Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja | Zapomniałem hasła

Logowanie dla Pracodawców

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
zamknij[X]
akceptuję regulamin
zdjecie uzytkownika
Natalka:)) - 2010-08-17 20:54:16 odpowiedz | cytuj
Witaj :))
jestem bardzo zadowolona .Jest super oby tak dalej.
A z kuchnią nie jest tak żle u mnie myślałam że będzie gożej .
Ale to dzięki TOBIE byłam dobrze przygotowana.
jak zobaczyli te moje przepisy na każdy dzień tygodnia to zwątpili.
Jest jeszcze problem z tą odleżyną,jest przy kości ogonowej dziura.trudno z nią będzie .dziadzio przytył 9kilo wcina wszystko i domaga się tłustego boczek żeberka karkówka.
A na deser 2 razy 3 gałki lodów normalnie lodowy Man.
Po zatem mam dobry kontakt z nim.Na długo zaglądniesz.ja 10 wracam z powrotem.Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-17 21:12:06 odpowiedz | cytuj
no to fajnie,ja tez jade tylko na 2 tyg do domu i wracam.Natalka ale przepisy chyba edi pisala;) wazne ze sobie poradzilas. Ale zeby od razu tak dziadka utuczyc? :) Mam nadzieje ze ta odlezyna ty nie musisz sie zajmowac,mojej babci tez sie zrobila,narazie malutka,ale to flegedienst tym sie zajmuje,takze nie martwie sie zbytnio. Odpoczywaj i czasem cos napisz. A tam nie masz internetu? buziole pa.
zdjecie uzytkownika
Noemi - 2010-08-17 22:11:24 odpowiedz | cytuj
Natalko dobrze ze nie jestem Twoim dziedkiem bo jakbym miala na Twojej kuchni przytyc 9 kg to bym oszalala :). Super , ze Ci sie udalo tak trafic, oby tak dalej. Nie taki diabel straszny jak go maluja :)
Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
Caroline - 2010-08-17 23:28:43 odpowiedz | cytuj
Cześć dziewczyny.

Dzisiaj byłam odwiedzić babcię, którą opiekowałam się 2 lata temu.
Jestem dosłownie w szoku.
Kobieta na wózku inwalidzkim, zmizerowana, pusty wzrok, cała w ranach, ręce bezwładnie leżące na kolanach. Słabszy z nią kontakt.
Jak się nią opiekowałam miała 91 lat, chodziła o balkoniku, jakoś wyglądała na silniejszą- miała kupę siły w rękach, że jak złapała mnie mocno za rękę to potrafiło nieźle zaboleć. Opiekunka podrapana przez nią- jest coraz bardziej agresywna.
Za płotem babcia ma w sąsiedztwie małżeństwo z dwójką przecudnych dzieciaków. Wpadłam tam na godzinkę do nich to dzieciaki nie mogły się ode mnie odlepić. Namówiły mnie na grę w piłkę w ogródku, młodszy ciągle się do mnie tulił i prosili mnie bym przyjeżdżała częściej w odwiedziny. Aż łezka w ręku się zakręciła... Rodzice dzieciaków też za mną się stęsknili. Tak się przywiązałam do tych dzieci... Tyle w nich bezinteresownej miłości...
Właśnie dzięki tym dzieciakom wytrzymałam w tej pracy od początku do końca terminu ustalonego z pracodawcą (prawie 3 miesiące)- gdyby nie te dzieci to bym po miesiącu uciekła...
zdjecie uzytkownika
Caroline - 2010-08-17 23:30:39 odpowiedz | cytuj
Już ze zmęczenia głupoty mi wychodzą jak piszę.
Chciałam napisać "Aż łezka w oku się zakręciła" a nie w ręku.
Heheh... Ale mi bzdura wyszła... ;-)

Doszkalający kurs języka niemieckiego 60h za DARMO
Zapisz się już dziś!

zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 00:11:56 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-17 17:50:40

To prawda agencje przekraczją prawo i to w rażący perfidny sposób.A wiecie dlaczego dajemy się wykorzystywać, bo same nie jesteśmy w porządku.Jak agencja zatrudnia 50% rencistek i emerytek to tak jest bo żadna się nie odezwie. Agencja zatrudnia na umowę zlecenie i płaci ZUS od najniższej krajowej,a tak nie powinno być bo zarabiamy więcej jak około 1300zł. Delegacje też wykorzystuje ,bo dniówka to 42 euro,czyli sama delegacja wynosi 42x30.

