Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja | Zapomniałem hasła

Logowanie dla Pracodawców

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
zamknij[X]
akceptuję regulamin
zdjecie uzytkownika
annako - 2012-01-13 23:01:56 odpowiedz | cytuj
O Sobie piszesz?
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-13 23:16:29 odpowiedz | cytuj
lieselotte - 2012-01-13 08:30:36

anonim - 2012-01-12 14:44:36

Firma Centrum Językowe Konik
(76)7275323 www.pracadlaopiekunek.com.pl
ul. Obrońców Pokoju 8a 67-200 Głogów
NIP 693-201-29-73 REGON 020847732

KTO PRACOWAŁ Z TEJ FIRMY NAPISZCIE ??
W tej firmie nikt nie pracowal, natomiast kazdy o tym wie, ze od pewnego czasu publikują posty, w których pod pozorem zadawania pytań o opinie na swoj temat próbują się reklamować publikując swoje dane. Na kilku innych forach próbują też siebie polecać podszywając się pod "zadowolone" opiekunki. Oj, bardzo nieładnie!!!
ktos na pewno tam pracował,nikt tez nikogo nie zmusza do pracy w tej czy innej agencji,to raczej opiekunki szukają pracy i obdzwaniają agencje.A ładnie to reklamowac Amicus?(jesli to Ta Liselotte)
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-14 09:04:51 odpowiedz | cytuj
Dziewczyny,szanujcie wlasne zdrowie i godnosc,nie zgadzajcie sie na tak niskie stawki,szczegolnie przy ciezkich przypadkach.Firmy probuja wrobic zwykle opiekunki,tam gdzie praca jest dla pielegniarki,ale zadna z nich nie podjelaby sie pracy nawet za podwojna stawke proponowana opiekunce,przy 24 godz.sluzbie.Chyba ze za marne grosze,chcecie swoje zycie zamienic w koszmar.
zdjecie uzytkownika
popieram - 2012-01-14 09:23:47 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-14 09:04:51

Dziewczyny,szanujcie wlasne zdrowie i godnosc,nie zgadzajcie sie na tak niskie stawki,szczegolnie przy ciezkich przypadkach.Firmy probuja wrobic zwykle opiekunki,tam gdzie praca jest dla pielegniarki,ale zadna z nich nie podjelaby sie pracy nawet za podwojna stawke proponowana opiekunce,przy 24 godz.sluzbie.Chyba ze za marne grosze,chcecie swoje zycie zamienic w koszmar.
Obecnie nie jest łatwo znalezc dobra tzw.sztele ,lecz z wlasnego doswiadczenia wiem,iz znajomosc jezyka i doswiadczenie baaardzo pomagaja.Znajoma zrezygnowala z posrednictwa Pr...ki,rodzina zatrudnila ja jako Haushalthielfe/teraz Niemcy poszerzyli zakres obowiazkow pomocy domowej,leki podaje Caritas/Agencja nie ma nic do powiedzenia,gdyz umowa z opiekunka wygasla.Wiem jedno,ze jak ktos chce pracowac tutaj i podchodzi profesjonalnie ,to zawsze bedzie chetnie zatrudniony przez rodzine niemiecka.pozdrawiam serdecznie wszystkie kolezanki
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-14 13:39:52 odpowiedz | cytuj
obserwator - 2012-01-10 14:29:10

Ludzie z Polski, wiem że to trudne odwoływać sie do waszego czlowieczenstwa , bo go nie macie. Jestescie polskim bydłem, bo takim was zrobilten kraj polska. Po co te setki Forum w internecie, jak to biedni polaczki są dzskryminowani za granica w pracy. To ten chlew polska ma wam zapewnic zebyscie mieli co zrec w polsce , a nie zebrac ,krasc i sie proztytuowac po całej Europie i swiecie.
To fakt ze polska to kupa gnoju- jak to w Strasburgu ogloszono pzry przejeciu polskiej prezydencji w lipcu 2011 roku.
Zasmiecacie Europe niczym gnój, podobnie jak odchody zasmiecaja podworko europejskie, jakim jestescie.I to wlasnie powiedziano w obecnosci 27 krajow czlonkowskich i wszystkich akredytowanych przy unie, wtedy w Strasburgu. To najprawdziwsza prawda.
Piszcie swoje pretensje do tego chlewa- czyli polskiego rzadu,czemu was bydletami zrobił.ze musice zebrac i krasć zebyscie nie pozdychzli w tej Polsce- i misicie to robic za granicami Polski- bo w Polsce nie ma już co kraść.
Nie jesteście ludzmi, napewno nie.i nie miejcie o to pretensji ze traktuje sie was jak bydło, bo nim jesteście.
Wiesz co ? Szkoda mi cię. Masz tak wyprany mózg, jak naziści w III Rzeszy. Takich jak Ty powinno się leczyć.
Jest też inna opcja, że jesteś tak gnębiony przez innych, że musisz tu się wyżyć.
Cóż. Z takimi jak Ty mam do czynienia prawie codziennie, więc nie sprowokujesz mnie do użycia wulgaryzmu wrzeszczący niemiaszku :). Chcę tylko, abyś wiedział, że Twoi pradziadkowie i dziadkowie walczyli o to, abyś mógł teraz powiedzieć po polsku "Je...Polskę". :)
Żal mi cie tez koleś. A wiesz czemu? Bo pewnie już mieszkasz u szwabów i powiem ci jedno. ZAWSZE będziesz dla nich je...m polaczkiem, emigracyjnym wyrobnikiem, na którego nasrają gdy tylko będą chcieli, choćbyś milion razy podpisał volklistę. Powodzenia w dalszym leczeniu kompleksów.

