Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
Mariachi - 2008-10-06 10:51:36 odpowiedz | cytuj
Do Anonim:
Nic nie wiem na temat ludzi, którzy zostali na dworcu w Valencji nie mam z nimi kontaktu...Wiem tylko, że kilka innych osób została w Valecji i szuka pracy na własną rękę, wiem, że spali w parku...
zdjecie uzytkownika
ola - 2008-10-06 13:11:48 odpowiedz | cytuj
cos cicho sie zrobilo kolo MTG !?-czyzby juz ich puscili z wiatrem!?, juz sie ciesze na tych co bezposrednio z kraju poopowiadaja......jaki chlebek im MTG przygotowal w Hiszpani.....
zdjecie uzytkownika
obserwator - 2008-10-06 16:49:23 odpowiedz | cytuj
Nie pozwolimy zapomnieć opinii publicznej o haniebnej sprawie (usunięte przez administratora) co pojechali z MTG na oliwki! Niektórzy jeszcze nie wrócili a ci co juz są to przeżywają swoją depresje i wstyd przed rodzinami!! Więc co niektórzy zastanówcie sie co piszecie sępy piep..............
zdjecie uzytkownika
obserwator - 2008-10-06 17:02:02 odpowiedz | cytuj
Ta cisza może być przed burzą ale jak sie zacznie to może być głośno! Ja(usunięte przez administratora).......... ile czlowiek wytrzyma bez jedzenia normalnego, łóżka i kasy to paranoja. Podziw dla tych co zostali trzymam kciuki chłopaki za was!
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-06 23:20:34 odpowiedz | cytuj
Czy ktoś trafił już na jakiś artykuł na ten temat w gazecie?Ktoś z tych co już dotarli pisał,że podał na swoim terenie sprawę do gazety,ale nie wiem skąd był.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-07 16:40:40 odpowiedz | cytuj
Dzwoniłm do Hiszpanii wczoraj .Zbierają dziennie 20 skrzynek ,o 20 byli w domu.
Ci co są dłużej zbierają więcej, są jeszcze premie tak powiedział mi pracownik z plantacjii- Polak
Wybieram się tam w piątek o 14 wyjazd z Grudziądza.
wy to tak opisujecie jak bym, miała tam umrzeć ?
weżcie mnie nie osłabiajcie co?
Przerażają mnie te posty
zdjecie uzytkownika
bez imienia - 2008-10-07 17:06:51 odpowiedz | cytuj
to ile dostawają za 1 skrzynkę
zdjecie uzytkownika
pepe - 2008-10-07 18:03:17 odpowiedz | cytuj
za 20 kg.(skrzynia)-1,20 €, -mandarynki, a za pomarancze-20 kg. (skrzynia) 0,80 € !---no majatek za ciecie nozykiem kistek i niewrzucaniu tylko wkladaniu do skrzyni ! i za darmo wieczorem te wszystkie skrzynie na Ciezarowke ladowac !-zato nieplaca !- aha, za dowozke na pola co dnia musisz 5 € placic !, a za wyrko w miesiacu 100€ naprzod !, a wywoza juz o 8 rano-tutaj jeszcze sklepy zamkniete (otwieraja o 9 ), o okolo 20 przywioza ciebie !, no moze zdazysz chleba gdzies dostac ! bo sklepy sa do 21 otwarte !, ale chyba wpierw chcesz sie umyc i jak czlowiek isc miedzy ludzi, no niewiem czy tak wszystko pojdzie jak sobie sama obiecalas .....
zdjecie uzytkownika
ups-to dopiero bezczelnosc - 2008-10-07 20:38:45 odpowiedz | cytuj
no to macie odpowiedz ci co sie zastanawiaja czy jechac??jak sie nie bedzie nic zgadzac na miejscu to szefostwo wam wyjasni ze to ich posrednik z hiszpani oszukal i mozecie sobie isc na dworzec pospac na lawce. albo zasuwac za 1 euro przy pomaranczach-zycze powodzenia.acha suchary koniecznie zabrac suchary ze soba zawsze to jakis kawalek suchego ale jedzenia.
zdjecie uzytkownika
HAAAAA - 2008-10-07 20:43:54 odpowiedz | cytuj
TE ZALICZKI NA UTRZYMANIE TO BYLO 30 EURO- NA LEB NA 2 2TYGODNIE JEDZENIA I PICIA.
zdjecie uzytkownika
Mariachi - 2008-10-08 10:45:29 odpowiedz | cytuj
Do Anonim...
