Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja | Zapomniałem hasła

Logowanie dla Pracodawców

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
zamknij[X]
akceptuję regulamin
zdjecie uzytkownika
Ola54 - 2012-03-19 13:50:23 odpowiedz | cytuj
ale:
"Jednym z sektorów, w którym pracownicy z Polski już zajmują w Niemczech ważne miejsce jest sektor opieki nad osobami starszymi, w którym „stawka minimalna” ma od maja 2011 r. wynieść 8,5 euro (dziś pracujący w tej branży Polacy zarabiają ok. 5 euro za godzinę). Artur Ragan, rzecznik Work Express wyjaśnia, że wymóg płacy minimalnej dotyczy jednak tylko opiekunek zatrudnionych na umowę o pracę zawartą na terenie Niemiec. Opiekunki delegowane z terenu innego kraju UE nie muszą być wynagradzane według tej normy."
zdjecie uzytkownika
G - 2012-03-19 13:51:57 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-19 13:40:50

G - 2012-03-19 13:30:06

- 2012-03-19 13:14:27

- 2012-03-18 10:19:05

- 2012-03-18 10:11:26

Ty tez to masz w umowie między agencja a rodziną tylko trzeba po przyjeżdzie wyraznie określić czas wolny z rodzina , ja zawsze mam jeden dzien w tygodniu wolny i jedno popołudnie w tygodniu a 2 godziny mi nie potrzebne bo i tak mozna wyjść ,np na zakupy i tp...... a agencja cie celowo nie informuje bo tak sie po cichu umawia z rodziną ,ale informuje , takie zapisy musza byc w umowach,niemcy ciebie nie informują,bo to jest obowiazek polskich agencji,aż dziwne dlaczego tak robią,jeszcze jedno polskie i niemieckie agencje mają obowiązek zagrożony karą do 25 tys euro mieć pozwolenie Deutscheagentur na wysyłanie opiekunek do opieki,maja obowiązek informowania opiekunek o ich prawach, to wynika z ustawy
jak cos piszesz to pisz dokładnie - rzeczone zezwolenie i informowanie o prawach zgodnie z prawem niemieckim dotyczy : OPIEKUNEK a nie HAUSHILFE . Agencje polskie wysyłają do Niemiec : Haushilfe a nie Pflegerin lub Pflegekraft . Wiesz , że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele - nie wprowadzaj w błąd koleżanek
W takim razie,pisanie w ofertach,reklamach -poszukujemy opiekunek osob starszych,a nastepnie wysylanie ich do Niemiec,gdzie okazuje sie ze sa pomocami domowymi,JEST ORDYNARNYM OSZUSTWEM!!!
A ktora z was jest Opiekunka?? Macie kursy i szkolenia ktore sa akceptowane w Niemczech??
Trzeba miec taki kurs zeby byc prawdziwa Betreuerin.
Jak napisza w ogloszeniu Haushalthilfe to bedziecie myslaly ze to nie dla was bo wy przeciez wielkie Opiekunki, a nie pomoc domowa!!!!
Szok !!
Najpierw miejcie papiery pozniej sie oburzajcie na Firmy, ze zle pisza ogloszenia!!
To czemu oszukujecie w ogloszeniach???Od tego sie wszystko zaczyna!!A jaki rodzaj szkolnictwa w Polsce zapewnia prawny tylul -opiekun osoby starszej.NIE MA TAKIEGO!! o czym dobrze wiecie.Tylko Niemcy maja ten prawnie uznany tytul,wiec Niemek szukajcie,na 24/godz.za 900 euro,a nie oszukujcie rodaczek!
To po kiego same o sobie mowicie dumnie OPIEKUNKA???
Trzeba wiec w Niemczech zrobic taki kurs i nie marudzic!! Rynek pracy jest wolny, ale trzeba tez cos z siebie dac, a nie tylko narzekac na wszystko i wszystkich. A najbardziej na Firmy. Zakladajcie swoje, wtedy na was beda narzekac, ech kolo sie zamyka. Polak widac potrafi tylko marudzic i liczyc cudze pieniadze.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 14:08:01 odpowiedz | cytuj
Ola54 - 2012-03-19 13:50:23

ale:
"Jednym z sektorów, w którym pracownicy z Polski już zajmują w Niemczech ważne miejsce jest sektor opieki nad osobami starszymi, w którym „stawka minimalna” ma od maja 2011 r. wynieść 8,5 euro (dziś pracujący w tej branży Polacy zarabiają ok. 5 euro za godzinę). Artur Ragan, rzecznik Work Express wyjaśnia, że wymóg płacy minimalnej dotyczy jednak tylko opiekunek zatrudnionych na umowę o pracę zawartą na terenie Niemiec. Opiekunki delegowane z terenu innego kraju UE nie muszą być wynagradzane według tej normy."
a co toopiekunki z innego kraju pracuja gorzej czy to nie sa ludzie jezeli tak to dlaczego firmy działajace na terenie niemiec daja jeszcze mniej niz te w Polsce?lepiej umieja KRAŚĆ!!
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 14:22:57 odpowiedz | cytuj
G - 2012-03-19 13:51:57

