Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-01 17:53:01 odpowiedz | cytuj
absolutnie,zalezy w jaki rejon hiszpani jedziesz,wiekszosc turystow to obcokrajowcy,wielu hiszpanow w uslugach turstyczno restauracyjnych mowi po angielsku,good luck & have fun
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-02 13:26:06 odpowiedz | cytuj
hey ale sie watek rozwinal. bylam w domu na jakis czas ale juz wrocila.

i co radzicie gdzie lepiej jechac cypr czy jednak hiszpania? i tu i tu sa plusy i minusy

romek co wkoncu robisz?
zdjecie uzytkownika
marzanna - 2008-10-02 20:04:17 odpowiedz | cytuj
Romek mozesz załatwic mieszkanie w Hiszpani-ile masz lat,przyjade,jestem wymagajaca i ostra,daj namiar na siebie
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-03 21:18:23 odpowiedz | cytuj
roman normalnie zaskoczyles mnie jestem z Ciebie dumny;)
marzanna w Hiszpanii latwo o prace z mieszkaniem takze mozna poszukac na necie i nie ma problemu w zaleznosci do jakiej pracy pojedzies i gdzie takie sa warunki.
(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
romek - 2008-10-03 22:39:00 odpowiedz | cytuj
Szymon,ale się uśmiałem z twego ostatniego zdania,dzięki!!!no to się nazywa męska solidarnośc!a co do tematu pracy jak znasz gdzięś wolne miejsce to sie piszę chętnie....atryda71@op.pl
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-03 23:21:36 odpowiedz | cytuj
dzieki za pomoc i rady, faktycznie biore pod uwage wiele roznych faktow a niestety hiszpania jest piekna ale jakos od zawsze uczylam sie angielskiego i tam z tym jezykiem jest problem, oni mowia tylko po hiszpansku a nauczyc sie tego jezyka w kilka miesiecy moze byc ciezkie trzeba miec naprawde do tego zdolnosci.

(usunięte przez administratora)??
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-03 23:22:28 odpowiedz | cytuj
o prosze prosze Panowie jacy pewni siebie hihihi
zdjecie uzytkownika
romek - 2008-10-04 00:04:47 odpowiedz | cytuj
aleksandro....jak wspominałem,niestety nie tylko tu mówia po hiszpańsku,oficjalnymi językami urzędowymi,w zależności od regionu są dodatkowo...kataloński,baskijski i galicyjski....kataloński ma tyle wspólnego z hiszpańskim co japoński z holenderskim,a tamtych dwóch pozostałych dialektów nigdy nie słyszałem więc się nie wypowiem....(usunięte przez administratora)z jakiego regionu jestes iz taki pomór facetów?wszyscy wyjechali...czy też takie władcze kobiety sa u was?
zdjecie uzytkownika
romek - 2008-10-06 22:27:43 odpowiedz | cytuj
panie Macieju,a ty to skąd jesteś?sasiad z drugiego bloku?poznanie na forum można uznac za wstęp do ciekawej znajomości...a ludzie wyjeżdzajacy przez agencje to niby znają się wcześniej?..ale może się zdarzyc tak że taka osoba z forum szuka pracy w kraju w którym i ty też szukasz ,więc jest rzeczą naturalną iż staracie sie skontaktowac ze sobą...ja mówię tu tylko o pracy,a nie staram sie przylepic na wakacje,no i nie słodze,...tak masz racje,extra,super...na wyjazd najlepiej zebrac sie z ludzmi konkretnymi,stapajacymi w miarę stabilnie po świecie,jedziesz tam w konkretnym celu...(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-09 23:36:41 odpowiedz | cytuj
faktycznie masz okres zalosne bylo co napisales, wcale nie jestem tutaj zeby pokazac zdjecie, chodzi mi o wymiane doswiadczen dowiedzenie sie czegos o innym kraju poczytaniu o innych zyciach, planach, myslach... jestes ograniczony

co ja sie bede wysilala jak jestes kobieta masz okres i zalosne humorki twoja sprawa
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-13 13:07:43 odpowiedz | cytuj
(usunięte przez administratora)
Nie bede pracowala w miejscu gdzie beda na mnie krzyczeli, czy chcieli nie wiadomo czego, wlasnie po to sie do tego przygotowuje po to wlasnie siedze na forum i czytam to co piszesz...

mam nadzieje ze spotkam mniej takich zalosnych osob za granica!!!

pozdrawiam beznadziejnego, zalosnego (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-14 17:13:14 odpowiedz | cytuj
OOO i Ola sie szanuje jako pracownik :D To sie liczy a nie jak wiekszosc (usunięte przez administratora)co sie plaszczy przed pracodawca i jest wdzieczna za to ze pracuje.....Ja mam od zawsze gebe niewypoarzona i mowie to co mysle
Pracuje jak moge i daje z siebie wszystko ale nie pozwole soba pomiatac oraz traktowac sie jak smiecia.....
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-14 22:04:49 odpowiedz | cytuj
Szczegolnie ze jestesmy w UE znamy jezyki, praca jest legalna, od nikogo nie jestesmy uzaleznieni to my w kazdej chwili mozemy powiedziec takiemu panu thank you asshole i isc gdzie indziej pracowac to on bedzie mial problem a nie my!!!

trzeba znac swoja wartosc w Polsce i za granica.

