Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
Andrzej - 2015-05-19 13:13:20 odpowiedz | cytuj
Hej czy ktos był może na truskawkach w Wolgast, co sie teraz ogłaszają? Warto tam jechać i czy tam faktycznie jest zbiór truskawek?
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-05-19 22:21:41 odpowiedz | cytuj
no wlasnie ja tez sie zastanawiam nad wyjazdem tam , dzis dostalam e maila zwrotnego i maja papiery mi wyslac . Mailam jechac do holandii ale tu duzo lepiej sie wyjdzie , wieksza cena za kilogram truskawek i zakwaterowanie bezplatne
zdjecie uzytkownika
Łukasz94 - 2015-05-20 17:48:27 odpowiedz | cytuj
Także wysłałem do nich maila. Jeszcze tam nie jechałem, jeśli macie jakieś info czy to jest pewne to proszę pisać. I nie wysyłajcie żadnych pieniędzy przypadkiem, przedpłat czy zaliczek. Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-05-21 08:12:35 odpowiedz | cytuj
Czekam na papiery od dnich ktore podobno wyslali , tyle co wiem to to ze ponoc w niemczech truskawki stoja teraz kolo 5-6 euro wiec moga tam placic 1 euro za kilogram co dla mnie bylo duzo
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-05-21 11:47:52 odpowiedz | cytuj
A i jak ktos z was bd jechal to piszcie tu to moze sie jakos transport wspolny zorganizuje, ja z Gdanska jestem
zdjecie uzytkownika
Pawel - 2015-05-21 16:22:39 odpowiedz | cytuj
Bylem tam w zeszłym roku i powiem wam że jest tam jak najbardziej ok. Truskawek mają sporo, czasem dużo było pognitych i takie zabraniali zbierać. Nie wiem czy faktycznie płacą 1 euro bo w zeszłym roku płacili 0.85 euro za kilo moze teraz podnieśli stawke. Praca jest dość cięzka czasami nawet bardzo szczegolnie jak piecze slonce, jak nie macie kremow z filtrem usmazycie sie jak nalesnik. Razem ze mna jechal tez mój brat ale on po dwóch tygodniach zrezygnował i tutaj rada jak nie dajecie rady serio rady to nie bójcie się , jak was straszą, że odejmą wam z wypłaty albo nie przyjmą na kolejny sezon, oni biorą ludzi jak leci, przemiał wiary jest tam ogromny! Przez 2 miesiace zarobilem 1500 euro co daje jakies 6000 zł, ale nie dalem juz rady zostac ostatnie 2 tygodnie, po nich mialem juz dość. Ale jak komuś nie strasze takie prace niech zostaje do końca. Jedyna wada jest taka, że czasami oszukiwali na skrzynkach np: zebrałeś 20 skrzynek a wpisali 18 jak ktoś nieogarnięty albo nieprzytomny to orżną takiego. Ogólnie firma spoko ale radze uwazac. Ja jadę w kolejnym roku, na ten sezon nie załapałem się niestety.
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-05-21 21:02:40 odpowiedz | cytuj
A powiedz mi Pawel jak warunki mieszkaniowe? sa np lodowki w pokojach? jak z jakimis prysznicami itd? sklep jakis jest niedaleko? I jeszcze jedno pytanie - w e mailu napisali ze pieniadze wyplacane w gotowce w walucie euro po zakonczonej pracy ale teraz niewiem czy chodzi tu o dniowki czy np po sezonie Ci placa za wszystko?
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-05-21 21:04:42 odpowiedz | cytuj
A i jeszcze jedno pytanie - pracuje sie od poniedzialku do niedzieli czy jak to wyglada ;)?
zdjecie uzytkownika
Ania - 2015-05-22 07:20:46 odpowiedz | cytuj
1500 euro za 2 miesiace? to malo. Czy za miesiąc?
zdjecie uzytkownika
Beata1976 - 2015-05-22 07:27:37 odpowiedz | cytuj
napisal , że 1500 euro w 2 miesiace to jest mało bo np: w innych plantacjach np: Erdbeerhof Osterloh albo rostock można zarobic duzo wiecej np: minimalnie 2500 euro w 2 miesiace, wiec albo nasz kolega malo zbieral albo tych zdrowych truskawek bylo niewiele. Jesli tak to nie bardzo oplaca się tam do nich jechać. Lepiej uderzać do Karlsa.
zdjecie uzytkownika
Ania - 2015-05-22 12:08:04 odpowiedz | cytuj
No wlasnie tez mnie to dziwi. A u nich minimum jest do uzbierania 50 kg dziennie - taka norme podali wiec wychodzi te 50 euro dziennie. Tylko w karlsie juz miejsc nie ma
zdjecie uzytkownika
Robert - 2015-05-22 21:02:32 odpowiedz | cytuj
Czy ktos z was juz dostal te blankiety ktore oni wysylaja zeby je wypelnic? od wtorku czekam i nic nie przyszlo
zdjecie uzytkownika
mateo - 2015-05-23 11:18:48 odpowiedz | cytuj
Witam takze bylem tam w zeszlym roku. Jeśli ktos nie dostal blankietow to po prostu go nie przyjeli nawet jak pisza e-maila , że się dostaliście itp. oni te e-maile ślą do wszystkich , którzy do nich się odezwali i wysłali tylko cv. Ja dostałem blankiet i umowę do podpisania tydzień po otrzymaniu od nich e-maila że przyjęli itd. to też idzie z zagranicy i zależy kto gdzie mieszka, ja akurat mieszkam 100 km od niemieckiej granicy nie wiem ile szla polecona przesylka ale dostalem tydzien poźniej. Jak dostaniecie nie odsyłajcie tylko bierzcie je ze sobą i jedźcie do tej firmy autokarem albo własnym autem. Bez blankietów nie możecie tam jechać. Taka polityka... wiem troche żal.

