Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
Jola - 2014-02-07 16:20:57 odpowiedz | cytuj
Wlasnie wrucilam z sadu pracy. firma delegowala mnie z tzw drukiem A1 do pracy w Niemczech. Bylam u starszej pani Ingrid w Soest ktora miala stacje benzynowa i ja wynajela do prowadzenia innym niemcom.
Przyszedl ZOLL i sprawdzal stacje i warsztat weszli do domu rozmawiali ze mna i kazali pokazac jakis A 1 i ubezpieczenie chorobowe.
Nie mialam bo mi firma jeszcze nie doslala wiec im dalam umowe.
Krotko mowiac sprawdzili i powiedzieli ze mam isc do ZUS w Polsce bo mnie firma oszukala i to A 1 co mi doslali jest nie wazne i oni to wysla do Polski. Pomyslalam niech sobie gadaja. Zadzwonilam do firmy do ZUS i do znajomej ksiegowej. Ta sie smiala ale sprawdzila przepisy okazalo sie ze firma powinna za mnie odprowadzac skladki do ZUS przy delegowaniu od sredniej krajowej placy w 2013 roku = 3680,30 zl a nie od 2200 zl brutto. Nie wazne sa diety, mialam 23 euro na dzien. Byloby cicho ale ktos doniosl sprawe do Inspekcji Pracy i teraz mnie ciagaja. firma zniknela, nie zaplacili mi wogole ZUS zada od pani Joasi z L. nadplacenia skladek za moje 4 razy po 2 miesiace pracy. Juz mam dosc tej szarpaniny i nigdy wiecej z firma ktora zatrudnia. Okazalo sie ze to prawda musza odprowadzac skladki od sredniej krajowej tylko kombinuja by im wiecej zostalo a niemcy sie wycwanili i powiedzieli babci Ingrid ze bylam jej pracownikiem i ze bedzie musiala za mnie zaplacic. Nie dajcie sie nabrac nie wierzylam ale juz mam dosc tej szarpaniny i nigdy wiecej z takimi firmami.
zdjecie uzytkownika
alicja - 2014-03-09 14:40:43 odpowiedz | cytuj
ok, ale jaka firma cie zrobila w konia? jakas polska agencja pracy czy jak?
zdjecie uzytkownika
- 2014-08-19 20:17:24 odpowiedz | cytuj
Jola .Jak sie ciesze ,ze to napisalas Ja wlasnie tez tak wiem Moja byla firma oplacala od sr.krajowej.Teraz nadal pracuje tylko z pewnych powodow zmieniono firme A ta niewiele wiecej ponad 1000 zl.ZUS na moje zapytania mailem odpowiedzial tak jak ty tu piszesz .Doradzil mi ,ze jesli cokolwiek nie zgadza sie to mam zwrocic sie do nichPoruszam ten problem na forum ale te kobitki to zadowolone ,ze wogole wyjechaly.Normalnie nabijaja kase firma a pozniej biadola.Mysle ,ze niektore niech rypia jak chca bo i tak beda zadowolone.
alert