Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
Asia - 2008-10-17 16:17:03 odpowiedz | cytuj
czy ktoś ma kontak z tymi osobami co wyjechali teraz w sobote na pomarancze?
zdjecie uzytkownika
pepe - 2008-10-17 18:20:59 odpowiedz | cytuj
pewnie historia sie powtarza-wpierw cisza i szok !-kazdy mysli jak sam dac sobie rade i liczy i liczy i liczy.....te zarobione grosiki, pozniej szukaja Locutorio (kawiarnia internetowa ), zaczna pisac pod strachem i klnac ! ......tylko czy beda mieli jeszcze tyle czelnosci !?-przeciesz nie wszyscy , ale czesc ich czytala tutal los poprzednikow.......a teraz maja jeczec ???, niewiem czy ktosc bedzie sie nad nimi litowal !-byli ostrzegani.....
zdjecie uzytkownika
Hej Pepe! - 2008-10-17 19:51:23 odpowiedz | cytuj
Dawno sie nieodzywałam. Z ciekawoscia sledze dalsze losy tej sprawy i co teraz bedzie sie dzialo. Donosze że mój maz nadal przebywa w Hiszpanii, poszukuje pracy. Jak jest teraz każdy wie, trudniej o pracę tak z ulicy . Podkreśla ze wzruszeniem że nie oszukał go żaden Hiszpan, wręcz pomagali mu chociaz nie żebrał nieraz wspierali go kilkoma euro czy przynosili jedzenie. W konsulacie polskim był ale tam nie chodzcie szkoda waszego czasu. Otej porze wszystkie noclegownie zapchane. No cóz szuka i dorabia jak sie da uczciwie, niewiadomo jak będzie .
Serdecznie dziękuje w jego imieniu za porady. Trzeba sobie pomagać bo niewiadomo co bedzie jutro.
zdjecie uzytkownika
magda - 2008-10-17 20:28:02 odpowiedz | cytuj
Dziwię się,że po tylu ostrzeżeniach byli chętni do wyjazdu na te pomarańcze!Na akord się nie opłaca zbierać.dzwoniłam do Eurokontaktu,firmy z której rok temu jechałam na winogron.Będą mieli oferty wyjazdu na oliwki,pomarańcze,ale dopiero za m-c,bo wszystkie zbiory są opóźnione w Hiszpanii,wszystko późno dojrzewa!nie wiem co zbierają ci co pojechali w sobotę na pomarańcze.na oliwki termin na grudzień mają z Eurokontaktu,może pojadę.Euro w górę poszło!!
zdjecie uzytkownika
Natalia - 2008-10-19 13:57:47 odpowiedz | cytuj
wyjechalam z mtg na cytrusy 11.10 wszystko bylo dobrze dopoki nie okazalo sie ze sposrod 48 osob tylko 17 osob dostalo prace a 9 pracuje do tej pory.jestem w tej grupie. ogolnie rzecz biorac w hiszpanii nie ma pracy i na plantacjach pracuja nawet hiszpani. pozostale osoby nie maja juz czego tytaj szukac i musza jakos zorganizowac sobie powrot do domu. z oliwkowiczow zostaly tylko 2 kobiety ktore pracuja z nami na plantacjach bo nie maja za co wrocic.jak jest z zarobkami okaze sie za 2 tygodnie jak dostaniemy wyplate.
zdjecie uzytkownika
hahaha - 2008-10-19 14:00:28 odpowiedz | cytuj
hahahahah sorki ale tylko taki komentarz przyszedł mi do głowy ;p

gratuluję trafnie podjetej decyzji o wyjeździe z Mtg !! Pozdrawiam !!
zdjecie uzytkownika
pepe - 2008-10-19 15:07:25 odpowiedz | cytuj
no mnie niezal tych co niemaja tam pracy albo jecza ze niemaja zaco wrocic !-niech zgodnie z kodexem poprzednikow sami marwia sie o powrot do domow, o noclegach na ulicach, o pustym zoladku ,o nedzy na obczyznie.......ja nikomu jak wielkie serce mam ,wiecej nic niepodpowiem-wiedzieli naco sie wdaja, i pewnie cieszyli sie ze pierwsza "grupa nierobow" !? oposcila miejsce pracy-i nastepni sie slinili z radosci ze wrescie moga sobie zarobic !!!, bo juz miejsce wolne !!!, i napewno rusen beda bardzo chojni i wdzieczni za podjecie pracy nastepnych "ochotnikow"----zygac sie chce
zdjecie uzytkownika
do natalia - 2008-10-19 15:34:46 odpowiedz | cytuj
twój zarobek to 10 euro hahahah !! powodzenia mam nadzieję, że wzięłaś jakiś zapas jedzenia ze sobą. ciepły kocyk albo śpiwór !! do zobaczenia na ulicy !!
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-19 15:39:27 odpowiedz | cytuj
a może inni myśleli, że pojada tam pracy nie będzie, posiedzą z dwa tygodnie wróca i pójdą o odszkodowanie!! tylko, że jeśli ktoś dostanie odszkodowanie to pierwsza grupa jedynie... reszta wiedziała w co sie pakuje, nawet jesli nie czytali forum to na miejscu było o tym głosno !!!