Ty tez to masz w umowie między agencja a rodziną tylko trzeba po przyjeżdzie wyraznie określić czas wolny z rodzina , ja zawsze mam jeden dzien w tygodniu wolny i jedno popołudnie w tygodniu a 2 godziny mi nie potrzebne bo i tak mozna wyjść ,np na zakupy i tp...... a agencja cie celowo nie informuje bo tak sie po cichu umawia z rodziną ,ale informuje , takie zapisy musza byc w umowach,niemcy ciebie nie informują,bo to jest obowiazek polskich agencji,aż dziwne dlaczego tak robią,jeszcze jedno polskie i niemieckie agencje mają obowiązek zagrożony karą do 25 tys euro mieć pozwolenie Deutscheagentur na wysyłanie opiekunek do opieki,maja obowiązek informowania opiekunek o ich prawach, to wynika z ustawy
jak cos piszesz to pisz dokładnie - rzeczone zezwolenie i informowanie o prawach zgodnie z prawem niemieckim dotyczy : OPIEKUNEK a nie HAUSHILFE . Agencje polskie wysyłają do Niemiec : Haushilfe a nie Pflegerin lub Pflegekraft . Wiesz , że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele - nie wprowadzaj w błąd koleżanek
W takim razie,pisanie w ofertach,reklamach -poszukujemy opiekunek osob starszych,a nastepnie wysylanie ich do Niemiec,gdzie okazuje sie ze sa pomocami domowymi,JEST ORDYNARNYM OSZUSTWEM!!!
A ktora z was jest Opiekunka?? Macie kursy i szkolenia ktore sa akceptowane w Niemczech??
Jak napisza w ogloszeniu Haushalthilfe to bedziecie myslaly ze to nie dla was bo wy przeciez wielkie Opiekunki, a nie pomoc domowa!!!!
Szok !!
Najpierw miejcie papiery pozniej sie oburzajcie na Firmy, ze zle pisza ogloszenia!!
To czemu oszukujecie w ogloszeniach???Od tego sie wszystko zaczyna!!A jaki rodzaj szkolnictwa w Polsce zapewnia prawny tylul -opiekun osoby starszej.NIE MA TAKIEGO!! o czym dobrze wiecie.Tylko Niemcy maja ten prawnie uznany tytul,wiec Niemek szukajcie,na 24/godz.za 900 euro,a nie oszukujcie rodaczek!
Trzeba wiec w Niemczech zrobic taki kurs i nie marudzic!! Rynek pracy jest wolny, ale trzeba tez cos z siebie dac, a nie tylko narzekac na wszystko i wszystkich. A najbardziej na Firmy. Zakladajcie swoje, wtedy na was beda narzekac, ech kolo sie zamyka. Polak widac potrafi tylko marudzic i liczyc cudze pieniadze.
a ciekawe jaka to jestes "UCZONA" jak ktos pracował25lat w DPS-ie i od 7lat tu to ty napewno wiecej umiesz po skonczonym jakims tam kursie ijezyku co go ledwie w szkole skonczyłas a jak nie mozemy mówic o sobie opiekunka jak nia jestesmy
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 14:28:51 odpowiedz | cytuj
Ola54 - 2012-03-19 13:50:23

ale:
ma facet racje i pamietajcie, ze to sa stawki brutto, a netto tak wlasnie bedzie ok. 5 eu/h.

Doszkalający kurs języka niemieckiego 60h za DARMO
Zapisz się już dziś!

zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 14:31:51 odpowiedz | cytuj
G - 2012-03-19 13:51:57