Jeżeli tak bardzo przeszkadza ci,że składki odprowadzane są zbyt niskie to załóż sobie konto i wpłacaj tam nadwyżki.
Jeżeli przeszkadza ci,że płacisz za mało podatku to zgłoś to fiskusowi, a skarbówka zadowoli cię i zostanie ci wielkie nic.
Wypisujecie same bzdury, polskie orlice!
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 00:18:56 odpowiedz | cytuj

To prawda agencje przekraczją prawo i to w rażący perfidny sposób.A wiecie dlaczego dajemy się wykorzystywać, bo same nie jesteśmy w porządku.Jak agencja zatrudnia 50% rencistek i emerytek to tak jest bo żadna się nie odezwie. Agencja zatrudnia na umowę zlecenie i płaci ZUS od najniższej krajowej,a tak nie powinno być bo zarabiamy więcej jak około 1300zł. Delegacje też wykorzystuje ,bo dniówka to 42 euro,czyli sama delegacja wynosi 42x30.

co zrobiły ci emerytki i rencistki.Harują podobnie jak ty.
Czy mają pracować za darmo?
Załóż firmę i zatrudniaj tylko wedle uznania.Jak to dobrze,że nie masz wpływu na możliwości zatrudnienia!!!
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 08:26:24 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-17 19:17:44

przeskakuje z forum na forum i jestem pod wrażeniem pracy hausengel, wszędzie ich widzę pracują tak jak opiekunki 24 godz na dobę. Swego czasu chciałam z nimi pracować ale oni proponują mi przyjazd do Firmy i to mi nie odpowiada. Hej aktywna Firmo, mieszkam w Łodzi i nie mam ochoty jechać cał noc abyśmy w Niemczech się spotkali. Zamiast siedzieć na necie wyślijcie swojego człowieka do Polski - ja jestem zainteresowana

Witam. Tylko jedna osoba tutaj cos wpisuje z Hausengel czyli ja. przez ostatni tydzien nie wpisywalem nic, wiec nie wiem czemu sie tak Pani roji. Co do Pani pytania. Czasy gdzie na telefon sie zalatwialo "babe" i wpychalo do autobusu do rodziny sie skonczyly. Powinna Pani to docenic ze przyjezdza Pani do kogos kto mowi po Polski, Pania zawiezie do biura i wszystko wytlumaczy nt. papierow, prawa i itp. jak woli Pani po dziadsku dostac prace, nie wiedzac z kim Pani wspolprauje..to jest Pani poprostu nieodpowiednia dla nas osoba. Zycze powodzenia. pozdrawiam hausengel.de krupinski@hausengel.de
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 08:28:15 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-17 19:47:59

No coż niemiecka agencja zatrudniająca polskie opiekunki ma fajrant. szkoda .... jutro bedą dyskusje nad wys stawek za pracę, przepisów etc wszędzie na niby legalu zarabiamy podobnie. Ja życzyłabym sobie aby niemieckie firmy miały przedstawicielstwo w Polsce, trochę zejdą z zysku dobrej nocy życzę za tydzień planuję podjąć pracę w Niemczech i jak na razie nie mam pojęcia skąd pojadę, a że pojadę to wiem bo pracy w Niemczech jest w bród ...pa

Witam. Firma Hausengel GmbH z Heskem ma dwa biura w Polsce. WeWroclawiu i Poznaniu. Bedzie wiecej!;). pozdrawiam krupinski@hausengel.de
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 09:14:21 odpowiedz | cytuj
dziękuję za informację, rozumię że na forum nie otrzymam tel do waszych biur we Wrocławiu czy Poznaniu, muszę szukać w sieci
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 09:46:10 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 09:14:21

dziękuję za informację, rozumię że na forum nie otrzymam tel do waszych biur we Wrocławiu czy Poznaniu, muszę szukać w sieci

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt, strona internetowa: www.hausengel.pl lub bezpośrednio w biurze we Wrocławiu na ul.Piłsudskiego 13 (budynek ASCO), tel.71/ 72 37 390 lub w Poznaniu ul.Półwiejska25/5, tel. 48 61 415 13 08.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 09:46:10 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 09:14:21

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt, strona internetowa: www.hausengel.pl lub bezpośrednio w biurze we Wrocławiu na ul.Piłsudskiego 13 (budynek ASCO), tel.71/ 72 37 390 lub w Poznaniu ul.Półwiejska25/5, tel. 48 61 415 13 08.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 12:29:31 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 00:11:56

Jeżeli tak bardzo przeszkadza ci,że składki odprowadzane są zbyt niskie to załóż sobie konto i wpłacaj tam nadwyżki.
Jeżeli przeszkadza ci,że płacisz za mało podatku to zgłoś to fiskusowi, a skarbówka zadowoli cię i zostanie ci wielkie nic.
Wypisujecie same bzdury, polskie orlice!

