukuje nowych osób, które wesprą ich w działaniach. Na oficjalnej stronie internetowej tego przedsiębiorstwa znajdziecie zarówno same ofert pracy, jak i informacje dotyczące rekrutacji czy też korzyści, wynikających ze współpracy z nimi: https://careers.3ds.com/pl I jak myślicie: warto byłoby starać się o pracę w takim miejscu? Jestem bardzo ciekawa Waszych odpowiedzi!

Karol

Dobry pracownik nie narzeka na zarobki!!

Jurek
@Karol

Dobrych pracowników co niemiara leży na cmentarzu

Panna Nikt

Niestety z zarobkami w działach "nie-serwisowych" jest ciągle słabo. Bardzo wielu pracowników odchodzi (często tych bardzo doświadczonych - 10-15 lat stażu). Atmosfera była rodzinna ale przed przejęciem Apriso przez 3DS. Benefity nie są konkurencyjne, są dokładnie takie same jak wszędzie a do czołówki na Krakowskim rynku raczej trudno pod tym względem będzie im dociągnąć (LuxMed, Karta Benefit albo "Grusza", bony na święta i to w zasadzie wszystko. Ciastka w piątki to nie jest cos wyjątkowego - pączek albo drożdżówka kosztują 2-3PLN więc nie ma się co łudzić, że jest to niesamowity benefit). Niestety widziałam jak na przestrzeni ostatnich kilku lat zaszły zmiany na gorsze (atmosfera, ład, profesjonalizm, organizacja, traktowanie pracowników, uszanowanie kultury przejętej organizacji). Może z punktu widzenia nowo zatrudnionych to wygląda inaczej bo są w tej szczęśliwej sytuacji, że nie znają poprzedniego Apriso.

Janusz Z passata
@Panna Nikt

"Ciastka w piątki to nie jest cos wyjątkowego - pączek albo drożdżówka kosztują 2-3PLN" hurtowo może wyjść taniej;) gdyby kosztowały po 150 została byś?:)

@Janusz Z passata

Chciałabym wiedzieć, czy również jesteś związany jakoś z firmą DASSAULT SYSTEMES? Jeżeli tak, to proszę napisz jak oceniasz atmosferę w niej panującą? Rozwiń swoją myśl o panujące kontakty z kadrą zarządzającą, a także między innymi pracownikami.

Joanna

@Panna Nikt czyli rozumiem, że kiedyś było lepiej, ale teraz nie jest źle i dla nowego pracownika, który nie ma porównania jak było wcześniej warunki pracy powinny być zadowalające? A jak wygląda możliwość rozwoju w firmie? Istnieją tzw. ścieżki kariery? Możliwość awansu? @Karol piszesz, że dobry pracownik nie narzeka na zarobki. Czy oznacza to, że w firmie DASSAULT SYSTEMES jest sytem prowizyjny?Premiowy?

Jak wypowiecie się na temat związany z zarobkami w DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O.? Czy od czasu dodania ostatniej opinii wynagrodzenia w przedsiębiorstwie zmieniły się?

Storm

Dalej bardzo słabo, podwyżki w większości przypadków śmiesznie niskie :)

andrzej

no właśnie ważne opinie i czy coś się zmieniło mamy koniec 2017 roku.........

Zostaw merytoryczną opinię o DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O. - Kraków

• Jak się pracuje w DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O.?

DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O.
3.3/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Iłżecka 26
    02-135 Kraków

DASSAULT SYSTEMES SP. Z O.O.