Truskawek mają tam naprawdę sporo, pola rozciągają sie daleko poza granice miasteczka, zależnie od sezonu akurat rok temu sezon był taki sobie, było troche truskawek pognitych ale je mozna omijac, w innych firmach kaza zbierać wszystkie. Także przez to zdarzalo sie, że niektorzy zostawiali w rzeczywistosci zdrowe truskawki a wydawalo sie , że zaczynają gnić. wprawne oko tez mile widziane. Ogolnie spoko, troche tam tyrają, opieprzają, poganiają jak ktoś się obija. rok temu płacili coś koło 0.80 euro za kg. Szło zarobić, ale trzeba bylo sie naprawde starac.
zdjecie uzytkownika
Robert - 2015-05-23 20:24:52 odpowiedz | cytuj
to slabo bo niewiem co mam robic. poczekam jeszcze do srody na te blankiety . a ile zarobic idzie w miesiac?
zdjecie uzytkownika
mslawo95 - 2015-05-24 15:16:31 odpowiedz | cytuj
Witam. Mógłbym prosić o jakieś namiary na ogłoszenie o pracę przy zbiorze truskawek w Wolgast?
Pozdrawiam,
zdjecie uzytkownika
mslawo95 - 2015-05-24 15:16:55 odpowiedz | cytuj
Witam. Mógłbym prosić o jakieś namiary na ogłoszenie o pracę przy zbiorze truskawek w Wolgast?

