Korzystamy z Internetu na wiele sposobów – sprawdzamy pocztę mailową, aktywnie uczestniczymy na portalach społecznościowych i forach internetowych, oglądamy filmy… Generalnie skupiamy się na części rozrywkowej sieci. Warto jednak wykorzystać mobilne możliwości również do nauki – metoda e-learningu staje się coraz ciekawszą opcją zdobywania wiedzy bez wychodzenia z domu.

Mobilność nauki

Wśród naszych noworocznych postanowień dotyczących pracy często znajduje się nauka języka obcego lub podszkolenie języków, które już znamy. Jak najprościej się za to zabrać? Polecamy platformy językowe!

E-learning jest nowoczesnym sposobem szkolenia pracowników oraz osób, które chcą poszerzać swoje dotychczasowe umiejętności i wykształcenie. Taką możliwość zapewniają coraz chętniej sami pracodawcy, a na uczelniach wyższych dzięki tej metodzie można zaliczyć poszczególne lektoraty językowe. Aby móc uczestniczyć na tego typu kursie, wystarczy posiadać komputer lub inne urządzenie mobilne z dostępem do internetu oraz wybrać interesującą dla nas dziedzinę wiedzy, z którego zostanie przeprowadzony kurs np. businnes english. Może mieć on formę m.in. platformy edukacyjnej, serii filmów czy też materiałów przysyłanych drogą elektroniczną – ta kwestia zależy od oferty danej placówki lub firmy, która zajmuje się organizacją takich szkoleń. Wśród najważniejszych zalet, jakie wymienia się w kwestii takiej metody prowadzenia zajęć to m.in. wysoka jakość nauczania (aktualizacja materiału), wygodna obsługa, indywidualne tempo przyswajania wiedzy przez danego kursanta (bez konieczności nadrabiania zaległości w porównaniu z resztą grupy) czy też swoboda miejsca i czasu. Ostatnia korzyść wynikająca z e-learningu stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które ze względu na miejsce zamieszkania lub stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w trybie stacjonarnym ważnego dla nich szkolenia.

Tradycja kontra nowoczesność

Internetowe nauczanie jest wygodne – mówią zwolennicy. Jednakże to nowe zjawisko w branży szkoleniowej ma również swoich przeciwników. Według nich, tego rodzaju kurs nie zastąpi tradycyjnego spotkania z ludźmi i specjalistą prowadzącym zajęcia, gdzie wiedza zostaje lepiej przyswojona, niż w przypadku korzystania z komputera. Brak bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami to największa wada, jaką ma e-learning. Oczywiście, można to rozwiązać. Inną zaletą nauki online jest to, że można wybrać sobie nauczyciela z dowolnego miejsca na Ziemi, a także uczestniczyć w zajęciach z osobami z drugiego końca świata. Edukacja w domowym zaciszu dla niektórych jest nie tylko wygodniejsza, ale także poprawia ich komfort pracy, co wpływa na lepsze przyswajanie wiedzy.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_67901025_b%C4%85d%C5%BA-kreatywny-e-learning-innowacja-koncepcja-wiedzy-edukacyjnej.html

Oceń artykuł
0/5 (0)