Doszkalający kurs języka niemieckiego 60h za DARMO
Zapisz się już dziś!

zdjecie uzytkownika
WSPOLPRACA :) - 2012-01-14 16:06:49 odpowiedz | cytuj
Witam.Szukam osob ktore chetnie pomoga mi w nawiazaniu kontaktu z niemieckimi Rodzinami,najchetniej na terenie NRW - Essen i okolice.Wiem,ze dla niektorych Pan na tym forum to plachta na byka do dyskusji.Wiem rowniez,ze sa Panie ktore chetnie pomoga.Chce do mojej pracy podejsc z sercem,postawilam na jakosc a nie na ilosc - dla mnie to bardzo wazne..Nie chce brac zlecen z calych Niemiec.Musze byc na miejscu,wszystko zobaczyc (podopieczny,warunki dla opiekunki) i osobiscie porozmawiac z Rodzina.Gdyby ktoras z Pan miala ochote w nawiazaniu wspolpracy to chetnie porozmawiam.Bardzo prosze o namiary - mail,skype,gg....skontaktuje sie.Pozdrawiam.OPTYMISTKA :).
zdjecie uzytkownika
Joanna2 - 2012-01-14 17:03:09 odpowiedz | cytuj
Polacy to narod niezniszczalny ,sa panie ktore godnie nas reprezentuja a sa ze robia z siebie szambo ........tak bylo i jest ,ja nie wstydze sie ze jestem Polka ,zreszta zawsze podkreslam ze nia jestem ,ale ludzie zmilujcie sie i nie obrazacie godnosci Polaka .....jak ktos jest wiedzma w Polsce to bedzie wszedzie i my tego nie zmienimy .Przykre tj tylko ze za marne grosze pracujemy ......
zdjecie uzytkownika
anonim - 2012-01-14 17:11:13 odpowiedz | cytuj
Medwork24 Sp. z o.o.

Adres Korespodencyjny :
ul. Zwycięstwa 2
42-700 Lubliniec

ZNACIE TA FIRMĘ ?
zdjecie uzytkownika
opiekunka - 2012-01-14 17:12:47 odpowiedz | cytuj
WSPOLPRACA :) - 2012-01-14 16:06:49

Witam.Szukam osob ktore chetnie pomoga mi w nawiazaniu kontaktu z niemieckimi Rodzinami,najchetniej na terenie NRW - Essen i okolice.Wiem,ze dla niektorych Pan na tym forum to plachta na byka do dyskusji.Wiem rowniez,ze sa Panie ktore chetnie pomoga.Chce do mojej pracy podejsc z sercem,postawilam na jakosc a nie na ilosc - dla mnie to bardzo wazne..Nie chce brac zlecen z calych Niemiec.Musze byc na miejscu,wszystko zobaczyc (podopieczny,warunki dla opiekunki) i osobiscie porozmawiac z Rodzina.Gdyby ktoras z Pan miala ochote w nawiazaniu wspolpracy to chetnie porozmawiam.Bardzo prosze o namiary - mail,skype,gg....skontaktuje sie.Pozdrawiam.OPTYMISTKA :).
Najlepiej oglosic sie w niemieckiej gazecie ,oczywiscie w jexyku niemieckim lub na stronach Arbeitsamtu np,jobrapido.Sory,ale tu pare pan agentek tez szuka rodzin ,aby moc zarobic w latwy sposob:))))))))
zdjecie uzytkownika
bezrobotna - 2012-01-14 20:14:20 odpowiedz | cytuj
Drogie opiekunki co wiecie na temat firmy :Germania-z Koszalina czy jest godna polecenia prosze o info z gory ser.dziekuje pozdr.wszystkie opiekunki
zdjecie uzytkownika
Nowicjuszka - 2012-01-15 11:31:17 odpowiedz | cytuj
Witam wszystkie opiekunki w niedziele.
Mam pytanie czy ktoras z pan wspolpracowala z pania Wanda Szweda.
Pozdrawiam.
zdjecie uzytkownika
Nowicjuszka - 2012-01-15 12:00:49 odpowiedz | cytuj
Nowicjuszka - 2012-01-15 11:31:17

Pozdrawiam.

okolice Osnabruk
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-15 17:05:12 odpowiedz | cytuj
Witajcie kolezanki. Pracuje z polska agencja - umowa o prace na najn. krajoweh. Mam pytanie,: rodzina chce mnie zatrudnic na niemieckich warunkach..., ale mi brakuje paru lat do wymaganych 20 - na emeryture.
Czy ja moge sama oplacac ZUS, aby dobic do tej 20 tki ?,
samozatrudnienie na warunkach polskich odpada.
Z gory dziekuje za madre rady ;)
zdjecie uzytkownika
Marne grosze? - 2012-01-15 19:49:56 odpowiedz | cytuj
Joanna2 - 2012-01-14 17:03:09