Szok !!
Mowimy o sobie opiekunka,bo nimi faktycznie jestesmy.ZAJMUJEMY SI E TYMI
zdjecie uzytkownika
lir - 2012-03-19 15:18:55 odpowiedz | cytuj
nie calkiem opiekunki
od nas nie wymaga sie spraw zwiazanych z medycznymi pracami, nawet bandazy zawijania ani dzielenia tabletek, przynajmniej ja tak zawsze mialam i to z rocnych agencji

wiec ni to opiekunka ni to pomoc domowa
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 15:30:05 odpowiedz | cytuj
lir - 2012-03-19 15:18:55

nie calkiem opiekunki
od nas nie wymaga sie spraw zwiazanych z medycznymi pracami, nawet bandazy zawijania ani dzielenia tabletek, przynajmniej ja tak zawsze mialam i to z rocnych agencji

mnie nie dawno jedna agencja pytala czy robie zastrzyki??? a podawanie tabletek, ich dzielenie to norma dla naszych Opiekunek, ale to Opiekunkom wolno, oczywiscie zgodnie z zaleceniem lekarza.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 16:12:46 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-19 15:30:05

lir - 2012-03-19 15:18:55

nie calkiem opiekunki

mnie nie dawno jedna agencja pytala czy robie zastrzyki??? a podawanie tabletek, ich dzielenie to norma dla naszych Opiekunek, ale to Opiekunkom wolno, oczywiscie zgodnie z zaleceniem lekarza.
mylisz sie kochana jezeli nie jestes pielegniarka!!nie wolno ci: nakładac lekow podawac lekow robic jakiekolwiek opatrunki podawac insuliny tzn nic co moze robic tylko i wyłacznie pielegniarka i zadne kursy do tego nie upowazniaja tylko nam kaza to robic i my robimy ale nie wolno gdyby wpadła jakas kontrola nie mozna sie do tego przyznac bo wtedy tylko ty ponosisz konsekwencje
zdjecie uzytkownika
Ola54 - 2012-03-19 16:39:29 odpowiedz | cytuj
Do "G"

Parę stron wcześniej pisałam, że mam ukończoną pomaturalną szkołę kształcącą w kierunku "Opiekun w Domu Pomocy Społecznej" - mam dyplom i certyfikat UZNAWANY we wszystkich krajach UE. Podałam też przykładową szkołę we Wrocławiu. Już od kilku lat szkolnictwo polskie kształci w tym kierunku.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 17:16:57 odpowiedz | cytuj
Ola54 - 2012-03-19 16:39:29

Do "G"

Parę stron wcześniej pisałam, że mam ukończoną pomaturalną szkołę kształcącą w kierunku "Opiekun w Domu Pomocy Społecznej" - mam dyplom i certyfikat UZNAWANY we wszystkich krajach UE. Podałam też przykładową szkołę we Wrocławiu. Już od kilku lat szkolnictwo polskie kształci w tym kierunku.
Dobrze,fajnie,ale w Polsce nie ma takiego zawodu,prawnie! uznanego.Sprobuj utworzyc zwiazek zwodowy opiekunow osob starszych.Nie da sie.Jesli Twoj dyplom,jest w praktyce na rowni honorowany jak odpowiednik niemiecki,to przeciez bardzo dobrze.Ale nie o to chodzi,firmy nie wysylaja wylacznie absolwentow takich szkol,a w praktyce,wiekszosc pan wykonuje typowa prace opiekunki,nie pomocy domowej.Chodzi o oszustwo,stworzone przez firmy,ktore przyjmuja zlecenia opieki nad chorymi,/a nawet demencja to choroba/,czesto ciezko chorymi,a posylaja pomoce domowe,ktore zatrudnione zostaly w Polsce jako opiekunki osob starszych.Po prostu przekret.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 17:30:25 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-19 17:16:57

Do "G"

Dobrze,fajnie,ale w Polsce nie ma takiego zawodu,prawnie! uznanego.Sprobuj utworzyc zwiazek zwodowy opiekunow osob starszych.Nie da sie.Jesli Twoj dyplom,jest w praktyce na rowni honorowany jak odpowiednik niemiecki,to przeciez bardzo dobrze.Ale nie o to chodzi,firmy nie wysylaja wylacznie absolwentow takich szkol,a w praktyce,wiekszosc pan wykonuje typowa prace opiekunki,nie pomocy domowej.Chodzi o oszustwo,stworzone przez firmy,ktore przyjmuja zlecenia opieki nad chorymi,/a nawet demencja to choroba/,czesto ciezko chorymi,a posylaja pomoce domowe,ktore zatrudnione zostaly w Polsce jako opiekunki osob starszych.Po prostu przekret.
przyklad demencji uwazam nie na miejscu, poniewaz podobnie jak Alzheimer jest to choroba psychiczna i z takimi chorymi nie powinnysmy miec wogole do czynienia.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 18:22:49 odpowiedz | cytuj
A kto powinien sie takimi ludzmi zajmowac?
zdjecie uzytkownika
Ola54 - 2012-03-19 18:51:01 odpowiedz | cytuj

Do "G"

Żeby konstruktywnie dyskutować - trzeba mieć pewny zasób wiedzy.
I tak:
1.Opiekun w Domu Pomocy Społecznej - symbol zawodu 346 [04]
2.Natomiast informacje na temat założenia związku zawodowego znajdziesz w Ustawie z 23.V.1991 o Związkach Zawodowych. Nie jest to wcale trudna sprawa:) Wystarczy 10 zdeterminowanych osób...

