Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
zainteresowany - 2009-02-08 09:33:12 odpowiedz | cytuj
dzwoniłam do WAKATU na poczatku lutego i poinformowali mnie że zawieszają rekrutacje od 1 lutego na około 3-4 miesiące z powodu recesji na wyspach. jak by byli oszustami to co im by zależało ściągać od ludzi kase. powiedzieli mi że nie spotkają się ze mną i nie podpisuja z nikim umów
zdjecie uzytkownika
aga - 2009-02-08 12:01:18 odpowiedz | cytuj
witajcie!!!!CO WY WYPRAWIACIE!!!!!!!!?????????jak mozecie wyjechac bez umowy!!!!!!???????nie chce tu nikomu prawic kazan,ale musicie miec wiedze zanim sie zdecydujecie na wyjazd za granice.jezeli macie mozliwosc to dowiedzcie sie wszystkiego i sprawdzcie a jak nie to poproscie kogos kto ma mozliwosc!prosze nie robcie tak wiecej!!!!!!!!!postaram sie wam pomoc z (usunięte przez administratora) a jezeli chodzi o UK to tez bardzo chetnie pomoge,ale niestety nie moge podac nr.kontaktowego,mam nadzieje ,ze rozumiecie!!!ale wy mozecie napisac kontakt to oddzwonie!!!!
zdjecie uzytkownika
kartesis - 2009-02-08 13:34:31 odpowiedz | cytuj
witaj (usunięte przez administratora) w jaki sposob mozesz pomoc jesli chodzi o uk??
zdjecie uzytkownika
aga - 2009-02-08 17:14:00 odpowiedz | cytuj
witaj''kartesis''moge was skierowac do odpowiednich urzedow i instytucji,jezeli bedzie trzeba to moge porozmawiac w waszej sprawie w odpowiednich organach i ostatecznie umowic was na terminy w sprawach urzedowych(formalnych)oraz pracy.jezeli potrzebujecie to podam wam wasze prawa i obowiazki obowiazujace w UK.mam nadzieje,ze wiekszosc z was ma umowe chociaz z polska agencja posrednictwa?!pozdrowionka!!!!!!!!
zdjecie uzytkownika
aga - 2009-02-10 21:38:59 odpowiedz | cytuj
ja ich nie bronie,tylko wyrazam swoje zdanie.nic do nich nie mam,jak narazie sa ok.trzeba miec w glowie a nie w nogach!!!!!!!!!znam sie na prawach i wiem co powinna zawierac umowa z agencja posrednictwa i umowa z zagranicznym pracodawcom.wiem co trzeba robic by nie dac sie oszukac i co daje mi gwarancje na 100%ze wygram z nimi jak by jednak agencja posred.lub pracodawca zagr.nie wywiazali sie w jakis sposob z umowy!!!to,ze wy jestescie tacy pusci,ze wyjezdzacie w ciemno,bez jakiej kolwiek wiedzy ktora jest musowa,bez umowy i kto wplaca pieniadze bez umowy!!!!!!!!jak mozna byc tak pustym!!!!!???sorry,ale sami jestescie sobie winni,nabiezcie troche rozumu!!!a jezeli chodzi o pieniadze to wplata nie jest obowiazkowa,mozecie sami sobie kupic bilet i wynajac mieszkanie!!!miejcie troche honoru i przyznajcie sie do swojej glupoty!!!!!!!!!!!!
zdjecie uzytkownika
kartesis - 2009-02-11 16:10:13 odpowiedz | cytuj
(usunięte przez administratora) wpłata nie jest obowiązkowa ale jak ktoś zapłaci za dana usługe grubą kase to jeżeli ktoś się z tego nie wywiąże to smiało można powiedziec że to(usunięte przez administratora),nic nie daje prawa żebyś wyzywała ludzi którzy są poszkodowani (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
aga - 2009-02-11 19:59:17 odpowiedz | cytuj
jezeli was naprawde oszukano to jest mi naprawde przykro z tego powodu i gdybym byla taka swinia za jaka mnie uwazacie to nie chcialabym wam pomoc!!!!!!!!ale przynajmniej wiem,ze takim posrancom jak wy nie warto!!!!!!!!nikogo nie obrazam tylko stwierdzam fakty!!!!z jakiej racji wy mnie oskarzacie,bo nie zostalam jeszcze oszukana?!nie mam podstaw pisac zle o WAKAT to,ze was oszukano to nie moja wina i to nie znaczy,ze mnie oszukaja rowniez?!ja sie staram nie zrobic w balona!!!a tak do wiadomosci to nie badzcie smieszni z tymi oskarzeniami i nie szukajcie na sile winnego i dziory w calym!!!!
