Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-04-23 21:10:04 odpowiedz | cytuj
Czy ktos jedzie w tym roku do peetrs agro- na zbior truskawek? albo czy ktos tam byl? proszę o opinie
zdjecie uzytkownika
beti - 2015-06-05 22:36:14 odpowiedz | cytuj
Pierwszy raz jedziesz? Kiedy masz wyjazd? Ooo, to może sie spotkamy ja jade już 4-ty raz :)
Ogólna opinia: spoko. Chociaż powiem Ci, że z roku na rok jest coraz gorzej, większy rygor wprowadzaja. Ale ogólnie atmosfera jest raczej luzacka są różne grupy wiekowe, ale jest też dużo mlodych studenciaków itp :) To ile kasy zarobisz zależy od Ciebie, jakim tempem zbierasz. No i od tygodnia. Czasem jest tak, że są zle warunki pogodowe i truskawki nie dojrzewaja. W jednym tygodniu zarobisz 230 euro, w innym 150.
MInusy jak dla mnie to warunki mieszkalne. Tzn łóżka wygodne, jednak mieszkanie z 4-rema obcymi osobami, jest trochę wg mnie niekomfortowe.
Okresowo i tymczasowo, na parę tygodni, miesięcy jak najbardziej tak. Można sobie dorobić pare groszy. Jak masz jakieś pytania pisz, odopowiem
zdjecie uzytkownika
beti - 2015-06-05 22:43:58 odpowiedz | cytuj
Aaa i trzeba jeszcze się wprawić :) Pierwsze tygodnie są meczące, zaczyna napieprzać kręgosłup , kolana. Rano kiedy jest jeszcze rosa i zimno cierpna i puchną paluchy :)) Potem idzie się przyzwyczaić. Dobre nakolanniki z miękkiego materiału to podstawa! W trakcie pracy ,,zbieracza" nie brak ,,kryzysowych chwil" kiedy naprawdę jest ciężko. Praca w różnych warunkach upale, deszczu. Oczywiście kiedy jest ulewa, bądź piekielny skwar, przerywa się zbieranie i schodzi z pola. Raz że zbieracze są wtedy mniej produktywni, a dwa że truskawka jest wrażliwym owocem i nie zbiera się jej w upal czy podczas rzęsistego deszczu bo może się ,,rozpaćkać" :)
Rady? Nie patrz na ścigaczy zbieraj sobie swoim tempem. Za tobą chodzi gość który sprawdza czy zbierasz dokladnie, jak nie to może Cie upomnieć :) Szaleczki czyli opakowania do których zbierasz, tez sa kontrolowane. Truskawki uklada sie szypulkami do góry. W boxie masz 10 szalek po 0,5 kg. Brzydsze truskawki też zbierasz, ale jako odpadki. Oczywiście wszystko jest placone.
zdjecie uzytkownika
asia24031993 - 2015-06-07 19:43:08 odpowiedz | cytuj
Czyli widze ze szalu pod wzgledem zarobku nie ma ? a na czysto to miesiecznie ile Ci wyjchodzilo? ciagle czekam az podejma decyczje z tym wyjazdem . Ostatniom dostalam smsa ze jakos 14-15 jest wyjazd takze niewiem nawet czy tam jechac bo Ty napisalas mi juz zarobki po odliczeniu zakwaterowania i ubezpieczenia czy jak ?
alert