(usunięte przez administratora) hahah !!
zdjecie uzytkownika
Wioletta - 2008-10-20 19:44:28 odpowiedz | cytuj
Z EUROKONTAKTU byłam na segregacji pieczarek, to dopierobył zarobek!!! zarabiałam euro na godzinę. a robota pożal się Boże. Więcej nie namówi mnie nikt na wyjazd z tego biura.
zdjecie uzytkownika
Zdziwiona - 2008-10-20 19:52:45 odpowiedz | cytuj
Natalia, czy ty aby napewno jesteś z tą grupą co wyjechała 11.10.bo moi znajomi sa równiez w tej ekipie i dzisiaj miałam od nich informacje że trzy osoby zrezygnowały a czwórki nie przyjęto do pracy bo byli ciagle na kacu. Reszta z tego co wiem jest zadowolona, czyli z grupy 48 osobowej nie pracuje tylko 7 osób. Jeśli możesz podaj swoje gg.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-20 19:56:13 odpowiedz | cytuj
Zdziwiona - 2008-10-20 19:52:45

Natalia, czy ty aby napewno jesteś z tą grupą co wyjechała 11.10.bo moi znajomi sa równiez w tej ekipie i dzisiaj miałam od nich informacje że trzy osoby zrezygnowały a czwórki nie przyjęto do pracy bo byli ciagle na kacu. Reszta z tego co wiem jest zadowolona, czyli z grupy 48 osobowej nie pracuje tylko 7 osób. Jeśli możesz podaj swoje gg.

a mój znajomy potwierdza słowa natalii !! też ich (usunięte przez administratora)a ta wypowiedź to pewnie kolejn smiechowy post kogoś z mtg ;( martwie się o przyjaciół !
zdjecie uzytkownika
:(( - 2008-10-20 20:01:25 odpowiedz | cytuj
Ludzie, co wy na głowę upadliście w Hiszpanii na plantacjach nie płacą nigdzie na godzine i jeśli w jakimś tam eurokontakcie mówili wam ze będą mieli takie oferty to brednie i kolejne klamstwa!!!!
zdjecie uzytkownika
Zdziwiona - 2008-10-20 20:08:02 odpowiedz | cytuj
A ja mam całkiem inne informacje i nie mam powodu nie wierzyć przyjaciołom. Przeszło 40 osób pracuje, fakt ze teraz były tam deszcze i mieli wolne ale to co pisane było predzej o tym że z tej grupy pracuje tylko pare osób to bzdura. I nie wiem jaki ma powód ten kto pisze inaczej?
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-20 20:51:09 odpowiedz | cytuj
Zdziwiona - 2008-10-20 20:08:02

A ja mam całkiem inne informacje i nie mam powodu nie wierzyć przyjaciołom. Przeszło 40 osób pracuje, fakt ze teraz były tam deszcze i mieli wolne ale to co pisane było predzej o tym że z tej grupy pracuje tylko pare osób to bzdura. I nie wiem jaki ma powód ten kto pisze inaczej?

bardzo prosty... by ostrzec ! moi znajomi prosili mnie by im juz pieniądze jakieś pożyczyć !!! może wstyd przed tym że na własne zyczenie zgotowali sobie to piekło powoduję, ze twoi kłamią i nie mówią Ci prawdy, że sobie nie radzą ! Moi znajomi pojechali zarobić na wesele i tyle zarobią !! ja rozmawiałam z paroma osobami ! autokar, którym jechali to grat bali się w niego wsiąść!
zdjecie uzytkownika
Zdziwiona - 2008-10-20 21:42:44 odpowiedz | cytuj
anonim - 2008-10-20 20:51:09

Zdziwiona - 2008-10-20 20:08:02

bardzo prosty... by ostrzec ! moi znajomi prosili mnie by im juz pieniądze jakieś pożyczyć !!! może wstyd przed tym że na własne zyczenie zgotowali sobie to piekło powoduję, ze twoi kłamią i nie mówią Ci prawdy, że sobie nie radzą ! Moi znajomi pojechali zarobić na wesele i tyle zarobią !! ja rozmawiałam z paroma osobami ! autokar, którym jechali to grat bali się w niego wsiąść!