?!
zdjecie uzytkownika
aga - 2009-02-16 14:27:30 odpowiedz | cytuj
witajcie!!!!mowcie i myslcie co chcecie,nie interesuje mnie to!!!!jakby was to interesowalo to,zrezygnowalam z uslug (usunięte przez administratora).dziwie sie wam,ze pojechaliscie nie majac 100%pewnosci co do danej agencji?!troche cierpliwosci,nie robcie nic na hop siup,warto poczekac by nie byc pozniej zawiedzionym!!!!rozumie was i wsza zlosc,ze was oszukano ale nie rozumie waszej glupoty!!!!!!!!
zdjecie uzytkownika
anonim - 2009-02-17 17:42:30 odpowiedz | cytuj
podobno wakat nie rekrutuje na razie do pracy ale z tego co ja wiem to nie przedłużyli im koncesji na zatrudnianie pracowników jeżeli ktoś jest zainteresowany to napiszę numer do biura do łodzi wakat jest tam bardzo znany z tej złej strony oczywiście a jak usłyszycie nazwisko [usunięte przez administratora] to lepiej uciekajcie [konsultant wakatu]oszust i krętacz
zdjecie uzytkownika
HOLENDER_torun - 2009-02-19 00:17:29 odpowiedz | cytuj
ludzie powiuem wam krotko!! jezeli agencja daje robote to oni wiaza , daja godne warunki mieszkalne pomagaja zalatwiac wszystki papiery konta itd, umowe podpisuje sie jeszce w polsce a reszte tam,< takie zabezbieczenie> daja na poczatek zaliczki tygodniowe i za busa i zaliczki potrocaja przy pierwszej wyplacie!!!ja bylem w holandi przez posrednika < metaalflex > za 1500 km tj 25 euro !!! nie uwierze ze transport jak czytałem za 1500 zl,,,to mosi byc jakis wałek,,,,moje zdanie
zdjecie uzytkownika
aga - 2009-02-19 17:47:13 odpowiedz | cytuj
chcialam dobrze ale wy wkolko o jednym,jezeli tak bardzo wiecie wszystko najlepiej to czemu placzecie jeszcze nad soba,czemu nie umiecie pracy sobie znalezc jak jestescie tam na miejscu.jestescie takie (usunięte przez administratora),ze nie chca was nigdzie przyjac czy poprostu za tepi zeby co kolwiek zalatwic!?po 1-to nikogo nie namawialam tylko pisalam,zeby nikogo nie sluchali tylko robili jak uwazaja zeby nie mieli do nikogo pretensji po 2-to nikogo nie znam z wakatu ani innych agencji mialam jedynie kontakt tel z osoba co byla na umowie.a po 3-to mozecie mi SKOCZYC I OPTOCZYC!!!!!!!!!!!!!!!!!!szkoda mi was g(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
anonim - 2009-02-20 10:35:13 odpowiedz | cytuj
aga - 2009-02-19 17:47:13chcialam dobrze ale wy wkolko o jednym,jezeli tak bardzo wiecie wszystko najlepiej to czemu placzecie jeszcze nad soba,czemu nie umiecie pracy sobie znalezc jak jestescie tam na miejscu.jestescie takie[usunięte przez admina],ze nie chca was nigdzie przyjac czy poprostu za tepi zeby co kolwiek zalatwic!?po 1-to nikogo nie namawialam tylko pisalam,zeby nikogo nie sluchali tylko robili jak uwazaja zeby nie mieli do nikogo pretensji po 2-to nikogo nie znam z wakatu ani innych agencji mialam jedynie kontakt tel z osoba co byla na umowie.a po 3-to[usunięte przez admina]tak moze napisac tylko ktos niedorozwinięty umysłowo...
zdjecie uzytkownika
anonim - 2009-02-20 10:39:14 odpowiedz | cytuj
bojek - 2009-02-19 18:23:11

uwazam,ze wy wszyscy potrzebujecie!!!Po co wy sie wogole obrazacie?to jest smiechu warte,kazdy pisze jak uwaza i nikt raczej nie chce zeby bylo zle tylko niektorzy nie potrafia tego zrozumiec co sie pisze.I TAK DO WIADOMOSCI;DO OSOBY KTORA PISALA ZEBY JEDNA Z PISZACYCH OSOB KUPILA SOBIE SLOWNIK:WROC SIE DO ZEROWKI I ZACZNIJ OD POCZATKU UCZYC SIE PISAC TO BEDZIESZ WIEDZIEC JAKA JEST POPRAWNA PISOWNIA JEZYKA POL.I DOPIERO POTEM UDZIELAJ WSKAZOWEK INNYM.bez powazania,jestescie beznadziejni,WSZYSCY BEZ WYJATKU!!!!

