Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
zosia - 2008-08-30 16:17:55 odpowiedz | cytuj
tak jest jak Ania napisala .Tak  zrobilam i czek  otrzymalam .Dzieki Aniu :)))
zdjecie uzytkownika
Tomek - 2008-11-28 12:02:16 odpowiedz | cytuj
najłatwiej jest za pośrednictwem firmy(usunięte przez administratora) ,ponoć są najleprze pieniądze i pewne ,nawet polacy tam pracują i nie ma problemów z dogadywaniem się sprawdż też na (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
Adam - 2009-01-01 21:13:12 odpowiedz | cytuj
podbijam watek dla ludzi ktorzy szukaja zwrotu podatku bez firmy posredniczacej
zdjecie uzytkownika
monika - 2009-02-24 15:40:56 odpowiedz | cytuj
to jest tak samo jak zalatwiasz samemu wiec mysle ze lepiej jest to zrobic samemu
zdjecie uzytkownika
ola - 2009-03-10 12:03:21 odpowiedz | cytuj
Moze ktos wie jak to jest z odsetkami z banku, czy wlicza sie do zarobkow,czy tez pobieraja sami jakis procent ,co ma miejsce w Polsce (chodzi mi o U.K.)? Chce rozliczyc sie sama. Dziekuje za informacje.
zdjecie uzytkownika
daktylia - 2009-04-08 19:11:27 odpowiedz | cytuj
czy moze ktos podac mi link z kad moge sciagnec te dokumenty potrzene do rozliczenia
zdjecie uzytkownika
kuba - 2009-04-09 12:56:23 odpowiedz | cytuj
dzieki za opisy dzieki wam udalo mi sie odzyskac kase bez placenia firmom.

jesli chodzi o dokumenty to na stronie inland revenue jest wszystko do sciagniecia. powodzenia
zdjecie uzytkownika
MusicInMe - 2009-05-07 16:02:15 odpowiedz | cytuj
Również uważam, że można rozliczyć się samemu, bez ładowania kasy do kieszeni innych. A koleżanka o dobrym sercu, która tak lubi wspomagać te firmy, to może zamiast odbierać kasę ze zwrotu przekaże ją na cele dobroczynne? ;)
Bez jaj, ale nie ma aż tylu papierów do wypełniania i nawet korzystając z usług pośredników często trzeba dosyłać im jakieś brakujące dane.
zdjecie uzytkownika
kama - 2009-05-22 17:46:56 odpowiedz | cytuj
a ja mam do was ogromną prośbe!! dzwoniłam dziś do Revenue i kazali mi napisać mniej więcej taki list; chciałabym rozliczyć się z podatku za lata 06-07, 07-08, 08-09 nie posiadam jednak wszystkich dokumentów, a myślę że należy mi się zwrot. Załączam dokumenty które posiadam oraz listę moich pracodawców i proszę o rozliczenie mnie. czy może mi to ktoś przetłumaczyć, ponieważ nie znam na tyle angielskiego. z góry dziekuje i pozdrawiam!!
zdjecie uzytkownika
Tomek25 - 2009-07-28 13:34:52 odpowiedz | cytuj
Witam ja mam pytanie odnośnie P85. Ja jak i pewnie dużo osób wróciło z anglii i już nie zamierza tam wracać, ale posiadam tam jeszcze konto bankowe którego nie zamknąłem właśnie po to że by otrzymać zwrot na to konto. Wypełnienie P85 to tak naprawdę banał mamy 4 strony z czego wypełniamy tylko pierwszą i ostatnią. Na stronie 2-3 zaznaczamy tylko NO jeżeli wyjechaliśmy z Anglii nie pozostawiliśmy tam żadnych śladów po sobie. I generalnie nie mamy zamiaru tam wracać. Ale zastanawia mnie jedna rzecz jeżeli nie mam zamiaru tam wracać to urzędnicy mogą sie przyczepić po co mi konto w ich angielskim banku? Bo podałem numer konta na które chce odzyskać zwrot. Jak z tym będzie?
Druga sprawa to nie wiem na jaki do adres wysłać po kodzie biura wyskaluje mi że bym to wysłał na drugi koniec wyspy więc to jest chyba błąd.
zdjecie uzytkownika
rad - 2009-08-12 21:32:17 odpowiedz | cytuj
Witam,
bardzo proszę o udzielenie kilku informacji w sprawie zwrotu podatku.
Otóż w zeszłym roku przez okres 6 miesięcy pracowałem legalnie w anglii..czy wobec tego muszę wypełniac formularz P-91..?