BRAWO ! wspaniała odpowiedż. Tak trzeba opowiadać mądralińskim orlicom :D. Też się przymierzam do tej pracy . . . oczywiście, NA POCZĄTEK legalnie - przez agencję.
Miałam kiedyś DUŻĄ firmę i przez uczciwość ( wszystko zgodnie z przepisami aż do bólu ) STRACIŁAM JĄ .
A teraz pojadę // podcierać d..y Niemcom : ). I takie jest życie - wszystko jest kwestią WYBORU. Zastanawiam się tylko, czy potrafiłabym zajmować się dziadkiem ( to jednak facet ), oni jednak mają ( chyba zawsze ?) skojarzenia z kobietkami . Chociaż jedna z koleżanek . . . chwali sobie ??
zdjecie uzytkownika
Halina. - 2010-08-18 12:48:54 odpowiedz | cytuj
Przykre jest to co piszesz,ja tez mialam firme w PL,tez musialam zatrudniac ludzi i tez tu trafilam. Znam realia,wiem ile mozna ludziom zaplacic,dopoki nie doklada sie z wlasnej kieszeni wszystko jest ok. Tu na tym forum jest gro opiekunek niezorientowanych jak funkcjonuje firma dlatego sa takie opinie jakie sa. Ktos tu madrze napisal,po co placic do skarbowki jak mozna sobie te kwote odlozyc na konto.Wystarcz poczytac prase,wszedzie pisza ze za kilka lat nie bedzie,pieniedzy na emerytury. Te nasze skladki szlag trafi.
Pracuje w tej "branzy" 3 lata,i tez nie mialam nigdy dziadka.Trafilam zawsze na normalne babcie,i pewnie przy nich zostane. Pozdrawiam.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 13:22:56 odpowiedz | cytuj
ja dziadka jeszcze nie miałam, ale gdybym miała to chyba odechciałoby mi się seksu z moim starym

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Berlin
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
mati - 2010-08-18 14:25:27 odpowiedz | cytuj
Szukam pracy w okolicach Mannheim przy opiece nad ludzmi starszymi. Dziewczyny jak macie jakieś namiary na jakieś uczciwe pośredniczki to proszę o pomoc. Oczywiście nic za darmo.Język niemiecki komunikatywny, doświadczenie w opiece. Mój e-mail matylda34@tlen.pl Mogę wyjechać od zaraz Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
Caroline - 2010-08-18 14:54:12 odpowiedz | cytuj
Dziewczyny. Postaram się Wam coś wytłumaczyć.
Przykładowo rodzina płaci firmie za opiekunkę 1600 euro miesięcznie, zaś opiekunka dostaje z tego 900 euro netto.
Pewnie Was zastanawia co się dzieje z tymi 700 euro.
Postaram się Wam wykalkulować i troszkę wyjaśnić.
Podstawę mamy najniższą krajową (1317 zł brutto), a reszta pieniędzy to są tak zwane diety delegacyjne, gdzie po zsumowaniu podstawy z dietami wyniesie te 900 euro netto.
Firma musi odprowadzić składkę ZUS od średniego wynagrodzenia a nie najniższej krajowej.
Średnie wynagrodzenie obecnie wynosi około 3394,58 zł.
Od tej kwoty jest odprowadzana składka na ZUS w kwocie 465,4 zł.
Od tej kwoty jest również odprowadzana składka na ub. zdrowotne 263,63 zł.
Pracodawca również pobiera zaliczkę na podatek, którą odprowadza do US w kwocie 45 zł (kwota od najniższej krajowej).
Doliczmy do tego koszty pracodawcy na FPiGŚP 86,56 zł i ZUS 540,76 zł.
Sumując to- składki wyniosły 1401,35 zł
Doliczmy do tego koszty pracodawcy (bo nikt nie jest tutaj wolontariuszem).
Zakładając, że każdy pracownik w firmie (w biurze w Polsce) zarabia 1500 zł netto (brutto tj. 2057,97 zł). Doliczmy do tego koszty pracodawcy (do tej kwoty brutto)- wynoszą one 380,03 zł od pracownika.
Doliczmy też koszty związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa- lokal, media, niezbędne materiały do pracy (telefony, serwis komputerów i innego sprzętu biurowego, koszt tonerów do drukarek, durne długopisy, papier do drukarki, opłacenie księgowej, obowiązkowe ubezpieczenia). Są jeszcze inne koszty typowo związane z zatrudnianiem pracowników- ale nie mogłam doszukać się odpowiednich kalkulatorów. Weźmy po prostu odliczmy realną kwotę jaką ponosi pracodawca bezpośrednio związaną z opiekunką. Wyniosło to 1401,35 zł.
Euro obecnie wynosi 3,86 zł (koszt skupu euro)
1401,35 podzielmy przez 3,86 zł= 363,04 euro.
Doliczmy ten wynik do naszego wynagrodzenia netto 900 euro + 363,04 euro = 1263,04 euro.
1600 euro- 1263,04 euro= 336,96 euro (taka kwota jeszcze pozostała dla naszego pracodawcy). Ciężko mi już wyliczyć jakie on koszty ponosi w związku ze swoją firmą bo to zależy od ilości pracowników.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 15:20:59 odpowiedz | cytuj
Caroline - 2010-08-18 14:54:12