ale ten ktoś nie zrobił żadnego błedu, wiec o co biega?? nie czaje....
zdjecie uzytkownika
anonim - 2009-02-20 10:39:14 odpowiedz | cytuj
bojek - 2009-02-19 18:23:11

uwazam,ze wy wszyscy potrzebujecie!!!Po co wy sie wogole obrazacie?to jest smiechu warte,kazdy pisze jak uwaza i nikt raczej nie chce zeby bylo zle tylko niektorzy nie potrafia tego zrozumiec co sie pisze.I TAK DO WIADOMOSCI;DO OSOBY KTORA PISALA ZEBY JEDNA Z PISZACYCH OSOB KUPILA SOBIE SLOWNIK:WROC SIE DO ZEROWKI I ZACZNIJ OD POCZATKU UCZYC SIE PISAC TO BEDZIESZ WIEDZIEC JAKA JEST POPRAWNA PISOWNIA JEZYKA POL.I DOPIERO POTEM UDZIELAJ WSKAZOWEK INNYM.bez powazania,jestescie beznadziejni,WSZYSCY BEZ WYJATKU!!!!

ale ten ktoś nie zrobił żadnego błedu, wiec o co biega?? nie czaje....
zdjecie uzytkownika
bojek - 2009-02-21 21:08:25 odpowiedz | cytuj
no wlasnie nie ma zadnego bledu wiec ten kto skrytykowal ta (usunięte przez administratora) to niech sam sobie kupi slownik!!!!!!!!!
zdjecie uzytkownika
lara - 2009-02-22 20:16:07 odpowiedz | cytuj
Nie chce sie wtrancac ale przyznaje racje'bojkowi','czytajacemu'i niedziwie sie (usunięte przez administratora),ze po was pojechala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zdjecie uzytkownika
????? - 2009-04-07 15:43:48 odpowiedz | cytuj
Laska pisze np "to,ze wy jestescie tacy pusci,ze wyjezdzacie w ciemno,bez!!!!! jakiej kolwiek!!!!! wiedzy ktora jest musowa,bez umowy i kto wplaca pieniadze bez umowy!" Wg mnie pisze sie "jakiejkolwiek"
(usunięte przez administratora) po słownik! Popieram! Nie ośmieszaj się wiecej Jasiu...
zdjecie uzytkownika
:) - 2009-04-24 22:40:50 odpowiedz | cytuj
napisze wam tak jak będziecie na miejscu i bedzie tam (usunięte przez administratora)to macie(usunięte przez administratora) jednym slowem chlop was ogoli do zera wierzcie mi byłem w wakacje ;/ hehe na szczescie sie od niego uwolnilerm i wrucilem bez manka ale nic prawie nie zarobilem bo zeruje na kazdym jak tlyko moze
zdjecie uzytkownika
Bono - 2009-06-15 22:22:40 odpowiedz | cytuj
Tak z ciekawości wszedłem na to forum bo dawno mnie tu nie było. Przed wyjazdem z Wakatem też chciałem się tu dowiedzieć, jaką wakat jest firmą i czy faktycznie robią to co obiecują. Po nieprzyjemnuch doświadczeniach już tu na miejscu, niejednokrotnie wypowiadałem się już wcześniej na ten temat. Ale widzę, że nie ma najmniejszego sensu. Na początku forum pytanie brzmiało czy firma Wakat jest wiarygodna, czy naprawdę pomagają załatwić pracę i czy ktoś z tą firmą jechał. Więc dużo osób korzystających z usług tej firmy, między innymi ja wypowiedziało się na ten temat i opisaliśmy co nas tu spotkało, ku przestrodze dla innych. W zamian za to nam się dostaje. Miałem to zignorować ale pewna pani na tym forum która się nazywa Aga bardzo mnie delikatnie mówiąc wkurza. Kobieto chciałaś się na tym forum dowiedzieć jaką firmą jest Wakat to ludzie ci piszą, że są to oszuści i pracy nie załatwiają. A jeżeli uważasz że z tobą postąpią inaczej bo ty znasz prawo itp, to jedź z tą firmą i nie komentuj tego dalej. Tu się wypowiadały osoby które jechały za pośrednictwem tej firmy i dobrze wiedzą co piszą.