Pozdrawiam serdecznie
zdjecie uzytkownika
prawda jest taka - 2012-03-19 19:00:18 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-19 18:22:49

Napewno nie pomoc domowa!!!!za 1000eur netto.Mam babcie z Alzheimerem ,w dodatku nieleczona mimo rozmow i checi kontaktu z lekarzem bez odzewu.Czekaja az zejdzie szybciej z tego swiata jak dostanie wylewu .Podjelam sie zlecenia ,majac doswiadczenie i co z tego?Poprzednia rodzina kilka lat sama sie zajmowala i bylo potem ok.Ktoras opiekunka pisala kiedys,ze podopieczna nie przyjmowala pokarmu,nie kazali poic.Umarla przy opiekunce /z glodu/Taka to jest troska w wydaniu niektorych rodzin niemieckich.ci normalni maja ciezko chorych rodzicow we Pflegeheimach .Reszta chce zaoszczedzic na opiece i korzysta z wszelkich mozliwych sposobow aby nie wydac za duzo.

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Frankfurt
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 19:01:21 odpowiedz | cytuj

pielegniarki lub w zaleznosci od etapu choroby rodziny powinny oddac dziadkow do hajmu.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 19:08:13 odpowiedz | cytuj

moze i my tzn.opiekunki ale za odpowiednia zapłate poniewaz jest to bardzo ale to bardzo odpowiedzialna praca przy ludziach z demencja bo przeciez to jest choroba PSYCHICZNA ja juz pracowałam z takimi ludzmi wiem jak moga byc nieobliczalni ale gdyby sie cos stało no to odpowiada oczywiscie opiekunkaa nie agencja ,która ja wysłała
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 19:09:44 odpowiedz | cytuj
To nieprawda co powiedział tn Pan z workexpress , wszystkie osoby zajmujące sie opieką nad osobami starszymi muszą otrzymywać minimalne niemieckie wynagrodzenie. Niech poda podstawe prawna...kolejny złodziej
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 20:46:54 odpowiedz | cytuj
Ola54 - 2012-03-19 18:51:01

Do "G"

I tak:
2.Natomiast informacje na temat założenia związku zawodowego znajdziesz w Ustawie z 23.V.1991 o Związkach Zawodowych. Nie jest to wcale trudna sprawa:) Wystarczy 10 zdeterminowanych osób...

Pozdrawiam serdecznie
Opiekun W Domu Opieki Spolecznej ,czyli opiekun zajmujacy sie osobami mlodymi,w srednim wieku,starszymi,wymagajacymi takiej opieki poza domem.Jest roznica,chodzi tu o konkret,waska specjalizacje jak w Niemczech -czyli Opiekun Osoby Starszej/wylacznie starszej,wymagajacej opieki geriatrycznej/.Tak to okreslil w Polsce,Krajowy Konsultant do Spraw Geriatrii dr.Derejczyk,oswiadczajac ze nie ma u nas takiego zawodu.
zdjecie uzytkownika
czynności pielęgnacyjno- opiekuńcze -prowadzenie d - 2012-03-19 20:56:51 odpowiedz | cytuj
Opiekunka osób starszych do Pani od MAJA w Balingen

Treść:
Agencja Pośrednictwa Pracy /KRAZ 3860/ poszukuje opiekunki osób starszych do Pani 73 lata samodzielnej-chodzącej od maja 2012r do Balingen-Niemcy z KOMUNIKATYWNYM- DOBRYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM !z prawem jazdy,doświadczeniem w prowadzeniu samochodu/ Wynagrodzenie netto 1050 Euro /miesiąc . Umowa zlecenie, ubezpieczenie w ZUS,A1, karta EKUZ zwrot kosztów podróży 100 Euro, , wyżywienie i zakwaterowanie, własny pokój, opieka polskojęzycznego koordynatora na miejscu Obowiązki: -czynności pielęgnacyjno- opiekuńcze -prowadzenie domu, , gotowanie dla 1 osoby - czynności aktywizujące , rozmowy, wspólne wyjścia i wyjazdy/ samochód do dyspozycji/ Wymagania: - doświadczenie w opiece nad osobami starszymi /w Niemczech lub w Polsce/-referencje ! - rzetelność i solidność w wykonywaniu powierzonych obowiązków, brak nałogów - osoba wierząca wyznania rzymsko-katolickiego - znajomość języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. - prawo jazdy -gotowość do wyjazdu na min.3 miesiące Osoby zainteresowane i spełniające wymagania proszone są o aplikację na email: opiekunmed@vp.pl z załączeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych.
Odpowiedz