Dziewczyny. Postaram się Wam coś wytłumaczyć.
Przykładowo rodzina płaci firmie za opiekunkę 1600 euro miesięcznie, zaś opiekunka dostaje z tego 900 euro netto.
Pewnie Was zastanawia co się dzieje z tymi 700 euro.
Postaram się Wam wykalkulować i troszkę wyjaśnić.
Podstawę mamy najniższą krajową (1317 zł brutto), a reszta pieniędzy to są tak zwane diety delegacyjne, gdzie po zsumowaniu podstawy z dietami wyniesie te 900 euro netto.
Firma musi odprowadzić składkę ZUS od średniego wynagrodzenia a nie najniższej krajowej.
Średnie wynagrodzenie obecnie wynosi około 3394,58 zł.
Od tej kwoty jest odprowadzana składka na ZUS w kwocie 465,4 zł.
Od tej kwoty jest również odprowadzana składka na ub. zdrowotne 263,63 zł.
Pracodawca również pobiera zaliczkę na podatek, którą odprowadza do US w kwocie 45 zł (kwota od najniższej krajowej).
Doliczmy do tego koszty pracodawcy na FPiGŚP 86,56 zł i ZUS 540,76 zł.
Sumując to- składki wyniosły 1401,35 zł
Doliczmy do tego koszty pracodawcy (bo nikt nie jest tutaj wolontariuszem).
Zakładając, że każdy pracownik w firmie (w biurze w Polsce) zarabia 1500 zł netto (brutto tj. 2057,97 zł). Doliczmy do tego koszty pracodawcy (do tej kwoty brutto)- wynoszą one 380,03 zł od pracownika.
Doliczmy też koszty związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa- lokal, media, niezbędne materiały do pracy (telefony, serwis komputerów i innego sprzętu biurowego, koszt tonerów do drukarek, durne długopisy, papier do drukarki, opłacenie księgowej, obowiązkowe ubezpieczenia). Są jeszcze inne koszty typowo związane z zatrudnianiem pracowników- ale nie mogłam doszukać się odpowiednich kalkulatorów. Weźmy po prostu odliczmy realną kwotę jaką ponosi pracodawca bezpośrednio związaną z opiekunką. Wyniosło to 1401,35 zł.
Euro obecnie wynosi 3,86 zł (koszt skupu euro)
1401,35 podzielmy przez 3,86 zł= 363,04 euro.
Doliczmy ten wynik do naszego wynagrodzenia netto 900 euro + 363,04 euro = 1263,04 euro.
1600 euro- 1263,04 euro= 336,96 euro (taka kwota jeszcze pozostała dla naszego pracodawcy). Ciężko mi już wyliczyć jakie on koszty ponosi w związku ze swoją firmą bo to zależy od ilości pracowników.

Wszystko sie zgadza. (tez juz o bylo tutaj ze 100 razy omawiane.) tylko wirmy zatrudniajace w PL takie jak "P" olpacaja skladke z NAJNIZSZEJ krajowej (co jest nielegalne) i reszte placa w dietach (z tego nie placa zadnych podatkow). Najnizsza krajowa to jakies 1050 PLN + Skladki ok 150 PLN + 2000 PLN wie dietach. razem koszt dla pracownika 3200 PLN czyli ok 800 EURo. Od rodziny firma "P" otrzymuje min. 2000 EURo.....
zdjecie uzytkownika
Halina - 2010-08-18 15:50:52 odpowiedz | cytuj
aby firma jakos prosperowala,i nie wpadla w dlugi musi conajmniej zarobic 30% brutto,od sumy 2000e wynosi 600e i z tej kwoty musi utrzymac caly kram,ile zostaje netto??? Przestancie juz zagladac do nie swoich kieszeni.
Napisze wam obrazowo ,rolnik za wyprodukowanie 1 kg miesa dostaje 4zl a to samo mieso w sklepie kosztuje 15 zl,i kazdy kupuje,ale na ta cene wplywa duzo innych czynnikow,uboj ,transport,waty sraty i pierdaty.
Z nami jest podobnie,jak w polsce pracujesz u prywaciarza to ile dostaniesz?Przeciez on nie odda ci calego zysku,minimalna-i albo pracujesz albo zegnam,bo na to miejsce jest setki innych.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 16:30:36 odpowiedz | cytuj
Halina - 2010-08-18 15:50:52