Polacy to narod niezniszczalny ,sa panie ktore godnie nas reprezentuja a sa ze robia z siebie szambo ........tak bylo i jest ,ja nie wstydze sie ze jestem Polka ,zreszta zawsze podkreslam ze nia jestem ,ale ludzie zmilujcie sie i nie obrazacie godnosci Polaka .....jak ktos jest wiedzma w Polsce to bedzie wszedzie i my tego nie zmienimy .Przykre tj tylko ze za marne grosze pracujemy ......
Właśnie wróciłam z kontraktu z Niemiec.Pracowałam legalnie jako exam.PFK (z nostryfikowanym dyplomem) ze stawką 2000 euro/brutto co daje 1394 euro/netto.
Koszt taniego pokoju 280 euro/mieś.
+155 euro/mieś.koszt przejazdów
+250 euro/mieś.wyżywienie(bardzo skromne).
Ogólne koszty to 685 euro bez przyjemności.
Pozostawało ok.709 euro.
Za b.ciężką pracę fizyczną i psychiczną,za olbrzymi zakres obowiązków,za wiedzę i wykształcenie.Ten kto pracował w lecznictwie w Niemczech to rozumie o czym piszę.
A wy drogie opiekunki biadolicie,że zarabiacie marne grosze,za prostą pracę z utrzymaniem i kwaterunkiem.Zarabiacie lepiej niż niejedna pielęgniarka na etacie!
Narzekać to Polki potrafią.
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-15 19:53:29 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-15 17:05:12

Witajcie kolezanki. Pracuje z polska agencja - umowa o prace na najn. krajoweh. Mam pytanie,: rodzina chce mnie zatrudnic na niemieckich warunkach..., ale mi brakuje paru lat do wymaganych 20 - na emeryture.
w przypadku zatrudnienia na umowe o prace , samodzielna kontynuacja składki na ubezpieczenie emerytalne jest niemożliwe , gdybyś pracowała , może wcześniej na uowe zlecenie to bez względu jaki czas upłynął od tego zlecenia - możesz zgłosić do ZUS płacenie tylko składki emerytalnej . Natomiast jeżeli pracujesz u rodziny niemieckiej i tutaj jesteś ubezpieczona i tutaj masz płacone składki - to jeżeli okres twojego zatrudnienia będzie krótszy niż 5 lat - od Niemców nie dostaniesz nic na starość natomiast w Polsce okres ten liczy ci się jako okres nieskładkowy . Reasumując , twoje lata pracy w Niemczech dolicza ci się do tych twoich lat pracy w Polsce tyle , ze jakby twoje uzbierane na emeryturę pieniądze dzieli sie przez większa ilość lat i emerytura wychodzi mniejsza .

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Düsseldorf
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
Naprawdę za marne grosze... - 2012-01-15 19:53:54 odpowiedz | cytuj
Zapomniałam dodać,z język w mowie i piśmie mam na poziomie B2.Raporty musiałam sama pisać.Za 700 euro/mieś.
zdjecie uzytkownika
opiekunka - 2012-01-15 20:30:47 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-15 19:53:29

w przypadku zatrudnienia na umowe o prace , samodzielna kontynuacja składki na ubezpieczenie emerytalne jest niemożliwe , gdybyś pracowała , może wcześniej na uowe zlecenie to bez względu jaki czas upłynął od tego zlecenia - możesz zgłosić do ZUS płacenie tylko składki emerytalnej . Natomiast jeżeli pracujesz u rodziny niemieckiej i tutaj jesteś ubezpieczona i tutaj masz płacone składki - to jeżeli okres twojego zatrudnienia będzie krótszy niż 5 lat - od Niemców nie dostaniesz nic na starość natomiast w Polsce okres ten liczy ci się jako okres nieskładkowy . Reasumując , twoje lata pracy w Niemczech dolicza ci się do tych twoich lat pracy w Polsce tyle , ze jakby twoje uzbierane na emeryturę pieniądze dzieli sie przez większa ilość lat i emerytura wychodzi mniejsza .
Bylam kilka lat temu w Zusie i rowniez pytałam o kontynuacje skladek emerytalnych i pani poinformowala mnie ,ze moge samodzielnie oplacac sobie te skladki pod warunkiem,ze nie uplynal miesiac od rozwiazania umowy /nie zaznaczyla ze to nie moze byc umowa o prace/,mozna tez kontynuowac skladki po wygasnieciu prawa do zasilku dla bezrobotnych.Warto sprawdzic czy przypadkiem nie jest tak rzeczywiscie?
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-15 21:27:35 odpowiedz | cytuj
Naprawdę za marne grosze... - 2012-01-15 19:53:54

Zapomniałam dodać,z język w mowie i piśmie mam na poziomie B2.Raporty musiałam sama pisać.Za 700 euro/mieś.
Ale dodaj,ze nie bylas 24 godz.na dobe w pracy,bez dnia wolnego,mialas czas na zycie prywatne,nie kontrolowano cala dobe kazdego twojego kroku,mialas swobodny wybor tego co jesz i ile jesz.
zdjecie uzytkownika
Nowicjuszka - 2012-01-15 22:15:23 odpowiedz | cytuj
Nowicjuszka - 2012-01-15 11:31:17

Pozdrawiam.

czy to znaczy, ze zadna z pan ktore tu zagladaja z Wanda Szweda nie wspolpracowal??
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-15 22:30:59 odpowiedz | cytuj
opiekunka - 2012-01-15 20:30:47