Kontakt

Cena: 1 050,00 €
Region: Baden-Württemberg / Balingen
Telefon: 0048662006139
Os. kontaktowa:
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 22:03:43 odpowiedz | cytuj
suchen 24h Betreuung für meine Mutter
Suche ab sofort eine 24h Pflegekraft mit gerningen deutsch Kenntnissen nach Greifenstein in Hessen. Über Ihren freundlichen Anruf freue ich mich schon jetzt. Keine Agentur Angebote nur private.

z.Hd. Frau Tanja Rosenlehner
Herrenacker 4
35753 Greifenstein
Telefon: 06478-277697
Email-Kontakt
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 22:03:58 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-19 20:46:54

Ola54 - 2012-03-19 18:51:01

Do "G"

I tak:

Pozdrawiam serdecznie
Opiekun W Domu Opieki Spolecznej ,czyli opiekun zajmujacy sie osobami mlodymi,w srednim wieku,starszymi,wymagajacymi takiej opieki poza domem.Jest roznica,chodzi tu o konkret,waska specjalizacje jak w Niemczech -czyli Opiekun Osoby Starszej/wylacznie starszej,wymagajacej opieki geriatrycznej/.Tak to okreslil w Polsce,Krajowy Konsultant do Spraw Geriatrii dr.Derejczyk,oswiadczajac ze nie ma u nas takiego zawodu.
Wg stanu na październik 2011 Krajowym Konsultantem d/s Geriatrii jest Prof. dr hab.Tomasz Grodzicki z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Geriatrii CMUJ w Krakowie.
Poczytaj sobie co jest podstawowym celem kształcenia w zawodzie "Opiekun w DPS" , co należy do jego zadań oraz dla kogo przeznaczone są DPS-y. Informacje, które posiadasz są już nieaktualne.
Natomiast zupełnie innym zawodem jest ASYSTENT Osoby Niepełnosprawnej.
Spokojnej nocy.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-19 22:05:52 odpowiedz | cytuj
24 h Betreuung für Seniorin Raum Berlin
Ich suche eine 24 h Betreuung für meine 75 jährige Mutter, die durch einen Schlaganfall gesundheitlich schwer beeinträchtigt ist. Sie sitzt im Rollstuhl. Unterkunft und Logis sind frei, wir würden monatlich 1.200 EUR zahlen.Es stünde ein eigenes Zimmer zur Verfügung. Der Arbeitsort wäre Bergfelde, nahe Berlin. Der Arbeitsbeginn wäre ab sofort für einen Monat und dann im zweimonatigen Wechsel mit einer anderen Betreuerin. Das Herkunftsland der Pflegeperson spielt keine Rolle, wichtig wären jedoch gute Deutschkenntnisse, sowie Erfahrung in der Pflege, Einfühlsamkeit und Gewissenhaftigkeit. Ich suche eine Frau die an einer längerfristigen Arbeit Interesse hat. Bitte keine Agenturen. Vielen DankKontaktdaten:
Berger
z.Hd. Frau Antje Berger
Kienitzer Str. 122
12049 Berlin
Telefon: 030 62727369
Email-Kontakt
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 06:20:29 odpowiedz | cytuj
To niewazne kto dzisiaj jest konsultantem /to oczywiste ze sie zmienia/,wazne,a dla nas bardzo wazne,ze zawodu,dkladnie sformulowanego i okreslonego jako OPIEKUN OSOBY STARSZEJ,w Polsce NIE MA.Opiekun w Domu Opieki Spolecznej,jest zawodem pokrewnym.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 07:05:08 odpowiedz | cytuj
pracowalam 4 lata w domu opieki.To bardzo duza roznica,jak sie potem pracuje z jednym podopiecznym w domu prywatnym.calkiem inaczej.

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Stuttgart
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 07:46:24 odpowiedz | cytuj
Wracając do kursów na opiekunkę osób starszych. Dla mnie to kolejne naciągactwo ze strony agenturek, które doją kasę z kobiet chcących zostać opiekunkami. Po co robić taki kurs, skoro nie ma zawodu, a bez kursu z dobrym niemieckim i tak Cię przyjmą?
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 07:47:27 odpowiedz | cytuj
No pewnie, jest lżej,Cala uwage skupiasz na jednej osobie.ale cele sa chyba takie same?
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 07:51:36 odpowiedz | cytuj
Taaak - zawody pokrewne. To jak nauczyciel np. matematyk, to on w szkole gimnazjalnej ma mniej wiadomości niz ten co uczy w liceum????
A polonista? Ten w podstawowce to tylko do Konopnickiej a ten z liceum to juz Milosza zna? Roznica jest tylko w wielkosci pupy. Oraz w ilosci tego co ona wydala hihih
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 07:55:05 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-19 22:03:43

suchen 24h Betreuung für meine Mutter
Suche ab sofort eine 24h Pflegekraft mit gerningen deutsch Kenntnissen nach Greifenstein in Hessen. Über Ihren freundlichen Anruf freue ich mich schon jetzt. Keine Agentur Angebote nur private.