aby firma jakos prosperowala,i nie wpadla w dlugi musi conajmniej zarobic 30% brutto,od sumy 2000e wynosi 600e i z tej kwoty musi utrzymac caly kram,ile zostaje netto??? Przestancie juz zagladac do nie swoich kieszeni.
Napisze wam obrazowo ,rolnik za wyprodukowanie 1 kg miesa dostaje 4zl a to samo mieso w sklepie kosztuje 15 zl,i kazdy kupuje,ale na ta cene wplywa duzo innych czynnikow,uboj ,transport,waty sraty i pierdaty.
Z nami jest podobnie,jak w polsce pracujesz u prywaciarza to ile dostaniesz?Przeciez on nie odda ci calego zysku,minimalna-i albo pracujesz albo zegnam,bo na to miejsce jest setki innych.

tak Halinka i Caroline miacie racje,wszystko zgadza sie.Nieraz juz pisalam ,ze w Polsce ile firm wykorzystuje ( dobry przyklad mam ,moj ziec pracuje w Cynkowni,prezesem jest niemiec,pracuje na 3 zmiany (nocki) i co ma nic.....2500 brutto wyplaty ,jak nie robi na okraglo czyli nadgodzin to przynosi do domu pensje jak listonosz ( nie obrazam nikogo tylko porownuje) ,pracowalam w handlu w miesnym 4 rano pobudka,5 godz wyjazd sklep otwieraja od 9- tej ale samo przyszykowanie sklepu,( miesny) ledwo mozna bylo zdazyc do 9-tej.Na nogach do godz,18-stej.Zamkniecie sklepu..sprzatniecie,czekanie kiedy szef rozliczy kase ( 4-ry kasy) w domu o godz 21.Ledwo wloczacymi nogami,bolami plecow,rak kladlam sie spac .Soboty tez pracujace do 17 Boze o czym my mowimy??Nie jest to wykorzystywanie Nas Polek w kraju???Tutaj mam jak u Pana Boga za piecem.A zaczynalam prace zawodowa o godz 8 do godz 14.30 ,dzieci w zlobku ,przedszkolu odbieranie i do domku .Sama rozkosz.To bylo zycie.Teraz ani my wiekowe ani tez mlodziez nie ma latwego zycia.Faktycznie wiekszosc patrzy tylko w kieszen innach.Wiem jak przyjezdzam do domu to wszyscy w kolo mysla ,ze milionerka przyjechala.Zazdroszcza nie wiem czego?? kazdy kto ma ochote moze jechac ,jesli tylko ma powolanie do tego zawodu.Wiec nie opluwajmy sie nawzajem,szanujmy sie ale tez szanujmy Firmy ,ktore otworzyly nam kiedys ten rynek pracy.Ja jestem do dzisiaj wdzieczna Firmie,ktora zechciala dac mi szanse i dala mi mozliwosc wykazania sie bez znajomosci jezyka niemieckiego ( znajomosc byla bardzo mierna).Panie ,co pracuja juz pare lat, to uwazaja ,ze podbily prawie swiat,umieja wszystko,wiedza wszystko,nie szanuja nikogo i nic.Liczy sie tylko duza kasa.Wiecej pokory.Na swojej skorze ,doswiadczylam jak jest z ludzmi.Mialam kolezanke,bez znajomosci jezyka,polecilam Firmie ,przyjela ja i teraz kiedy uwaza ,ze daje sobie doskonale rade ,prawie nie oddzywa sie ,taka jest nasza mentalnosc ,jeszcze umie w rozmowie naskoczyc na szefowa ,ktora jej dala prace.Naprawde ,zapominamy ile dla nas znaczy druga ( obok) odoba liczy sie tylko nasz "czubek nosa" .Pozdrawiam Ania
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 17:53:47 odpowiedz | cytuj
Jeżeli jak piszesz firma odprowadza do US około45zł podatku od najniższej krajowej to oblicz ile opiekunka musi zapłacić do US w rozliczeniu rocznym w PIT. Piszesz ,że firma opłaca ZUS od średniej krajowej tzn od około 3400zł, to jakim cudem płaci 45 zł podatku ,przecież podatek to 18%, a ryczałt to 8,5%i czy pracujesz czy nie to musisz płacić ryczałt za każdy m-c.Chłop ten co hoduje świnie lepiej i szbciej policzyłby na chłopskie oko. Nawet jak odliczysz koszty to i tak rachunek nie zgadza się.Napisz prawdę jak to jest
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 18:35:23 odpowiedz | cytuj
ja mam odprowadzany zus od 2000zl reszte mam w euro wiem doskonale ile moja rodzina za mnie placi do agencji ta z kolei zarabia na mnie 280 eu ale ja sie z tym godze oni tez maja koszty i musza zarobic to moj wybor ze chce pracowac w agencji pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
Halina - 2010-08-18 18:45:58 odpowiedz | cytuj