- 2012-01-15 19:53:29

Bylam kilka lat temu w Zusie i rowniez pytałam o kontynuacje skladek emerytalnych i pani poinformowala mnie ,ze moge samodzielnie oplacac sobie te skladki pod warunkiem,ze nie uplynal miesiac od rozwiazania umowy /nie zaznaczyla ze to nie moze byc umowa o prace/,mozna tez kontynuowac skladki po wygasnieciu prawa do zasilku dla bezrobotnych.Warto sprawdzic czy przypadkiem nie jest tak rzeczywiscie?
w tej chwili na 100 % przepisy sie zmieniły i jezeli miałaś umowe zlecenie to w kazdej chwili mozesz zgłosic do ZUS kontynuacje płacenia składki emerytalnej - płace tak od 10 miesięcy a umowe zlecenie zakończyłam 1,5 roku temu
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-15 23:27:57 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-15 21:27:35

Ale dodaj,ze nie bylas 24 godz.na dobe w pracy,bez dnia wolnego,mialas czas na zycie prywatne,nie kontrolowano cala dobe kazdego twojego kroku,mialas swobodny wybor tego co jesz i ile jesz.
moje życie prywatne polegało na tym,że odsypiałam zmęczenie,bo nie miałabym siły pójść w następny dzień na dyżur.
Pracowałam jako opiekunka i wiem na czym polega ta praca.No cóż mogę ci tylko powiedzieć..negocjuj nowe warunki lub szukaj nowej pracy.
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-16 08:21:57 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-15 23:27:57

- 2012-01-15 21:27:35

moje życie prywatne polegało na tym,że odsypiałam zmęczenie,bo nie miałabym siły pójść w następny dzień na dyżur.
Pracowałam jako opiekunka i wiem na czym polega ta praca.No cóż mogę ci tylko powiedzieć..negocjuj nowe warunki lub szukaj nowej pracy.
Ale mialas czas na odespanie,przynajmniej teoretycznie rowniez czas na zycie prywatne,dobrze tez wiesz,ze nie zawsze praca w domu podopiecznego jest prosta,jak sugerujesz,a raczej rzadko tak bywa.Wiec nie powinnas pisac,tym bardziej jako byla opiekunka,ze Polki potrafia tylko nazekac.Dobrze wiesz ,ze tak nie jest,bo ciezko pracuja.
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-16 08:34:59 odpowiedz | cytuj
w narzekac,ucieklo mi r .
zdjecie uzytkownika
lola - 2012-01-16 09:49:17 odpowiedz | cytuj
do "za marne grosze" Twoje wyliczenia nie bardzo sie zgadzaja z rzeczywistoscia.Przy 40 godz.dniu pracy nie miałas dnia wolnego?jezeli pracowałaś zaś w systemie 12/24 to też wygladałoby inaczej.Z moich wyliczen wyglada,ze twoja stawka godzinowa była niższa niż pomocy medycznej.Ale skoro już pracowałaś jako opiekunka/pielegniarka w prywatnym domu to radzę wrocić do tej pracy.Finansowo wyjdziesz na tym na pewno lepiej i unikniesz"kosztów dodatkowych"Zyczę miłego dnia wszystkim i tygodnia.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2012-01-16 13:18:39 odpowiedz | cytuj
Pracował ktos z tej firmy ;

ATERIMA - Agencja Zatrudnienia
Bonarka 4 Business
ul. Puszkarska 7f
30-644 Kraków

proszę o wypowiedzi

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Stuttgart
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
anonim - 2012-01-16 14:42:36 odpowiedz | cytuj
Drogie panie znacie ta agecnię może ?

Kontakt: Małgorzata Podleśna

nr tel.74 640 8180 lub e-mail: kadry@omega-cdk.pl

PROSZĘ O ODP
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-16 15:12:31 odpowiedz | cytuj
jestem 61 letnia emerytka szukam pracy przy opiece lub jako pomoc domowa w Niemczech jestem dyspozycyjna, bez nalogow, bardzo slaba znajomosc niemieckiego, za to dobrze gotuje pieke jestem oszczedna i gospodarna umiem dozowac leki podawac insuliny i zastrzyki domioesniowe,,,, prosze o pomoc i pozdrawiam Grazyna

Email: graza5550@onet.pl
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-16 15:34:54 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-16 15:12:31

jestem 61 letnia emerytka szukam pracy przy opiece lub jako pomoc domowa w Niemczech jestem dyspozycyjna, bez nalogow, bardzo slaba znajomosc niemieckiego, za to dobrze gotuje pieke jestem oszczedna i gospodarna umiem dozowac leki podawac insuliny i zastrzyki domioesniowe,,,, prosze o pomoc i pozdrawiam Grazyna

resuscytację tez robisz ? kobieto - rozumiem , ze chcesz pracować ale jeżeli masz uprawnienia do robienia zastrzyków i podawania insuliny - oczywiście uprawnienia uznawane w Niemczech - to ok ale jeżeli ich nie masz to chyba jesteś kamikadze - jak chcesz to robić u podopiecznego . Wystarczy , ze cokolwiek się stanie bo np wkłujesz się nie tak jak trzeba i albo idziesz siedzieć za nieumyślne spowodowanie wypadku albo płacisz do końca życia odszkodowanie .
Ludzie - rozumiem potrzebę zarobienia pieniędzy ale miejcie choć trochę rozsądku !!!!
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-16 18:31:38 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-16 15:34:54