To co twoi znajomi wyjechali do pracy i nie zabrali pieniędzy. Na miejscu są 9 dni i już po kasie a z tego co wiem to mieli się przygotowac na 15 dni bez wypłaty. Widocznie nie przygotowali się należycie i nie dziwię się ze już muszą pożyczać kasę!
zdjecie uzytkownika
Magda - 2008-10-20 21:56:00 odpowiedz | cytuj
właśnie,że płacą na godzinę w Hiszpanii na godzinę.Jak się pracuje u rodowitego Hiszpana to warunki na polu jak w rodzinie!!!nikt nikogo nie poganiał,rozmowa przyjemna w czasie przerwy.Byłam na winogronie w tamtym roku 200km od Madrytu,miałam na rękę 6,20euro na godzinę.8godzin pracy,bez nadgodzin.To tam gdzie akord proponują to gówno się zarabia!Zależy kto jak pracę traktuje,jeśli ktoś jedzie do pracy a nie się opierdalać to zawsze coś do kraju przywiezie.Ja po m-cu czasu,bo tyle trwał zbiór winogron przywiozłam po odliczeniu kosztów miesięcznego wyżywienia i powrotu do Polski 1000euro.jak ktoś chce to zarobi!!!
zdjecie uzytkownika
pepe - 2008-10-20 22:00:58 odpowiedz | cytuj
hej zdziwiona !-bedziesz jeszcze bardziej zdziwiona !!!!-tutaj nie tylko troszku pada !-tutaj LEJE !!!-i ze zabrali twoi znajomo kase na 15 dni zeby przezyc, to smutny rezultat rzeczywistosci !, bo niedlugo beda plakac za chalupkami i zarciem ! i o laskawa rodzinke zeby kase wyslali na powrot !- daje jeszcze 2 tyg.----ale mamy wesolo z niedowiarkami, jak zawsze nic nowego- na wlasnych karkach sie przejechac -to BOLI !!
zdjecie uzytkownika
SEKATOR - 2008-10-20 22:15:53 odpowiedz | cytuj
Instruktaż dla wybierajacych się na cytrusy.

Słuchajta nygusy!
Tam są drzewka i są drzewa, zbiera Adam zbiera Ewa,
Jest cieplutko zieleniutko no.. tak jak w raju
ale zamiast manny z nieba w (usunięte przez administratora)dajo
Pomarańcza, ziemia jest tam złota ale zaje...ciężka. to robota!
Każdy orze tam jak może bo jutro chce iść znów nad morze
Jak zahaczysz capassa na pasa to w mig będzie pełna kasa.
Ja tam byłem, wino piłem, ośmiornicę kosztowałem no i kasy nie przechlałem, bo ciężko na nią zasówałem.
Ta uwaga jest malutka ale bardzo sensowniutka.

Co smutasy rozsmieszyłem wam gembasy?!

zdjecie uzytkownika
magda - 2008-10-20 22:28:13 odpowiedz | cytuj
święta prawda!jak się jedzie na zbiory to się jedzie ciężko pracować!to nie wakacje,nie przeczę po pracy można odreagować,ale rano trzeba wstawać i jechać na pole.a najgorzej jak jadą Polaczki,co sensem dnia jest picie alkoholu!sami taką opinie pijaczków sobie wyrobiliśmy!!Żeby gdziekolwiek coś zarobić trzeba zainwestować,coś z siebie dać.Pamiętajcie,nic za darmo!Pracowity,sumienny człowiek wszędzie kasę zarobi,obojętnie czy w kraju czy za miedzą!!!
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-21 11:05:25 odpowiedz | cytuj
nie pojedziesz nie przekonasz sie... jestem takiego zdania....a wiekszośc gada głupoty bo nie chciało im sie pracować tylko (usunięte przez administratora) się!!!!!!!!!!
zdjecie uzytkownika
pepe do anonim ! - 2008-10-21 11:12:25 odpowiedz | cytuj
i ci co sie opiepszali-jestes jeden z nich ! pan anonim albo madam anonim !- zanim tutaj zaczniesz swoje z podstawowki wyczytane bajki (usunięte przez administratora) !-wpierw wyucz sie jakiegos zawodu ty anonimie !-i naucz sie inteligencji ktora jest podstawa do zabierania glosu w publicznym FORUM !!!
zdjecie uzytkownika
lisa - 2008-10-23 11:16:46 odpowiedz | cytuj
tak to jest prawda polacy to lesery większości niechce się robić i zwalaja na pracodawców jeżdze już 5 lat i dośc sie napatrzyłam niezawsze jest tak jak mówią z pośrednictwa dojeżdzas na miejsce i widzisz dużo też zależy na jakiego trafi sie szefa a jeżeli ktoś jedzie tylko po to aby się dobrze zabawić to już inna sprawa
zdjecie uzytkownika
nowy - 2008-10-23 15:40:31 odpowiedz | cytuj
prwadopodobnie firma mtg rozsyła jakieś pisma do osób które nie pojechały czyli zrezygnowali z wyjazdu jeżeli ktoś dostał takie pismo to niech napisze co w nim jest i czy zwrócą kasę
zdjecie uzytkownika
KOALA - 2008-10-24 08:43:04 odpowiedz | cytuj
WSZYSCY MIESZKANCY GRUDZIADZA I OKOLIC NIECH PRZECZYTAJA DZISIEJSZA (tj piatek 24 pazdziernik) GAZETE POMORSKA,TAM JEST ARTYKUL O NASZEJ KOCHANEJ FIRMIE MTG.POZDRAWIAM I DO ZOBACZENIA W SADZIE PA,PA