Piszesz, że dwadzieścia skrzynek zbierają...byłem tam z nimi to wiem, że te 20 skrzynek to zapierdol od rana do wieczora przez 10-11 godzin, bilans: 20 skrzynek pomnożyć przez 1,37 € tyle płacą za skrzynkę = 27,40 € - odjąć 5 € za dojazd - odjąć 7 € za jedzenie ( tyle mniej więcej się wydaje na jedzenie ) = bilans to: 15,40 € !!!! Pytam czy to jest dla Ciebie zarobek? Na polu "ruscy" lub "ukraińcy" cały czas poganiają: "bystra", "bystra", "Nie stać" ,"Nie stać", i takie tam inne głupawe teksty...Kiedy pewnego dnia skończyła nam się woda i poprosiliśmy o wodę z kranu to ta blond-lala żona jednego z kapo-pako mówi: "Tutaj nie ma wody-wszystko zakręcone..." Raz jeszcze powtarzam zastanówcie się dwa razy zanim tam pojedziecie...Zrobicie jak chcecie, ale przynajmniej pomyślcie zanim tam pojedziecie...pozdrawiam...
zdjecie uzytkownika
ewela - 2008-10-08 13:30:14 odpowiedz | cytuj
ja właśnie wróciłam z tego wyjazdu organizowanego przez mtg.mi akurat się udało.masz pytania dzwoń. (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-08 19:02:19 odpowiedz | cytuj
pepe naucz sie dobrze pisac niemozna sie doczytac
zdjecie uzytkownika
pepe - 2008-10-08 20:16:58 odpowiedz | cytuj
nono....czyzby ?-jeszcze jeden milosnik MTG ? i to jako Anonim-ojojoj....
zdjecie uzytkownika
Wiesiek - 2008-10-08 21:08:13 odpowiedz | cytuj
Witam wszystkich tutaj zebranych...Chce was poinformowac ze jezeli maciie zamiar jechac to macie [usunięte przez administratora, jest to forum dyskusyjne prosimy o niepodawanie niecenzuralnych słów] . Lepiej zostac w polsce i pracowac w hipermarkecie za grosze bo za grosze a nie (usunięte przez administratora)sie w jakies bagno w ktorym nic nie zarobicie!!!!!
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-09 17:04:33 odpowiedz | cytuj
Zgodnie z art. 85 z dnia 20 kwietnia 2004 r.o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy1
1 Podejmowanie pracy za granicą następuje w drodze bezpośrednich uzgodnień dokonywanych przez obywateli polskich z pracodawcami zagranicznymi lub za pośrednictwem publicznych służb zatrudnienia, a także agencji pośrednictwa pracy świadczących usługi, o których mowa w art. 36 ust. 1.
2. Kierowanie do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy odbywa się na podstawie umowy zawieranej przez te agencje z obywatelami polskimi. Umowa ta powinna określać w szczególności:
1) pracodawcę zagranicznego;
2) okres zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej;
3) rodzaj oraz warunki pracy i wynagradzania, a także przysługujące osobie kierowanej do pracy świadczenia socjalne;
4) warunki ubezpieczenia społecznego oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób tropikalnych;
5) obowiązki i uprawnienia osoby kierowanej do pracy oraz agencji pośrednictwa pracy;
6) zakres odpowiedzialności cywilnej stron w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy zawartej między agencją pośrednictwa pracy a obywatelem polskim, w tym stronę pokrywającą koszty dojazdu i powrotu osoby skierowanej do pracy w przypadku nie wywiązania się pracodawcy zagranicznego z warunków umowy oraz tryb dochodzenia związanych z tym roszczeń;
7) kwoty należne agencji pośrednictwa pracy z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą, poniesione na:
a) dojazd i powrót osoby skierowanej,
b) wydanie wizy,
c) badania lekarskie,
d) tłumaczenia dokumentów;
8) informację o trybie i warunkach dopuszczania cudzoziemców do rynku pracy w państwie wykonywania pracy;
9) inne zobowiązania stron.