Nie mniej akurat, że tobie się tu uda przetrwać głęboko wierzę. Chociaż jest tu coraz ciężej o pracę nawet w fabryka mięs. Jednak jest tu cały czas dużo Nocnych klubów i Agencji towarzyskich. Więc myślę, że coś dla ciebie się znajdzie. O ile jesteś kobietą. Powodzenia
zdjecie uzytkownika
SAMANTA - 2009-07-13 12:45:02 odpowiedz | cytuj
nie daj się oszukać
zdjecie uzytkownika
MIśKA - 2009-08-11 15:28:29 odpowiedz | cytuj
Czytam to wszystko i to jedno oszustwo-pracy jest pelno w Angli tylko czeba szukac na wlasna reke-praca dla kazdego kto umie jezyk angielski nie ma z tym problemu -w Bradford jest tyle agencji ze macie pewniaka.Mieszkania tak samo nie ma z tym problemu-lepiej przez agencje poszukac bo pakole biorą bardzo duzo -mają mieszkania zadlużone wtedy ty za to placisz-a jak nie umiesz języka to masz przegrane-nie licz na polakow że ci pomogą ,jezeli ktos ci zproponował prace na FORZIEto zastanow sie -bo teraz wymagaja jezyk angielski pomimo tego że pracuje tam 90 procent polakow,jezeli masz tam ciocie ,wujka ,lub kuzynkę ktora pracuje na Forzie dlugo to masz fajnie -od razu wchodzisz na linię i nie musisz sie martwić-jeżeli nie znasz tam nikogo a chcesz pracowac to... musisz miec dobra psychike bo masa ludzi zrezygnowala z tej pracy po 2 tygodniach-wiecie dlaczego-bo lejbowi są pempkem forzy,nasi rodacy potrafia cie bardzo szybko z tej pracy usunąć-nie pomoga ci kompletnie nic,a jak sie nie wyrobisz to lecą z laciną-na drugi dzien idziesz do pracy i nie wiesz co cie czeka jaka atmosfera bedzie -kto ci pozwoli wejsc na linie-tak ze nie jest to miłe.Dostalam silnej nerwicy dlatego zrezygnowalam sama po roku czasie pracy na forzie-tam nie da sie pracowac -praca jest fajna ,nie jest cieżko -ale gdyby ludzie byli do siebie bardziej zyczliwi to wtedy by bylo superancko.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-10-28 18:15:34 odpowiedz | cytuj
witam szukam pracy moze mi pomozesz
zdjecie uzytkownika
krzych - 2011-10-28 13:45:12 odpowiedz | cytuj
UWAGA!!! WAŻNE DLA WSZYSTKICH POLAKÓW.
Poniżej umieszczam parę ważnych informacji dotyczących tego jak uniknąć sytuacji by nie zostać oszukanym przez pracodawców i lub różnego rodzaju agencje pracy. Lub jak postępować gdy zostaliście już oszukani odnośnie pensji, urlopu i wakacyjnych pieniędzy.
1.W Holandii każdy ( bez wyjątku ) pracodawca musi traktować was zgodnie z ustawą o minimalnej płacy. Oznacza to, że istnieje ustawowo określone minimum jakie pracodawca musi płacić swoim pracownikom. Poniżej podaje link do strony internetowej gdzie możecie zapoznać się z minimalną pensją, co to są wakacyjne pieniądze, płatny urlop itd. Jest to strona internetowa inspekcji pracy. Również na tej stronie internetowej istnieje możliwość zgłoszenia skargi na nieuczciwego pracodawcę poprzez kliknięcie w; formularz, pod < skarga > http://www.arbeidsinspect...nguages/polish/
2.Dwa razy w roku z dniem pierwszego stycznia i pierwszego lipca następuje ustawowa podwyżka płac. Wysokość podwyżki wynagrodzenia ustala ministerstwo polityki, spraw socjalnych i pracy. Każdy pracodawca musi bezwględnie stosować się do wytycznych tego ministerstwa odnośnie podwyżki płac. ( bez wyjatku ).