A Romek (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
romek - 2008-10-15 17:43:29 odpowiedz | cytuj
dzieki Aleksandro za pouczenie i przypomnienie mi kim jestem...udanej pracy za granica...jesli lubisz tzw wycieczki,bo na tej zasadzie jestes w stanie przepracowac za granica(max 2 tyg)nawciskali ci do głowy że skoro jesteśmy w unii to mamy jakieś szczególne względy...obudz się...dzięki temu mamy po prostu o dwa papierki mniej do załatwienia w danym kraju...ot i to wszystko.....rozśmieszyły mnie twoje wpisy na mój temat...cóż nie jesteś stanie zrozumiec co się pisze między wierszami i masz pretensje iż WYTYKA sie TWOJE słowa...taaa,za granica oczywiscie nie spotkasz takich osób jak ja(mówiących szczerze i twardo)..(sorki dla osób które uważają się za takie)...dla kręgu do którego trafisz będziesz po prostu,kolejną polką,próbującą przetrwac na trudnym rynku pracy zagranicznym,Nikt nie będzie długo płakał po twym wyjezdzie.....pffff życie...masz słomiany zapał(według mnie)...(czyt inne wpisy)...no i jak powiedział Boguś Linda....''nie chce mi się z Tobą....''miłego bujania w obłokach...a znasz jeszcze jakieś przyjemne słowa odnoszące się do oceny mojej osoby?..phi masz klasę!!!hej
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-16 13:06:05 odpowiedz | cytuj
Dziwny jestes czlowieku, mam nadzieje ze nie wszyscy ktorzy wyjezdzjaa za granice maja takie podejscie jak ty. Czlowieku z twoim mysleniem to tylko strzelic sobie w glowe.

Wszedzie jest zle beznadziejnie, UE to tylko dodatkowe papierki, ludzie nie maja zadnych praw.

Czy ja mam jakies odmienne zdanie? ? czy naprawde bujam w oblokam. Oczywiste jest ze nie bede chciala zeby mna pomiatali na to sie nie zgodze, bede ciezko pracowala ale z szacunkiem do tego co robie...

Widze Romek ze ktos musial Cie strasznie skrzywdzic zalosny jestes do kwadratu
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-16 20:10:57 odpowiedz | cytuj
romku 1700 e zadna rewelacja,wyplata szalu nie robi...Tym bardziej bedac gdzies w stolicy lub barcy...
zdjecie uzytkownika
romek - 2008-10-16 20:30:08 odpowiedz | cytuj
Szymku,pewno i nie zwala z nóg niektórych taka wypłata,ale zważ że teraz to praktycznie nie ma zatrudnień...dla tzw.nowych,no i powoli czuc kryzys finansowy już tam(banki,giełdy)...no i jest jesień,jeśli nie ma się znajomych na miejscu,to praca w fabryce(a nie na plantacjach)jest niemożliwa...spójrz iż już w tym roku firmy pośredniczące w zatrudnieniu nie mają ofert z hiszpanii...może w przyszłym roku jak zapatero i drugi gośc chyba rachoy wprowadzą zakaz imigrantą z afryki i ameryki południowej

zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-16 23:23:33 odpowiedz | cytuj
Romku nie wiem jak ty ale na na brak ofert nie nazekam .Fakt jest ze jest kryzys ale jest praca.Budowlanka pada fakt ale jest mozliwosc znalezienia pracy.Fabryki takze a posredniaki maja w swojej ofercie prace...1700 e na Stolice lub barce to nie sa zadne kokosy policz mieszkanie min 1000e zycie jakies 500 wiec ile Ci zostaje ??? takie sa realia .Mieszkanie staje sie rentowne kiedy mieszka wiecej osob jak dla mnie na mieszkaniu 3-4 osoba gora kazdy ma swoj pokoj i sa min 2 lazienki...
zdjecie uzytkownika
romek - 2008-10-17 08:07:43 odpowiedz | cytuj
Szymonie,co do mieszkania to mam dokładnie takie samo zdanie...max trzy osoby,więcej to problem z lodówką,pralką i wypoczynkiem...pracowac a nie męczyc się!praca na budowie to nie jest moje marzenie(wyzwanie)...jeśli masz na tamten rejon tyle ofert?to napisz nazwę tychże firm pośredniczących,chętnie podzwonię....oczywiście nie tylko ja,ale i osoby które czytają tutejsze wpisy.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-17 20:57:22 odpowiedz | cytuj
Dobrze ze mnie wkoncu doceniles, nie jestes glupia blondyneczka ktora jedzie na wakacje tylko naprawde chce cos zobaczyc, popracowac, nauczyc sie jezyka...

jak znacie jakies oferty napiszcie moze akurat bedzie cos ciekawe.