resuscytację tez robisz ? kobieto - rozumiem , ze chcesz pracować ale jeżeli masz uprawnienia do robienia zastrzyków i podawania insuliny - oczywiście uprawnienia uznawane w Niemczech - to ok ale jeżeli ich nie masz to chyba jesteś kamikadze - jak chcesz to robić u podopiecznego . Wystarczy , ze cokolwiek się stanie bo np wkłujesz się nie tak jak trzeba i albo idziesz siedzieć za nieumyślne spowodowanie wypadku albo płacisz do końca życia odszkodowanie .
Ludzie - rozumiem potrzebę zarobienia pieniędzy ale miejcie choć trochę rozsądku !!!!
to nie takie proste jak ci sie wydaje opiekunkom nie wolno lekow podawac a co mowic a zastrzykach i jak nic nie znasz jezyka to nie wystarczy umiec piec ciastka ale chociaz cokolwiek sie porozumiec naucz sie jezyka i nie oglaszaj sie ze mozesz robic to co wykwalifikowana pielegniarka a najlepiej to jedz na ogorki do niemiec tam niepotrzebny jezyk
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-16 18:51:03 odpowiedz | cytuj

Takie panie wlaśnie psuja rynek i popieram wczesniejsze wpisy,tu nie chodzi o pieczenie ciast ,tylko o opieke nad schorowana osoba.Zastrzyki z insuliny i inne robia dojezdzajace pielegniarki /sobie moze Pani robic ale pacjentowi nigdy!!!!!!!!/oszczednosc jest plusem ale moze Pani sie zdziwic jak rodzina doceni to i przeznaczy na wyzywienie np4 eur dziennie/tak znajoma miala i wyjechala/polecam zglosic sie do agencji oglaszajacych sie w internecie ,ale odpowiadac bedzie Pani za wszystko /gra niewarta swieczki/
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-16 20:28:52 odpowiedz | cytuj
Może psują a może nie.Niemcy są bogatsi i biedniejsi.Jest różnie.W niektórych rodzinach cieszą się z takiego pieczenia,w innych wręcz pytają i są zawiedzeni odmową.A zastrzyki i tabletki-tak nie można tego robić-a jednak wiele z nas to robi,bo ktoś musi i nie ma co się straszyć sądami i karami.A ta pani pewnikiem szuka czegos na czarno,bo inaczej skorzystałaby z którejś agencjii i tyle.
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-16 21:38:40 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-16 20:28:52

Może psują a może nie.Niemcy są bogatsi i biedniejsi.Jest różnie.W niektórych rodzinach cieszą się z takiego pieczenia,w innych wręcz pytają i są zawiedzeni odmową.A zastrzyki i tabletki-tak nie można tego robić-a jednak wiele z nas to robi,bo ktoś musi i nie ma co się straszyć sądami i karami.A ta pani pewnikiem szuka czegos na czarno,bo inaczej skorzystałaby z którejś agencjii i tyle.
Dziewczyny ale przyznacie mi chyba racje , pieniądze są potrzebne , zwłaszcza jak ich ciągle brakuje ale są granice rozsądku . 9 razy może sie udać a 10 raz coś źle się zrobi i wszystko czego się dorobiło nagle nie ma - warto aż tak ryzykować ?
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 01:04:06 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-16 21:38:40

Dziewczyny ale przyznacie mi chyba racje , pieniądze są potrzebne , zwłaszcza jak ich ciągle brakuje ale są granice rozsądku . 9 razy może sie udać a 10 raz coś źle się zrobi i wszystko czego się dorobiło nagle nie ma - warto aż tak ryzykować ?
Prawdą jest,że firmy zmuszają pielęgniarki do wykonywania czynności za które pielęgniarki/opiekunki nie otrzymują wynagrodzenia.Kartą przetargową w rozmowie z klientem jest fakt,że opiekunka ma wykształcenie med. co wpływa na cenę usługi.
Wiele opiekunek nie ma uznanego dyplomu pielęg. więc w świetle prawa nie mogą tych czynności wykonywać.Ale prawo swoje a życie swoje,bo wiele pań pielęgnują w pełnym znaczeniu tego słowa i jak widać są z tego bardzo dumne...Do czasu...
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 01:19:57 odpowiedz | cytuj
lola - 2012-01-16 09:49:17

do "za marne grosze" Twoje wyliczenia nie bardzo sie zgadzaja z rzeczywistoscia.Przy 40 godz.dniu pracy nie miałas dnia wolnego?jezeli pracowałaś zaś w systemie 12/24 to też wygladałoby inaczej.Z moich wyliczen wyglada,ze twoja stawka godzinowa była niższa niż pomocy medycznej.Ale skoro już pracowałaś jako opiekunka/pielegniarka w prywatnym domu to radzę wrocić do tej pracy.Finansowo wyjdziesz na tym na pewno lepiej i unikniesz"kosztów dodatkowych"Zyczę miłego dnia wszystkim i tygodnia.
Te obliczenia są bardzo realistyczne,bo ja miałam taka samą stawkę.I ponoć to było dużo!Poczytaj sobie ogłoszenia pracy dla pielęgniarek.
Pracodawca niemiecki daje najniższe zaszeregowanie dla polskiej pielęgniarki chyba,że potrzebuje pracowników na cito.Firmy celowo wprowadzają kandydatki w błąd i podają wynagrodzenie netto,a tym czasem to są stawki brutto.
A na drugi raz nie generalizuj swej opinii,bo każda z nas ma inne doświadczenie.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2012-01-17 07:36:23 odpowiedz | cytuj
anonim - 2012-01-16 13:18:39

Bonarka 4 Business
ul. Puszkarska 7f
30-644 Kraków

proszę o wypowiedzi
Jedna z większych agencji w kraju.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2012-01-17 08:24:45 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-17 01:04:06