3. Agencja pośrednictwa pracy ma obowiązek zawierania z pracodawcą zagranicznym, do którego zamierza kierować obywateli polskich do pracy za granicą, umowy określającej w szczególności:
1) liczbę miejsc pracy;
2) okres zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej;
3) rodzaj oraz warunki pracy, zasady wynagradzania, a także przysługujące osobom podejmującym pracę świadczenia socjalne;
4) zakres odpowiedzialności cywilnej stron w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy zawartej między pracownikiem a pracodawcą, w tym stronę pokrywającą koszty dojazdu i powrotu osoby skierowanej do pracy w przypadku nie wywiązania się pracodawcy zagranicznego z warunków umowy oraz tryb dochodzenia związanych z tym roszczeń.
4. Agencja pośrednictwa pracy ma obowiązek poinformować osobę kierowaną do pracy za granicą o przysługujących jej uprawnieniach, o których mowa w art. 86.
5. Agencja pośrednictwa pracy jest obowiązana do przestrzegania międzynarodowych umów, porozumień i programów dotyczących zatrudnienia wiążących Rzeczpospolitą Polską oraz obowiązujących w państwie zatrudnienia przepisów o zatrudnieniu.
Z powyższego wynika, że w Naszych umowach powinien być określony konkretny pracodawca, który Nas będzie zatrudniał. Hiszpańska agencja pracy (SERFIEL ETT)nie jest takim podmiotem moim zdaniem. Nasza umowa nie zawiera zatem istotnego postanowienia i można twierdzić, że jest nieważna. Pomijam fakt, że oprócz ich pieczątki nie ma ich podpisu . Wybieram sie do Nich osobiscie. 513-793-288 Adam.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2008-10-11 12:29:57 odpowiedz | cytuj
??? a co to wasza umowa ??
zdjecie uzytkownika
kassja - 2008-10-21 16:26:49 odpowiedz | cytuj
Czy jest tu jakiś szczęśliwiec, któremu MTG oddało 570 zeta? Dwa tygodnie temu wysłałam rezygnację i dostaję tylko enigmatyczne odpowiedzi typu" księgowy musi rozliczyć koszty" itp.
zdjecie uzytkownika
Anonim - 2008-10-22 13:36:16 odpowiedz | cytuj
Na dobrowolny zwrot kosztów nie ma co liczyć. Ciesz się, że to "tylko" 570 zł. Ci, co wyjechali stracili nie tylko pieniądze.
zdjecie uzytkownika
magda - 2008-10-22 15:00:18 odpowiedz | cytuj
Właśnie przy rozmowie z babką zMtg zdziwiło mnie to,że całą kwotę 570zl,kazali wpłacić.Ja jak z Eurokontaktu jechałam,to na początek wpłacałam ile mi pasowało zaliczki,a przed samym wyjazdem z Wrocławia pozostałą część.Wszystko grało.Podejrzewam,że trudno będzie Wam odzyskać te wpłacone pieniądze!!
zdjecie uzytkownika
nowy - 2008-10-23 15:41:16 odpowiedz | cytuj
prwadopodobnie firma mtg rozsyła jakieś pisma do osób które nie pojechały czyli zrezygnowali z wyjazdu jeżeli ktoś dostał takie pismo to niech napisze co w nim jest i czy zwrócą kasę
zdjecie uzytkownika
Do Nowego - 2008-12-28 18:08:43 odpowiedz | cytuj
Ja dostałam pismo jeśli jesteś zainteresowany napisz na gg 5007955
alert