Mam nr tymczasowy NIN nie ubiegałem się o stały bo już do Anglii nie wracam:-)
Ale podobno na ten nr tymczasowy tez zwracają podatek..
Pracowałem w dzielnicy Bristolu: Coalpit Heath..
i NIE WIEM gdzie wysłac dokumenty czy do biura inland revenue w Bristolu czy w Devonie...ponieważ gdy na stronie www Inlandrevenue (usunięte przez administratora)wpiszę 3 cyfrowy kod "OFFICE NUMBER" z mojego druku P45 a mianowicie 070 to wyskakuje adres z Devonu..
A ja mieszkałem i pracowałem w Bristolu!?
Będę wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam
Radek
zdjecie uzytkownika
xy - 2009-08-17 20:12:32 odpowiedz | cytuj
Tomku! Nie przyczepią się do konta w Anglii .Spokojnie,pozdrawiam:)
zdjecie uzytkownika
anonim - 2009-09-04 15:51:03 odpowiedz | cytuj
rad - 2009-08-12 21:32:17

Witam,
bardzo proszę o udzielenie kilku informacji w sprawie zwrotu podatku.
Otóż w zeszłym roku przez okres 6 miesięcy pracowałem legalnie w anglii..czy wobec tego muszę wypełniac formularz P-91..?

Mam nr tymczasowy NIN nie ubiegałem się o stały bo już do Anglii nie wracam:-)
Ale podobno na ten nr tymczasowy tez zwracają podatek..
Pracowałem w dzielnicy Bristolu: Coalpit Heath..
i NIE WIEM gdzie wysłac dokumenty czy do biura inland revenue w Bristolu czy w Devonie...ponieważ gdy na stronie www Inlandrevenue (http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/locator/locator.jsp?type=1) wpiszę 3 cyfrowy kod
Cześć
Wyślij do HM P85, P86, p45 lub P60 oraz list i Dostaniesz zwrot podatku.

Na tymczasowym NIN też przysługuje zwrot podatku

Dokumenty wyślij na adres który Ci wyskakuje na stronie HM IR Bo być może firma w której pracowałeś jest zarejestrowana gdzie indziej. Ja też pracowałem w okolicach Edynburga a dokumenty wysyłałem do Bradford.
Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
just me - 2009-10-05 09:46:54 odpowiedz | cytuj
Witam Witam wszystkich , dziękując zarazem za pomoc, bo dzięki Wam wszystkim zebrałam się na odwagę i wysłałam wszystkie dokumenty sama, poleconym, 15 września 2009 do Szkocji.
Mam tylko pytanie. Chciałabym abyście mi powiedzieli, kiedy powinnam zacząć się martwić brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi z Revenue? Czytałam posty "naprawdę" i zauważyłam, ze wysłał dokumenty jakoś w sierpniu a czekdostał w grudniu, jednak w miedzyczasie dostawał korespondencję z prośbą o dosyłanie dokumentów. Ja wysłałam chyba wszystko a może nawet i więcej.Pracowałam rok od 08 2007 do maja 2008 i od czerwca 2009 do sierpnia 2009. Wypełniałam więc i przyjazd do UK i wyjazd. Wszędzie zaznaczałam, ze nie zamierzam zostać na stałe i że mam stałąprace w Polsce(pracowałam w czasie urlopu bezpłatnego)
Czy Wasze doświadczeniapozwolą Wam na odpowiedzenie na moje pytanie? Jak długo to może potrwać i czy powinnam otrzymać jakąś korespondencję z Revenue z info o otrzymaniu moich dokumentów? Dzięki z góry.
zdjecie uzytkownika
dorka - 2009-10-26 21:28:03 odpowiedz | cytuj
hej,
sama chciałabym wiedzieć ile się czeka bo wysłałam im dokumenty na początku sierpnia i od tej pory nie ma żadnego znaku nawet że je otrzymali, martwi mnie to bardzo gdyż nie mam pojęcia co teraz robić :(
pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
mimi85 - 2009-11-05 19:08:12 odpowiedz | cytuj
Witam. A co ze zwrotem podatku jesli ktos nie ma zamiaru wyjechac z Anglii? Mój mąż pracował od marca do pażdziernika 2008, wrocił tu w marcu i pracuje do tej pory.Wypełnil druk P86 i ubiega sie o zwrot podatku. Z Renenue przyslali mu formularz P85 z prosba o odeslanie. Tylko my przyjechalismy tu na stałe. Na jakiej podstawie oni sadza ze chcemy wyjechac? miał ktos podobna sytuację?prosze o rade co robic
zdjecie uzytkownika
ja - 2009-12-01 09:00:19 odpowiedz | cytuj
czy ktoś miał taką sytuację??
Nie mam NIN (pracowałam pare miesięcy sezonowo i poprostu go nie wyrobiłam)i staram się o zwrot podatku ( w tamtym roku dostałam bez problemu) a teraz przyszło mi pismo z HM Revenue że muszę im dać swój National Insurance Number, bo bez niego nie będzie możliwe dalsze postępowania!! czy mogę w jakiś sposób to obejść? wiem ze firmy zajmujące się zwrotem podatku występują o tymczasowy NIN???? proszę o pomoc jak ktoś miał taki problem
zdjecie uzytkownika
aras - 2010-03-27 18:24:50 odpowiedz | cytuj
Dziękuje wszystkim tym osobom, które podzieliły się swoimi doświadczeniami z HM i pomogły mi odzyskać podatek bez pośredników. Nie mogłem uwieżyć, że to takie proste. Wszystko znalazłem na tym forum. Jeszcze raz dzięki
zdjecie uzytkownika
Marcin - 2010-10-13 16:41:17 odpowiedz | cytuj
Cześć.
Chciałem zapytać, czy udało Ci się to załatwić? Mam ten sam problem. Pozdrawiam.
zdjecie uzytkownika
nela - 2010-12-16 22:27:01 odpowiedz | cytuj
ja mam problem rozliczalam sie sama za rok 2009-2010 wyslalam p85 dolaczylam p45i p60 i odeslali mi dokumenty z pismem cytuje juz po przetlumaczeniu
"Thank you for you completed from P85 which I am returning to you as you have not included your current from P45 for the current tax year 2010.11. Please enclose the correct P45 and return them to this office with the p85.

you have enclosed your 2009-10 P60 and P45's which have already been repaid to you.

