Wiosenna Giełda Pracy dla studentów w Szczecinie zorganizowana przez Akademickie Biuro Karier przyciągnęła wielu młodych ludzi, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie drogi zawodowej oraz realnych ofert pracy. Kto pojawił się na giełdzie? Szczegóły w artykule.

Niecodzienne spotkania z pracodawcami

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego już po raz kolejny zorganizowało Wiosenną Giełdę Pracy adresowaną do studentów. Odbyła się ona 21 marca 2017 roku, dokładnie w pierwszy dzień wiosny. Targi można było odwiedzać także 22 marca.

Jest to niecodzienne wydarzenie, które pozwala na odbycie wstępnej rozmowy rekrutacyjnej z pożądanym pracodawcą, bez konieczności udawania się do siedziby firmy. W komfortowych dla młodych ludzi warunkach można było spotkać się z pracodawcą i sprawdzić, jakie ma on wymagania względem swoich przyszłych podwładnych.

Uczestnik Wiosennej Giełdy Pracy w Szczecinie musiał wypełnić elektroniczny formularz na stronie www.abk.univ.szczecin.pl i wybrać pracodawcę, z którym chciał porozmawiać. Do formularza można było dołączyć swoje CV, dzięki czemu adresat także wiedział, kto chce się z nim spotkać i mógł przygotować się do rozmowy.

O giełdzie

Podczas Wiosennej Giełdy Pracy w Szczecinie, która odbywała się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, dostępne były odrębne stanowiska pracodawców. Bez umawiania się z nimi odwiedzający tragi studenci mogli swobodnie porozmawiać z przedstawicielami firm i instytucji o możliwościach odbywania w takich miejscach praktyk, staży czy o warunkach pracy i wymaganiach względem kandydatów na pracowników.

Na targach stanowisko miał również doradca zawodowy, który promował swoje usługi oraz informował wszystkich odwiedzających o roli poradnictwa zawodowego w planowaniu kariery. W ciągu 2 dni targów jego stoisko odwiedziło prawie 200 osób, chętnych do skorzystania z jego usług.

Łącznie na targach pojawiło się 30 różnych pracodawców, z którymi rozmawiali studenci. Mogli oni również uczestniczyć w różnorodnych warsztatach dotyczących budowania własnej wartości jako pracownika, wykształcania odpowiednich kompetencji oczekiwanych przez pracodawców, czy uczyć się profesjonalnej obsługi klienta. Była to wspaniała okazja do poznania w jednym miejscu, na własnej uczelni, jakie młodzi ludzie mają szanse na podjęcie wymarzonej pracy po zakończeniu edukacji na studiach i uzyskaniu dyplomu. Rynek pracy w Szczecinie oferuje wiele możliwości podejmowania zatrudnienia na miejscu, bez konieczności wyjazdu poza granice miasta czy województwa.

Jeśli jednak nie uczestniczyłeś w giełdzie lub nie znalazłeś na niej nic dla siebie, odwiedź stronę GoWork.pl, na której znajdują się oferty pracy w Szczecinie. Kto wie, być może czeka tam na Ciebie praca marzeń.

Oceń artykuł
0/5 (0)