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
coś nie tak - 2008-10-24 20:10:53 odpowiedz | cytuj
W tym artykule piszą ze z MTG od września nie ma wyjazdów a przecież oni wysyłają ludzi. Osoby do pracy wyjechały i we wrześniu i w pazdzierniku. Coś tu jest nie tak???
zdjecie uzytkownika
nowa :) - 2008-10-24 20:17:45 odpowiedz | cytuj
Ci grudziądzanie którzy mieszkali w tych barakach to jacyś bałaganiaże i panocki. Wstyd taki bałagan!! Sprzątaczkę trzeba bylo zagrać z sobą:))) Co wy myśleliście że będziecie mieszkać w pałacach. Na swiat się narodziliście albo po raz pierwszy byliście na plantacjach w Hiszpanii.
zdjecie uzytkownika
nowa :) : - 2008-10-24 21:56:12 odpowiedz | cytuj
Zgas usmiech!!! Wpierw przeczytaj cale forum, potem się wypowiadaj!
zdjecie uzytkownika
nowa:) - 2008-10-25 19:44:19 odpowiedz | cytuj
Ja co rok jezdzę na zbiory i do różnych pracodawców i to co piszecie to jest smieszne. Zawsze z grupy ktoś ucieknie bo nie daje rady albo pobyt w hiszpanii wyobrażał sobie inaczej. Z grupy 50 osobowe kilkanaście osób wraca z przysłowiową ręką w nocniku. A mieszkania śą różne raz to są domy nad morzem a nie raz baraki, taka jest prawda. A praca jest bardzo ciężka i dla osób które nigdy nie pracowały w rolnictwie lub sadownictwie , mówię nie jedzcie bo nie dacie rady. Tam jest inne życie i co niektórym może tam odbić, a
wtedy jest płacz i lament.
zdjecie uzytkownika
hmmm - 2008-10-31 13:15:15 odpowiedz | cytuj
hej czy ktos próbował odebrać swoje pieniądze i oddali mu jesli tak to niech napisze na to posób .. pozdro
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-12-16 19:51:38 odpowiedz | cytuj
uwaga
zdjecie uzytkownika
d - 2009-01-13 19:03:21 odpowiedz | cytuj
pepe - 2008-10-20 22:00:58

hej zdziwiona !-bedziesz jeszcze bardziej zdziwiona !!!!-tutaj nie tylko troszku pada !-tutaj LEJE !!!-i ze zabrali twoi znajomo kase na 15 dni zeby przezyc, to smutny rezultat rzeczywistosci !, bo niedlugo beda plakac za chalupkami i zarciem ! i o laskawa rodzinke zeby kase wyslali na powrot !- daje jeszcze 2 tyg.----ale mamy wesolo z niedowiarkami, jak zawsze nic nowego- na wlasnych karkach sie przejechac -to BOLI !!

przypomnienie
zdjecie uzytkownika
d - 2009-02-04 17:38:20 odpowiedz | cytuj
MARTUSIA - 2008-11-05 12:33:32

STRASZNI OSZUŚCI CI Z MTG!!!!!!!! ZENY TAK LUDZI POTRAKTOWAĆ!!!!!! TO NIE LUDZIE!! A NAJGORSZE SZUJE!

rowniez przypomnienie
zdjecie uzytkownika
d - 2009-02-09 09:45:20 odpowiedz | cytuj
cień - 2008-10-12 17:04:15

no panowie z mafi w hiszpanii i panowie z mtg .....jak tak sobie czytam to forum to na waszym miejscu sam bym wyemigrowal jak najdalej ....poza europe i spac bym radzil z otwartymi oczami ...i badzcie czujni oglądając sie za plecy, bo nigdy nie wiadomo co sie moze wydazyc :]

(usunięte przez administratora)
alert