mslawo95@wp.pl

Pozdrawiam,
zdjecie uzytkownika
zdjecie uzytkownika
Mati - 2015-05-25 18:13:16 odpowiedz | cytuj
Ja z kumplem prawdopodobnie jedziemy o ile dotrze blankiet i również jesteśmy z Gdańska (transport własny ).
zdjecie uzytkownika
Daniel i Grzesiek - 2015-05-26 17:34:00 odpowiedz | cytuj
My chcemy jechac do Wolfgast mamy nawet zarezerwowane miejsca w autokarze z Warszawy tylko nie wiemy gdzie dokładnie bedzie autokar w Warszawie może wiecie cos na ten temat wysyłam e-maile z pyt ale narazie nie ma odp bede wdzieczny jezeli powieci gdzie dokładnie bedzie stał ten autokar z gory dziekujemy
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-05-26 18:55:03 odpowiedz | cytuj
no wlasnie do mnie tez blankiety nie doszly i szczerze watpie ze jeszcze dojda :/ takze nawet niewiem co mam robic, nie ma tam nawet z nim jak sie skontaktowac bo nie ma ani telefonu ani na e maile nie odpisuja
zdjecie uzytkownika
Robert - 2015-05-26 19:02:13 odpowiedz | cytuj
moim zdaniem to oni se w h..ja leca bo ani papiery nie doszly ani nie ma odpowiedzi na pytania na mailu .to sa jaja po prostu czlowiek sie nastawil na wyjazd a tu cisza . a wam nie podali czegos w zwiazku z ta rezerwacja ? co wam odpisali na to ze chcecie zarezerwowac autokar? ze macie miejsca
zdjecie uzytkownika
Robert - 2015-05-26 19:03:21 odpowiedz | cytuj
ze macie miejsca i nic wiecej ? zadnych szczegolnych informacji?
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-05-26 19:07:12 odpowiedz | cytuj
hahaa to grubo widze ;) ja ogolnie mam w opcji ciagle wyjazd do holandii do peeters agro i powiem wam ze oni cioagle sie ze mna kontaktuja odnosnie tego czy moj wyjazd jest aktualny , podali konkretne miasta wyjazdowe z ktorych ich bus bedzie zabieral ludzi , adresy np stacji itd takze ogolnie kontakt bardzo dobry jest . Takze faktycznie tu to sobie jaja robia , szkoda bo duzo lepsza placa niz w holandii i blizej . Ale chyba z tego wolgast to nic nie bedzie
zdjecie uzytkownika
Michal - 2015-05-27 12:48:16 odpowiedz | cytuj
Też już powoli tracę nadzieję na ten wyjazd na truskawki.
Wysłałem do nich takiego maila:
"Witam serdecznie, chcialem sie tylko upewnic czy wyslali Panstwo do mnie ten blankiecik. Pytam poniewaz dzisiaj juz 26 i dalej go nie ma. Czy jesli nie dojdzie mam jechac bez niego ?

Pozdrawiam"

A w odpowiedzi dostałem
"Bez blankietów nie wpuszczamy na teren zakładu. "

Brzmi mi to trochę jak: " skoro nie masz jeszcze blankietu to znaczy, że już go nie dostaniesz i nie masz co się nastawiać na wyjazd"

Btw. asia w razie czego ja z matim, który się tu wcześniej wypowiadał możemy Cię zabrać z nami samochodem. Aczkolwiek dzisiaj jest już środa i blankietu jak nie było tak nie ma... więc chyba raczej nici z wyjazdu.
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-05-27 13:57:28 odpowiedz | cytuj
No to rzeczywiscie podejrzewam ze juz raczej ich nie dostaniemy :/ z ludzi tylko debili zrobili tak naprawde i nic wiecej . Podejrzewam ze blankiety wcale nie zostaly wyslane wiec nie ma sie co nastawiac ale jakby sie udalo cos to jestem chetna na to zeby jechac z wami wtedy :) a wcale tez sie nie zdziwie jak inni pojada tam bez blankietow bo przeciez niby dostali sie do pracy i zostana odeslani

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
Kazik - 2015-05-27 14:25:19 odpowiedz | cytuj
witam ja mialem podobna sytuacje rok temu, firma ma strasznie głupi system rekrutacji - rowniez nie otrzymałem blankietów i nie moglem tam jechac a pisali, że wysłali. Ale dowiedziałem się pozniej ze firma faktycznie wysyla blankiety tylko jest to kwestia komu wysylaja - dostaja od ludzi po kilkadziesiat e-maili i nie ogarniaja tego po prostu, nawet nie wiedza potem komu wyslali blankiety i nie pamietaja z kim rozmawiaja. rekrutacja jest po prostu tam do kitu, najpierw dostaja zgloszenia i cie rekrutuja potem wybierają sobie pare osob do ktorych slą blankiety ale e-maila z powiadomieniem o wyslaniu sla do wszystkich nawet do tych, którzy sie tylko pytali kiedy wyjazd nie zglaszajac checi wyjazdu. No ogolnie jakas kpina, bo osoba ktora jest za to odpwiedzialna nie umie po prostu zrekrutowac ludzi i powiadomic osoby ktore maja jechac, zamiast zawiadamiac cala polske o tym. Odradzam wam tą firmę, jeśli są takie cyrki na etapie rekrutacji to co to by było gdybyscie tam pracowali. dno!!!
alert