z.Hd. Frau Tanja Rosenlehner
Herrenacker 4
35753 Greifenstein
Telefon: 06478-277697
Email-Kontakt
NIEAKTUALNE !!!!! wiem z jakiej strony to wklejasz,tam wszystko jest przedawnione..niestety
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 08:08:15 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 07:05:08

pracowalam 4 lata w domu opieki.To bardzo duza roznica,jak sie potem pracuje z jednym podopiecznym w domu prywatnym.calkiem inaczej.

witam z rana wraz ze sloneczkiem ja pracowałam 20lat w domu pomocy i tez wiem jaka róznica jest jezeli sie ma 1podopiecznego a 20 lub wiecej wiec zawsze sobie myslałam tak bym chciała pojechac za granice do opieki miec tylo 1osobe pojsc sobie z nia na spacer itd itd...noi spróbowałam zarobki sie róznia owszem ale po kilku latach stwierdziłam jak moze rozłaka dawac sie we znaki czasem mysle wolałabym zarobic mniej a byc w domu 8godzin pracy i do domu a tu non stop czasem bez wolnego i czujesz sie intruzem bo nie uwierze tym które mówia że sa traktowane jak rodzina -owszem ale obcy to jest obcytym bardziej POLAK dla niemca sorrry ze sie tak rozpisałam ale 2tyg.przed koncem dopadła mnie straszna nostalgia pozdr.wszystkie opiekunki zycze miłego dnia:)--czy ktoś tez czuje sie tak jak ja Bużka-:))
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 08:12:27 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-19 22:05:52

24 h Betreuung für Seniorin Raum Berlin
Ich suche eine 24 h Betreuung für meine 75 jährige Mutter, die durch einen Schlaganfall gesundheitlich schwer beeinträchtigt ist. Sie sitzt im Rollstuhl. Unterkunft und Logis sind frei, wir würden monatlich 1.200 EUR zahlen.Es stünde ein eigenes Zimmer zur Verfügung. Der Arbeitsort wäre Bergfelde, nahe Berlin. Der Arbeitsbeginn wäre ab sofort für einen Monat und dann im zweimonatigen Wechsel mit einer anderen Betreuerin. Das Herkunftsland der Pflegeperson spielt keine Rolle, wichtig wären jedoch gute Deutschkenntnisse, sowie Erfahrung in der Pflege, Einfühlsamkeit und Gewissenhaftigkeit. Ich suche eine Frau die an einer längerfristigen Arbeit Interesse hat. Bitte keine Agenturen. Vielen DankKontaktdaten:
Berger
z.Hd. Frau Antje Berger
Kienitzer Str. 122
12049 Berlin
Telefon: 030 62727369
Email-Kontakt
niewiem co jest z tym ogłoszeniem ale ukazuje sie co jakis czas !dzwoniłam tam miesiac temu niby nie aktualne !!!
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 08:53:09 odpowiedz | cytuj
Witam,rozumiem cie i wiem co czujesz ale ja po kilku latach pracy sprowadzilam rodzine do Niemiec,maz znalazl prace na budowie dzieci szybko zadomowily sie tu...choc wczesniej nie znaly slowa po niemiecku.Na dzien dzisiejsz nie chcialabym wracac do Polski-choc gdy mam urlop chetnie jezdze do Polski.Pozdrawiam.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 08:59:39 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 08:53:09

Witam,rozumiem cie i wiem co czujesz ale ja po kilku latach pracy sprowadzilam rodzine do Niemiec,maz znalazl prace na budowie dzieci szybko zadomowily sie tu...choc wczesniej nie znaly slowa po niemiecku.Na dzien dzisiejsz nie chcialabym wracac do Polski-choc gdy mam urlop chetnie jezdze do Polski.Pozdrawiam.
jak dzieci sa male to mozna zrobic, a jak duze to niestety odpada bo maja juz swoje zycie, znajomych, plany i wtedy czlowiek i tak w rozjazdach.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 09:09:06 odpowiedz | cytuj
Ciekawy wywiad na temat regulowanych zawodów był dzisiaj w Radiu ZET. Przeprowadzała go Monika Olejnik z ministrem Gowinem.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 09:09:32 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 07:51:36

