W całym kraju okresowo odbywają się targi pracy i przedsiębiorczości, których głównym celem jest skonfrontowanie ze sobą pracodawców i pracowników oraz udzielenie odpowiednich rad osobom poszukującym pracy, bądź chcącym się usamodzielnić, zakładając własną działalność gospodarczą. W kwietniu takie targi miały miejsce w Olsztynie.

O olsztyńskich targach

W dniu 11 kwietnia 2017 roku w siedzibie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Żołnierskiej 15 w Olsztynie, zorganizowano Olsztyńskie Targi Pracy. Wydarzenie było okazją do zapoznania osób szukających zatrudnienia z aktualnymi, dostępnymi ofertami pracy. Z drugiej strony także i pracodawcy mieli szansę do nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracownikami. Bezrobotni odwiedzający Olsztyńskie Targi Pracy mogli uzyskać informacje na temat możliwości dalszego kształcenia i zdobywania cennych na rynku pracy w Olsztynie i nie tylko, kwalifikacji zawodowych, ułatwiających późniejsze znalezienie zatrudnienia. Podczas konferencji towarzyszących targom dyskutowano m.in. na temat zmian zachodzących na rynku pracy oraz o zjawisku mobilności pracowniczej w wymiarze zawodowym i geograficznym.

Organizatorami Olsztyńskich Targów Pracy byli Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

Patronat honorowy nad Olsztyńskimi Targami Pracy objęli Wojewoda  Warmińsko – Mazurski – Artur Chojecki, Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz i Starosta Olsztyński -Małgorzata Chyziak. Patronat medialny nad targami objęły natomiast media: TVP S.A. oddział Olsztyn, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Eska, Grupa wm.

Podsumowanie targów

W tegorocznych targach pracy w Olsztynie wzięło udział 38 wystawców, prezentujących łącznie 573 oferty zatrudnienia dla odwiedzających, którymi były nie tylko osoby bezrobotne, ale i poszukujące pracy oraz młodzież stojąca przed wyborem swojej ścieżki zawodowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty pracy w służbach mundurowych.

W ramach targów zorganizowano warsztaty dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, warsztaty dla uczniów oraz debatę pod tytułem „Edukacja w szkole zawodowej odpowiedzią na potrzeby rynku pracy”, w której udział wzięło 90 osób. Olsztyńskie Targi Pracy zostały pozytywnie ocenione przez uczestników – głównie pracodawców, jak i osoby odwiedzające, które zapoznały się z możliwościami zatrudnienia w Olsztynie i w okolicy oraz z oczekiwaniami potencjalnych pracodawców.

Wzięcie udziału w targach jest doskonałą okazją nie tylko do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy w Olsztynie, ale także do porozmawiania z przedstawicielami ciekawych firm w nieco luźniejszej atmosferze, niż ma to miejsce podczas oficjalnej rozmowy rekrutacyjnej. To zawsze wartościowe uzupełnienie procesu poszukiwania zatrudnienia. 

Oceń artykuł
0/5 (0)