wpiszcie w gogle :koszt utrzymania pracownika-kalkulalor. Tam jak na dloni jest napisane . np.
Gdyby firma dala nam brutto 1600e gdyby to po przeliczeniu na zl bylo 6500zl to netto by bylo 4595,51 zl
potracenia to
zus 891,15
fundusz zdrowia 504,80
zaliczka na podatek 508,65

zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 18:52:21 odpowiedz | cytuj
jak zaliczka na podatek 508 a firma do US płaci45zł to opiekunka musi z własnej kieszeni na koniec roku dopłacić kwotę 508-45=463 zł proste jak drut
zdjecie uzytkownika
Halina - 2010-08-18 18:59:33 odpowiedz | cytuj
kwota podatku zalezy od zarobku
1317 najnizsza krajowa
180,56 zus
102.28 fund zdr
50,13 zaliczka na podatek.

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Berlin
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:12:59 odpowiedz | cytuj
jak zarabiam 1000euro w firmie to ile firma powinna zapłacić podatku. czekam cierpliwie
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:23:49 odpowiedz | cytuj
niestety my nie mozemy rozliczac sie ryczaltem:((
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:23:59 odpowiedz | cytuj
zalezy jaka masz kwote na umowie tam powinno pisac
zdjecie uzytkownika
Caroline - 2010-08-18 19:25:17 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 17:53:47

Jeżeli jak piszesz firma odprowadza do US około45zł podatku od najniższej krajowej to oblicz ile opiekunka musi zapłacić do US w rozliczeniu rocznym w PIT. Piszesz ,że firma opłaca ZUS od średniej krajowej tzn od około 3400zł, to jakim cudem płaci 45 zł podatku ,przecież podatek to 18%, a ryczałt to 8,5%i czy pracujesz czy nie to musisz płacić ryczałt za każdy m-c.Chłop ten co hoduje świnie lepiej i szbciej policzyłby na chłopskie oko. Nawet jak odliczysz koszty to i tak rachunek nie zgadza się.Napisz prawdę jak to jest

Co Ty wygadujesz?
Firma musi odprowadzić ZUS i NFZ od średniej krajowej- niezależnie od tego, czy zarabiasz poniżej średniej krajowej, ale podatek musi odprowadzić od najniższej krajowej (od 1317 zł- tyle ile w rzeczywistości dostaje opiekunka).
Trochę czytania ze zrozumieniem...
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:30:49 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 19:12:59

jak zarabiam 1000euro w firmie to ile firma powinna zapłacić podatku. czekam cierpliwie

Podaj mi więcej danych- jaką masz podstawę i jaką umowę.
Ja podałam przykład przy umowie o pracę osoby, która pracuje w firmie, która jest z poza jej miejsca zamieszkania.
To zależy jaką masz podstawę, ponieważ diety delegacyjne nie są opodatkowane i nie podlegają pod składki. Wszystkie składki są odprowadzane od podstawy. Jeżeli podstawa jest poniżej średniej krajowej, a nawet jest najniższą krajową to składki na ZUS i NFZ są odprowadzane od wartości średniej krajowej. Zaś zaliczka na podatek do US jest odprowadzana od rzeczywistej podstawy brutto, jaką otrzymujesz.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:34:19 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 18:52:21

jak zaliczka na podatek 508 a firma do US płaci45zł to opiekunka musi z własnej kieszeni na koniec roku dopłacić kwotę 508-45=463 zł proste jak drut