- 2012-01-16 21:38:40

Prawdą jest,że firmy zmuszają pielęgniarki do wykonywania czynności za które pielęgniarki/opiekunki nie otrzymują wynagrodzenia.Kartą przetargową w rozmowie z klientem jest fakt,że opiekunka ma wykształcenie med. co wpływa na cenę usługi.
Wiele opiekunek nie ma uznanego dyplomu pielęg. więc w świetle prawa nie mogą tych czynności wykonywać.Ale prawo swoje a życie swoje,bo wiele pań pielęgnują w pełnym znaczeniu tego słowa i jak widać są z tego bardzo dumne...Do czasu...
Moim zdaniem pielęgniarka powinna zarabiać więcej, niż opiekunka, która nie ma wykształcenia medycznego.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2012-01-17 08:27:22 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-16 18:51:03

Takie panie wlaśnie psuja rynek i popieram wczesniejsze wpisy,tu nie chodzi o pieczenie ciast ,tylko o opieke nad schorowana osoba.Zastrzyki z insuliny i inne robia dojezdzajace pielegniarki /sobie moze Pani robic ale pacjentowi nigdy!!!!!!!!/oszczednosc jest plusem ale moze Pani sie zdziwic jak rodzina doceni to i przeznaczy na wyzywienie np4 eur dziennie/tak znajoma miala i wyjechala/polecam zglosic sie do agencji oglaszajacych sie w internecie ,ale odpowiadac bedzie Pani za wszystko /gra niewarta swieczki/
Właśnie. Jak można ingerować w czyjś organizm za pomocą iniekcji, nie będąc lekarzem ani pielęgniarką? Pieczenie ciasta a podawanie leków strzykawką to raczej dwie różne sprawy. I jeszcze brak niemieckiego? Do piekarni lepiej idź do pracy.
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 10:07:19 odpowiedz | cytuj
Praca w Niemczech > w dam pracę
Data: Dzisiaj, 09:36 | Dodane przez: kroplesople
DO naszych kochanych POŚREDNIKÓW OD OPIEKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Treść:
Stuknijcie się w tą swoją łepetynę .Lista obowiązków jak w DOMU OPIEKI a płaca AŻ 850-1.100 ZA 24 GODZINY PRACY przy DWÓCH OSOBACH !!!!!!!!Macie wariatów przed sobą ????? .To ,że ktoś nie ma co do gara włożyć nie znaczy ,że będzie tyrał za JEDNO EURO NA GODZINĘ .Nie piszcie ,że rodziny niemieckie nie chcą więcej dawać --to bzdura a jeżeli tak jest ,to UCZCIWY pracodawca potrafi wynegocjować lepsze warunki płacy .WY NEGOCJUJECIE ,ALE DLA SIEBIE .WSTYD CO ZA DRAŃSTWO W TEJ POLSCE SIĘ SZERZY .WYKORZYSTUJĄ BIEDĘ DLA WŁASNYCH CELÓW.NIC TYLKO POLICJĘ NASYŁAĆ NA TAKICH PSEUDO_CWANIAKO_PRACODAWCÓW .Najlepiej zgonić na poziom znajomości języka ,bo WTEDY MOŻNA WCALE NIE ZAPŁACIĆ .WSTYDDDDDDDDDDDDDDDDDDD PS.Wy drodzy opiekunowie ,podczas pobytu w rodzinie niemieckiej ,koniecznie mówcie jej ile daje wam polski pośrednik ,niech wiedzą za jakie ochłapy naprawdę pracujecie.
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 10:24:02 odpowiedz | cytuj
Data: Wczoraj, 21:40 | Dodane przez: czarna_perla3
praca w opiece

Treść:
potrzebna opiekunka najlepiej po studiach z bardzo dobrym jezykiem niemieckim ,posiadajaca umiejetnosci kopania ,siania i grabienia w ogrodzie takze koszenia trawy .Do tego aby umiala gotowac bardzo dobrze i dla kilku osob .Opiekunka ma sie opiekowac 2 osoba ale platnosc otrzyma jak za jedną .Ma nie marudzic ,nie raz musi wstawac w nocy bo podopieczni nie maja ochoty na spanie .Bardzo dobre zarobki od 850 -1100 euro po spelnieniu wszystkich wymaganych prac ,raz w tygodniu wolne 2 godzinki .mozna posiedziec przed telewizorem
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 11:11:58 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-17 10:24:02

praca w opiece

Treść:
potrzebna opiekunka najlepiej po studiach z bardzo dobrym jezykiem niemieckim ,posiadajaca umiejetnosci kopania ,siania i grabienia w ogrodzie takze koszenia trawy .Do tego aby umiala gotowac bardzo dobrze i dla kilku osob .Opiekunka ma sie opiekowac 2 osoba ale platnosc otrzyma jak za jedną .Ma nie marudzic ,nie raz musi wstawac w nocy bo podopieczni nie maja ochoty na spanie .Bardzo dobre zarobki od 850 -1100 euro po spelnieniu wszystkich wymaganych prac ,raz w tygodniu wolne 2 godzinki .mozna posiedziec przed telewizorem
nic dodac nic ujac! normalnie wszystko rzucam i biegne do roboty! a zeby byc najlepsza to jescze moge pracoawac za jeden posilek dziennie i zrezygnuje z ogladania telewizji! jak pasi to dajcie znac! HA HA HA!!!!!!!!!!
zdjecie uzytkownika
katarzyna - 2012-01-17 11:25:26 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-17 10:07:19