3.Pamiętajcie, że najczęstszym oszustwem agencji pracy jest to, że z chwilą gdy bierzecie urlop jest wam wypłacane tzw wakacyjne ( vakantiegeld ) Otóż te wakacyjne ( vakantiegeld jest to kwota w wysokości 8% waszych zarobków i jest to rezerwowane przez pracodawcę z waszej pensji brutto. Innymi słowy sami na to pracujecie. Wakacyjne ( vakantiegeld ) wypłacane jest w miesiącu maju każdego roku kalendarzowego, czasami dwa razy w roku raz w maju i raz w grudniu, Za każdym razem połowa. Pracodawca może wliczyć wam wakacyjne ( vakantiegeld ) w stawkę godzinową brutto jaką wam płaci, ale musi to być umieszczone w waszej umowie o pracę.
4.Każdy człowiek bez wyjątku na narodowość o ile pracuje legalnie co miesiąc nabywa prawo do dwoch dni płatnego urlopu bez względu na to jaki rodzaj umowy o pracę posiada. Płatny urlop jest wypłacany przez pracodawcę i nie ma nic wspólnego z wakacyjnymi pieniędzmi.
5.Wszelkiego rodzaju kary nakładane na was za brak porządku itd są kompletnie nielegalne!!!!
6.Uwaga!!! Gdy podejmujecie pracę to pytajcie agencje pracy czy posiada certyfikat NEN 4400. Każda agencja pracy, która posiada ten certyfikat jest co sześć miesięcy kontrolowana przez odpowiedni urząd pod takim kątem jak; czy płaci wam przynajmniej minimalną pensje, wakacyjne pieniądze i urlop. Jeśli chcecie sprawdzić czy wasza agencja pracy spełnia te wymogi i posiada taki certyfikat NEN 4400 wystarczy wejść na stronę internetową;
http://www.normeringarbei...ificeerden.aspx
Na dole po lewej jest < zoeken > kolor czarny, poniżej < Op gedeelte van de naam zoeken > obok tego napisu po prawej stronie jest pasek, tam proszę wpisywać nazwę agencji pracy i następnie kliknąć w; < Zoeken > na dole w żółtym tle. Jesli firma ma certyfikaty to otworzy się plik pokazujący certyfikat takiej agencji. Wtedy będziecie mieć pewność że to rzetelna firma a jak nie to nie podejmuje pracy w takiej agencji, która certyfikatu nie posiada. Nigdy też nie podejmujcie pracy bez wcześniej podpisanej umowy o pracę. Tak postępują w większości nieuczciwe agencje pracy.
6.Następna sprawa; Jeśli agencja pracy, która was zatrudnia nie wypłaca wam wynagrodzenia, wakacyjnych ( vakantiegeld ) czy też urlopu to możecie żądać wypłaty tych świadczeń od pracodawcy, do którego zostaliście oddelegowani do pracy. Prawo takie gwarantuje wam ustawa, która weszła w życie w Holandii z dniem 01-01-2010 roku. Jeśli pracodawca zapłacił za waszą pracę agencji pracy a ta nie wypłaciła wam wynagrodzenia czy też innych świadczeń to pracodawca ten musi wam wyrównać wasze straty i wypłacić zaległości. Wówczas kosztujecie go podwójnie, ale możecie być pewni że taki pracodawca nie skorzysta więcej z nieuczciwej agencji pracy. Ta ustawa ma na celu właśnie wyeliminowanie z rynku pracy nieuczciwe agencje pracy. Poniżej podaje link do strony internetowej gdzie możecie o tym przeczytać. Radzę wydrukować ten artykuł ( wersja holenderska ) tak byście mieli go w ręku gdyby zaszła potrzeba skonfrontowania z tym artykułem waszego pracodawcę.Tytuł artykułu; Inlener aansprakelijk bij niet-gecertificeerd uitzendbureau. http://www.payrollselect....tzendbureau.asp
7.Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli problem z pracodawcą lub agencją pracy to korzystajcie z usług inspekcji pracy lub adwokata i zakładajcie sprawę w sądzie.
8.UWAGA!!! W Holandii prawo mówi że każdy ma prawo do adwokata. W związku z tym każda kancelaria adwokacka jest zobowiązana do prowadzenia pewnej ilości spraw z urzędu. Oznacza to, że płacicie tzw własne wpisowe ( eige bijdrage ) jest to kwota, którą płacicie adwokatowi sami, resztę płaci urząd państwowy. Podaje link gdzie są podane te kwoty; http://www.stab.nl/normwrb.htm. Są to opłaty jednorazowe uzależnione od wysokości waszych zarobków!!! W razie wygranej sprawy pozwany zwraca wszystkie koszty sądowe!!![/b]