Firma odprowadza podatek do US od rzeczywistej podstawy brutto jaką otrzymujesz. Tylko ZUS i NFZ musi być odprowadzany od średniej krajowej! Takie są przepisy i zawiłości!
Włączcie myślenie- to nie boli...
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:39:59 odpowiedz | cytuj
mam umowę zlecenie i kwotę 1000euro to jak to w końcu jest,jaką zaliczkę na podatek powinna płacić firma
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:42:23 odpowiedz | cytuj
firmy odprowadzaja jak chca bylam juz w firmie ktora odprowadzala zus od najnizszej krajowej bylam w 2 firmach ktore odprowadzaly od sredniej krajowej a teraz jestem gdzie odprowadzaja od 2000
zdjecie uzytkownika
Caroline - 2010-08-18 19:45:24 odpowiedz | cytuj
Jesteś zatrudniona w Polskiej firmie?
Nie napisałaś ile dostajesz podstawy a ile dostajesz diet delegacyjnych.
Napisz jaką masz podstawę w umowie- to mi jest potrzebne.
Bo, że 1000 e netto zarabiasz to mi nic nie mówi. Od diet nie odprowadza się podatku, również nie odprowadza się ZUSu i NFZu od diet.
Sama podstawa podlega pod odprowadzenie wszystkich składek i podatków.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:46:46 odpowiedz | cytuj
podobno jak się prowadzi działalność w Polsce, a chce pracować za granicą nie można być na ryczałcie
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:46:46 odpowiedz | cytuj
podobno jak się prowadzi działalność w Polsce, a chce pracować za granicą nie można być na ryczałcie
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:50:29 odpowiedz | cytuj
Piszesz ,że ZUS odprowadzają jak chcą,to i zaliczki na podatek też jak chcą i co na koniec roku z rozliczeniem PIT,kto zapłaci bo napewno nie firma
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:56:12 odpowiedz | cytuj
a ja mam kontrakt iwygląda to tak: trzy miesiące za granicą w papierach cały etat za niecałe 700E+za każdy dzień 23zł -rozłąkowe , a jak wracam to trzy miesiące 1/8 etatu [siedzę w domu] Co Wy na to? proszę o opinię,chciałabym otworzyć własną działalność w Polsce a pracować w Niemczech, ale jak się opodatkować? poradzcie dziewczyny
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:56:12 odpowiedz | cytuj
a ja mam kontrakt iwygląda to tak: trzy miesiące za granicą w papierach cały etat za niecałe 700E+za każdy dzień 23zł -rozłąkowe , a jak wracam to trzy miesiące 1/8 etatu [siedzę w domu] Co Wy na to? proszę o opinię,chciałabym otworzyć własną działalność w Polsce a pracować w Niemczech, ale jak się opodatkować? poradzcie dziewczyny
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:57:10 odpowiedz | cytuj
zawsze mam, odprowadzony podatek od kwoty jaka mam na umowie mam 2000zl od tego sa odprowadzane wszelkie skladki reszte mam w euro jako delegavcje a od tego nie ma ani zus ani podatku nigdy nie mialam klopotu z rozliczeniem podatkowym zawsze mam prawidlowo odprowadzony podatek nigdy nic nie doplacam
zdjecie uzytkownika
Caroline - 2010-08-18 19:58:22 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 19:50:29

Piszesz ,że ZUS odprowadzają jak chcą,to i zaliczki na podatek też jak chcą i co na koniec roku z rozliczeniem PIT,kto zapłaci bo napewno nie firma

Firmy nie mogą sobie odprowadzać składek tak jak im się żywnie podoba.
Ja opisałam sytuację jak powinno być jeśli jesteś zatrudniona przez Polską firmę i nie prowadzisz swojej własnej działalności...
Jeśli zarabiasz 900 e na rękę miesięcznie- tak, że masz umowę o pracę i dostajesz podstawę 1317 zł brutto plus reszta w dietach delegacyjnych (tak by wszystko razem wyszło 900 e na rękę) to firma ma OBOWIĄZEK odprowadzić ZUS i NFZ od ŚREDNIEJ KRAJOWEJ. Ale podatek odprowadza od kwoty podstawy jaką w rzeczywistości masz (tu podałam przykład 1317 zł).
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 19:59:43 odpowiedz | cytuj
Od diet nie odprowadza się ZUS,NFZ i podatku, to jak to jest jak delegacja na niemcy to 42 euro dziennie
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 20:00:51 odpowiedz | cytuj
posluchaj pracuje 4 lata i wiem co mowie a odprowadzanie zus zalezy niestety od osobistej interpretacji terenowej jednostki zus nie wmawiaj mi klamstwa mam wszystkie umowy niestety nie wszystko w naszym kraju robi sie zgodnie z prawem
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 20:02:48 odpowiedz | cytuj
Hej Chcialabym zalozyc dzialalnosc gospodarcza Czy ktoras z Was siedzi juz w tym i jak sobie z tym radzi czekam na szybka reakcje...
zdjecie uzytkownika
Caroline - 2010-08-18 20:08:23 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 19:59:43