Praca w Niemczech > w dam pracę
Data: Dzisiaj, 09:36 | Dodane przez: kroplesople
DO naszych kochanych POŚREDNIKÓW OD OPIEKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Treść:
Stuknijcie się w tą swoją łepetynę .Lista obowiązków jak w DOMU OPIEKI a płaca AŻ 850-1.100 ZA 24 GODZINY PRACY przy DWÓCH OSOBACH !!!!!!!!Macie wariatów przed sobą ????? .To ,że ktoś nie ma co do gara włożyć nie znaczy ,że będzie tyrał za JEDNO EURO NA GODZINĘ .Nie piszcie ,że rodziny niemieckie nie chcą więcej dawać --to bzdura a jeżeli tak jest ,to UCZCIWY pracodawca potrafi wynegocjować lepsze warunki płacy .WY NEGOCJUJECIE ,ALE DLA SIEBIE .WSTYD CO ZA DRAŃSTWO W TEJ POLSCE SIĘ SZERZY .WYKORZYSTUJĄ BIEDĘ DLA WŁASNYCH CELÓW.NIC TYLKO POLICJĘ NASYŁAĆ NA TAKICH PSEUDO_CWANIAKO_PRACODAWCÓW .Najlepiej zgonić na poziom znajomości języka ,bo WTEDY MOŻNA WCALE NIE ZAPŁACIĆ .WSTYDDDDDDDDDDDDDDDDDDD PS.Wy drodzy opiekunowie ,podczas pobytu w rodzinie niemieckiej ,koniecznie mówcie jej ile daje wam polski pośrednik ,niech wiedzą za jakie ochłapy naprawdę pracujecie.
Podpsuje sie tez pod tym postem,dlatego unikam agencji .Potrzebne moga byc jedynie dla adeptek,aby zahartowac sie na przyszlosc i poznac te prace "od podszewki"/pracowalam przy lezacych,ciezko chorych i teraz wiem jak radzic sobie z odlezynami ,karmieniem itp/jak juz znasz jezyk,masz doswiadczenie,to rodziny niemieckie zrezygnuja z posrednika .
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 11:43:59 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-17 10:24:02

praca w opiece

Treść:
to nie jest ogloszenie, tylko pseudoogloszenie, dla przykladu do niektorych jako ostrzezenie, napisane przez "czarna_perla3" /to nick opiekunki z forum "opiekunki24..."/, hihihi
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 13:39:20 odpowiedz | cytuj
co sie dziwic,sfrustrowana kobita,to i pisze takie rzeczy.
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 14:00:42 odpowiedz | cytuj
Wiekszosc opiekunek jest sfrustrowana i nie ma sie czemu dziwic,bo powody sa coraz wieksze.
zdjecie uzytkownika
anonim - 2012-01-17 15:05:09 odpowiedz | cytuj
anonim - 2012-01-17 07:36:23

anonim - 2012-01-16 13:18:39

Bonarka 4 Business
ul. Puszkarska 7f
30-644 Kraków

proszę o wypowiedzi
Jedna z większych agencji w kraju.
a pracowała któraś z pań z tej agencji ??
zdjecie uzytkownika
Rybka:))) - 2012-01-17 15:26:34 odpowiedz | cytuj
potrzebuje namiary na busy na terenie Niemiec - czy znacie koleżanki przewoźników tylko po stronie niemieckiej?

zdjecie uzytkownika
magda - 2012-01-17 15:48:07 odpowiedz | cytuj
Szukam pracy jako opiekunka do Niemiec
mam 44 lata jestem osobą miła uprzejmą bezkonfliktowa i bez nałogów, posiadam duże doświadczenie język niemiecki znam na poziomie komunikatywnym.

zainteresowanych proszę o kontakt
e-mail madziulkalove28@wp.pl
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 19:27:41 odpowiedz | cytuj

Skoro robisz jako ogrodniczka, to już raczej jest wina Twojej firmy i umowy, którą podpisałaś. Normalna firma zawiera w umowie to co należy do Twoich obowiązków. Dlatego nie zgodzę się z Tobą. Myślę, że sprowadzanie na ten sam poziom wszystkich agencji, to nieporozumienie, które jest krzywdzące dla tych, którzy się starają.

oj tam, zaraz robisz jako ogrodniczka…ja z tych co to o swoje interesy dbają…fakt, ogród to mi chcieli wcisnąć w styczniu ledwie śniegi stopniały…a i w garażach jakieś bałagany stały…do garaży zorganizowałam kolegę…ogród dostał synuś w ramach rekreacji…całymi dniami bidul w papierzyskach siedzi, potrzeba mu przecież trochę powietrza przy sobocie…
robię głównie za garkotłuka…
fakt trafiłam na ludzi z poczuciem humoru i odwracaniem kota ogonem, błazeństwami i szczerzeniem zębów dużo da się zdziałać…a za psychologa robię, bo to w moim interesie…im lepsza kondycja fizyczna i psychiczna tym mi łatwiej…a mają prawie 90-siątkę…jak przyjechałam to zmienniczka zasuwała u syna i powiedziała, że mam się domagać pieniędzy…synusiowi oznajmiłam, że nie jestem 24 godzinną służącą dla całej rodziny, masz ręce to sobie sam rób…sprzątaczka odzyskała robotę i wszyscy zadowoleni…może nie wszyscy, ale my obie tak… wracam tam od ponad roku…zmienniczkę mam 4-tą…ta wyjątkowo „pracowita i zdyscyplinowana”…pożywiom uwidim…może i ja będę szukać roboty…

ja i inne dziewczyny będziemy Ci wdzięczne za ujawnienie tych agencji, które się starają…

a tak nawiasem to wyhaczyłam ostatnio firemkę, która robi lepsze wrażenie…oby dotrzymywali tego co obiecują…poczekam na opinie o nich…na razie nie ma ani dobrych, ani złych…jaga (czarny charakter)
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-17 20:12:49 odpowiedz | cytuj
Narin - 2012-01-10 18:20:07