mieszkanie w 3 osoby jest rozsadne chociaz jak sie jedzie na krotko tak jak ja mozna byloby wziac jakies wieksze mieszkanie :)))albo jakies dwa ale obok siebie zawsze w grupie razniej
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-18 09:04:31 odpowiedz | cytuj
romek mieszkales i pracowales w Hiszpanii i nie wiesz jak pracy szukac??
(usunięte przez administratora) Tutaj masz adres ofert pracy z Hiszpanskiego posredniaka oferty sa pewne a takze podniesc kwalifikacje swoje mozesz robiac jakikolwiek kurs jest tego wiele
To na poczatek
zdjecie uzytkownika
romek - 2008-10-18 18:01:01 odpowiedz | cytuj
Szymon dzieki za te linki,popatrze jutro na nie,tak potwierdzam iż byłbym w stanie znależc jakąś pracę tam samodzielnie,ale niestety potwierdzam równierz to że nie stac jest mnie na komfort mieszkania samodzielnie(pojedynczo)a wynajmowac pokój u boliwijczyków czy ekwadorczyków to mi nie pasuje(przeważnie mają przeludnienie hi hi)toteż pozostaje mi jechac poprzez pośredniaka PL,który załatwia lokum(na poziomie)...lub też pojechac do jakiś znajomych od znajomych.......w Madrycie nie byłem...miedzy Barcą a Gironą(PALAFRUGELL)...no,no zaskoczyłeś mnie tym iż jesteś w Hiszpanii,byłem przekonany iż piszesz z PL...hej,do następnego....wpisu(hi hi)
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-18 22:51:26 odpowiedz | cytuj
bylem tu i uwdzie.Murcia gerona,azuqueca de henares,Cartagena,Alicante,Tamarite de litera,Bilbao,el palmar,Alcantarilla,
W hiszpanii zdecydowanie za dlugo bylem..Teraz jestem od 6 mies ponownie po rocznym pobycie w polsce i jestem zdania ze na cukierki pracowal nie bede poza tym nie podoba mi sie podejscie pracodawcy do pracownika
zdjecie uzytkownika
romek - 2008-10-19 08:12:54 odpowiedz | cytuj
no niestety tak się porobiło iż najlepiej to abyś siedział w pracy cały tydz,po 10 godz i nie marudził,bo czekają nastepni(większośc zakładów zatrudniajaca imigrantów)gdzie produkcja jest ciągła,inne mają niedz wolne...co do cukierków to słodycze trochę kosztują i zależy jakie masz zapotrzebowanie na cukier.Bywałeś tu i tam,sam widzisz iż się zmieniło w porównaniu do wcześniejszych lat(fakt iż często zmieniasz miejsce pobytu,świadczy o tym) i nie jest to optymistyczne.Powiedzmy sobie iż pracując tzw normalnie,bez zarzynania się to Hiszpania nie jest krajem gdzie zbija sie kokosy,ale ciągnie nas tam klimat i ludzie,niesamowicie spokojni i wyluzowani.Jak trawisz te ich kolacje po 22 godz.ja często bywałem zapraszany na takie domowe spotkania choc parę razy wymigiwałem się od nich,no i np dyskoteki od godz 2 do 6 rano,też to jest męczące (hi hi)bo trzeba gdzieś posiedziec na rozruch,aby pózniej potańczyc.Ciepłej niedzieli,hej hej
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-19 08:50:47 odpowiedz | cytuj
wg mnie ttakie zmiany sa optymistyczne przynajmniej w moim przypadku .Takie zmiany wplynely pozytywnie.Nowe doswiadczenia w pracy oraz zyciowe a z tym zarzynaniem nie przesadzj w Hiszpanii pracuje sie powoli i spokojnie i to w wiekszosci branz..Wyj jak dla mnie jest Hotelarstwo gdzie wiecznie trzeba pracowac na orotach ale takze fajnie jest kontakt z ludzmi i wiecznie cos sie dzieje..Ja obecnie pracuje w przemysle ciezkim w stoczni jak narazie jest to branza ktora nie przezywa kryzysu i placa uczciwie

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-21 10:07:03 odpowiedz | cytuj
Szymon Pedziwiatr - 2008-10-18 09:30:26

Olu wyjasnie tobie ...
romek mieszkal w Madrycie czy Barcy i wie jak jest
Olu zarobisz np 1700 e miesz z czego ok 1000 jest czynsz za mieszkanie do tego oplaty bierzace woda swiatlo i gaz policz sobie min 20-50 e mies na osobe
dolicz teraz swoje wyzywienie jakis ciuch kosmetyki...
kwestia jedzenia ok 300-500 e
ubrania sa w takiej cenie jak w polsce
kosmetyki takze porownywalne ceny maja
I ile Ci zostanie ???
Olu jak ktos jedzie sam czy z znajomymi aby zarobic cos nie bedzie szukal mieszkania samemu wierz mi na slowo
Moze romek sie wypowie cos na ten temat

1700 - 1000 = 700 euro
700 - 350 = 350 euro

To zostaje mi 200 - 350 euro !!!

nie za dobrze....
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-21 20:19:36 odpowiedz | cytuj
Dziwnie to wyglada ale takie sa realia oraz takie sa ceny w Hiszpanii
alert