Od diet nie odprowadza się ZUS,NFZ i podatku, to jak to jest jak delegacja na niemcy to 42 euro dziennie

Gdzie tyle dostajesz dziennie za delegację? Chętnie się tam zgłoszę. :)
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 20:11:44 odpowiedz | cytuj
karolina piszesz już trzeci raz co innego raz tak raz siak komu ty wodę z mozgu robisz myślisz że wszystkie opiekunki nawet te niewykształcone to niedorozwoje napisz prawdę że te wszystkie firmy nie mają sumienia bo w bezszczelny sposób dorabiają się na biednych kobietach, a same nadają się już od dawna pod młot,to nic innego jak wielkie oszustwo
zdjecie uzytkownika
aga379 - 2010-08-18 20:19:21 odpowiedz | cytuj
Czy możecie podać wiarygodną firmę - szukam pracy jako opiekunka osób starszych. Jak jest lepiej podpisać umowę z pośrednikiem czy założyć działalność???
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 20:53:53 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-08-18 20:11:44

karolina piszesz już trzeci raz co innego raz tak raz siak komu ty wodę z mozgu robisz myślisz że wszystkie opiekunki nawet te niewykształcone to niedorozwoje napisz prawdę że te wszystkie firmy nie mają sumienia bo w bezszczelny sposób dorabiają się na biednych kobietach, a same nadają się już od dawna pod młot,to nic innego jak wielkie oszustwo

U LICHA! NAPISAŁAM PRZYKŁAD! I JESZCZE RAZ NAPISZĘ JAK NIE ROZUMIESZ.
Jest firma "BleBle" w Kozichdupkach.
Zatrudnia ona Ciebie jako opiekunkę i deleguje Ciebie do Niemiec.
Masz umowę o pracę (jesteś z miejscowości Koziepipki- czyli jesteś z innej miejscowości niż Twoja firma).
Masz na umowie (na papierze) 1317 zł brutto. Ale firma chcąc wysłać Ciebie w delegację idzie do ZUSu po druk A1 informujący o Twoim statusie zatrudnienia i z kupą innych dokumentów. Żeby otrzymać ten druk A1, ZUS mówi: Firmo "BleBle", musisz odprowadzać do nas składki nie od tego, co jest na umowie (1317 brutto), ale od średniej krajowej z ostatniego kwartału (GUS podaje info). Czyli obecnie podstawą do odprowadzenia składki do ZUSu jest te 3402,05 zł (wcześniej w poprzednich postach podawałam kwotę 3394,58 zł, ponieważ źle spojrzałam na dane z GUSu) a nie 1317 zł (czyli nie to, co masz na umowie). Więc Ty nie widzisz tych kosztów.
Na tej podstawie ZUS może wydać (ale nie musi) dokument A1, który służy jednocześnie, żebyś Ty otrzymała potem kartę EKUZ jako osoba delegowana do pracy za granicą.
Firma "BleBle" po otrzymaniu zgody od ZUSu, udaje się do NFZu po EKUZ- a ta karta jest jednocześnie dowodem na to, że przebywasz legalnie za granicą.
ZUS- to jedna piłka, a US to druga piłka.
Do US odprowadzany jest podatek od tego co masz faktycznie na papierze, czyli od 1317 zł!
To jeszcze nie wszystko.
Są bardzo skomplikowane przepisy i wytyczne odnośnie okresu, w którym legalnie możesz pracować za granicą dla firmy "BleBle" z Kozichdupek w Polsce.
ZUS może wydać zgodę na rok z możliwością przedłużenia do 2 lat.
Z kolei z US jest inaczej-to okres do 183 dni (kiedy podlegasz jeszcze pod Polski US). Potem może nastąpić sytuacja, że będziesz zmuszona odprowadzać podatek nie tylko do Polskiego US, ale również do Niemieckiego US (tzw. "podwójny podatek"). I tu firma "BleBle" ma problem jeśli chcesz pracować więcej jak 183 dni w roku.
W przypadku NFZ podstawą wymiaru składki miesięcznej na ubezpieczenie zdrowotne w obecnym kwartale jest kwota 3402, 05 zł, czyli składka na NFZ wynosi 264.21.
CZEGO JESZCZE NIE ROZUMIESZ?????
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 21:00:18 odpowiedz | cytuj
żaden druk A1 tylko E101 a poza tym firmy potrafia omijac rozne przepisy malo kto stostuje sie do tego co piszesz
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-18 21:00:29 odpowiedz | cytuj
ja pisałam wcześniej ,a co z etatem 1/8, 700E+23zł rozłąkowe, na ryczałcie mogęwyjechać?
x