Taaak - zawody pokrewne. To jak nauczyciel np. matematyk, to on w szkole gimnazjalnej ma mniej wiadomości niz ten co uczy w liceum????
A polonista? Ten w podstawowce to tylko do Konopnickiej a ten z liceum to juz Milosza zna? Roznica jest tylko w wielkosci pupy. Oraz w ilosci tego co ona wydala hihih
Nie,to nie tak.Ale opiekunka dzieci,a opiekunka ludzi starszych,to juz roznica.Pielegniarki,polozna a pielegniarka geriatryczna,to tez roznica.Pupy moga miec takie same.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 09:27:38 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 08:59:39

jak dzieci sa male to mozna zrobic, a jak duze to niestety odpada bo maja juz swoje zycie, znajomych, plany i wtedy czlowiek i tak w rozjazdach.
moje mialy 18 i 20 lat.tym bardzíej jak sa duze jest latwiej i wcale nie jest tak trudno .´Pomiedzy Niemcami a Polska jest duza röznica...dlatego jest mi tu dobrze,nadal pracuje jako opiekunka a dodatkowo od czasu do czasu sprzatam u kogos .´I jestem zadowolona.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 09:49:55 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 09:27:38

moje mialy 18 i 20 lat.tym bardzíej jak sa duze jest latwiej i wcale nie jest tak trudno .´Pomiedzy Niemcami a Polska jest duza röznica...dlatego jest mi tu dobrze,nadal pracuje jako opiekunka a dodatkowo od czasu do czasu sprzatam u kogos .´I jestem zadowolona.
moje dzieci sa dorosłe 2-oje jest zonatych zazdroszcze ci ale ja bym nie umiała teraz sie przesiedlic moze jestem za bardzo sentymentalna- moj syn pracuje w anglii jest młody ale tez mówi ze nazawsze nie mógłby sie tam osiedlic chociaż mówia gdzie praca-tam dom ale dla mnie nie ma takiej opcji i nic na to nie poradze zycze wam wszystkim powodzenia i jaknajmniej chwil tęsknoty za OJCZYZNĄ pozdr.-)
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:10:16 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 09:49:55

moje dzieci sa dorosłe 2-oje jest zonatych zazdroszcze ci ale ja bym nie umiała teraz sie przesiedlic moze jestem za bardzo sentymentalna- moj syn pracuje w anglii jest młody ale tez mówi ze nazawsze nie mógłby sie tam osiedlic chociaż mówia gdzie praca-tam dom ale dla mnie nie ma takiej opcji i nic na to nie poradze zycze wam wszystkim powodzenia i jaknajmniej chwil tęsknoty za OJCZYZNĄ pozdr.-)
Za ojczyzną ja nie tesknie, bo to ona wlasnie zmusila mnie do wyjazdu za chlebem, a jestem młodą dziewczyna mam 24 lata - dla wielu z Was pewnie małolata i gówniara, skonczylam w Polsce studia licencjackie i pracy nie ma. Tęsknie jak cholera, ale za Rodziną, Narzeczonym i Przyjaciółmi. Pozdrawiam Was wszystkie.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:33:04 odpowiedz | cytuj

ojczyzna jest dla mnie tam gdzie jestem szczesliwa i gdzie jest nam dobrze...gdzie nie musze sie martwic o chleb na jutro ,gdzie moge normalnie zyc bez obaw o jutro..bez pozyczek,bez dlugöw.za Ojczyzna nie tesknie ,za rodzina -tak.Choc w polsce rodzine tez mialam daleko.Pozatym w Polsce jestem 3 razy w roku i to mi starczy.Tu pracujesz i zyjesz,a w Polsce pracujesz i czekasz na koniec.Zycze wszystkim tym ktörzy sa szczesliwi w polsce wszystkiego gobrego,ja tez gdy jeszcze mieszkalismy w Polsce bylam na wyjazdach 3-4 m-ce w niemczech teraz mam rodzine tutaj i jestesmy zawsze razem.pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:35:18 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 10:10:16