Yours sincerely"

Dziekujemy za wypelnienie formularza P85, ktory przesylamy Pani z powrotem, poniewaz nie dolaczyla Pani swojego aktualnego formularza P45 dla aktualnego roku podatkowego 2010/2011. Prosze dolaczyc aktualny formularz P45 i zwrocic go do biura razem z P85.

Zalaczyla Pani 2009-10 P60 i P45, ktore byly juz wyplacone
za rok 2010-2011 po 4kwietna bede sie rozliczala poniewaz jade do anglii pracowac i nie wiem jak mam to rozumiec bo pieniedzy nie przelano mi na konto i nie wiem co powinnam zrobic moglby mi ktos doradzic
zdjecie uzytkownika
Piotr - 2010-12-21 17:09:08 odpowiedz | cytuj
Witam wszystkich chciałem odświeżyć trochę temat
Chciał bym się sam rozliczyć i odzyskać podatek zapłacony w Anglii za 2007 a troszkę jest, przeczytałem cały wątek ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi na temat NIN ponieważ posiadam P45 i payslipy natomiast nie mam NIN tylko w czasie pracy jak sie pytałem księgowej to mi powiedziała ze mam tymczasowy na Payslipsach widnieje NIN TD i kwota. Czy bez stałego numeru NIN mogę sie ubiegać o zwrot samodzielnie czy lepiej powierzyć to firmie zajmującej się zwrotami.
Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
? - 2012-03-01 09:55:22 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-04-28 01:17:30

Witam szanownych administratorów forum i zapytuję czy metoda opisana przez Anie narusza czyjeś prawa, jesli nie to dlaczego jej post został usuniety czy dlatego ze zawierał sensowne wskazówki i pomógł wielu ludziom ? a może to firmy zarabiajace na niewiedzy ludzi upomniały się o swoje interesy. Oczywiście odpowiedzi nasuwają się same
Podbijam. Jakim prawem post został usunięty?
zdjecie uzytkownika
wiki - 2013-03-14 15:17:47 odpowiedz | cytuj
Proponuję skorzystać z pomocy specjalistów, ja próbowałam się rozliczyć sama i okazało się, że urząd wysłał czek na ostatni brytyjski adres, nie do Polski. Koleżanka rozliczyła się przez(usunięte przez administratora). i była bardzo zadowolona, rozliczyli ja szybko i tanio.
zdjecie uzytkownika
adamzet - 2014-01-30 16:06:24 odpowiedz | cytuj
teraz będzie najgorętszy czas jeżeli chodzi o podatki, więc coś wam poradzę. najlepiej rozliczać się z czyjąś pomocą. ja po dwóch latach pracy w NH nie umiałem tego zrobić sam :/ gdzies w necie znalazłem info ze sa firmy które takie usługi wykonują i skorzystałem. wybrałem Eu Service - rozliczyli mnie szybko, ten zaległy podatek również mi się zwrócił. także polecam wam korzystanie z pomocy specjalistów!!!
zdjecie uzytkownika
arte565 - 2014-02-27 20:35:39 odpowiedz | cytuj
Co fakt to fakt rozliczanie podatku jest nieco uciążliwe dla tych co nie znają się na przepisach podatkowych. Generalnie rozliczałem podatek z eu serwice i wszystko było ok, wiadomo że trochę się czeka ale przynajmniej spokojnie

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
anni marika - 2014-03-11 09:30:51 odpowiedz | cytuj
Próbowaliście może samemu się ogłaszać, na większych serwisach? Ja dodałem swoje ogłoszenie na: http://planpraca.pl/
zdjecie uzytkownika
- 2015-08-01 23:33:05 odpowiedz | cytuj
wyslalam p-60 do revenue po miesiacu zwrocili mi i nic nie napisali czy rozlicza mnie z podatku
zdjecie uzytkownika
Bananowy Song - 2015-11-01 22:58:42 odpowiedz | cytuj
Jeśli jesteś pełnoletnim obywatelem Polski i chcesz zarabiać pieniądze przez internet to zachęcam do skorzystania ze strony https://www.qassa.pl/366691
Jak możesz zarobić prawdziwe pieniądze?
-robiąc zakupy przez internet,
-klikając w reklamy,
-wypełniając ankiety,
-grając w gry,
-oraz polecając innym tę stronę, dzięki unikalnemu linkowi, który otrzymuje każdy użytkownik.
Aby zarabiać musisz aktywnie korzystać ze strony.
alert