A ja bardzo polecam właśnie firmę Promedica24. Jak widać każdy ma inne doświadczenia. I trzeba pamiętać, że Niemcy też okłamują firmę, że babcia czy dziadek jest w lepszym stanie niż w rzeczywistości, żeby płacić mniej za Opiekunkę!

dziwne to jakieś…wydzwaniała do mnie dama z PR i zapewniała, że u nich miejsca są sprawdzone…jako orzecznik do spraw inwalidztwa sama miała te miejsca sprawdzać…takiemu fachowcowi nikt kitu wcisnąć przecież nie może…a tu rodzinka łże, bo chce mniej zapłacić?…odbyłam u nich rozmowę kwalifikacyjną i zakwalifikowałam ich jako obóz pracy…panienka w biurze nie miała pojęcia o czym bełkocze…próbowali mi wcisnąć umowę o pracę…zadaniowy czas pracy …nawet ryczałt za nadgodziny w wysokości jednej ponadnormatywnej dniówki…wynagrodzenie ustalili mi według „znajomości języka” do podwyższenia po pół roku pracy…możliwe że 0,01 eurocenta…zadania zamierzali określić w przyszłości, pod konkretnego podopiecznego, a może nawet pod cały hajm…a zadań miało być tyle, że nie miała bym prawa nawet wyjść po zakupy…cyrografu nie podpisałam…nawet nie oglądałam…wyobrażam sobie co dzieje się dzisiaj na umowie zleceniu…jaga
zdjecie uzytkownika
- 2012-01-18 06:28:27 odpowiedz | cytuj
- 2012-01-17 20:12:49

Narin - 2012-01-10 18:20:07

A ja bardzo polecam właśnie firmę Promedica24. Jak widać każdy ma inne doświadczenia. I trzeba pamiętać, że Niemcy też okłamują firmę, że babcia czy dziadek jest w lepszym stanie niż w rzeczywistości, żeby płacić mniej za Opiekunkę!

dziwne to jakieś…wydzwaniała do mnie dama z PR i zapewniała, że u nich miejsca są sprawdzone…jako orzecznik do spraw inwalidztwa sama miała te miejsca sprawdzać…takiemu fachowcowi nikt kitu wcisnąć przecież nie może…a tu rodzinka łże, bo chce mniej zapłacić?…odbyłam u nich rozmowę kwalifikacyjną i zakwalifikowałam ich jako obóz pracy…panienka w biurze nie miała pojęcia o czym bełkocze…próbowali mi wcisnąć umowę o pracę…zadaniowy czas pracy …nawet ryczałt za nadgodziny w wysokości jednej ponadnormatywnej dniówki…wynagrodzenie ustalili mi według „znajomości języka” do podwyższenia po pół roku pracy…możliwe że 0,01 eurocenta…zadania zamierzali określić w przyszłości, pod konkretnego podopiecznego, a może nawet pod cały hajm…a zadań miało być tyle, że nie miała bym prawa nawet wyjść po zakupy…cyrografu nie podpisałam…nawet nie oglądałam…wyobrażam sobie co dzieje się dzisiaj na umowie zleceniu…jaga
Hej dziewczyny,a ja zupełnie z innej beczki mam pytanie, a mianowicie :
pracowałam w domu opieki taki mały prywatny 9 osób,byłoby dalej ładnie,pięknie,gdyby nie to, że niby na początek dostałam umowę na basic (400euro),reszta do ręki,bo jak tłumaczył mój pracodawca to na początek, a byłam tam 24h do dyspozycji,pieniądze (1500) też pózniej lepsze jak się wykarze.I tak pytałam co jakiś czas aż w końcu powiedziałam,że nie bede pracowac jak wół za te pieniadze i bez normalnej umowy, przy 9 osobach(a musiałam robic wszystko, to samo co w domach prywatnych,pranie, gotowanie ,sprzatanie,terminy,itd.)
Do pomocy miałam praktykantki,które pracujac za darmo robiły co chciały,no i oczywiscie moja zmienniczka,teraz jak się zbuntowałam i nie wracam do obozu pracy to mnie oczerniaja ,że i tak zle pracowalam,zawsze brud i ubóstwi itd.,a moja zmienniczka,potraktowała mnie z grubej rudy i trochę wyobrazni urzyła co to ja zle robiłam,a ona taka wspaniała i jej sie tak podoba,dodam ze ona robi bez żadnej umowy,bo tak jej tam cudownie..
Mam do was pytanie ,szukam pomocy co z tym fantem zrobic,czy moge się gdzies odwołac odnosnie taj umowy ze byla basic,a ja pracowałam na 24h, no i te pomówienia jak nie zgodziłam się być koniem pociągowym,może znacie jakies namiary gdzie uzyskam fachowa pomoc ,z góry dziękuje Ula
x