Za ojczyzną ja nie tesknie, bo to ona wlasnie zmusila mnie do wyjazdu za chlebem, a jestem młodą dziewczyna mam 24 lata - dla wielu z Was pewnie małolata i gówniara, skonczylam w Polsce studia licencjackie i pracy nie ma. Tęsknie jak cholera, ale za Rodziną, Narzeczonym i Przyjaciółmi. Pozdrawiam Was wszystkie.
mogłabys byc moja córka bo najmłodsza ma22lata masz racje to OJCZYZNA nas wysyła na tułaczke obecne rzady nie robia NIC zebysmy pracowali w kraju ludzie maja głodowe pensje wiec z czego zyc- moja corka jest juz15lat w austrii ma meza córeczke wydawałoby sie wszystko oky ale mówi ze im starsza tym bardziej teskni za mową za rodziną syn po studiach -nauczyciel -i pracuje fizycznie za granica wPolsce zamykaja szkoły toi gdzie pracowac ale sie rozczuliłam:( a ty tez pracujesz przy opiece? no to sobie współczujmy :((pozdr
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:39:54 odpowiedz | cytuj
hej ja tez wyjechalam jak mialam 26 lat,jestem tu juz prawie 6 lat i nie zamierzam wracac do Polski...a pozatym co nam dala ta nasza Ojczyzna?...bieda ,bieda,bieda...i nie widac poprawy.milego dnia
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:43:09 odpowiedz | cytuj
Dzisiaj pierwszy dzien kalendarzowej wiosny Milego slonecznego dnia wszystkim zycze.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:46:24 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 10:39:54

hej ja tez wyjechalam jak mialam 26 lat,jestem tu juz prawie 6 lat i nie zamierzam wracac do Polski...a pozatym co nam dala ta nasza Ojczyzna?...bieda ,bieda,bieda...i nie widac poprawy.milego dnia
tu nawet rodzinne na dzieci jest wieksze a w polsce marne grosze...
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:47:43 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 10:35:18

mogłabys byc moja córka bo najmłodsza ma22lata masz racje to OJCZYZNA nas wysyła na tułaczke obecne rzady nie robia NIC zebysmy pracowali w kraju ludzie maja głodowe pensje wiec z czego zyc- moja corka jest juz15lat w austrii ma meza córeczke wydawałoby sie wszystko oky ale mówi ze im starsza tym bardziej teskni za mową za rodziną syn po studiach -nauczyciel -i pracuje fizycznie za granica wPolsce zamykaja szkoły toi gdzie pracowac ale sie rozczuliłam:( a ty tez pracujesz przy opiece? no to sobie współczujmy :((pozdr
gdzie to jeszcze by sie znalazlo ale za ile??? z tego nie da sie wyzyc, a co rusz podwyzki, co zaoszczedzisz to ci i tak dowala bo podwyzka. nasza kochana ojczyzna zmusza nas do pracy za granica. szkoda gadac bylo zle, a teraz juz jest tragicznie. dzieci mowia mama znajdz sobie prace tu, a ja sie pytam a za ile, jak tyle potrzeb, z tego nie da sie zyc.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:48:13 odpowiedz | cytuj
Dziekujemy:-)i pozdrawiamy
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 10:51:59 odpowiedz | cytuj
Dobra rada:-)spröbujcie namawiac dzieciaki oczywiscie dorosle na prace za granica,w Polsce zmarnuja sie.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 11:01:57 odpowiedz | cytuj
To prawda,trzeba miec szczescie w Polsce aby dostac dobra prace albo po znajomosci.moja cörka trafila do restauracji ,bez jezyka na mycie naczyn ,,,,praca nie trudna bo sa zmywarki,,,po roku trafila na bar z kawa i ciastem,wystarczy tylko chciec.nie jest tak trudno jak sie co niektörym wydaje jestesmy w Uni ...rozumiem wszystkich ojczyzna i rodzina ale ja jestem szczesliwa jak widze ze mojemu dziecku nic nie brakuje,,,i jest szczesliwe.W polsce bez srodköw do zycia -to tez nie radosc.
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 12:51:16 odpowiedz | cytuj
co tak ciiicho?czyzby poobiednia drzemka -a ja tam wolę sobie poklikać troche dzis tak nostalgicznie mimo ze wiosna pewnie niektóre sie juz pakuja bo koniec msc.sie zbliza o jak fajnie ale te dni wloka sie ze strach myslec pozdr.kochane opiekuneczki -:)---niektore sie buntuja ze sie tak nazywamyale czyz nie jetesmy OPIEKUNKI???
zdjecie uzytkownika
- 2012-03-20 13:03:36 odpowiedz | cytuj
- 2012-03-20 10:35:18

Tak, ja tez przy opiece, ale całe szczescie mam tu dobrze i babcia nie uciążliwa :) ale do swoich tak tęskno...:( i Narzeczonego mam w
Polsce, w przyszłym roku chccemy sie pobrac.
zdjecie uzytkownika
Ola54 - 2012-03-20 13:12:37 odpowiedz | cytuj
A moje córcie mają jutro urodziny:) Mam takie śliczne, mądre dwie "Wiosenki". Jest między nimi 7 lat i 2 godziny różnicy:) Zobaczę się z nimi dopiero w Wielką Sobotę. Byleby tylko zdrowe były, szczególnie ta młodsza...
x